Keresés

Részletes keresés

Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.12 0 0 311
Bevallom nöiesen, nem tudom:) En nagyanyam ösregi receptjet csinaltam meg:) Ha erdekel benneteket, akkor majd bepötyögöm. Es egy ötlet karacsonyra: Csinaljatok pl mezeskeksz gyuruket, arra akar csokival, akar cukorhabbal irjatok ra annak a nevet, akinek a szalvetajat beleteszitek az asztalon.Nagyon hangulatos:) En egyik evben az ajandkkiserö lapocskakat is igy csinaltam. Hatalmas sikere volt. Kicsit maceras, de megeri.
Előzmény: ribizli (309)
tasha Creative Commons License 2006.12.10 0 0 310
igen, valószínuleg, írtam is talán, h ebbol a tésztából mindenféle kalács készulhet.
Előzmény: ribizli (309)
ribizli Creative Commons License 2006.12.10 0 0 309
Vanessa, ez kb. az a recept, amit talán tasha közölt korábban kardamomos csigaként?
Kb. hogy kardamom van az átlag kalácstésztában aszerint.
Én azon gondolkodom, hogy idén kis karikákat csinálok kalácstésztából - ajándékba is -, most keresek tésztát hozzá. :)
ribizli
Előzmény: Vanessa_ (306)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.09 0 0 308

SZia.)))

 

Csak semmi szerenyseg! Ezek igenis nagyon szepek. Csak gratulålni tudok:) Megjegyzem: Itt senki sem profi, csak szeretunk tortåszkodni:)

Előzmény: poussinette (307)
poussinette Creative Commons License 2006.12.09 0 0 307
Sziasztok!

Nem olyan profi muvek, mint az itteniek, de megmutatom a fiamnak mit alkottam a suzlinapjara, hatha vkinek otletet ad :) (az elso a gyerekzsurra, a masodik a csaladi szulinapra keszult)

Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.04 0 0 306
Kis karåcsonyi elözetes:) Kardamommos fonottkalåcs. Valami isteni:)
ZsuR Creative Commons License 2006.11.26 0 0 305
Jo otlet - koszi! No meg azok inkabb vannak a fatorzson mint a champion :))!
Előzmény: ribizli (304)
ribizli Creative Commons License 2006.11.26 0 0 304
ZsuR, a helyedben taplógombát is próbálnék, van olyan apróbb, ami nagyjából egyszínű (pl. napsárga, vagy narancs), lapos és hullámos a széle, szerintem ilyenek is nagyon jól mutatnának egy fatörzsön!
ribizli
ZsuR Creative Commons License 2006.11.26 0 0 303
Szivesen - de nem a leiras alapjan fogom kesziteni a sutemenyt. Nagyon komplokalt nekem. Egy egyszeru piskota tekercs lesz az alap (hogy amikor felvagjuk ugy nezzen ki mint az igazi fatorzs) es leheet gesztenye kremmel fogom tolteni.

A bevonat viszont az lesz ami itt, a kepen: ganache. 3;2 aranyban osszevagott barna csoki darabok es tejszin, goz folott osszeolvasztva. Lehet izesiteni mindenfele likorrel - de szerintem tulzas, a csokolade magaert beszel.

A gombak meg. . .:))

4 tojasfeherje
1 csesze kristalycukor
vanila
kream of tartar (el is maradhat, helyette par csepp citromle)
keves kakaopor
keves ganache

Eza a recept nem irja, de szerintem jo bele a meringe por, amit a viragoknal hasznaltunk, stabilizatornak.

A sutot eppen csak melegre (200F vagy 90C) allitani.
A tojasfeherjeket felverni habnak, hozzadva a cream of tartart vagy a citromlevet, majd a cukrot ovatosan adagolva (pocukorba keverni a meringue port) - addig keverni, amig a cukor darabossaga eltunik, es fenyes lesz a hab.

Egy diszito zsakba toltjuk es nagy kerek csobol eloszor a szarakat nyomjuk sutopapirra, majd a kalapokat. Ha nincs diszitozsak, lehet tolcsert hajtani zsirpapirbol - vagy nylonzacsko csucsket kivagni.

Jo tanacs: amikor nyomod a habot mielott felemelned a zsakot csavarj rajta csukolbol egyet, nem lesz csucsos a hab. Persze lehet kicsit nedves kezzel lesimitani sutes elott.
Mielott a sutobe teszed szaritani szord meg keves kakao porral.

A sutoben 1-2 oraba is telik mire kiszarad - ne legyen a kozepe nyulos, egy kalapot vagy torzset torj kette, nezd meg.

A kalap aljaba egy keves ganache-t tegyel, ragaszd bele a torzset es kesz!

Előzmény: Vanessa_ (301)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.11.26 0 0 302
Oroszkremtorta, kicsit Vanessås szåjiz szerint:)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.11.26 0 0 301

Ezeknek a reszletes leiråsåt esetleg kerhetnem? En is kiprobålnåm az iden.

 

Előzmény: ZsuR (300)
ZsuR Creative Commons License 2006.11.25 0 0 300
Nagyon szeretnek ilyen gombakat csinalni!!!

Előzmény: ZsuR (299)
ZsuR Creative Commons License 2006.11.25 0 0 299
Jajj, ne is mondd! Annyi suti van amit erdemes lenne sutni - de minden evben csak egy Karacsony.

Yule log az egyik - mar evek ota kacerkodok a gondolattal.
Előzmény: Vanessa_ (298)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.11.24 0 0 298
Kis izelitö az itteni karåcsonyi sutikböl:)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.11.24 0 0 297
Jut eszembe! Ha az almadarabokat izesitetlen szintelen zselatinnal beecseteled, nem barnulnak meg:)
Előzmény: ZsuR (295)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.11.24 0 0 296
Gratulålok:))) Csudaszep lett:) En ma egy bohocfejet gyårtok. Ilyen lett az elözö:
Előzmény: csilla597 (285)
ZsuR Creative Commons License 2006.11.19 0 0 295
Jujj, micsoda jo otletek!!! Neki kell allni sutni ujra!!!
Előzmény: csilla597 (294)
csilla597 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 294
csilla597 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 293
Igen, jobb ha puhább az alma, bár az enyém jó ropogós lédús volt, úgyhogy kicsit megszenvedtem vele, mert mindig szét akart repedni. A torta oroszkrém ( Horváth Ilona szakácskönyvből), kívülről tejszínnel díszítettem.("Hulala" nevű dobozos növényi tejszín, de nem lett tökéletes, mert lyukacsos lett egy kicsit)
Előzmény: ZsuR (291)
csilla597 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 292
Visszakerestem, a 7-8-9. hozzászólásban megtaláljátok! Egyébként tök egyszerű elkészíteni.
ZsuR Creative Commons License 2006.11.06 0 0 291
Nagyon szep! Gondolom, okos nem nagyon kemeny almat valasztani erre a celra. Ki fogom probalni. Vannak akik repabol, retekbol is csodakat faragnak - erdemes lenne azokat is kiprobalni!

MIlyen volt a torta? A feher a tejszinhab, ugye?
Előzmény: csilla597 (290)
csilla597 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 290

Sziasztok!

Jaj, nem is számítottam ennyi dícséretre! :)

Szóval: almából készült, de az ötletet innen vettem  topicról, Vanessa írta le, még régebben. Fogtam egy negyed almát, azt bevágtam kétoldalt a közepe irányába, akkor kijött egy kisebb negyed alma, aztán azt is bevágtam, és ezt megismételtem aszt hiszem kétszer. És utána csak szét kell csúsztatni. Zselatinba mártottam, így nem barnult meg. Az az igzaság, hogy nem én vágtam fel, de együtt vágtuk a gyümölccsel a tortát. Ha én vágtam volna, akkor leszedem a gyümölcsöt.

Előzmény: monkey62 (286)
krisssz Creative Commons License 2006.11.06 0 0 289
Fantasztikus!! Végre valami mozgás az oldalon:)) Mindjárt itt a karácsony, lassan kellene rákészülni. Nekem most legkisebb kérésére Spongya Bob tortát kell gyártanom!! Majd beszámolok:)
Előzmény: csilla597 (285)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.11.06 0 0 288
oppá! :-O
és a gyümölcsöket megcitromoztad, vagy hogy nem barnul be?
legközelebb fázisfotókat is kérünk :)
Előzmény: csilla597 (285)
ZsuR Creative Commons License 2006.11.06 0 0 287
Csodalatos! Meselj - hogy csinaltad, hogyan vagtad? Olyan osszefuggonek latszik, mintha egy darab lenne! Alma, ugye?
Előzmény: csilla597 (285)
monkey62 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 286
Nagyon szép lett, ügyes vagy! :) Amikor felszeleteled, akkor a gyümölcsöket is vágod a tortával egyben, vagy elõtte leszeded?
Előzmény: csilla597 (285)
csilla597 Creative Commons License 2006.11.06 0 0 285

Sziasztok!

Az innen kölcsönzöt ötletek alapján díszítettem ezt az oroszkrém-tortát!

Vanessa_ Creative Commons License 2006.09.03 0 0 284

Szia.)

 

'

Mo-n voltam, es elkezdtem miutan hazajöttunk dolgozni. Igy sokkal kevesebb idöm jut a netre. Nos... a Vonat torta:

 

 

Vonat-torta

 

Suss olyan nagy kb max 1,5 cm vastag piskota lapot, amit csak tudsz.  En ket közepest sutöttem anno, mert akkora sutölapom volt. Vagd el melegen a lapot kb 15cm szelesre, a hossza pedig legyen akkora, hogy egy piskotatekercset tudj csinålni belöle. Ezt a lapot, azonnal tekerd fel,meg melegen, egy nedves konyharuhåba. Hagyd igy kihulni. Keszitsd el a tetszöleges kremet. Vågj ket olyan szeles lapot a piskotalapbol, amilyen szeles a tekercsed, de kb 7cm-el legyen hosszabb. Kend meg a kihult kremmel a ket lapot, ragaszd is össze vele öket. Kivul is kend be ezt a teglalapot a kremmel. Kend meg a kihult tekercset is a kremmel, es helyezd el a bekent teglalapra ugy, hogy möge ferjen a "masiniszta" fulkeje. A megmaradt piskotabol /lapbol/ vågj 3 akkora negyzetet, ami pont illik a teglalapon kimaradt helyre. Kend meg kremmel, es vond be kivul is. Radaszd ezt a henger möge. Tulajdonkeppen a vonat teste meg is van. Mindenkeppen a masiniszta fulke, legyen magasabb, mint a henger! Ha kell, vågj több negyzetecsket hozzå! A diszites: Valamilyen kerek kekszre rajzolj olvasztott csokival tengelyt. Tedd fel a tortåra kereknek. Szinten csokival, vagy valami jol elutö kremmel, össze is kötheted a kerekeket vizszintesen, ahogy az igazi vonatnål van. A masiniszta fulkere rajzolj ablakot, es oda en tettem szinten egy kerek kekszet, amire emberfejet mintåztam csokival. Jajj. Majdnem elfelejtettem. Egy kisebb tekercset is keszits, az lesz a kemeny. De azt megoldhatod, egymåsra helyezett es kremmel megkent piskota,m vagy keksz korongokkal is. En a mozdony oldalåra irtam csokival az unnepelt nevet, es a kemenybe tuztem a gyertyåt. Ha marad meg piskota, akkor csinålhatsz kocsit is a mozdony möge, ez tulajdonkeppen egyszeru teglalap, amire a mår ismertetett modon teszel keksz-kerekeket, es a tetejet en megraktam szines "fufi" cukorkåkkal, a követ, vagy eppen szenet szimbolizålva.)

 

 

Ugye, nem is nehez?:)

 

Előzmény: tasha (267)
ZsuR Creative Commons License 2006.08.30 0 0 283
Azt nem tudom, de az en konyveim elegge illusztraltak - azt hiszem ha lesz idom bemasolok par oldalt.
Előzmény: monkey62 (282)
monkey62 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 282
Hát én bizisten veszek egy 8 ezer forintos csõkészletet, amit az elõzõ oldalakon mutatott valaki. Én eléggé vidéken lakom, de az itteni könyvesboltban nem láttam ilyen témájú könyvet (egyszer régen hidegkonyhai díszítés volt, de nagyon amatõr, azt meg is vettem). Jelent meg egyáltalán magyarul ebben a témában valami?
Előzmény: ZsuR (281)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!