Keresés

Részletes keresés

showtimes Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6117
off
A tény igaz, de a fekete, halálfejes lobogós befutó tengó képe szerepelt az angol lapokban és az átlag angol nagyon felháborodott, hogy a flotta nem holmi kalózok gyülekezete ( ha jól emlékszem a kapitánynak végül ezért le is kellett mondania, s nem a zónán kívüli torpedózás miatt) - a hadsereg alakulait viszont Londonban nagy pompával, tömegünnepségen fogadták.
Előzmény: otranto (6116)
otranto Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6116
A GENERAL BELGRANO esetében Angliában az igaz felháborodást az okozta, hogy a HMS CONQUEROR atom vadásztengó a britek által a Falkaland-szigetek körül kijelölt (talán 300 tengeri mérföldes - ebben nem vagyok biztos) hadizónán kívűl süllyesztette el a hajót, 300 argentin tengerész halálát okozva. A hazatérő angol tengósokat egyébként több helyen közönséges gyilkosoknak taertották még Angliában is.
Előzmény: showtimes (6082)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6115

Voltak meg mas szvasztikak is (tobbek kozott az 1922-esegyik, el nem fogadott szovjet cimer terven, a voros csillag helyett).:)))

Haazt is kikeresem, azt is bedobom.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6114

Ezek meg az 1918-1921 kozott forgalomban levo, bolsevik kormanyaltal nyomtatott rubelek.

 

Kerem felhasznalasnal (valahol), mint az allomanyjelzo, mint a rubelek melle mellekeljek a hivatkozast.

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6113

No, megvan.

A burjat, a kalmuk es mongol voros lovassag allomanyjelzoje (hasznalatban volt a Voros Hadseregnel 1919-1924 kozott).

 

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.04 0 0 6112

A horogkereszt ugyan olyan osi szimbolum, mint a koponya es tartozekei. Nem csak a finn legieronel hasznaltak, hanem az eszteknel (piros szvasztika) meg masoknal is.

Erdekesseg gyanant - a horogkeresztet, mint nap es joletszimbolumot, vagy vallasit, a... szovjet hatalom is hasznalta eleinte (peldaul hivatalos penzugyi belyegzokon, papirpenzen). A kalmuk es burjat voros lovassagnak is ez volt a parolijan (maris kikeresem, egy pillanat).

Előzmény: Of (6111)
Of Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6111
A horokeresztnek néhány fénykép tanulsága szerint 1920 előtt használták a balkezes változatát is. Valószínűleg Hitler azért döntött a jobbkezes mellett, mert az jobban mutatott. Magát a jelképet is csak azért választotta, mert egyedi volt, esztétikus és voltak skandináv gyökerei (a finn légierőnek is a jobbkezes horogkereszt volt a jelképe 1918-tól, ma is rajta van a 2 vh-s emlékműveken a díszítés részeként), nem kell ezek mögé mást beleképzelni.
Kurt Rieder (vagyis Géczi Zoltán) tényleg nem a legjobb forrás, Nemerével együtt ő a 2. vh-s magyar irodalom alja. Ezt nem ellened írom, én is vetődtem már árnyékra, pl. Sven Hassel könyvek vásárlásával.
Előzmény: staubach (6069)
kutyabenge Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6110
Tankelhárítók, torpedók, kommunikáció a második világháború végéig. Milyen Jane?
Előzmény: Némedi László __ (6105)
Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6109
:-)))


Polák Wengry dva bratanky i do sabli i do sklanki ! ( ha jól írom )
Előzmény: showtimes (6108)
showtimes Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6108
jaja, még mindig ugyanaz.

a románban is van ilyen, van olyan, de azért a többségről nem lehet állítani, hogy valaha is szeretett volna minket. még egyszer se tévesztettem össze őket a lengyelekkel.
Előzmény: Zicherman Istvan (6106)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6107

Mely szakterulet erdekel, a haditechnikan belul? Flotta, legiero, szarazfold? Mely idoszak? II. VH? Flottan belul: felszini hajok, tengeralattjarok, keteltu eszkozok? Legierot es a szarazfoldet ugy szinten lehet boncolni?

Mondj valami konkretumot, akkor a konkret valasz sem fog megkesni!:)

 

Tisztelettel:

Z.I.

Előzmény: kutyabenge (6103)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6106

showtime.

a vatrasok tehetnek egy szivesseget:) Meg szerencse, hogy nem ok a jellemzoek a roman nepre.:)

Amugy mi a saitod cime? Ez az, amit a multkora fotok melle ajanlottal? (Varak, stb.)

 

Tisztelettel:

Z.I.

Előzmény: showtimes (6104)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6105

pl Jane's könyvek...

valami specifikusabbat is kérdezhetnél...

Előzmény: kutyabenge (6103)
showtimes Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6104
off
én csak román site-okon vagyok érdemben jelen, romániai román nyelvű netes napilapokon, ahol a .hu-s honlapomat ajánlják hivatalosan, kiemelt helyen a románoknak szóban + linkkel, ha meg akarják ismerni Erdélyt... gondolom a vatrások csuklanak mikor meglátják a .hu-t . :)
Előzmény: Némedi László __ (6097)
kutyabenge Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6103
Ki tudna egy jó könyvet ajánlani a haditechnikákról?
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6102
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6101

Nemet panceloserokbol szinte minden ossze van szedve itt (beleertve indulokat, konyveket, videoanyagot)

http://www.achtungpanzer.bos.ru/

Tobbivel meg varni kell...

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6100
Ya-ya, natuerlich...:)))
Előzmény: Némedi László __ (6099)
Némedi László __ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6099
nem kell angol verzióval rendelkeznie... ...aki keleti frontozik, az tanuljon valamennyit oroszul... :)))
Előzmény: Zicherman Istvan (6098)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6098

Phuuuu... Utannanezek, mert nagyon sok oldalnak nincs angol verzioja:(((

Egy-ket nap kell nekem. Osszeszedem azokat, amik a II VH-val foglalkoznak. Gondolom mindenkinek erdekes lesz.

(Az, hogy sokat ismerek, csak annak koszonheto, mert a neten 1997 ota logok, no meg a valos eletben is osszefutottam nagyon sok sracal kozuluk (sracal? kicsit tulzas. P.l. a katonai net-konyvtarnak a keszitoje (egyszer kend is ajanlotta) egy 62 eves nyugdijas tabornok volt))

Ok, utannanezek.

Orultem, hogy segitettem ezzel valakinek.

 

Tisztelettel:

Z.I.

Némedi László __ Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6097

jó néz ki az oldal.

 

Én is szívesen vadászok egyébként orosz site-okat (egy-két helyen a nevem is ott van :))  , de láthatóan sokat ismersz. Nem lenne kedved néhány ajánlani itt?

 

Előzmény: Zicherman Istvan (6096)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6096

Nekem keves a hozzajarulasom (leginkabb a karikaturak a ,,loveszarok-szorolapokrol", es a nemet es olasz plakatok reszerol).

Amugy ezen is k.b. 20 ember dolgozik. A legerdekesebb ,,arc" Andrej Druzsinyin, aki 1992-ben, miutan szetesett a SzU, megvasarolta a ,,Szojuz-Propaganda" es ,,Agitplakat" studioit, az archivumokkal egyutt. Olyan szovjet plakatok is a birtokaba kerultek, amiket nem nyomtattak tomegesen (nem fogadtak el). Az oldalon is szerepelnek.

Kuruc71 Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6095
Szia földi !


Ez az oldal nagyon király !

Gratulálok hozzá !
Előzmény: Zicherman Istvan (6094)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6094

Ja, igen - majd' elfeledtem.

Akit erdekelnek a WW-II fotoi - itt van egy oldal, amit mar evek ota csinalunk. Most lett felujitva.

Rengeteg hasznos anyag talalhato rajta.

Mivel Magyarorszagon altalaban nem nagyon ismerik a keletebbre levo saitokat (szajtokat), ajanlom mindenki figyelmabe.

 

http://wf.weltkrieg.ru/main/

Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6093

a koponya keresztbe tett labszarcsontokkal az egyik legosibb egyhazi jelkepp 8innen kerult at a hadseregek allomanyaba is). Ez az ugynevezett ,,Adam-fej" (az orosz hadseregben a mai napig igy nevezik), ami az ikonografian isten nepenek againak leszarmazasat jelkepezi a kereszt toveben.

Ha mar emlitettem az oroszokat, naluk is igen el volt terjedve. A XVIII-XIX szazadban a granatos(es lovasgranatos) egysegeknel, az I. VH-ban Anyenkov es Popov partizanjainal (mar 1914-ben), majd onnan atkerult a legierohoz es pancelos erokhoz (1915-ben), es vegul az u.n. ,,halal egysegeknek"(ez kulon tema) volt a jelkepe.

Elegge osi szimbolum ahhoz, hogy egy okultista asszony szopta volna ki az ujjabol.

A mar emlitett nemet konnyulovassagon (vagy az amerikai fuggetlensegi haboruban resztvevo onkentes nemet dandaron) kivul mashol is megjelent. Tobbek kozott a HANSA penzebol, es Rettegett Ivan orosz car megbizasabol a svedek ellen tevekenykedo nemet kallozok vezettek be a tengeri rablas tortenetebe (elotte teljesen valtozoak es kulonbozoek voltak a tengeri rablok obogoi; p.l. a franciak... voros zaszlok alatt rabolgattak, amin egy homokora volt, stb.)

 

Csak egy kis megjegyzes.

Előzmény: Törölt nick (6076)
showtimes Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6092
a Spektrum hülyeségei közül egy. S, hogy adta le, kikéreckedett, hogy pisilni kell, s a WC-ből rádiózott?

Akár azt is mondhatták volna, hogy személyesen Adolf szivárogtatta ki.
Egyébként egyesek Bormannt, mások Müllert szokták kikiáltani orosz főkémnek. Bizonyétékot viszont még soha, senki se produkált.
Előzmény: miszega (6090)
miszega Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6091

 

az úgy tudom angol tengeralattjárós hagyomány volt, csak persze a sajtósok se néztek utána

pedig ha az a cirkáló lőtávolba jut, gyászlobogóval jönnek vissza az angol hajók, már amelyik visszatér...

 

Előzmény: showtimes (6082)
miszega Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6090

 

a Spektrumon ismételgetnek egy sorozatot haditerv címmel, ahol egy a német vezérkarban levő ügynök is szerepelt

információi alapján indult a szovjet megelőző csapás, órákkal az offenzíva kezdete előtt

 

 

 

Előzmény: sszasza (6083)
pecaboy Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6088
...Rieder, nem?
Előzmény: Törölt nick (6087)
showtimes Creative Commons License 2006.10.03 0 0 6086
Ha te vagy "Kurt Reider" akkor most is készíthetted:))

Előzmény: Törölt nick (6085)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!