Keresés

Részletes keresés

Laposaföld Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1483

Balázs J. Valóban voltak parádés védései, de hogy a legjobb lett volna a csapatban.... 

Akkor egy kicsit tegyük tisztába. Egy kapus sokkal összetettebb poszt, mint, amit ő nyújtott. 

Jól érezte , hová kell nyúlni, a védései között voltak szenzációsak is. Ezt nem vitatom. Ugyanakkor sokat hibázott, amit egy ilyen csapat nem bírt el. 

De a legfőbb probléma az vele, hogy lábbal nagyon ügyetlen. Nem tud kirúgni. Vagy azért, mert ez a gyengesége, vagy, mert az edzői nem tanították meg. Egyik rosszabb, mint a másik...Ezáltal a védés vagy az ellenfél rossz helyzetkihasználása  után mindig ugyanaz volt a gond. 99 %-ban az ellenfél tudott a kirúgások után azonnal labdát szerezni, s ebből számtalan gól is született , de minimum sok energia volt az újabb veszély elhárítása. Plusz nem lehetett elindulni támadni. Érdemes lenne visszanézni meccseket, hogy mennyi ilyen szituáció volt... Ajkán pl a kapus olyan szinten pontosan emberhez ívelte a labdákat, hogy abból indult a támadásaik zöme. Ha igazán szintet akár lépni, ezt már tudnia kellene.

 

2003-as, ezáltal az MTK a fiatalszabály miatt vette meg. Ugyanakkor kíváncsi leszek, mennyit fog játszani. 

Szintet egyébként nem lépett, mert az MTK nb2-es. 

 

Előzmény: sergiototta (1475)
identifikátor Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1482

A vasárnapi meccs jó nagy kicseszés a vendég szurkolokkal 

Előzmény: sergiototta (1479)
identifikátor Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1481

3 kupafordulo hétvégén lesz.

Előzmény: doncike (1480)
doncike Creative Commons License 2022.06.18 0 0 1480

Minek kell három hétközi forduló augusztusban?

A vébé idejére leáll az NB3 is?

Előzmény: sergiototta (1479)
sergiototta Creative Commons License 2022.06.17 0 0 1479

Az mlsztől bármi elképzelhető.

Július 31. indul elvileg a szezon, persze a kretének vasárnap írták ki a fordulókat, de, ha jól tudom az nb3-ban megengedett a szombati meccs is.

Augusztusban rögtön lesz három hétközi forduló is.

 

A szövetségben továbbra is csak duma a szurkolók kiszolgálása.

Előzmény: identifikátor (1477)
doncike Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1478

Őt még akkor sem tudtuk volna megtartani, ha maradunk a másodosztályban.

Jó lenne, ha minden szezonban lenne ilyen játékosunk, aki itt tud szintet lépni.

 

Fura, hogy más távozóról még nincs hír…

Előzmény: sergiototta (1475)
identifikátor Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1477

Van reális esély hogy nem a nyugati csoportba sorolnak minket?

sergiototta Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1476

ó=o

Előzmény: sergiototta (1475)
sergiototta Creative Commons License 2022.06.16 0 0 1475

Balázs Jóci ->MTK

 

A csapat legjobbja volt.

Sok sikert Neki, remélem folytatja a fejlődést és hamarosan még magasabb szintre lép.

 

sergiototta Creative Commons License 2022.06.07 0 0 1474

Most mar hivatalos. Az jo, hogy hamar lett uj edzo, remelhetoleg a keret is gyorsan kialakul.

Előzmény: pingvink (1473)
pingvink Creative Commons License 2022.06.02 0 0 1473

A csakfoci.hu értesülései szerint az NB III-ba kiesett III. Kerületi TVE máris megtalálta Pintér Attila utódját, aki Aczél Zoltán lehet. Aczél kinevezése azért is érdekes, mert a szakember nemrég hosszabbított a Kozármislennyel, amelyet veretlenül juttatott fel az NB II-be. Most azonban váratlanul távozott.

Az óbudaiak hamarosan bejelenthetik Aczél kinevezését.

Aczél már el is búcsúzott a Kozármislenytől.

sergiototta Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1472

Igen, én is attól tartok, hogy Szabó nem az a fajta vezető, aki beismeri, ha hibázik.

Előzmény: doncike (1470)
pingvink Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1471

engem is rettenetesen idegesítenek ezek, hogy facen nem lehet lekommunikálni a vereséget, ha kikapunk akkor arról nincs bejegyzés nincs semmi nyilatkozat stb.

persze nem lesz megoldhatatlan, de megnyerni a bajnokságot plusz játszani egy ki-ki meccset egy NB2es csapattal nem lesz egyszerű, persze semmit sem tudunk még a jövő évi keretről, edzőről, stb.. :) de hogy nehezebb lesz a dolgunk mint tavaly a feljutással, az 100% szerintem.

Előzmény: sergiototta (1468)
doncike Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1470

"És a klub kommunikációjával is jó lenne valamit kezdeni, ezek az állami tévét/észak-koreát idéző propagandás szarságokat jó lenne elfelejteni, meg a hajrá szurkoló táborozás és egyéb blődségeket is.

2022-ben azért az elég gáz, hogy még mindig nincs fent a hétvégi eredmény, nincs fent egy nyilatkozat stb."

 

Ezt nagyon adom.

Az ilyen jelenségen általában a vezetési stílus következményei szoktak lenni: nincs kommunikációs stratégia, akik a klubnál a kommunikációval foglalkoznak, azok konkrét utasítás nélkül nem mernek semmit csinálni.

Ez nem jó jel Szabóra nézve abban a tekintetben, hogy az ilyen stílusú vezetők általában nem nyitottak a hibáik beismerésére és így javítani sem tudnak a munkájukon. (Pedig szerintem rá is igaz, amit Kemenesről írtam: nem volt ez rossz egy kezdőtől, csak persze nem volt öröm végignézni a bukdácsolást.)

De ne legyen igazam!

Előzmény: sergiototta (1468)
doncike Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1469

Aki beugrónak jön és elvállal egy ilyen kockázatos melót, az ne mutogasson vissza az elődeire. Pontosan tudta, hogy mit vállal.

 

Pintér még külön ki is emelte, hogy órákig videóztak a stábjával, mielőtt elvállalták a Kerület utolsó hat fordulóját. Szerinte azért, mert teljesíthetőnek érezte a feladatot.

 

Amikor mégsem sikerült, ne találja ki utólag azt, hogy az elődje meg a főnöke cseszték el.

Mondja azt, hogy megpróbáltuk, mindent beleadtunk, de ez most ennyire volt elég.

 

Ráadásul a Kalap utca verebei nyolcszámjegyű fix fizetésről és bennmaradás esetén további 5x-ös bónuszról csiripelnek.

Szóval benne volt a fizetésében az is, hogy ha nem sikerül a projekt, akkor ne mutogasson másra, hanem vállalja a felelősséget.

 

Kemenes is túloz persze, de neki is az edzői renoméja a tét és kényszerhelyzetben volt, nem maradhatott csöndben. Ettől még persze megmaradhatott volna a szikár tények mellett, de neki ezt most kevésbé rónám fel, mint Pinyőnek az önigazoló sárdobálást.

 

Szerintem Kemenes az NB3-ban simán talál majd munkát, kezdő edzőként nagyon is jól sikerült az első két szezonja. Még akkor is, ha az NB2 egyelőre túl nagy falat volt neki.

 

A nagy kérdések igazából azok, hogy Szabó marad-e, marad-e a projekt (Szabóval vagy nélküle) és hogy milyen kerettel vágunk nekik annak a bajnoki évnek, ahol még az első hely sem lesz elég a feljutáshoz.

Előzmény: pacheco.... (1461)
sergiototta Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1468

Igen a létszám szűkítés miatt nehezebb lesz a dolog. De azért ez nem megoldhatatlan feladat, csak okosabban kell a keretet összerakni. Pl a Kecsó idén zseniálisan csinálta.

Persze még rengeteg a nyitott kérdés. Egyáltalán Szabó marad, vagy a kiesésnek rá nézve is lesznek negatív következményei. Remélem hamar sikerül kitalálni, hogy ki lesz a vezető/edző az új szezonban.

 

És a klub kommunikációjával is jó lenne valamit kezdeni, ezek az állami tévét/észak-koreát idéző propagandás szarságokat jó lenne elfelejteni, meg a hajrá szurkoló táborozás és egyéb blődségeket is.

2022-ben azért az elég gáz, hogy még mindig nincs fent a hétvégi eredmény, nincs fent egy nyilatkozat stb.

Előzmény: pingvink (1467)
pingvink Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1467

Az a baj, hogy a csaba elleni utolsó meccs (persze nem csak 1 meccsen múlt) a klubb következő éveit meghatározhatja, jövőre ugyanis hiába nyernénk meg az nb3at, playoffolni kell egy nb2es költségvetésű csapattal... nem túl fair az új kiírás finoman foglamazva.

Pac Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1466

Nekem is a "bőven" szóval volt gondom. 

Előzmény: Laposaföld (1465)
Laposaföld Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1465

A 20.és a 30.forduló között egy meccs kivételével vonal felett voltak , a legjobb helyezés a 14.hely volt. A bőven, az bőven túlzás. De a bajnokság azon szakaszában a közvetlen riválisok sokat buktak, nem a Kerület volt mindig fantasztikus formában. Utána pedig a többi csapat feljavult, sokkal inkább hozták az eredményeket.. 

A bajnokság egészére jellemző volt, hogy nüanszok döntöttek, bírói hülyeség, és több esetben óriási szerencse vagy balszerencse. A csapatok között nem volt akkora különbség, ezt lehetett látni pl a Kerület olyan meccseinél, ahol elvileg a NAGY csapatok ellen igen meggyőzően teljesítettek. 

Hosszasan elemzhetnénk a kudarc okait, de Kemenes és stábja biztos hogy felelősséggel tartozik emiatt. Két győzelem nem volt egymás után! Kevés gólt rúgtunk, sokat kaptunk. Összevissza felállított csapat és cserék jellemezték a meccseket. Sokszor látszott a stábon a teljes tanácstalanság.

Pintér ideje alatt a 7:0 volt a vállalhatatlan, de a többi meccs jobb játékot, több helyzetet, a játékosok részéről jobb hozzáállást mutatott szerintem. Barczi teljesítményét pl nézzük meg a 32, majd a 6 meccs alatt. Ég és föld.

Előzmény: Pac (1463)
Laposaföld Creative Commons License 2022.05.25 0 0 1464

Kemenes nem volt elegáns. Pintér se, de ilyenkor jogosan mutogat hátra, az egyik 32 meccsen át próbálkozhatott, a másik mindössze 6 meccsen. 

Na, én nem engedtem volna eddig fajulni a dolgot. Sportvezetőként Szabó Bence hülyesége, hogy nem változtatott már az első 10-12 forduló után. 

 

Az még nettó hülyeség, hogy ez a keret szarabb lenne, mint a többi nb2-es keret. Egy-két poszton kellett volna erősíteni, vagy inkább nagyobb versenyhelyzetet teremteni. A kis kapust meg megtanítani a kirúgásokra, vagy normális labdakihozatalra, mert az fél siker...

 

 

 

Pac Creative Commons License 2022.05.24 0 0 1463

pedig a szezonnak volt olyan szakasza, amikor bőven a vonal felett állt a csapat Kemenes Szabolcs irányításával.

 

Öööööö.... Mikor???

sergiototta Creative Commons License 2022.05.24 0 1 1462

Hát nem lett szimpatikusabb Kemenes ezzel a köpködéssel.

Ha már tényeket mond Kemenes, akkor ne felejtsük el, hogy Vele egy ötöst kapott a csapat az idegenbeli kiesési rangadón, ha hajszállal is, de rosszabb a pont/meccs átlaga is, mint a Pintér féle csapatnak. Mindezt úgy, hogy Neki nagyságrendekkel több ideje volt dolgozni a csapattal, igazolni is volt lehetősége. A Csákvár elleni 1-5 után pedig pofa kell emlegetni a győri 0-7-t.

 

Előzmény: pingvink (1459)
pacheco.... Creative Commons License 2022.05.24 0 1 1461

Nagyon kedves gyerek ez a Kemenes is amúgy ….

Mindenki tudta/tudja Pintér milyen. 
Ilyen sárdobálás fölösleges.

 

Természetesen megvan az én felelősségem is a kiesésben, hiszen, ha a szikár tényeket nézzük, 32 mérkőzésből csak hetet tudtunk megnyerni – kezdte Kemenes a csakfoci.hu-nak”

 

Én meg ha úgy nézem a “szikár tényeket” ahogy, akkor azt mondom, hogy aki beugrónak jön a végén a bentmaradásért, az a dolog vagy bejön vagy nem….sokszor nem.

De a 32 forduló alatti tevékenység azért több annál, mint az “ én felelősségem is”

 

 

 

 

doncike Creative Commons License 2022.05.24 0 0 1460

Pintér (ha jól idézik) közvetlenül az elnöknek címzi mondandóját. Ez nekem arra utal, hogy nem elsősorban Kemenesre próbálja tolni a felelősséget, hanem -- azt sugallva, hogy ebből a keretből nem lehetett többet kihozni -- Szabót (mint szakmai/ügyvezetőt) okolja.

 

A cikkben linkelik Pintér korábbi nyilatkozatát, ebből egy részlet (kiemelések tőlem):

 

"Itt pedig én azt kívánom az elnök úrnak, hogy legyen egy jó szakmai vezetése, legyen egy jó szakmai stábja, mert mind az elnök úr, mind a III. kerület, ez a kis ékszerdoboz megérdemli azt, hogy NB II-es csapata legyen. Meg kell vizsgálnia az elnök úrnak is szerintem az egész évet, hogy miért történt ez, hogy miért kerültek ilyen helyzetbe, mert én azt látom, hogy a képességeikhez mérten a játékosok a mai mérkőzésen is megtették, ami bennük volt."

 

Ez magyarra fordítva szerintem azt jelenti, hogy -- legalábbis Pinyő szerint -- a keret nem volt alkalmas az NBII-re és ezért Szabó Bence a felelős.

 

Ez vagy igaz, vagy nem; viszont az egészen biztos, hogy Pinyő mester közvetlenül a szerződtetése után azt nyilatkozta, hogy több órányi meccsvideót nézett végig a csapatról és azért vállalta el, mert szerinte "tudna segíteni".

Ezek szerint akkor rosszul mérte fel, hogy a játékosok képessége elegendő-e arra, hogy ki-ki meccseken megnyerjen a közvetlen riválisokkal szemben az NBII alsóházában.

 

Egyébként úgy gondolom, hogy nem is annyira a Kerület felé szükséges neki bűnbakot csinálni valakiből, hanem a "futballközeg" számára kell egy olyan narratívát gyártania, hogy ő aztán mindent megtett, ami emberileg és orvosilag lehetséges, de az egész projekt már eleve annyira el volt cseszve, hogy nem tudta (még ő sem tudta!!!) helyrehozni.

Ez már a következő állás keresésének a része.

Előzmény: pingvink (1459)
pingvink Creative Commons License 2022.05.24 0 0 1459
ingersheim Creative Commons License 2022.05.23 0 0 1458

Jövőre ismét nb3, sebaj, legalább szellősebb lesz a lelátó...

sergiototta Creative Commons License 2022.05.23 0 0 1457

3 kiesési rangadót játszottunk a szezon vége felé (Csákvár, Szolnok, Csaba) mindegyiket elbuktuk, egyiken se tudtunk még csak vezetni sem.

Előzmény: doncike (1455)
sergiototta Creative Commons License 2022.05.23 0 0 1456

Én sajnos egyáltalán nem éreztem a csapaton, hogy ez egy élet-halál harc.

Tisztán emlékszem, hogy pl. a második félidőben volt olyan szitu, amikor Köböl egy tök semmi szituban lefeküdt, és persze a játék megáll pici ápolás aztán megy tovább. Ez persze egy focistától rutin, de, ha élet-halál harc van, akkor nem fetrengek, hanem, ha fáj, akkor lemegyek oldalra, kérek egy kis ápolást aztán, ha tudom nyomom tovább, de nem szakítom meg a játékot. A csabaiak sztem végig keményebbek/határozottabbak voltak, rajtuk jobban éreztem, hogy számukra ez egy fontos meccs.

 

Sajnos mentálisan túl sok gyenge/laza/kényelmes játékosunk van, akik küzdeni/harcolni nem igazán tudnak/akarnak. Nem rossz gondolat az, hogy olyan játékosoknak, akiknek megrekedt vagy éppen lefele megy a karrierje az Óbudán lehetőséget kap arra, hogy újraépítse magát, de itt most túl sok ilyen játékos jött össze.

 

Jövőre nb3, kíváncsi vagyok ki marad, ki lesz az edző. SzB marad-e?

És persze, kérdés, hogy milyen lesz az új büfé :-)

doncike Creative Commons License 2022.05.23 0 0 1455

Pont úton voltam tegnap, vezetés közben az M4-közvetítés hangját követtem (mintha rádión hallgatnám).

Abból nekem az jött le, hogy ez az utolsó meccs is pont olyan volt kicsiben, mint az egész szezon nagyban: kihagyott helyzetek, elszalasztott lehetőségek; hiába az egy-egy jóval magasabban jegyzett ellenfelek elleni bravúrok, ha a közvetlen riválist akkor sem tudjuk megverni, ha egyébként jobban is játszunk, vagy legalábbis több helyzetünk van.

 

Bár -- mint közben kiderült -- egy tegnapi győzelemmel meg lett volna a bentmaradás, mégis azt mondom, az nem itt és most úszott el.

Hanem végig az egész szezonban: hogy ősszel három meccset tudtunk csak megnyerni, hogy számtalan mérkőzésen lettek elszórva a pontok, még a bajnokság hajrájában is, amikor már nagyon forró volt a pite.

 

Meglátjuk, hogy Szabó marad-e vagy őt is magával sodorja ez a kudarc.

A koncepciója nekem nagyon is szimpatikus, remélem az akkor sem változik, ha esetleg ő is távozik.

Laposaföld Creative Commons License 2022.05.22 0 0 1454

Realistán 

Ma is több helyzet volt, mint a Csabának, de képtelenek vagyunk a kaput eltalálni. Ez sok meccsen így volt.

Ma is a semmiből kapott két gólt a csapat. Lehet, hogy nekik nem is volt több lehetőségük. 

A kapus kirúgások értelmetlen és felesleges előnyt adtak az összes ellenfélnek.

 Ez a bajnokság az első félévben eldőlt. Bár pont félév környékén kijöttünk a víz alól, de tartósan nem tudtunk a felszínen maradni. Sokkal korábban kellett volna a stábot lecserélni. Pintér érzésem szerint nem lett volna rossz, de nem 6 meccsre.

Sajnálom a csapatot...

 

 

 

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!