Keresés

Részletes keresés

Kiskertész Creative Commons License 2011.03.15 0 0 2355

De az nem télálló volt, így nem ültethettem ki. A császárkorona Neked bent van a lakásban cserépben, hogy már virágzik? Az enyém még ki sem bújt szerintem.

Előzmény: CBNora (2354)
CBNora Creative Commons License 2011.03.15 0 0 2354

Képzeld, az enyémet én is nőnapkor kaptam! Mivel kint lakik a kertben, nincs gond a szagával. De szerintem a császárkorona se sokkal kevésbé büdös, már kezdi árasztani a szagát.

Előzmény: Kiskertész (2353)
Kiskertész Creative Commons License 2011.03.15 0 0 2353

Egyszer nekem is volt egy "dögvirágom". Amikor elkezdett nyílni, az anyukám azt mondta, hogy ha nem tüntetem el a lakásból ez a szaros pelenka szagu gazt, ő bizony kidobja. Bevittem a munkahelyemre :) Kint volt a tágas közlekedőben, de nőnapkor eltűnt. Aztán egy kolléga mondta, hogy egy másik kollégánál látta. Hazavitte a feleségének nőnapra :))

Előzmény: m.musashi (2351)
Tánya- Creative Commons License 2011.03.14 0 0 2352

Tavasz van:)

 

   

 

m.musashi Creative Commons License 2011.03.14 0 0 2351

asszony mikor beslukkolta,egyből kijelentette hogy tényleg szép,de tüntessem el a folyosóról mert kegyetlen.

nincs éjjel fagy,nappal is 18fok volt. a genezis15 az úgynevezett összetett műtrágya,mindenre jó,fűre és évelősbe szóróval juttasd ki,cserjék alá,egy-egy szűk marékkal /mérettől függően/ ez különben sok gyártócégnek szerepel a listáján.mi a linzert használjuk. nagy csodát ne várj,de egy évben 1x valami kell növényeknek a más nem kerül az asztalukra.

Előzmény: agicza (2332)
CuteRiana Creative Commons License 2011.03.14 0 0 2350

Hát sajnos most  találtam  csak ide .)

a lilaakácnál nem probléma mert van egy hinta vázunke rős vascső bebetoozva amásik is azon fut szoval az megtart bármit

 

kövirozsánk még ssos e nőtt nagyra ésnem virágzott csak terjed ilyen kis gumokba de az már több mint 10 éves

 

ez valahogy árnyéákba volt a keritás mellett és még sose láttam ekkorára megnőni és ki is virágozni

 

http://lh5.ggpht.com/_cvnTySFdfb8/SqLLycTxjdI/AAAAAAAAERc/VvJaKdDOXxQ/Fot%C3%B3018_5.jpg

 

ilyesmink lett és véletlenül kihuztam mert azt hittem valami gaz é s még mérgelődte is hogy mekkoraésmég virágzik is amocsok és akkor néztem meg jobban hogy jé ez egy kövirózsa csak  bazinagy

 

 

a többi a fehér és a sárga az virágzik bőszen .) bármint ilyen varjúháj féle

 

itt az emailem: krisie26@freemail.hu

 

Írj és akkor beszéljük meg .)

 

köszönöm előre is!

 

 

 

 

CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2349

Nekem is teszene, ha háromszor ennyi helyem lenne.

Ezek most olyan picik, hogy sztem 2-3 évig még dézsában is ellesznek. Most még a félliteres pohár kicsit nagy is nekik.

Előzmény: agicza (2347)
agicza Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2348

Kinéztem az teraszra és azonnal eszembe jutott, tegnap a nagy trágya-szakértésben el is felejtkeztem róla: idén szeretném kipróbálni a műtrágyát, vettem 15 NPK-s Genezis-t, használt-e már ilyet valaki, és milyen hatásfokú, kb. az organikus matériához hasonlítva? Ha évelőágyásba rakom, akkor vajon hány 10 kg-os zsák kellene + marékkal adagolva mi az ideális dózis rózsákhoz és tövenként egy-egy cserje/fa?

agicza Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2347

Nekem meg rendszerint azok tetszettek már régebben is, amelyek a régi, századfordulós vagy múlt század derekáig bezárólag épült, városi családi házak oldalában, bő két méteres kis fácskaként terpeszkednek, bár lehet, ez inkább az elmúló idő, mint a fajta kérdése...

Előzmény: CBNora (2346)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2346

Tulajdonképpen nem volt betervezre. Árudákban már többször is vehettem volna, de ezt mindig megcsodáltam, mikor épp arra jártam és meg kellett menteni belőle egy darabkát. Ha netán nem bírja, úgy járt, de van az utcánkban az egyik háznál és szép. Biztos, hogy nem savanyítják a talaját, nem olyan kertmániások.

Egyébként jobb is, ha nem nő nagyra. Ez sem volt nagyon magas, kb. derékig ért fénykorában.

Előzmény: agicza (2345)
agicza Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2345

Japánbirsből mér' nem szóltál, nekem is van egy, vércsepp-színű virágai, és tudod, hogy mennyire nem ugrálok a pirosért, de ez valami kivételes... Egyébként enyhén mészrzékenyek a nyavalyások, ugyanis itt terülnek, meg sarjadzanak, de több éves példányok sem hajlandóak nagyon nőni, csak széltében...

Előzmény: CBNora (2344)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2344

Úgy tudom, igen, de még én sem mertem megkóstolni.

Na de majd, ha nekem lesz! Ősszel ástam magamnak két apró darabkát. A főút mellett volt egymás mellett nagyon illatos Rosa rugosa, gyönyörű mélypiros japánbirs és valami Cotoneaster. Még nyáron letarolták az egészet és elkezdték a helyén nyírni a füvet. Egy kevéske mindből kihajtott, úgyhogy fogorvoshoz menet vittem gyalogsági ásót és kimenekítettem néhány darabkát. Úgy tűnik, a birs és a rózsa mind megmarad (2 ill. 3 darabka), a Cotoneasterből is több, bár az igazából nem is kellett, csak jött a többivel. És ha már kiástam...

Aztán persze kérdés, hogy mindez hogy fog elférni. De a rózsa is, a japánbirs is nagyon szép fajta volt.

Előzmény: agicza (2343)
agicza Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2343

Kóstolásról hirtelen eszembe jutott, annyiszor meditáltam már rajta: a Chaenomeles, díszbirs termése ehető? Minden évben van rajt' pár szem, a dísz-őszibarackokon dettó, de egyiket sem mertem még soha megkóstolni...

Előzmény: CBNora (2342)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2342

Nem szedem le! Egyszer kóstoltam, nem ízlett különösebben. Egyébként sem fogyasztok fészekvirágzatokat, félek, hogy földagadok tőle. Az a kevés nem ártott, de jobb az óvatosság.

Ezek jól bírták a telet a teleltetőben, még levelük is maradt, csak megtetvesedtek. De az majd kint elfogy róluk.

Előzmény: agicza (2340)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2341

A Hosták között van azért pár szép virágú a plantagineán kívül is. Pl. a Fried Bananasnak szép, illatos, halványlila a virágja és hosszan virágzik. A terjedő tövűmnek, ami talán lancifolia, eléggé sötét lila a virágja, sok van belőle és nagyon mutatós a kórója.

Előzmény: agicza (2338)
agicza Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2340

Amíg le nem szeded párolni... ;-P

 

Emlékszem, egy évig pátyolgattam a kis magoncokat, kiültettem, semmit nem fejlődtek egész szezonban, kint hagytam, kipurcant mind... Az Echium volt még ugyanilyen fájó pont, a kis palántázócserepekben tavasz elejére, a finisben mondta be az unalmast...

Előzmény: CBNora (2339)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2339

Az articsókáról nem tudtam végleg lemondani, van két áttelelt palántám, épp ma hagytam kint először éjszakára. Dézsásnak szánom, mert hiába védem meg a fagytól, kieszik a pockok. Annak azért a virágja is nagyon szép.

Előzmény: agicza (2338)
agicza Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2338

A Hosták se jobbak ebből a szempontból, a plantagineán kiívülsztem őket is a leveléért éri meg tartani... Kicsit enyhébb klímán volna még pár tippem, Tetrapanax, Melianthus, de akár egy kis articsóka sem jönne rosszul, mint élénkítő lomb... Árnyékba még Kirengeshoma, bár a virágját meghagynám neked, nekem csak a lombja kellene, csak kapni nem lehet(ett). ;-P

Előzmény: CBNora (2337)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2337

Annak szerintem jó, én is azért tartom. Igaz, hogy későn hajt ki, de a fagyokig szép, aztán rögtön lefagy.

Előzmény: agicza (2336)
agicza Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2336

Igen, azt néztem, hogy én biztosan levél-dísznövénynek tartanám, h alehetne választani...

Előzmény: CBNora (2335)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2335

Igen, de nem nagyon érvényesült és hamar elhervadt. Nagyon mutatós viszont a levele.

Előzmény: agicza (2334)
agicza Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2334

És virágzott már? Anno nagyon oda voltam ezekért a kontyvirág-félékért, aztán valahogy elmúlt a lelkesedés...

Előzmény: CBNora (2333)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2333

Nekem egy Sauromatum venosum ki van ültetve a diófa alá. A tavalyi telet túlélte. Majd májusban kiderül, idén megvan-e még.

Előzmény: agicza (2332)
agicza Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2332

Inkább, mint csipesszel az orrotokon kelljen közelkedni odabent... És odakint mennyi plusz a túlélési határa (gondolom, arrafelé már rég nincs éjszaka fagy...)?

Előzmény: m.musashi (2331)
m.musashi Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2331

na most kinyílt teljesen.Nagyon szép,de most már büdi is úgyhogy kiköltözött az erkélyre:)

Előzmény: Lora1213 (2306)
m.musashi Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2330

nem hinném hogy megöli,mert amikor elkezd gázosodni már messziről ha bele slukkol menekülőre fogja.

Előzmény: Kiskertész (2328)
Kiskertész Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2329

Lilaakác csemete ügyben jelentkezhettél volna egy kicsit előbb is. Fűnek-fának kínálgattam egy szebb példányt, ami már nem is annyira csemete volt, hiszen már virágzott. Konténerben volt.

A fáklyaliliomot megnézem, hogy tudok-e leválasztani róla

Örökzöld gólyaorrom van feleslegben, azt biztos, hogy tudok adni.

Zefírvirág hagymát is tudok párat küldeni, de ugye tudod, hogy azt télire le kell szárítani, és pihentetni, mint az amarilliszt.

Az a kövirózsa, amelyik kinyílt, az el is pusztul. Majd a sarjak fognak nyílni.

 

Az e-mail címem publikus, írd meg a címedet, és küldöm majd a növényeket

 

ilyen gólyaorrot tudok küldeni:

 

Előzmény: CuteRiana (2321)
Kiskertész Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2328

a járatba be,földet vissza,vaksi balra el:)

 

Én azt sem bánnám, ha jobbra el. Tőlem bármelyik szomszédhoz áttelepülhetne :))

De ez csak elűzi, vagy meg is öli? Gyilkos nem szeretnék lenni. A kisvakond mesesorozat az egyik kedvencem volt :))

Előzmény: m.musashi (2320)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2327

Direkben nem tudod virágzásra bírni a kövirózsát, de ha elért egy bizonyos kort és jó napos helyen van, fog virágozni. Ha már egyszer virágzott, akkor valószínűleg a következő években is fog, mert már elérte a telep azt a kort, mikor már vannak megfelelő méretű növények.

Ültethetnél cserszömörcét is, az szereti a száraz homokot.

Előzmény: CuteRiana (2321)
CBNora Creative Commons License 2011.03.13 0 0 2326

A fedeles dolgokat csak dugványokhoz ajánlanám, magvetésnél nem jó, ha kelés után is le van fedve. Kelésig pedig megteszi egy üveglap, darab nejlon, átlátszó műanyag dosszié, amit rögtön leveszünk, amint elkezdtek kelni a magok. De ez is csak nagyon apró magokhoz kell, amit nem lehet annyira betakarni, hogy kelésig ne száradjon ki (pl. díszdohány, a paradicsom ilyen szempontból már nagynak számít).

Előzmény: agicza (2324)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!