Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

AtomAnti Creative Commons License 2001.08.02 0 0 719
"csak a '67-es Mustang"

Nah ebben egyet kell értenem! Ha már amerikai, akkor '67-68-as Ford Mustang. Lehetőleg minél nagyobb motorral és a lehető legtöbb krómmal!!:)))
Esetleg egy Shelby GT500-as, ami mint tuggyuk a Mustang-ból lett továbbfejlesztve!

Előzmény: NilsHolgerson (713)
BX_thomas Creative Commons License 2001.08.02 0 0 718
705 hozzászólásom volt utoljára fikázás térjünk vissza ide....
nem akarok hozzászólni ahhez a témához ami itten már kezd eldurvulni de az agymosás exe teccik :))
Előzmény: NilsHolgerson (715)
NilsHolgerson Creative Commons License 2001.08.02 0 0 717
Nem állítottam, hogy hülye.

Másrészről meg nem csak amerikaellenes hangok voltak eddig hallhatóak...

Bis morgen!

Előzmény: Törölt nick (716)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.02 0 0 716
"A "barak" a barackpálinka, nem?? Kérem a pirospontot:-)))) "

Virtualis pirospont oda :) Majd valaki belinkel egyet, aki ert a html-hez....

"Akkor nekünk meg hadd szabadjon ne szeretni őket"

Szabad. Csak nem kell sajat magunkat tulertekelnunk. Plane nem hianyos ismeretek, feligazsagok, sztereotipiak alapjan.

". Ez szubjektív dolog, és nem fog sem shadowbull sem boro12 meggyőzni... "

Akar teged meggyozni a halal... Csak eppen szeretnem, ha egy ellenkezo velemeny is olvashato lenne a tietek alatt. Egyebkent a kozkeletu topikos velemenyek ellenere a Boro egyaltalan nem hulye gyerek... Sajat magamrol nem mondok iteletet:)

shadowbull

Előzmény: NilsHolgerson (713)
NilsHolgerson Creative Commons License 2001.08.02 0 0 715
right!
Előzmény: szemmellato (714)
szemmellato Creative Commons License 2001.08.02 0 0 714
A VW topicban inkább OFFoljunk mint fikázzunk!!!
Előzmény: Törölt nick (712)
NilsHolgerson Creative Commons License 2001.08.02 0 0 713
A "barak" a barackpálinka, nem?? Kérem a pirospontot:-))))

Különben meg lesz@rom, hogy mit tudnak az ameriaiak Mo-ról, és engem sem érdekel Amerika (csak a '67-es Mustang). Nem tetszik az ameriakiak pökhendisége: mi vagyunk a világ urai, nekünk mindent szabad. Akkor nekünk meg hadd szabadjon ne szeretni őket. Ez szubjektív dolog, és nem fog sem shadowbull sem boro12 meggyőzni...

Előzmény: Törölt nick (712)
Törölt nick Creative Commons License 2001.08.02 0 0 712
"Ez adodhat az amerikai iskolarendszerből, amit és a Suli című szappanoperából nagyon jól ismerek:-)) "

Na ez a baj. A legtobben a filmekbol ismerik Amerikat. Es vonnak le messzemeno kovetkeztetest.
Lehet hogy egy atlag magyar tobbet tud Amerikarol (bar ez is inkabb kimerul a Coca-Cola, McDonalds, Papirpohar sztereotipia szajkozasaban), mint egy atlag amerikai Magyarorszagrol. De ez nem jelent semmi elonyt...
Egy atlag nemet tudod, mit tud Magyaro.-rol? Gulasch, Pußta, Barak.
Aki a Barakot megfejti (igy mondjak, fonetikusan) az kap egy pirospontot. Nekem legalabb fel oramba telt....

"nem pedig egy 5 literesből kihozni 190LE-t."

Haggyuk mar ezt a marhasagot. Mindenki annyi loerot hoz ki egy motorbol, ahanyat csak akar. Nem az a muveszet...

Frankon szetOFFoltuk ezt a topikot :)

shadowbull

NilsHolgerson Creative Commons License 2001.08.02 0 0 711
Ja, megcsinálta nekik a Merci...
Előzmény: szenyor Lopez (710)
szenyor Lopez Creative Commons License 2001.08.02 0 0 710
"Az amerikai autókat én is fikázom, mert nem tudnak autót (motort) építeni. Nekem pl egy Honda VTEC, Toyota VTi (utambocsá VW PD TDi) a motorépítés művészete, nem pedig egy 5 literesből kihozni 190LE-t. "

Erre tudsz mai példát hozni, vagy csak 30 évvel ezelőttről beszélsz?

Chrysler 300M 3.5L motor 250LE
Forrás: www.crhysler.com

Lopez

Előzmény: NilsHolgerson (708)
NilsHolgerson Creative Commons License 2001.08.02 0 0 709
Az elírások nem azért vannak, mert én nem vagyok műveltebb, minta az amerikaiak, hanem azért, mert nem tudok jól és gyorsan gépelni (és én inkább a gyosat választom).
Előzmény: NilsHolgerson (708)
NilsHolgerson Creative Commons License 2001.08.02 0 0 708
Maximálisan egyetértek az előttem szólüval.
Az átlag magyar és az átlag amerikai ember műveltsége fényévekre van egymástól (természetesen a magaré magasabb).
Ez adodhat az amerikai iskolarendszerből, amit és a Suli című szappanoperából nagyon jól ismerek:-))
Az amerikai autókat én is fikázom, mert nem tudnak autót (motort) építeni. Nekem pl egy Honda VTEC, Toyota VTi (utambocsá VW PD TDi) a motorépítés művészete, nem pedig egy 5 literesből kihozni 190LE-t.
Egyetlen értékelhető amerikai autót ismerek, mégpedig a '67-es Mustang (látszik, hogy ott előjött egy kicsit az eutópai koncepció)

Másik, hogy Boro12-nek szerintem átmosták az agyát a nevadai sivatagban és letöltötték neki az Amerika a legkirályabb.exe alkalmazást. Azt hallottam, hogy minden európai munkavállalóval megcsinálják

Nils

Előzmény: ha5nx (707)
ha5nx Creative Commons License 2001.08.02 0 0 707
Kirgizisztán fôvárosát én sem tudnám megmondani, de tudom, hogy létezik mint állam és nem egy pizzaszósz neve. :))

(Mellékesen pont abban az idôben volt Mo. felvétele a NATO-ba. Az amcsi médiákban naponta x-szer elhangzott a Hungary szó...)

"Azt hiszed, hogy itthon az atlagember tobbet tud a vilagrol, mint egy atlag amerikai?"

Nem hiszem. Tudom.

Előzmény: Törölt nick (672)
ha5nx Creative Commons License 2001.08.02 0 0 706
"No, ezért tartják Magyarországot balkáni országnak. :-((( Ha nem tetszik a munkád, akkor lépj ki! Elvégre micsoda dolog, hogy valaki meg akarja Neked mondani, hogy dolgozz a pénzéért?! Igazán előremutató a felfogásod... "

Persze. Dolgozz negyedannyiért mint egy amerikai, csak nem nap 7 órában hanem napi tizennyégyben. Ha valami nem tetszik, akkor az indok a következô: "Ez biztos jó így, mert amerikában is így csináljuk."

Mellékesen balkáni országnak mondják Mo.-t? Na ne röhötess, Koszovó elôtt azt sem tudták mi az a Balkán?

Előzmény: Boró12 (688)
BX_thomas Creative Commons License 2001.08.02 0 0 705
Baró12! nem akarok vitázni veled erről mert nem itt van a heje...
Inkább a vw konszern termékeire koncentráljunk itt! :)

koncentrálok.....

ja.... megvan.... citroen! ja nem jó hejen vagyok?

Barátomnak volt passátja tdi 4 motion meg hasonlók, 4 évesen megvált tőle...
indok:
nyikorgott az eleje mint eg lovaskocsinak!
szervizben kicserélték gariba mert tipushibája a passatoknak.... No comment...
történt mindez 3 hónapja....

tcaoe Creative Commons License 2001.08.02 0 0 704
Ez termeszetesen nem igy van, de ha esetleh igy is lenne, akkor sem az az igazsag. :)))

de en csak gonosz vagyok.:)

Előzmény: Hawaii (703)
Hawaii Creative Commons License 2001.08.02 0 0 703
Nahhh, mivel itt az elmúlt napokban volt itt már mindenféle amerikai vs. európai vs. akármi, itt egy témábavágó cikkrészlet a portfolio.hu-ról:

'Aratott a BMW és az Audi
2001.08.02. 10:54

Gyakorlatilag változatlan az összkép az amerikai autópiacon; a vezető három autógyártó Chrysler, Ford és GM összesített piaci részesedése tovább csökkent (a tavalyi 66%-ról 64%-ra), míg az európai és ázsiai gyártók erősítették pozícióikat.

....

A Ford értékesítése esett a legmeredekebben, 13%-kal a tavalyi évhez viszonyítva, mely nem kis mértékben a hibás gumiabroncsok visszahívásából adódó fogyasztói bizalom megingásának köszönhető. A GM eladásai 9%-kal csökkentek, míg relatív jó teljesítménynek számít a Chrysler 3%-os visszaesése. A Chrysler esetében kedvező adatokat tud felmutatni az új Jeep Liberty (24%-os növekedés júniushoz képest).

Kiemelkedő teljesítményt ért el a BMW, mely 26%-kal növelte eladásait, az Audi (+22%). Meglepő módon visszaesett a Honda értékesítése 6%-kal. Napokkal ezelőtti Honda gyorsjelentésben még azt olvashattuk, hogy az amerikai piacon elért sikerek húzták a japán gyártó profitját."

Aszpirin Creative Commons License 2001.08.02 0 0 702
Hehhe, az nem baj :)))

Egyébként megtiszteltetésnek veszem, hogy a káoszmérnök (nem vagyok mi hozzád méltók!! :)) is megszólalt ebben a topikban. Így legalább a profik is képviseltetik magukat.
A fekete műanyag szörny tulaja pedig valahogy nincs formában, régebb nagyobbakat tudott beszólni.

Előzmény: Detonátor (697)
thomee Creative Commons License 2001.08.02 0 0 701
miért, leégett a magnó/CD ?! :-))
Előzmény: BkorVette (698)
BkorVette Creative Commons License 2001.08.02 0 0 700
Jólvan..mamég nem is szoltál be úgy igazán!:-))
Éppen itt volt az ideje...át is gondolom azt az elöbbi egymásraborulást...biztosan valami légköri zavar vihetett rá a dologra:-)))

Üdv.:B.korVette akit megkavart a légkör

Előzmény: tcaoe (699)
tcaoe Creative Commons License 2001.08.02 0 0 699
CD az, nem?:)
Előzmény: BkorVette (698)
BkorVette Creative Commons License 2001.08.02 0 0 698
"krémje". :)))

Ezzel is azt akarod mondani, hogy dögöljön meg mindenki?:-))))))))

Üdv.:B.korVette aki könnyezik E30M40 magnójától

Előzmény: Detonátor (697)
Detonátor Creative Commons License 2001.08.02 0 0 697
Aszpirin! Vége a topicodnak. Lassan itt lesz az index "krémje". :)))
tcaoe Creative Commons License 2001.08.02 0 0 696
Puszi erte, te Index Rozsa Sandora.:)
Előzmény: BkorVette (695)
BkorVette Creative Commons License 2001.08.02 0 0 695
"Ezert szeretek itt lenni."

Óóóó! Mi is szeretünk téged...hüppphüppp:-))))

Üdv.:B.korVette

Előzmény: tcaoe (693)
ZolikA Creative Commons License 2001.08.02 0 0 694
Szasztok !

Jó kis mennyiségben irtatok ! :-)))

A lényeg !

Boró12 !

Veled telejesen egyetértek az ami kocsikat illetően . Én se nagyon mászkálnék "presztizs" márkával amerikában mert szerintem se jobbak sőt ! De ezt Te jobban tudod ! :-))))

Viszont azért az amerikát illető kritikáknak van azért alapja szerintem . A Te hozzászolásaidból az derül ki hogy szerinted nálluk tökéletesebb nincs . Az azért érdekes hogy a tapasztalatok vagy mesélők mert sajnos még én sem voltam kint de azért egy-két ismerős van aki kint él és hallotam egy két dolgot . Szóval inkább a nyugalom jellemző az ottaniakra és talán ezért nem szeretik használni a fejüket . :-)))) De valahol a mi kritikánk és a Te dicséreted között lehet a valóság .

tcaoe Creative Commons License 2001.08.01 0 0 693
Jol nem olvasom vegig, csak beledumalok.:)
Egyreszt: jomagam gyakran irok kritikat eme termekekrol, bar hogy Aszpirin oruljon, en a Seatot nemigen bantom. A kritika ihletoje pedig tobbnyire az a hozzaallas, hogy a VW/Audi az isten.... Meg amikor valami iszonyatos nagy marhasagot, mint a hengerenkenti 5 szelepes turbomotor, vagy az alukarosszeria pozitivumkent akarnak feltuntetni. Nem egyezunk, nincs mese. Eppen ezert meg tudom erteni pl. Georg hozzaallasat, aki azt szereti, es kesz, de nem akarja elhitetni velem, akitol ez a vilag tavol all, hogy pedig a jo csak az lehet. Eppigy a BMW-t is csak az idetlenekkel es az ostobakkal szembenallva fikazom, mivel ez csak egy jatek. Aki komolyan veszi, annak ugy is kell. A satisztikak elorangatasa, a torestesztek, az alkatreszarak, hat ez mind a jatek resze...Ettol fuggetlenul en az osszehasonilitos/fikazos topicok alapjan sosem vennek autot. Mert ott sokan csak jatszunk... De itt az Indexen rengeteg hasznos informaciohoz lehet jutni ettol eltekintve. Ezert szeretek itt lenni.
ZolikA Creative Commons License 2001.08.01 0 0 692
gaboca-1 !

Hát akkor tévedtem ! :-))))) De régi Toledo az tuti sokkal nagyobb mint a Golf , mindenestre ezekszerint itt is visszafele fejlődtek a VW-nél ! Akkor abban sem lehet elférni ! :-)))

Előzmény: gaboca-1 (580)
Detonátor Creative Commons License 2001.08.01 0 0 691
Szerintem a termékek fikázása abból adódhat, ahogy megpróbálják eladni. Ez a stílus szerintem nagyban "köszönhető" Piech bácsinak. :( És a fikázás inkább neki és pajtásainak szól, mint magának a terméknek.

Aszpirin!

Megjött BkorVette, hogy gyarapodjon az "offolós csapat"! :))) (Velem együtt, persze. ;) )

Törölt nick Creative Commons License 2001.08.01 0 0 690
Nekem is!

Azért elég jól megyôztél Boró12.

Előzmény: BkorVette (689)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!