Keresés

Részletes keresés

Ferig Creative Commons License 2008.08.03 0 0 4587

Nem idei kép. Még nem állunk ilyen jól. :-)

Előzmény: F.Szilvi (4586)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.08.03 0 0 4586
Ez idei képed?
Nálam még csak most kezd színesedni, majd hozok róla is képet...
Előzmény: Ferig (4585)
Ferig Creative Commons License 2008.08.02 0 0 4585
Tippelek: Hamburgi muskotály (későn érik, ellenálló szőlő, finom, zamatos)
Előzmény: F.Szilvi (4583)
groowe Creative Commons License 2008.08.02 0 0 4584

sziasztok!

mitől lehet,hogy egyik hétről de inkább az elmúlt pár napban peronoszpórás lett a szőlő?nem is esett,és folyamatosan permeteztem championnal,ami elvileg jó rá,hiszen írja a tájékoztató,hogy szőlőben peronoszpórára.

ma megint lefújtam,de kevertem hozzá merpan+thiovit jet kombót.

ez fog használni?kicsit kétségbe estem,hiszen eddig olyan szép volt az összes tőke,büszke voltam rájuk,ma meg majdnem sírtam,hogy a levelek sárga foltosak lettek.

ki fogja heverni a szőlő?

F.Szilvi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 4583

Ma nem  volt nálam a gép, de jövő héten csinálok képeket, mert ez a  fürtelszáradás nem mai keletű, az elmúlt években is előfordult...olyan gyönyörű fürtök mennek tönkre, és sokszor már érési időben...

 

Viszont a 3. éve telepített Kardinálom, szédületes, szép termés van rajta és akkora levelei...ő a kedvencem...

Van még egy másik kékem azt hiszem Burgundi muskotályos, még édesapám telepítette.

 

Melyik kék fajta az ami még hasonló, nagyszemű, édes ,csemege...?

Előzmény: RAMBO (4582)
RAMBO Creative Commons License 2008.08.02 0 0 4582
Könnyű összekeverni a hő okozta perzseléssel. Az orbáncnál inkább a levélerek mentén van az elhalás a perzselés határa szabálytalan alakú.

Esetleg kocsánybénulás?? (Csak talágatok, fotó kéne). Magnézium levéltrágya talán segíthet.

Ismerősödnek igaza van. A szőlő gyökerét lefelé kell kényszeríteni. Vannak, akik kiássák a tőkét, és az oldalgyökereit levágják. Aszálykor nagyon bejön, ha nem a talajfelszínről veszi fel a vizet. Borszőlőnél is kívánatos, hogy a mélyből több mineráliát vegyen fel.
Előzmény: F.Szilvi (4581)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.08.02 0 0 4581

Igazad  van  akkor nálam  mégis csak szőlőorbánc lesz..

Nem vágtam el, nem volt szívem...:-( a száradt leveleket leszedtem, meg visszavágtam, de még látok hasonló beteg leveleket más tőkéken is, , de csak 1-2 levélen...remélem azok megmaradnak...

 

Amúgy mondjátok már meg mitől van, hogy a gyönyörű szép fürt elkezd  száradni ált. alulról felfelé, vagy csak részlegesen..?A levelek szépen  és mégis, van rajta szépen, de talán még ez is sok lenne, vagy a szárazság, mert nálunk bizony az van....

 

Volt amikor öntöztem őket és egy ismerősőm mondta , hogy régen rossz ha hozzászoktatom a szőlő gyökerét a vízhez..azóta nem csinálom...

Előzmény: RAMBO (4572)
Hesperos Creative Commons License 2008.08.02 0 0 4580
Sziasztok!

Hobbikertész vagyok és idén először megpróbálkozom a szőlővel a kertben. Kaptam 4 vesszőt amiről csak annyit tudok hogy lila szőlőszemeket terem és ellenálló fajta. Ledugdostam őket annak rendje módja szerint és ki is hajtottak. A kérdésem az lenne, hogy még a tél előtt kell-e valamit tennem velük?
fefe73 Creative Commons License 2008.08.02 0 0 4579
Mindenki véleményét meg kell hallgatni,kicsit megszűrni a hülyeséget(mert az is akad bőven)és a saját tapasztalatodból fogsz a legtöbbet tanulni és okulni.Például én egy egész szőlőhegyet érintő veszekedést indítottam el azzal,hogy meg mertem kérdezni,hogy hogy a legjobb kezelni az üres hordókat.(az egyik tábor az üres hordó-havi kénezés,az ellentábor a kicsi bor az aljában és kész.)Ne tudd meg.Nagy ám az Isten állatkertje.Pedig mindegyik módszer ugyanolyan jó,mostmár tudom,mert inkább kipróbáltam mindkettőt.Üdv:fefe.
Előzmény: groowe (4577)
RAMBO Creative Commons License 2008.08.02 0 0 4578
Már a rajzóspórások (botritisz, perenoszpóra) ellen.
Aszkuszos gombák (lisztharmat) ellen a kén használ.
(Ha a tradicionális szerekről beszélünk.)
Előzmény: atrego (4576)
groowe Creative Commons License 2008.08.01 0 0 4577
Fefe dehogy kotyogsz bele!sőőőt,minden hozzászólást,sőőt még  a letolást is szívesen veszem,no nem mazohizmusból,hanem a tapasztalatlanságmból kifolyólag.egy kezdőnek minden segítség,és nem akarok mekk mesterré válni,aki mindenhez ért :-)
Előzmény: fefe73 (4575)
atrego Creative Commons License 2008.08.01 0 0 4576
maradi  dolog ,de  gombák ellen még mindig   a  réztartalmú  szerek  a  legjobbak  közt  vannak...
fefe73 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 4575
Bocs hogy belekotyogok de csak jószándékkal teszem...A vegesol is nagyon jó meg az agrol is,én speciál neviként használok.A szőlőt le kell mosni tavasszal ugyanúgy mint a fákat,mielőtt gyapotos állapotba kerülnének a rügyek,akkor jön el az ideje.Mifelénk szinte mindenki megcsinálja késő ősszel a fákon-de legfőképpen a szőlőn-a rezes lemosó permetezést is. Minél nagyobb koncentrációjú legyen a réz.
Előzmény: groowe (4573)
fefe73 Creative Commons License 2008.08.01 0 0 4574
Nálam a roskadásig annyit jelent,hogy egy tőkén hagyok kb 10-12 csapot,ebből lesz 2-2 vessző és ha jól sikerül mindegyiken 1-1 fürt.Ez idén bejött.Szerintem nem túlzás csak szépen van rajta.Amúgy kétkaros Moser művelésű.
Előzmény: Cirfandlia (4566)
groowe Creative Commons License 2008.08.01 0 0 4573

off
scsaba1 lemosó permetezésre  jó a agrol vagy a vegesol eReS?
ősszel is le szoktad mosni a fákat,nem csak tavasszal?

 

tudom hogy ostoba kérdés,de a szőlőt is le szoktátok tavasszal lemosóval permetezni?

 

Előzmény: scsaba1 (4564)
RAMBO Creative Commons License 2008.08.01 0 0 4572
Igen, további tipikus tünete z orbáncnak a tőke teljes felkopaszodása úgy, hogy a fürtök ott maradnak rajta fonnyadozni.

Én is használtam Dithane-t mégis három tőkem elhalt így.
Előzmény: F.Szilvi (4567)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 4571

 

 

scsaba1

 

Szeretnék kérdezni tőled valamit priviben,mivel nem publikus az e-mailed megtennéd, hogy küldesz egy mailt, hogy tudjak neked írni...

Köszönöm előre is .

Előzmény: scsaba1 (4569)
atrego Creative Commons License 2008.07.31 0 0 4570
a   rövidszártagúság   is   igencsak   terjed....arra  aztán  már tényleg  semmi  nem   használ...
scsaba1 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 4569
Az Esca-ra agrotecnikai védekezésként gyakran említik, hogy kerülni kell a mechanikai sérüléseket. Ez lehet akár a támrendszer drótjának bedörzsölése a szőlő karjába is. Ezt viszont elég nehéz elkerülni a magasművelésű szőlőnél.

Vegyszeres védekezésnél elsősorban a megelőzést emelik ki. A gombaölő szerek közül a Mikal C64 (efozit-Al+réz), Folicur solo (tebukonazol) , ill. a már bevont Folicur Multi (tolifluanid+tebukonazol) leírásában említik hogy hatékony karelhalások ellen. Szintén említik a vessző- és karelhalások elleni mellékhatást a folpet-tartalmú készítményeknél. Persze meggyógyítani már nem lehet a pusztuló tőkét, de talán a terjedését le lehet lassítani az ültetvényben.

(Pl. milyen jó lennel, ha lenne Mikal 75 WP (efozit-Al+folpet) :)
atrego Creative Commons License 2008.07.31 0 0 4568
nem  vírus ez   véletlenül???
F.Szilvi Creative Commons License 2008.07.31 0 0 4567

Azóta még jobban odavan, ez már megállíthatatlan/tudtam is/...a napokban levágom a vesszőket és szépen elvágom a törzsét, aztán majd valamikor kiásatom a férjemmel a gyökerét...

Akkor nem tudom mi ez, de Dithan DG-t használok/használtam  egyébként is , elvileg segíteni kellett vona  neki...?Nem tudom,  most  már  úgy is mindegy:-((

 

Előzmény: RAMBO (4565)
Cirfandlia Creative Commons License 2008.07.31 0 0 4566
Lehet, hogy azért.... Mármint mert roskadásig van terméssel. Ezek a lappangó betegségek kiváltására kell egy stresszhelyzet, amire tökéletes katalizátor egy túlterhelt tőke. (Vagy egy szárazság, vagy hosszabb hőség, de ezeket mind rosszabban bírja, ha 5-8 kiló szőlő csüng tőkénként.)
Előzmény: fefe73 (4561)
RAMBO Creative Commons License 2008.07.31 0 0 4565
Szerintem ez nem ESCA. Hasonlók a tünetek, de nálad én nem látom a képen az annyira jellegzetes "tigriscsíkos" levélzetet.

Szerintem ez szőlőorbánc. Nyugi, ez is kiviszi a tőkét - viszont lehet ellene védekezni pl. Dithane-nal, 3-4 leveles állapotban és 25 cm-es hajtáshossz környékén.
Előzmény: F.Szilvi (4526)
scsaba1 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 4564
off
A monilia sokkal inkább terjed milliónyi spórával a szél közvetítésével, mint metszőollóval.

Most eléggé csapadékos és hideg tavasz volt, ami kedvezett a fertőzésnek.
Védekezés: elszáradt ágak,gyümölcsmúmiák le - rezes lemosás - hideg időben a triazolok lassan hatnak, így inkább Chorus, virágzás közepén végén Topas v. Systane. Én ezek mellé is teszek kontakt partnert. Orthocid/Merpan, ha még van, vagy legalább egy Dithanet.
Előzmény: groowe (4562)
Jani71 Creative Commons License 2008.07.31 0 0 4563

http://forum.index.hu/Article/showArticle?na_start=180&na_step=30&t=9020473&na_order=

5785, 5788

Egyébként nálam is a monilia jegyében zajlott a tavasz, pedig permeteztem a meggyfákat. Asszem szert kell váltanom és ősszel is lepermeteznem egyszer, majd tavasszal az eddigiekhez képest egy kicsit korábban szórni a szert (sajnos idén a lemosózás is elmaradt, lehet, hogy ez is közrejátszott).

Előzmény: groowe (4562)
groowe Creative Commons License 2008.07.30 0 0 4562

Szia Jani71

ne haragudj,leírod hogyan kell fertőtleníteni a metszőollót?nem szeretném én sem elfertőzni a szőlőimet,fáimat.

tavasszal ostoba voltam,és a moniliás őszibarackfát megmetszettem,majd megmetszettem vele a meggyfát,úgyhogy az is moniliás lett sajnos.így a tavasz a monilia jegyében zajlott.

bocs az offért.

Előzmény: Jani71 (4556)
fefe73 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 4561
Hát nekem is ez a legnagyobb bánatom,hogy az ereje teljében lévő tőke pusztul el minden előjel nélkül.Ráadásul roskadásig van terméssel.Mondjuk most mindegyik-))).
Előzmény: F.Szilvi (4559)
Atis44 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 4560
Tavaly még én is úgy tudtam hogy 20-30g/10 liter de én csak azt tudom mondani a mi most van a tihovit jet csomagolóanyagjára írva hogy 80-120g/10 liter.

Szóval már a vasárnapi permetezést sem tihovittal végeztem épp azért, mert most nem világos a dózis aránya számomra.
Előzmény: RAMBO (4557)
F.Szilvi Creative Commons License 2008.07.30 0 0 4559
Dettó.... az én  tőkém is min. 25 éves telepítés...
Előzmény: fefe73 (4558)
fefe73 Creative Commons License 2008.07.30 0 0 4558
Nálam is kb ilyen korú lehet ami most haldoklik.Azt hiszem nem lesz más,ősszel újat telepítek helyette.
Előzmény: Jani71 (4556)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!