Keresés

Részletes keresés

fvcc Creative Commons License 2015.05.03 0 0 129162

http://www.adriahome.hu/hu/taxonomy/term/7/9

 

Itt lehet csemegézni a kínálatból.

 

Röhögő görcsöt kaptam én is az ár hallatán (tavalyelőtt 250e. -ért tartották, lehet egyezkedni), helyiek azt mondják, előbb-utóbb valaki megveszi, és az ára nem csúszik 100e. alá.

   Mivel álmodozni szabad, eljátszadoztam a gondolattal, hogy jó lenne (nem ez, valami más) kis ház lakással, benne 2 kiadó app.-val.  Eléldegélnénk ott... min. még 100 évig, hogy visszahozza az árát :D

Előzmény: mistral96 (129160)
ersekildiko Creative Commons License 2015.05.03 0 1 129161
Előzmény: NO HAB (129159)
mistral96 Creative Commons License 2015.05.03 0 0 129160

Talán nem ez a jellemző minőség és ár...

Előzmény: fvcc (129155)
NO HAB Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129159

meghát!

Előzmény: fvcc (129158)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129158

Csaknem meg akarod venni? Mert jó pénzért szivesen közvetítek :D

Makarskától lejjebb egy kb. 400 lakosú faluban.

Előzmény: NO HAB (129156)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129157

Új építésű appartmant (azaz egyet,  a ház egy részét, egyszerübben: lakrészt) kb. 100e. € körül árulnak.

Előzmény: Duspok (129154)
NO HAB Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129156

ha nem titok,hol van ez a "ház"?

Előzmény: fvcc (129155)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129155

Konkrét példát tudok neked mondani: Van egy házikó, saccra 8x8 m alapterülettel (legyen 12x12m), emeletes. A földszint padlója azonos a talajszinttel, van rajta egy emelet. Az álllapota, hm... én kutricának neveztem el, ami ugye az a gúnykategória, amiért nem adnék pénzt. Lehet, hogy a méreteit rosszul saccolom, mert a vendéglátónk azt mondta, 4 appartman ki lehetne alakítani benne (persze, alapos felújítás, újjáépítés után).  Persze, fogalmam sincs, milyen nagyokat. A telken ilyen-olyan beton építmények vannak, ha azokat letúrják, a helyükre állítólag 8 autó tudna beparkolni.

    Hogy egyértelműbb legyen, pontosan ez a ház, a képen látható állapotban:

 

A beton-lyukakat nem látni, valami az épület mellett balra, valami a háta mögött. A képet igyekeztem úgy vágni, hogy az utca felőli teljes szélesség benne legyen.

Cseh ismerősnek "ajánlottam", akinek a lánya szeretett volna valami nyaralot venni.  Nos, kb. egy évig nem tudta eldönteni, hogy csak simán hülye vagyok, vagy pedig viccelek.  Akkor leírom az árát: 175.000 Euró. (százhevenötezer € - kb. 52,5 millió ft).

    A horvát házigazdám halál komolyan mondta, hogyha lenne pénze (vagy adnék neki), megvenné, gyorsan megcsinálná benne az appartmanokat, az meg lassan elkezdene pénzt termelni.

Előzmény: Duspok (129154)
Duspok Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129154

Hát kezdtem vmit  nem érteni. Mennyi egy kis ap.  ho-ban amúgy? Mik az ingatlan árak? Van vmi horvát jófogás amin meg lehet nézni?

Előzmény: fvcc (129153)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129153

27.000 €-ért

Szóval, sikerült mégiscsak elírnom :D

6000.-€ (de az is rengeteg. Láttam romosan is, még mielőtt megvette). Kb. 1,8 milla forintért.

Előzmény: fvcc (129152)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129152

Étlap mindenütt van, sok helyen a bejárat előtt is. Meg kell nézni, oszt vagy beülsz, vagy nem :)

 

(Itthon, az ország túlsó végén "bekajáltunk" valahol. A párom vizet kapott leves helyett, én meg valami szart, piros mártással leöntve. A vége az lett, hogy végig hánytam a fél országot - ráadásul vezetnem is kellett. Este - végre üres gyomorral - majdnem itthon bekajáltunk tisztességes kaját féláron...)

 

Általánosítani lehet (de nem érdemes), mindenütt akadnak hülyék és szarrágók, meg normálisak is. A férj szinte azonnal barát lett, a feleség évekig tartotta a 6 lépés távolságot. Ma már ott tartunk, hogy rám meri bízni a pincekulcsot is.

   A közeli hotel elvette az 5 autós parkolójukat, lezárta az utcát - autóbuszok se tudnak bemenni a hotel bejáratához - és minden saját vendégétől 28 kuna/nap parkolási díjat kér a szoba ára mellé. A házigazdám kivágatta a fügefáit, hogy 1 autó helyett 3 autó tudjon oda parkolni, a közeli kerjének a felébe betonfalat húzott fel: az elejében 3 autó elfér nyáron, összel meg felszántja és krumplit ültet oda. Szomszédtól vett egy újabb kertrészt, ott is kialakított 2 parkolót. A vendégei ingyen parkolhatnak oda.

    Vett egy romos pincét, 5 x 3 m, tető nélkül, 27.000 €-ért (nem elírás!)+ felújítás, hogy a sajátjában tudja tárolni, amit megtermel. Azelőtt a nagybátyja pincéjében tárolta - ha nem a saját fülemmel hallom, el sem hiszem! : a benne raktározott holmik értékének 10%-ért évente!

   Amit több helyitől is hallottam: a horvátok lusták. ülnek a kocsmában, isszák a sört és káromkodnak, hogy nincs munka. összel, amikor elérkezik az olajbogyó-szüret, a házigazdám nem talál senkit, aki pénzért segítene neki  a szedésben (146 fája van).  Egy másik hölgy, aki szintén hasonló cipőben jár, Boszniából fogad munkásokat.  (Dehát lusták is mindenfelé vannak, nálunk is)

   Egyébként mindenki abból csinál pénzt, amiböl tud. Amit a szezonban beszednek, a nagy többség abból él egy évig.

Előzmény: MortalWombat (129150)
nethmarcsi Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129151

Szia, köszönöm az infót. Azt hiszem nem lesz gond a szállással. Egy éjszakát töltünk ott, az volt a lényeg, hogy közel legyen a hìd. Euro lesz nálunk, de akkor készülök kisebb cìmlettel, a visszajáró jó lesz a bazárban :) Másnap irány 3 nap Dubrovnik, majd szintén Omis. A parkolás megoldott? 

Előzmény: Törölt nick (129145)
MortalWombat Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129150

Mi már másodszor megyünk Supetarba.(4 felnőtt+3 gyerek, de most már inkább 7 felnőtt)

2 éve voltunk ott, imádtuk. Víz isteni hőmérsékletű és tiszta. Szállás 400 m-re a strandtól. (Gyalog tényleg 10 perc volt.Éppen ezért parkolási díj:0)

A strandon volt egy büfé, délben beindították a grillt, és nagyon finom csevap volt (10 db hús+sültkrumpli) 45 kunáért. (a legolcsóbb és legnagyobb adag volt szerintem egész Supetarban)

Sört vittünk Mo-ról, 2 kartonnal, de ki kellett pótolni. Lidl volt a környéken, ár nem vészes.

 

Viszont ettünk olyan helyen is, ahol aranyárban volt ugyanaz a kaja, mint a strandon.

Nagyon szét kell nézni, hogy hol eszik az ember, mert nagy a különbség az éttermek között. 

 

Amúgy a horvátokat nem nagyon bírom, mert eléggé anyagias és mogorva egy nép, de lehet, hogy csak én fogom ki a fillérszekszuálozókat és depiseket. Minden "székletért" fizetni kell, az tuti, hogy csak fizetős parkoló létezik náluk. Ami jó, nem automata van, hanem embernél fizetsz. Nem kell egy vagon aprópénzt magadnál hordanod.

 

A Balaton közelebb van, a szállásárak szinte azonosak az adriai árakkal, a kaja sokkal olcsóbb, de a tenger az tenger, a táj szenzációs és gyönyörű! 

 

 

Előzmény: fvcc (129144)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129149

Mindenhol akadnak próbálkozók.

A spliti palotába ugye ingyen lehet bemenni. A kikötő felőli bejárat után találsz asztalnál ülő emberkéket: jobbra (meg balra) 30 kunaért nézhetsz meg valamit. A tájékozatlan perkál, más meg megnézi ugyanazt a semmit! ingyen, felülről. A semmi valóban semmi, tető nélküli szoba, amiben nincs semmi.

    Egy rokonom, aki 10 centért hajlandó 2x megtoszni a kecskét, lement Tucepibe családostól. Kipróbáltak minden vizi és vizi-légi szart, 400, 300 meg nemtudommennyi kunaért / koponya, majd haza üzent a szintén oda induló ismerőseinek, hogy hozzanak kolbászt, mert már elfogyott és nincs mit enniük.

Előzmény: Duspok (129147)
andreas19 Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129148

"hogy az azúrkék balcsit választja-e valaki,"

 

Nos, valóban elgondolkodtató.

 

Előzmény: fvcc (129144)
Duspok Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129147

A nyaralás elő-utó szezont tekintve nyáron még 2 felnőt 1 gyerek kategóriában napi 20 e től indul. Teszem hozzá ez nem is sok. Csak körültekintőnek kell lenni. Előre eltervezni a mi fér bele kategóriákat. Ez már az a szint amikor nem csak a strandra jársz, hanem beleférnek a látnivalókhoz szóló belépődíjak,  pizza, fagyik, hajókázás, vacsi is esetleg. Felfelé lehet pumpálni a dolgot de ahhoz nem ész kell hanem stex. Az átlagos költség a 30 e ft/nap/ kiscsalád. 10 napra 300e. Hét napra is 210 min. Mi nem az a egyszer nyaralok wazze! tipus vagyunk. Attól tudom inkább jól érezni magam ha nem belek szinten kell szórni a pénzt. Márpedig próbálkoznak a horvátok rendesen. :(

Előzmény: fvcc (129144)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129146

Elfelejtettem írni hogy tankolni Boszniában érdemes.Banja Lukánál az autópálya fizetős.Én naivan odakészítettem az egy eurót amit nem fogadtak el.Eurót csak papírformában fogadnak el de márkát adnak vissza.Szóval legyen nálatok  2márka.Nekem kártyával kellett fizetnem mivel nem óhajtottam száz eurómat márkára átváltani.

Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129145

Szia!

Ahogy ígértem röviden a szállásról.Apartmanok egy kb1.5x1.5 ös helyiségből nyílnak.E közös helyiségben találhatsz vízforralót és ki van téve tea filter ,cukor és  kávépor.Szobák kicsik és egy keskeny fürdő tartozik hozzájuk ami áll egy zuhanyzóból és egy WC ből.Nagy igényt ne támassz  ám az ágy kétszemélyes és kényelmes.Ami ENGEM zavart az az, hogy éjjel is elég hangos beszélgetés folyt az utcán és vagy háromszor ébresztett az Allah ahbar esti ima ami hangosbemondóról szólt a közeli két minaret tornyából.Öreg Hid valóban közel van.A nagy kavicsokkal kirakott úton figyelj oda mert ha olyan a cipőd akkor nagyon csúszóssá válik az út.Hangulatos kávézók és éttermek sokasága közül választhatsz.Minket az Öreg Hid és környékén kívűl igazából más nem tudott megfogni.Egyszóval ha egy vagy két napot akarsz megszállni arra szerintem a szállás megfelel.Hangsúlyozni szeretném ez az én benyomásom.Mindenkinek más a tűrési faktora.Ezért nem adok tanácsot arra nézve, hogy jó vagy nem jó döntés főidényben ott több napra szállást foglalni.Hangsúlyozom a szállással semmi problémánk nem volt.Mi csak egy éjszakát töltöttünk ott.Éjfél után már csendes volt a környék.

Előzmény: nethmarcsi (129078)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129144

Én csak néhanapján látom azokat az árakat, amit ti mindig.

Viszont HR-nél maradva:  Ožujškot (2l) mindig kapok 20 kuna alatt az üzletben. A sztrádadíj nem emelkedik minden évben, hanem tavaly korrigálták (felfelé) az árakat. A pljaskavicát  egy adott útszéli vendéglőben sokéve mindig 35 kunaért kapom meg, körítéssel. (a szomszédjában meg ugyanazt 70-ért). Mindig annyit tankolok, hogy a magyar autópályán sehol ne kelljen, horvátból hazafelé az utolsó kútnál teli töltöm a tartályt, mert megéri.

   A házi pálesz megdrágult, mert szórják a 10ezer kunás büntetéseket mindenkinek, akit rajta kapnak. Az élet meg megy tovább,  lehet választani, hogy az azúrkék balcsit választja-e valaki, vagy a mocskos adriát, akármilyen pénzért.

Előzmény: Degeczi (129142)
Törölt nick Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129143

Szasztok!

Rövid helyzet ismeretesét.Bosznián át mentünk a határon sehol nem volt fennakadás és molesztálás.Rendőröket elvétve lehetett látni.Boszniában az árak nagyon barátságosak és az ételadagok megfelelőek.Egyre nagyobb a tisztaság náluk és egyre több vendéglátóhely nyílik.Horvát tengerparton még látható az év elejei hurrikán pusztításának nyomai.Még nem nyitottak ki a szezon csak ezután indul.Az árak:Bevásárlásnál nemigen látható emelkedés.Vendéglátó egységeknél a kapucsínó 10-12 kuna sör 17-25 kuna közt változik.Figyelni kell az árakat mert van már sok olyan hely ahol külön számolják a húst vagy a halat és mellé külön a köretet,savanyúságot.Ilyennel is találkoztam de nem ez volt a jellemző.Omisban a sikátorban található Miló éttermét nagyon jó szívvel ajánlom.Magyar étlap pár kedves magyar szó a pincérektől és szolid árak.Velkom drinket mindennap megkaptuk.Kétszemélyes tálak 170-200 kuna között.Annyira bőséges, hogy a maradékot becsomagolva kaptuk meg.Az időjárás nagyon jó volt.Napos időt fogtunk ki.Blagaj,Neretva,hazafelé Rastoke.Mindenhol látszott a bőséges csapadék nyoma.Rengeted viz volt mindenhol.Jablanicánál a hegycsúcsokon még hó volt.Sok helyen találkoztunk útjavításokkal .Látható volt, hogy a sok víz vagy az utat mosta el vagy a hegyről omlasztott le darabokat.Szóval mindenhol dolgoznak az utak helyreállátásin.Szerintem szezonra eltüntetnek mindent ami zavaró.

 

 

         Duce i apartmanunknál a tengerpart valóban homokos és sekély.Gyerekeknek ideális.Összességében Horvátország még ilyenkor szezon előtt is hozta azt a hangulatot amiért az ember annyira visszakívánkozik.Sajna a tenger még annyira hűvös volt számomra hogy a fűrdést nem mertem bevállalni.Bár német turisták már megjelentek de azok is inkább csak sétálgattak a tengerparton mintsem fürödtek.

Degeczi Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129142

A példa nem stimmel, mert a banán részben szezonális hatás miatt is drágul, másrészt annyiért fél éve is csak akciózva árulták - ezzel együtt még 1-2 hete is lehetett 300 alatt venni.

Előzmény: fvcc (129141)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129141

Szerintem meg nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy csak Horvátországban emelkednek az árak, mert mindenütt drágább minden évről évre. Az objektivitáshoz ez is hozzátartozik.

Előzmény: Degeczi (129140)
Degeczi Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129140

Az teljesen más helyzet, nem kapcsolódik ehhez sehol.

Előzmény: fvcc (129139)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129139

A fene tudja, de féléve a Tescoban 250-ért tudtam banánt venni, a múlt héten meg 400 ft felett volt.

Előzmény: Pierr_Kardán (129135)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129138

Ja, engem mindig várnak, hogy már menjek :) Ugyanis én viszem a szárított gomba-utánpótlást a következő évi rizotójukba (nem keveset, és természetesen grátisz).

 

Egyszer régen kifogtam, hogy a fejünk fölött rendszeresen este tízkor elkezdett gyalogolni az önagysága, magas sarkú, kopogó cipőben, megállás nélkül, este 11-ig. Csupa öröm volt hallgatni, nem győztem seprőnyéllel püfölni a plafont, hogy ébredjen már fel, és hagyja abba az egyfolytábani mászkálást. Vagy mászkáljon  mezítláb!

Előzmény: Duspok (129137)
Duspok Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129137

Ez is elismerendő taktika.

 

Az éjszakai nyugalomra vagyok a legháklisabb. Tavaly kakasok hada ébresztett a szomszédból.. Vidék filling oké. De mivel itthon se álom a nyugalom, ezért előre rettegek h milyen csesztetésért kell még fizessek is. A szomszéd apartmanban este 11 után zuhiznak. Az ablak alatt meg németek beszélgetnek nevetgélnek hajnalig. Mi a tökömet kell pont éjszakákon át megbeszélni?  1 ap-ot Rovinjban kifogtam. Az nyugis volt. Legszívesebben oda visszamennék.

 

Saját kép! Szóval itt nem voltak az ap-ok zsúfoltan egymás mellett, de nem csak turizmusból éltek az emberek látható módon. Na ez nem volt a prosiban. Különben olcsó volt és rendes átlagos. Az árát összességében megérte: 2+2/37 eur/nap aug utosó hét.

Előzmény: fvcc (129134)
emojnarode Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129136

Az imént kihagytam a lényeget, vagyis, hogy mennyi az annyi. Íme: 3 zóna-10 kuna, 2 zóna-20 kuna, az úgynevezett" nulta" zóna, az eddigi 20 helyett, most 40.

Előzmény: emojnarode (129133)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129135

Sajnos igen, itt a fórumban is több példa került elő a nagymértékű és lényegében indokolatlan drágulásra. Pár év alatt kb. a kétszeresére drágult a belépő a dubrovniki várfalra és a plitvicei tavakhoz. Ezt a drágulást semmi más nem indokolja, csak az, hogy a horvátok úgy gondolják, aki odamegy, az fizessen :-(

 

Sorra tűnnek el a korábban ingyenes parkolási lehetőségek a tengerparti városokban :-(

 

A jobb helyen lévő apartmanok már egy-két évvel ezelőtt megdrágultak, a gyengébb helyen lévők pedig mostanában drágulnak hozzá azokhoz.

 

A pizza kivételével a többi étel az éttermekben nagyon drága, a sör már a boltokban is nagyon sokba kerül.

 

Az autópályadíj minden évben felmegy szakaszonként 2-5 kunával, az üzemanyag is jóval drágább lett, mint itthon, pedig pár éve még olcsóbb volt Horvátországban tankolni.

 

A tenger mondjuk szép továbbra is, de ahogy az árak araszolnak felfelé, úgy egyre romlik a horvát tengerpart ár/érték aránya, mert se a vendéglők színvonala nem javul, se a dugók nem csökkenek az autópályán.

 

Szerintem maguk alatt vágják a fát, de ők tudják...

Előzmény: emojnarode (129133)
fvcc Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129134

Ha van egy visszajáró helyed, amivel egyébként is elégedett vagy, az többek között anyagi elönyt is jelenthet számodra. Pl. látom az appartmanban kifüggesztett árjegyzéket, melyen időnként változnak az árak (persze, fölfelé), tölem meg csak azt az összeget kéri el, amit 2006-ban is fizettem.

    A visszajáró vendég a jó- és biztos bevétel számukra. Nekem meg már nem lutri, hogy hová megyek, így véletlenül se nyúlhatok mellé :)   Volt olyan netről válaszott "csodálatos" hely, amiböl egyböl kijózanodtunk: a ház legtetején levő balkonról majd lefújt a szél, éjszaka meg nem tudtunk aludni, mert a fejünk fölött egyfolytában csörgött a pléh a tetőn. ...de volt fittnes terem, meg sat-tv, amin nem lehetett fogni semmit.

   Az anyagiakon túl persze a kialakult barátság sem kutya. "Gyere, megyünk a halpiacra. Ettél már ezt?, ... hát ezt?" Hazaérve: "Ne főzz ebédet, tíz perc múlva hozom!"

Előzmény: Duspok (129131)
emojnarode Creative Commons License 2015.05.02 0 0 129133

A lenti beszélgetés témája kapcsán idézem a mai dubrovniki Portal oko. c. lap egyik cikkének címét. "Poskupljene parkinga. Mediji poručuju: ako idete u Dubrovnik- pripremite velike novce." Vagyis, Megdrágult a parkírozás. A médiák javasolják: ha Dubrovnikba megy, készítse a nagy pénzt.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!