Keresés

Részletes keresés

ZsuR Creative Commons License 2006.11.25 0 0 299
Jajj, ne is mondd! Annyi suti van amit erdemes lenne sutni - de minden evben csak egy Karacsony.

Yule log az egyik - mar evek ota kacerkodok a gondolattal.
Előzmény: Vanessa_ (298)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.11.24 0 0 298
Kis izelitö az itteni karåcsonyi sutikböl:)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.11.24 0 0 297
Jut eszembe! Ha az almadarabokat izesitetlen szintelen zselatinnal beecseteled, nem barnulnak meg:)
Előzmény: ZsuR (295)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.11.24 0 0 296
Gratulålok:))) Csudaszep lett:) En ma egy bohocfejet gyårtok. Ilyen lett az elözö:
Előzmény: csilla597 (285)
ZsuR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 295
Jujj, micsoda jo otletek!!! Neki kell allni sutni ujra!!!
Előzmény: csilla597 (294)
csilla597 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 294
csilla597 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 293
Igen, jobb ha puhább az alma, bár az enyém jó ropogós lédús volt, úgyhogy kicsit megszenvedtem vele, mert mindig szét akart repedni. A torta oroszkrém ( Horváth Ilona szakácskönyvből), kívülről tejszínnel díszítettem.("Hulala" nevű dobozos növényi tejszín, de nem lett tökéletes, mert lyukacsos lett egy kicsit)
Előzmény: ZsuR (291)
csilla597 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 292
Visszakerestem, a 7-8-9. hozzászólásban megtaláljátok! Egyébként tök egyszerű elkészíteni.
ZsuR Creative Commons License 2006.11.06 0 0 291
Nagyon szep! Gondolom, okos nem nagyon kemeny almat valasztani erre a celra. Ki fogom probalni. Vannak akik repabol, retekbol is csodakat faragnak - erdemes lenne azokat is kiprobalni!

MIlyen volt a torta? A feher a tejszinhab, ugye?
Előzmény: csilla597 (290)
csilla597 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 290

Sziasztok!

Jaj, nem is számítottam ennyi dícséretre! :)

Szóval: almából készült, de az ötletet innen vettem  topicról, Vanessa írta le, még régebben. Fogtam egy negyed almát, azt bevágtam kétoldalt a közepe irányába, akkor kijött egy kisebb negyed alma, aztán azt is bevágtam, és ezt megismételtem aszt hiszem kétszer. És utána csak szét kell csúsztatni. Zselatinba mártottam, így nem barnult meg. Az az igzaság, hogy nem én vágtam fel, de együtt vágtuk a gyümölccsel a tortát. Ha én vágtam volna, akkor leszedem a gyümölcsöt.

Előzmény: monkey62 (286)
krisssz Creative Commons License 2006.11.06 0 0 289
Fantasztikus!! Végre valami mozgás az oldalon:)) Mindjárt itt a karácsony, lassan kellene rákészülni. Nekem most legkisebb kérésére Spongya Bob tortát kell gyártanom!! Majd beszámolok:)
Előzmény: csilla597 (285)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.11.06 0 0 288
oppá! :-O
és a gyümölcsöket megcitromoztad, vagy hogy nem barnul be?
legközelebb fázisfotókat is kérünk :)
Előzmény: csilla597 (285)
ZsuR Creative Commons License 2006.11.06 0 0 287
Csodalatos! Meselj - hogy csinaltad, hogyan vagtad? Olyan osszefuggonek latszik, mintha egy darab lenne! Alma, ugye?
Előzmény: csilla597 (285)
monkey62 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 286
Nagyon szép lett, ügyes vagy! :) Amikor felszeleteled, akkor a gyümölcsöket is vágod a tortával egyben, vagy elõtte leszeded?
Előzmény: csilla597 (285)
csilla597 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 285

Sziasztok!

Az innen kölcsönzöt ötletek alapján díszítettem ezt az oroszkrém-tortát!

Vanessa_ Creative Commons License 2006.09.03 0 0 284

Szia.)

 

'

Mo-n voltam, es elkezdtem miutan hazajöttunk dolgozni. Igy sokkal kevesebb idöm jut a netre. Nos... a Vonat torta:

 

 

Vonat-torta

 

Suss olyan nagy kb max 1,5 cm vastag piskota lapot, amit csak tudsz.  En ket közepest sutöttem anno, mert akkora sutölapom volt. Vagd el melegen a lapot kb 15cm szelesre, a hossza pedig legyen akkora, hogy egy piskotatekercset tudj csinålni belöle. Ezt a lapot, azonnal tekerd fel,meg melegen, egy nedves konyharuhåba. Hagyd igy kihulni. Keszitsd el a tetszöleges kremet. Vågj ket olyan szeles lapot a piskotalapbol, amilyen szeles a tekercsed, de kb 7cm-el legyen hosszabb. Kend meg a kihult kremmel a ket lapot, ragaszd is össze vele öket. Kivul is kend be ezt a teglalapot a kremmel. Kend meg a kihult tekercset is a kremmel, es helyezd el a bekent teglalapra ugy, hogy möge ferjen a "masiniszta" fulkeje. A megmaradt piskotabol /lapbol/ vågj 3 akkora negyzetet, ami pont illik a teglalapon kimaradt helyre. Kend meg kremmel, es vond be kivul is. Radaszd ezt a henger möge. Tulajdonkeppen a vonat teste meg is van. Mindenkeppen a masiniszta fulke, legyen magasabb, mint a henger! Ha kell, vågj több negyzetecsket hozzå! A diszites: Valamilyen kerek kekszre rajzolj olvasztott csokival tengelyt. Tedd fel a tortåra kereknek. Szinten csokival, vagy valami jol elutö kremmel, össze is kötheted a kerekeket vizszintesen, ahogy az igazi vonatnål van. A masiniszta fulkere rajzolj ablakot, es oda en tettem szinten egy kerek kekszet, amire emberfejet mintåztam csokival. Jajj. Majdnem elfelejtettem. Egy kisebb tekercset is keszits, az lesz a kemeny. De azt megoldhatod, egymåsra helyezett es kremmel megkent piskota,m vagy keksz korongokkal is. En a mozdony oldalåra irtam csokival az unnepelt nevet, es a kemenybe tuztem a gyertyåt. Ha marad meg piskota, akkor csinålhatsz kocsit is a mozdony möge, ez tulajdonkeppen egyszeru teglalap, amire a mår ismertetett modon teszel keksz-kerekeket, es a tetejet en megraktam szines "fufi" cukorkåkkal, a követ, vagy eppen szenet szimbolizålva.)

 

 

Ugye, nem is nehez?:)

 

Előzmény: tasha (267)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.30 0 0 283
Azt nem tudom, de az en konyveim elegge illusztraltak - azt hiszem ha lesz idom bemasolok par oldalt.
Előzmény: monkey62 (282)
monkey62 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 282
Hát én bizisten veszek egy 8 ezer forintos csõkészletet, amit az elõzõ oldalakon mutatott valaki. Én eléggé vidéken lakom, de az itteni könyvesboltban nem láttam ilyen témájú könyvet (egyszer régen hidegkonyhai díszítés volt, de nagyon amatõr, azt meg is vettem). Jelent meg egyáltalán magyarul ebben a témában valami?
Előzmény: ZsuR (281)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.29 0 0 281
Nem - az is csak krem, zsakbol nyomva - csovon keresztul. A hullamot a csuklo adja :)).

A suti dekoralas az egy egesz jo uzlet - sokat lehet vele csinalni! Marmint penzt.
Aztan, hogy mit mibol. . .hat az mar tenyleg fantazia kerdese!
Előzmény: monkey62 (279)
mara2 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 280
Hú, ez gyönyörű! Tarthatnál előadást az itteni cukrászdánknak. Ők még nem is hallottak ilyenekről :( A kreativitásuk a készen vásárolható marcipán rózsákig terjed. Tavaly az esküvőmre szerettem volna annál különlegesebb virágokat, de senkit nem hoztam lázba. Kár, hogy akkor még nem hallottam ilyenekről!
monkey62 Creative Commons License 2006.08.29 0 0 279
Nagyon szép (mit szép? GYÖNYÖRÛ!) a tortád. Ha te ránézel egy képre, akkor rögtön tudod, hogy melyik dekort mibõl csinálták? Pl. az a hullám a legalján, az lehet krém, vagy marcipán, vagy habcsók?
Előzmény: ZsuR (278)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.29 0 0 278
Ez egy fajta rozsakeszites.

Mi ilyen formaval csinaltuk - ez gyorsabb.

ZsuR Creative Commons License 2006.08.29 0 0 277
Itt van a liliom felekhez a segedeszkoz.
Eloszor kibelelni foliaval - aztan megcsinalni a szirmokat - es kivenni a formabol, az alufoliaban kiszaritani.
A szirmokat meg egy zsakbol kell kinyomni - erre ezer fele cso van, mind mas-mas forma, mas-mas viraghoz.
Előzmény: monkey62 (275)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.29 0 0 276
Ha tenyleg erdekel le fogom irni - nem nagy ordongosseg, de eleg sokminden kell hozza. Azt hiszem, ennel az egesz suti dekoralasnal a legnehezebb a sok-sok szerszam, segedeszkoz - hatalmas rendetlenseg. . .

Vege az eloadas sorozatnak, ma volt az utolso alkalom, es itt az eredmenye:

Előzmény: monkey62 (275)
monkey62 Creative Commons License 2006.08.28 0 0 275
Meséld el, lécci, hogy csinálod? Valamilyen alufóliaformába?
Előzmény: ZsuR (274)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.24 0 0 274
Nekem is az a kedvencem - tetszik is, meg csinalni is jo. Nem eletnagysag, kb akkorak minha a huvelyk es mutatoujjadat osszeerinted. Talan picikevel nagyobb.

Alig varom, holgy tudjak idot szakitani kis "gyakorlasra"!!!
Előzmény: monkey62 (273)
monkey62 Creative Commons License 2006.08.24 0 0 273
Mind nagyon élethû, de nekem is a hajnalka tetszik legjobban. Élõben is. Életnagyságban készülnek?
Előzmény: ZsuR (272)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.22 0 0 272
Most jottem a tanfolyasrol. A mai tananyag: liliom (feher), petunia (sarga, ami szerintem nincs igazibol, nem is tetszik), es hajnalka - a kedvencem!

Meg nem szarazak, ha mar merem mozgatni oket jobban, akkor teszek fel kepet. A mai nagyon sok lepesbol allo sok rendezgetest igenylo lecke volt. Persze, ha dekoralsz sutit, akkor nem keszitesz ennyi fele viragot egyszerre.

ZsuR Creative Commons License 2006.08.16 0 0 271
:)) A ferjem nagyon furcsan nezett ram, amikor mutgattam neki, min kell javitanom. Persze azt kerdezte, mikor lehet megenni - es a viragot is meg a masnit is, es miert nem. . .:))!
Előzmény: monkey62 (270)
monkey62 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 270
Már csak ezen is látszik a profizmusod. Nekem tökéletesnek tûnnek azok a rózsák, te meg rögtön látod, mit nem csináltál jól :) De biztosíthatlak (innen a távolból), hogy az összbenyomás nagyon pozitív.
Előzmény: ZsuR (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!