Keresés

Részletes keresés

gombfoci Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4774
Ami az autókat illeti, én eggyel beszálnék, ha aktuális lesz a dolog...
gombfoci Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4773
Bahh

Azért lásd be Bahh, hogy az egy Ős-sámsonostól egy kicsit elnagyolt edzésterv volt...

Bahh Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4772
Gombfoci

A Samsonnal kapcsolatban meg kene varni Kamikazet, O talan tudja az idopontot! Meg autokat kell szerezni, mert mas otletem nincs a megkozelitesre:-(

Előzmény: gombfoci (4770)
Bahh Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4771
Gombfoci

Ez nem igaz, hogy a Samsont elinteztem egy mosollyal! En akkor kuldtem Neked egy mail-t, amiben leirtam, hogy naponta hanyszor biciklizz fel a Janos-hegyre!:-)

Előzmény: gombfoci (4770)
gombfoci Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4770
Folyt. köv.

Ami a kirándulást illeti, kérem a megfelelő személy(sanzi?!) adminisztráljon engem is oda a 15-i és a 25-i túrára, sőt ha valaki felvállalja a Sámson szervezését, akkor oda is.
(Szeretném azt is megpróbálni, annak ellenére, hogy Bahh barátunk az ősszel még egy lesajnáló mosollyal elintézte tanácskérő próbálkozásomat...) Azért nem adom fel a reményt és az edzéseket...

A 15.-i túra mikor és honnan ondul?!

csao

Bahh Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4769
Batyo

Látom már, jó lesz a közös túra. A gyorslábúak előre mennek, keresnek egy jó büfét, megkérdezik a választékot, visszajönnek, felveszik a rendelést, ismét előre tekernek, lefoglalják a büfét, megrendelik a kaját, visszajönnek megkérdezni, hogy a kért sör kifogyott, milyen kell helyette... :-) :-))))

Előzmény: bátyó (4765)
gombfoci Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4768
T Asztaltársak!
Mint oly sokan e topic tagjai közül, én is leporoltam a bicót és tekertem egy keveset. Ez vasárnap volt, amikor már szél ugyan nem volt, de sár az igen...
Sajna én nem mentem hosszabb távra (2-300km) mert egy szombati Pilis túra elég sokat kivett belőlem (főleg a téli tespedtséget), de azért már az én bicómon sem áll a por.
Lényeg a lényeg:
A Pilisben megy végig egy q-va jó út (aszfaltos) ami nagyon megfelelne egy vegyes bicóválasztékú bandának. Szóval egy újabb túraajánlat, aminek lehet örülni, alkalom adtán megvalósítani...
Amúgy nemrég jöttem haza a friccektől és mondhatom, nekik egy kis szél és eső meg sem kottyan, ezek még a jég hátán is bicajoznak, (na meg a bicikliutakon....) a yuppie sráctól a 70 éves nyugdíjasokig...
Szóval az állam leesett, de még jó, hogy felszerdtem, mert elütött volna egy másik bringás...

Szóval nyeregre fel (alkalomadtán a Pilisre is).

Csao

sanzi Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4767
Kedves Főtitkár Úr
Már hiányzott a morcona hangvételű iróniával átitatott hozzászólásod :-)))
De azé igazad van. Ez az a pont, amikor kezd kifejlődni a társaságban egy egészséges öntudat :-))) Tényleg te tekertél a 7 végén???
Előzmény: bátyó (4765)
Freelance Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4766
Szela
Hüha!!!

off
Bahh
Még mindig szar az email, pedig már 5-ször megbeszéltem a számitástechnikával, hogy valamit tenni kellene, de semmi. Örülök, hogy jól vagy. SMS-t hétvégén megkaptad????
Lassan nyitok egy hotmail-t, mert unom, hogy x ideje nem tudtam irni neked.

on
Nálam kimaradt a bringa, mert fújt a szél.
De a port már letöröltem róla.:-))))

Előzmény: szela (4755)
bátyó Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4765
GusztiTörpe
Mit szavazol Te? Szavazz a politikusokra, azt szabad.
Nem csak úgy beröffenni és én vagyok a király felkiáltással voksolni.
A szavazás és a tekerésen való résztvétel egyik előfeltétele, hogy legyen biciklid. A második feltétel az, hogy tessék bemutatkozni. Kor, súly, magasság, bicó leírása... Utána már elfogadjuk a jelentkezésedet.

a Főtitkár



Robin
És a kávéfőzőnek szép hangja van? Nem strapás kicsit magaddal cipelni tekerés közben? :-)

ilyr
Az említett bakonybéli emelkedő tényleg jó húzós. Nekem is sikerült már leküzdeni.



Az én sebességem úgy kényelmes 60 km/h körül van. Legalábbis, amikor a Bakonyban Cseszneknél ereszkedek lefelé.
Egyébként meglehetősen nagypapásan szoktam közlekedni. Úgy a 20 km/h még laza. Persze, mert ezerrel menve nem lehet a balatonparti monokinis csajokat megbámulni. :-))

Látom már, jó lesz a közös túra. A gyorslábúak előre mennek, keresnek egy jó büfét, megkérdezik a választékot, visszajönnek, felveszik a rendelést, ismét előre tekernek, lefoglalják a büfét, megrendelik a kaját, visszajönnek megkérdezni, hogy a kért sör kifogyott, milyen kell helyette... :-)

sanzi Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4764
BADMAD
Óriási köszönet, működik a bike posta :-))))
Különben mesélj 1 picit. Milyen a skalpolás mint élmény??? :-))) Tudtam én, hogy síelni veszélyes :-))) Nem is tudok :-((

BAHH
Ha van valami izgalom írok. Nem úgy mint 1esek :-)))

Bahh Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4763
Sanzi
OFF
Ha valami fontos van, irj a hotmail-es cimedrol! Nem tudok mit csinalni a levelezoprogimmal, csak toletek nem jonnek at a levelek:-((
ON

A hetvegen neztem pulzusmeros orakat. A Polar (nem tudom melyik tipus) nagyon draga:-( Csak a karora resze 1270 frank, kulon a radioados szivritmus erzekelo 349 frank, plusz a biciklire szerelheto erzekelo+ado 999 frank. Ezt forintra atszamitva 100 ezernel nagyobb szamot kapunk:-(( Viszont van 99 frankert a Cateye-nak vezetekes cucca, de ez csak a szivritmust meri, semmi koze a biciklihez. Lattam Sigma cuccokat is, ha esetleg erdekel valakit, akkor felirkalhatom a tipusokat es az arakat!

Előzmény: sanzi (4760)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4762
sanzi

MOST kell sajnálni?
Vagy szólj, hogy mikor.
Csak, hogy tudjam.
:))))))))))))))

(én is mindjárt megyek órára, nem lopom itt tovább az időt)

Előzmény: sanzi (4760)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4761
Egykőtök rosszabb, mint a másik. :)))
de gondolom ez annak tudható be, hogy nekem montim van, és országúton sem jön ki több átlagba, mint 30 km/h. És akkor már sokat mondtam.
Lehet, hogy egy o.utival meg tudnám csinálni a 40-es átlagot, de a saját gépemmel a max. seb eddig sík terepen saját "erőből" 46 km/h volt.
Előzmény: Bahh (4759)
sanzi Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4760
ROB19
Azé még néha dolgozni is kell :-((((

BAHH
Emilkét küldtem, de már megint visszadobta :-((( A tiedet azért megkaptam :-))) A tavaszi túra pedig tuti nem alakul traccspartivá. Gyere haza nyugodtan. :-)))

Előzmény: Bahh (4759)
Bahh Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4759
Hali!

Ilyr utan en nem merem leirni, hogy szombaton mennyit bicikliztem es milyen atlaggal:-))
Szoval tobb honapja ez volt az elso tekeresem, 33km, 25-os atlag:-( Igaz, van egy dombocska, aminek az emelkedeset a terkep 3 nyillal jelzi! 11km/h-val birtam felmenni, de neha elertem a 12-ot is:-)) Idojaras: 10-12 fok, szelcsend, szikrazo napsutes:-))) Vasarnap mar sajnos nem:-(
A kilometeroram megjavult visszaszereles utan:-) Korabban vagy nagyon bena voltam, vagy windows fut a cuccon:-) A szoftverrel nagyon nem vagyok kibekulve, ugyhogy akinek megfordult a fejeben a FlightDeck vasarlasa, azt gyorsan lebeszelnem!!

A tavaszi tura nem szeretnem, ha beszelgetesse fajulna, mert akkor en nem megyek haza:-( Persze legrosszabb esetben Kamival leugrunk Szegedre vagy Zalaegerszegre:-))

Robin
Utazotempo sok mindentol fugg. Ebed utani tekeresnel mondjuk 30-33, keszthelyi vadallatokkal 40 es folotte (ezt max. 1,5 oran keresztul birtam tartani), turan 25-30 kozott. Ezt az atlagot barmilyen tavon tudom tartani (max. 260 km)

Törölt nick Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4758
ilyr

Mondtam már , hogy irígykedve olvasom mindig az ilyen beszámolókat, mert mindig az jut eszembe, hogy mehetnék én is valahová, ha lenne időm. de sohase nincsen. A 7-végén összeraktam a bicót, lehoztam a padlásról, és lementem vele egy kicsit dagonyázni. 1.5 óra, és 1.5 kg sár után úgy döntöttem, inkább hazamegyek. Még jó, hogy van útközben MOL kút (nem a reklám helye) és nagy nyomású mosó, hogy meg tudtam takarítani a bicót. Magamat persze nem...

Próbáltatok már semi-slick gumival térdig érő sárban nyomulni?
Ne tegyétek. Fölösleges erőpazarlás. legközelebb én sem teszem...

Előzmény: ilyr (4757)
ilyr Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4757
En itten vagyok, de mama mar gepeltem eleget... Most faradt vagyok... :)
Törölt nick Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4756
Mé' van az, hogy ha itten vagyok, senki nincsen?
szela Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4755
Még egy élménybeszámoló.
Szombat du. én is elövettem a kecskét és kirándultam egy kicsit. Utvonal: Miskolc, Lillafüred, Garadna, Csókás, Varbói tó, Lyukóbánya, Miskolc. 54km, 500m szint, 3 óra.
A Bükkben még nagyon dzsuvásak az utak, 450m fölött a mellékutak részben jegesek, észnél kellett lenni. Egyébként nagyon kellemes volt.

Kamikázé!
Elolvastam az élménzbeszámolódat és utólag is gratulálok a teljesítményedhez. Sajna nekem mostanában nincs túl sok idöm mozogni, de azért igyekszem. Az én bringám ugyan nem országúti, de csináltam már vele K200-at. Az eddigi legnagyobb kalandom a Styrkeproven volt '92-ben és bár nem biztos, hogy idén összejön a Samsonman is izgatja a fantáziámat.

Törölt nick Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4754
Csatlakoznék a jó reggelt kívánó előttem szólóhoz.
Azaz szerintem is jó reggelt!

sanzi

Akkor most logikusan következtetve a tervezett topictúra is Dunaparti-dumaparty lesz? :))
Csak akkor szóljatok jó előre, hogy ha már vonatozok vagy 120 km-t, akkor tudjam mire kell készülnöm :))))))

Mostanában, amint észrevehetted, kevesebbet olvasok topicot, mert tanulnom kell. Ha megtennéd, hogy minden változtatást, ami a túrát illeti, megírod a címemre, nagyon megköszönném..

Előzmény: sanzi (4753)
sanzi Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4753
Jó ködös reggelt!

Élménybeszámoló a szombati tekerésről:
Mint tudjátok, megbeszéltük Kamival és Néptáncossal, hogy szombat ½ 2 –kor találkozunk, ha jó az idő. Igen ám, de amikor hajnali 1100-kor, kimásztam a lakásból tudtam hogy ez nem az én napom, mert nagyon fújt a szél :-(((. Reménykedve, hogy Kami küld 1 sms-t, amelyben lebeszél a találkáról a rossz idő miatt, visszavonulót fújtam a meleg lakásba. De sms nem érkezett :-((( Idő pedig közelgett. Akkor döbbentem rá, hogy nagyon naiv vagyok, ha úgy gondolom (pedig úgy gondoltam), hogy egy SAMSON MAN lemond a tekeréstől egy pici szellő miatt. Na szóval sms sehol, idő közeleg. Most mi légyen merült föl a költői kérdés.

Mivel természetesen jól szervezem az életemet, ezért Kami telefonszámával nem rendelkeztem…

Gondoltam 1-et, 2-őt és nekivágtunk a párommal a szeles, viharos és alapvetően szürke Budapesti utcáknak gyalog, és végül busszal átkeltünk a Margit hídon és megérkeztünk a megbeszélt helyre.

Kamit felismerni nem volt gond, mivel a biciklije személyleírása 1-etlen másik kecskére sem illett :-)))) Igazából ő volt gondban, mert nem találta a kecskémet és csak egy eszelősen vigyorgó emberkét látott aki céltudatosan felé tartott kinyújtott kézzel. Szegény annyira meglepődött, hogy a szemüvege látta kárát. Vagyis betont ért. Bocsi KAMI. Ugye nem rémisztettelek meg. Nagyon :-)))) Utána érkezett kedves Néptáncos és a közös biciklizés traccsolássá alakult. Ennyi volt részünkről a szombati tekerés. Röviden.

ilyr Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4752
Na meg nehany hozzaszolas...
A bemelegitesrol. Nekunk tegnap az volt a bemelegites, hogy mihelyst elindultunk, bealltunk egy 35-os tempora es egy oran keresztul ugy haladtunk... :)
A kajarol. Tegnap kiserleti jelleggel vittem magammal ket szendvicset (egy zsomle benne egy szoja-fasirttal), hogy ne csak csokin kelljen elnem. Hat eleg jol bejott. Amikor 105 km-nel eloszor megalltunk, megettem az egyiket (sajna a masikat elhagytam... :( ). Es eleg jol bevalt, nem akart feljonni menet kozben es eleg taplalo volt. Mondjuk ugy 170 km-kornyeken a megevett csokik (cerbona+sportszelet) ellenere megint kezdtem ehes lenni, ugyhogy 195 km-nel ismet megalltunk es ott benyomtam egy hot-dogot. Erdekes modon ezzel sem volt semmi gond. Kb. 10-15 km kellett, hogy elkezdjen hatni, de utanna az utolso 35 km-t ujult erovel gond nelkul sikerult letekernem. Es marha boldog voltam, hogy vegre nem ugy erek haza, hogy majd leszedulok az ehsegtol... :) Raadasul meg aludni is tudtam az ejszaka (ilyen tavok utan altalaban nem tudok), szoval nagyon szupi volt a tegnapi nap.
A mezekrol meg egy szot... Ami azt illeti lehet kapni magyar bajnoki polot is... Itt Tatabanyan van is egy kocsog, aki allandoan abban virit, holott koze nincs a versenyzeshez (hogy nem eg le az arcarol a bor...).
ilyr Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4751
Szep jo reggelt mindenkinek!

Na a szokasos elmenybeszamolo... :) Tegnap ismet voltunk "kirandulni". Az adatok:
Utvonal: Tatabanya-Komarom-Gyor-Papa-Zirc-Mor-Tatabanya
Tav: 240 km
Atlag: 29.5 km/h
Max: 56.5 km/h

Nagyon kircsi volt... Es meg annyira se purcantam ki, mint a mult heti 190-estol (ugy laccik kezdek belejonni). Mondjuk most nagyon ugyeltem arra, hogy veletlenul se ehezzek el, igy nem ehgyomorral ertem haza. Gyakorlatilag az elso 130 km-en teljesen pofaszel volt. Meg jo hogy ott volt a ket tarsam is... :) En egyszer megprobaltam az altaluk diktalt tempoban elol menni. Kb. 15 masodpercig ment is, utanna ereztem, hogy kezdenek lemerevedni a labaim, ugyhogy spuriztam is egybol hatra a szelarnyekba... :) Papa utan az egyik srac megallt a dolgat vegezni, mi ketten meg lassan gurultunk tovabb. Ekkor egy fiatal srac dogos szerelesben megelozott minket es jol elhuzott. A haverom befejezte a dolgat es sec-pec utolert minket, aztan elkezdtuk a sracot uldozni. Par perc alatt utol is ertuk, majd jol le is hagytuk, de nem mentunk vele sokra, mert a sracot a csaladja is kiserte kocsival es felhuztak rank... :) Mindenesetre nem volt semmi az a 10 perces 40-50 kozotti tempo 130 km utan. Csak kapkodtam a levegot es ijedten pislogtam a sebesseg-merore... :) No es ezutan jott meg Zirc, ami nem a lankairol hires... :) Bakonybelen van egy jo kis utca, kb 500-600 meteres 12%-os (saccra) emelkedo. Oleg durva...

Na egyelore ennyi...

Tom2 Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4750
Jó reggelit mindenkinek!

Az átlagos tempóhoz szólva, 18-20 km/h kényelmesen szemlélődve, órákon át. Bemelegítés feltétlen: az első 4-5 km alatt.

bátyó Creative Commons License 2000.02.07 0 0 4749
Freelance
Ez most nagyon OFF lesz.
Első olvasatra felkaptam a fejem, mert azt olvastam, hogy javítják már a mellem. :-) Mit csinálsz? Meg pláne miért? És ezt a topic tudomására kell hozni?
De mivel hétfő és kora hajnal van, ráadásul kint meg köd, így magamat is ismerve imét végigolvastam: mailem. Az már más.
Előzmény: Freelance (4728)
kivi Creative Commons License 2000.02.06 0 0 4748
Én is a kádban mosom, legutóbb szombaton tettem ezt, miután szinte semmi sem látszott a bicajból a sár alatt.
Egyébként a legtöbb benzinkutnál van nagynyomású mosó (50-est vagy 100-ast kell bedobni, és 1 percig jön a víz). De ez speciális technikát igényel, nem szabad ész nélkül nyomni a bicajra ezt a 20-30 bar-t. Messziről kell adni neki, és vigyázni kell, hogy a csapágyakba, bowdenházakba ne menjen be a víz. Olyan nagy a nyomása, hogy a csapágyból simán kinyomja a zsírt, de a viz bentmarad. Ugyanígy kell vigyázni azokra a teleszkópokra, amiken nincs gumi harmonika. Sőt, a gyengébb matricákat is kapásból leviszi... nem viccel! :)
Előzmény: MGperY (4746)
badmad Creative Commons License 2000.02.06 0 0 4747
Üdvözlet mindenkinek! Szépen termeltetek, már vagy 1 órája olvasom a topikot. Hazaértem, egyben, bár a fejemben hoztam némi francia cérnát, mivel egy alacsonya és gazdája nélkül repülő léc kishijján megskalpolt. Vér, kórház, varrástanfolyam, tetanusz, kötés, másnap sízés. Kb ennyi röviden.
Azért jólesik, hogy hiányoztam.
Sigma PC6-nak utánanézek, ősszel nálam is volt akcióban, nem egész 10 rongyért.

kami
A héten utánajárok a még hiányzó dolgoknak, és majd mélezek. A cím, amin bármikor a pédzsre juthattok: www.extra.hu/bikeposta. De van egy jó hírem: ha minden igaz, lesz igazi bikepostás net címem is. De erről majd ha aktuális lesz.

MGperY Creative Commons License 2000.02.06 0 0 4746
szasztok, ma voltam fenn a normafánál és azonkívül k 2 perc múlva eltanyáztam a vízes avaron csak az volt a porblémám h sehol nem találtam olyan benzinkutat ahol hajlandók lettek volna lemosni a bicómat.

nem kicsit volt saras, ijen agyagos szart vakartam le róla utána otthon.
fizettem volna meg minden és kb ilyen válaszok voltak h a főnök elvitte a slagot, meg nem érünk rá (!), meg 1300 ft lesz egy mosás.

van vmi jó helyetek esetleg vagy csak én vagyok ijen kretén h a kádban mosom a bicómat ??
bpen kéne: lehettőleg a moszkvatér környékén.

köszi !
M.

Robin Creative Commons License 2000.02.05 0 0 4745
Monty,
amatőr vagyok én ehhez, és futni sem tudok. No és tényleg, ha nem sik a terep, akkor sokkal lassabban megyek.
Előzmény: Monty (4741)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!