Keresés

Részletes keresés

Gurg Creative Commons License 2001.11.02 0 0 8
és ot van a Kokopelli a Liszt Ferenc téren, FF labor
Előzmény: Fido Dido (7)
Fido Dido Creative Commons License 2001.11.02 0 0 7
Köszi! Nekem is ezek váltak be, főleg az MTI. Hol hívnak majd ff-t, ha bezárnak több helyen is?

OFF
Nem tudok neked mailt küldeni, mert állandóan visszadobja a renszer. Küldtem SMS-t. Ha bekapcsolod a telefont, meglátod.
ON

Üdvözlettel: Fido

Előzmény: Százbolha (6)
Százbolha Creative Commons License 2001.11.02 0 0 6
Nem tudom, csak néhány helyet próbáltam ki. Sorrend:

DeMax
MTI
---------
SajtóLabor
Sóos

Százbolha

Előzmény: Fido Dido (5)
Fido Dido Creative Commons License 2001.11.02 0 0 5
Százbolha:
Szerinted hol hívják legszebben a T-Max-ot?

Köszi: Fido

Előzmény: Százbolha (2)
tükörvarrógépkezel Creative Commons License 2001.11.01 0 0 4
"lassan digittel jobb outputhoz lehet jutni,"
de csak akkor hogyha minôségi a digi input!
Előzmény: Törölt nick (0)
Gurg Creative Commons License 2001.11.01 0 0 3
százbolha
én már megbékéltem vele
van egy Leitz Focomat IIc-m, valami hihetetlen!
6*9,5 cm-ig jó, bár már egy másik topicban lírtam a paramétereket, azért itt is megteszem
4,5/60 Leitz Focotar
4,5/100 Leitz V-Elmar
analóg autófókusz
szürke kalapácslakk, az utolsó széria, 3 db karc a hátulján, szóval mint egy új
fél évig hajtottam, de meglett

sok évig használtam Magnifaxot, szereztem bele egy anti-newton negatívtartót (vagyis üveget) és egy barátommal együtt nyúztuk, akinek meg egy Nikkor (asszem 60-as) objektívje volt hozzá

kiválóan lehetett nagyítani vele, köszönhetően az obinak, bár nem volt 100%-osan párhuzamos a film sík az alapdeszkával, de egy félórás állítgatás (minden hónapban 1szer) és kellő rekeszelés után 30*40-ig jó volt

régebben néha voltak a kereskedőknél használt nagyítóobjektívek (Nikkor, Schneider-Rodagon, Leitz), ma már nem tudom mi a helyzet
azért a Meogon-S is nagyon jó a maga nemében és nem annyira drága

visszatérve a filmekhez, nekem igazándiból a TriX D-76-ban a kedvencem, bevált technológia
a Fuji Neopan400 az X-Tol ban jó, a fixír Hypam

Gurg

Előzmény: Százbolha (2)
Százbolha Creative Commons License 2001.11.01 0 0 2
Sok FF filmet kipróbáltam, de már csak 3-at használok.
Ilford Pan400(roll), ha csak kattingatok. Ezt tudom jó eredménnyel "házilag" előhívni.
TMax 100,400 (roll,leica) csak jó laborban, saját vegyszerrel.
Fuji400 P&S-be, ezt is labor hívja.

Papírok:
Ilford Gallery. Hát igen.... Ilford vegyszerrel hívtam Forte papírokkal együtt. Biztos a "házi" technológiámban van a hiba, de nem volt nagy a különbség. Nem vetem meg az RC-t sem, legalább nem pöndörödik.

Magnifax 3-asom van, 2 objektívvel. Most nyáron beletettem egy tű éles 6x6 diát kiváncsiságból. Ledöbbentem az objektívek minőségtelenségétől.
Azóta nincs kedvem használni. Ha valakinek volna javaslata jó/nemtúldrága nagyító objektívre azt megköszönném.

Egy komplett Leitz-vel is kibékülnék. Hehe...

Százbolha

Előzmény: Gurg (-)
Gurg Creative Commons License 2001.10.31 0 0 1
részemről idegenkedek a digitális technikától főleg FF-ben, szerintem soká lesz olyan ccd, ami megközelít egy FF roll felbontást és tónusgazdagságot
jobban hiszek a kémiában - egyenlőre :)

ami a laborálást illeti:
adott egy Leitz nagyítógép, Leica objektívekkel
egy roll Plus-X
egy Ilford Gallery (a vegyszereivel)
és egy jó nagyítás

soká fogja a digi ezt űberelni

Előzmény: Törölt nick (0)
Törölt nick Creative Commons License 2001.10.31 0 0 0
Ilford Delta 100 szépen nagyítható 50*60 ig leicáról, de az a határ. Egy 70*100-ast is csináltattam digitális nagyítással, megdöbbentően jó lett (igaz, hogy portré). Érdekes ellentmondás, hogy lassan digittel jobb outputhoz lehet jutni, mint analóg laborálással, de pont a FF nagyítás az utolsó dolog, amit digitálisan érdemes csinálni.
Most fogom kipróbálni a Technical Pant :-)

T*

Előzmény: Gurg (-)
Gurg Creative Commons License 2001.10.31 0 1 topiknyitó
tapasztalatcsere miatt nyitottam ezt a topicot

többnyire fekete-fehérre fotózom, többféle nyersanyagot használtam az elmúlt években, a filmeket nagyrészt én hívtam elő és nagyítottam

régebben az ORWO NP 27-es volt a kedvencem és volt egy fajta Forte400-as (a 90 évek elején még kapható volt, asszem piros volt a doboza), amibe Ilford anyagot töltöttek
érdekes módon a HP5-öt nem használtam olyan sokat, mert drága volt, de ha olcsóbb filmre volt csak pénzem, megtette az Ilford Pan400-as is
a Kodak kijött egy 200-as Academy filmmel, aminek tapasztalataim szerint csak szürkéje volt, más nem nagyon, a TMax sorozat pedig nagyon érzékeny a hívásra és hamar felkeményedik (ja és drága is)
így aztán maradt a Tri-X (leica és roll) és Plus-X (roll), ezekkel a legmesszebbmenőkig meg vagyok elégedve
a Fuji Neopan400-as is jó választás, mert kb. 70%-a a TriX árának és elég jó film
próbáltam C-41-es filmeket is, de nem igazán jók (kényelmes esetleg)

a papírok terén az Ilford jött be legjobban, bár vannak nagyon jó Kodak papírok is
mostanában a Forte is csinál jót, néhány szériába jut ezüst is (a DocuBromot nagyon szerettem, olyan volt mint egy 85grammos papir, matt felülettel, bár komoly munkára nem volt alkalmas)

nektek milyen tapasztalataitok vannak?

Gurg


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!