Keresés

Részletes keresés

Gurg Creative Commons License 2001.10.31 0 0 1
részemről idegenkedek a digitális technikától főleg FF-ben, szerintem soká lesz olyan ccd, ami megközelít egy FF roll felbontást és tónusgazdagságot
jobban hiszek a kémiában - egyenlőre :)

ami a laborálást illeti:
adott egy Leitz nagyítógép, Leica objektívekkel
egy roll Plus-X
egy Ilford Gallery (a vegyszereivel)
és egy jó nagyítás

soká fogja a digi ezt űberelni

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.31 0 0 0
Ilford Delta 100 szépen nagyítható 50*60 ig leicáról, de az a határ. Egy 70*100-ast is csináltattam digitális nagyítással, megdöbbentően jó lett (igaz, hogy portré). Érdekes ellentmondás, hogy lassan digittel jobb outputhoz lehet jutni, mint analóg laborálással, de pont a FF nagyítás az utolsó dolog, amit digitálisan érdemes csinálni.
Most fogom kipróbálni a Technical Pant :-)

T*

Előzmény: Gurg (-)
Gurg Creative Commons License 2001.10.31 0 1 topiknyitó
tapasztalatcsere miatt nyitottam ezt a topicot

többnyire fekete-fehérre fotózom, többféle nyersanyagot használtam az elmúlt években, a filmeket nagyrészt én hívtam elő és nagyítottam

régebben az ORWO NP 27-es volt a kedvencem és volt egy fajta Forte400-as (a 90 évek elején még kapható volt, asszem piros volt a doboza), amibe Ilford anyagot töltöttek
érdekes módon a HP5-öt nem használtam olyan sokat, mert drága volt, de ha olcsóbb filmre volt csak pénzem, megtette az Ilford Pan400-as is
a Kodak kijött egy 200-as Academy filmmel, aminek tapasztalataim szerint csak szürkéje volt, más nem nagyon, a TMax sorozat pedig nagyon érzékeny a hívásra és hamar felkeményedik (ja és drága is)
így aztán maradt a Tri-X (leica és roll) és Plus-X (roll), ezekkel a legmesszebbmenőkig meg vagyok elégedve
a Fuji Neopan400-as is jó választás, mert kb. 70%-a a TriX árának és elég jó film
próbáltam C-41-es filmeket is, de nem igazán jók (kényelmes esetleg)

a papírok terén az Ilford jött be legjobban, bár vannak nagyon jó Kodak papírok is
mostanában a Forte is csinál jót, néhány szériába jut ezüst is (a DocuBromot nagyon szerettem, olyan volt mint egy 85grammos papir, matt felülettel, bár komoly munkára nem volt alkalmas)

nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Gurg


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!