Keresés

Részletes keresés

nixon70 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1413
Az azt a hőfokot mutatja,ami kilép a kazánból;vagy a fűtésre megy,vagy a melegvíztároló felé.
A melegvizet középállásban sem fűtötte megfelelő hőfokúra?
Előzmény: nomenka (1412)
nomenka Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1412

"ha mered" - ezt csak most értelmeztem..

:DDDDDD

Előzmény: nixon70 (1373)
nomenka Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1411

Őszintén szólva azt én nem tudom megmondani... ezért fotóztam le a múltkor is inkább. A zöld potmétert mostanában leveszem erre az állásra napközbenre, hogy ne kapcsolgasson be állandóan a kazán, csapvízmelegítéshez pláne ne, így most épp 22 fokot mutat a mérő (ez még reggel 60 fokot mutatott, mielőtt a zöld potmétert középső, függőleges állásról ide nem állítottam [azért állítom csak oda, mert szintén a leírásban az szerepel, hogy magas vízkeménységi foknál legfeljebb középső állásba állítsuk]), de ez a mérő nem az előremenő, fűtéshez használt víz hőfokát mutatja? A leírásban az van...

 

Bár most már a termosztátot is levettem 18 fokra. Úgyis megyek el itthonról, minek dolgozzon feleslegesen a rendszer.

 

Előzmény: nixon70 (1409)
nomenka Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1410
Ja igen, erről olvastam valakitől mástól lentebb is. :)
Előzmény: nixon70 (1408)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1409
A melegvíz hány fokra van állítva?
Előzmény: nixon70 (1408)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1408
"Oké, hőcserélőt mosatunk. Az nem savazás, ugye? És az pontosan mi is az és hol van?"
A hőcserélő a kazánban található,gépi tisztításos eljárást keressetek(sokkal jobb,mint a sima savazás és nemutolsósorban kíméletesebb; nem károsítja a hőcserélőt.)
Előzmény: nomenka (1407)
nomenka Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1407

Próbáltuk a lassabb sugarat, hiszen az volt a 3. ember ötlete is, hogy a nálunk lévő túl nagy víznyomás miatt nem éri utol magát a tároló, ezért hűl meg közben.

De nem segített. :( Ugyanúgy elfogy a melegvíz, és még jobban ki is hűl a már kiengedett víz a kádban közben...

 

Valamint zuhanyozni végképp nem lehet egy sugárban folyó vízzel, oda muszáj lenne a nagy nyomás. Pláne, mert masszázszuhanyt szereltek fel az előző lakók, akik valamikor még használták is azt.

 

Oké, hőcserélőt mosatunk. Az nem savazás, ugye? És az pontosan mi is az és hol van? Törölközőszárító-tanácsot (is) köszönöm!

Előzmény: nixon70 (1406)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1406
Igen,mondasz valamit!
A melegvizet próbáltátok lassabb sugárban folyatva engedni?(több idő a kádtöltés,de lehet cserében jó forró vizet kapnátok)
A hőfok azért 60°C,mert melegítette közben a tárolóban a melegvizet.
Azt a tavaszi hőcserélőmosatást még várjátok azért meg,nem biztos,hogy a kazánt le kell cserélni.
A légtelenítő csere meg mehet.(az automata is így néz ki,vastagabb fehér résszel)
Előzmény: nomenka (1405)
nomenka Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1405

Egyébként ahogyan olvasgatom a lenti horrortörténeteket, fogalmam sincs, hogy milyen cirkót vegyünk majd ehelyett. Kár, hogy a topikot leginkább a hibás működésű ebek gazdái lelik fel.

 

Olvastam, hogy a FÉG állatkái megbízhatóak. Szobatiszták. :) Valaki az ismerőseim közül a Buderus-t ajnározza, hogy azzal semmi baja nincs. Az is lehet, hogy ez a szegény Vaillant jószág is jól működne, ha nem hagyták volna ebek harmincadjára 3 éven keresztül... :(( 

nomenka Creative Commons License 2010.02.18 0 0 1404

Ja?! Én meg már azt hittem, gúnyolódni tetszik, kedves MentalistaLusta Úr!

Parancsoljon az egész alakos, fürdőruha nélküli fotó, különös tekinttel a bimbajra! Szóval mehet a csere?

 

(Egyébként ez a leginkább csöpörészős hangot kiadó tag. :( Bár most egészen csendben van, mióta a nyomás 1.8! Viszont a hőkijelzőn alapállapotban mutatott érték mostanában 60 fok, majd mikor beindul a fűtés, akkor elkezd lefelé(!) menni, 38 fokig, majd megint vissza, 60-80-ra...

 

Vele a vérnyomásom ugyanígy ingadozik. :(

 

Máskülönben a melegvízkészítés még mindig teljesen hektikus. Épp ott dekkoltam a kád szélén ülve a randink idején - de nem múkodott. :(((

 

Öt percig forró víz folyik, majd hirtelen kilangyosodik, egészen a hidegig. Ha várunk 5 percet az engedéssel, akkor újra lehet melegvizet csiholni, de megint csak pár percig. Akkor jön a harmadik etap, az egész bőséges, olyankor akár 7 percig is melegvíz folyik! Zuhanyozni majd csak júliusban merünk.

 

 

 

 

Előzmény: nixon70 (1401)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1403
Tágul a víz,azért megy feljebb a nyomás egy kicsit,nem kell félni,nem robban.
Az se baj,ha felment 60°C-ig.
Lehet kapni automata kézi légtelenítőt,olyat vegyetek.
Előzmény: nomenka (1396)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1402
Most:)))
Előzmény: nixon70 (1401)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1401
Ha van rajta 2 db elzáró,zárjátok el,a légtelenítőn engedjétek el a nyomást,vegyétek meg a légtelenítőt,cseréljétek ki nyugodtan.(az elzárók miatt kellett volna fotó)
OFF
Kijelentem,hogy nem vagyok semmiféle gyurcsány,vagy gyurcsók!
Az inkognitómat megőrizve arra kérlek,hogy 20:13-kor állj a kazán elé és mondd:
MÚKODJ!(gondolati síkon összekapcsolódunk)
ON
Előzmény: nomenka (1399)
nomenka Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1399

Gyurcsók Tibor Úr, ne tessék kérem gúnyolódni! Most baj az, hogy fotókkal is prezentáltam a segítségkérésem korábban? Sokkal könnyebben elértünk a célhoz, mintha el kezdtem volna nyüsszögni hogy melyik kapcsoló hány órát mutat, és hogy a piros vagy a kék drótot vágjuk el!

 

Konyec filma.

 

A törölközőszárítónk meg teljesen kommersz cucc. Szóval nekiveselkedjünk vagy ne?

 

Előzmény: nixon70 (1398)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1398
Ez én voltam:P
Előzmény: TTibike (1397)
TTibike Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1397
Ha kérhetnék egy totált a türülközőszárítóról.
(ha még van a gépedben film):))))
Előzmény: nomenka (1396)
nomenka Creative Commons License 2010.02.17 0 0 1396

Magától (nem Magától, Gyurcsók Úr! :) felment annyira. Hogy csinálja? Ne féljek tőle? Mikor ijedjek meg, hogy tán mindjárt robbanik?

 

Mostanában egyébként 60 fokig megy fel fűtéskor. Az jó? Nem tetszik nekem, hogy csak úgy mászkál föl s alá.

 

Csöpörészés a csövekben szinte teljesen eltűnt... alszunk. :) Köszönjük az álomhozást, Gyurcsók Úr!

Zuhanyozni még nem merünk, de ma majd kipróbáljuk úgy, hogy levesszük a fűtést, hogy addig ne kapcsoljon be, míg engedjük a fürdőkádba a vizet, s közben figyeljük, hogy így is "kilangyosodik-e" 5 perc után...  

 

 

Viszont az egyik törölközőszárítón (azon, amelyiken a legmagasabban van a légtelenítő szelep, vagyis ahol kell légteleníteni) már teljesen tönkrement a menet. Nem mi csináltuk, ezt  a hibát is örököltük. Le tudjuk mi azt cserélni? El kell zárni a radiátort és úgy? S ha igen, tegyünk-e rá a 2. és 3. Emberek által is javasolt automata légtelenítőt?

Előzmény: nixon70 (1386)
bravura2 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1395
először is, sztem butaság volt ennyit költeni ezekre a szerekre. nekem is hasonló volt az eset, és sztem egyértelmű volt az ok: szivárgás. türelemmel meg is találtam.
vettem obiban 1 flakon autó hűtő tömítőt, és a radiátornál betöltöttem, majd ráindítottam a fűtést fél órára.
megjavult, ennyi.
szóval sztem valahol elmegy a nyomásod, nekem legalábbis ez a legéletszerűbb.
egész nap melegíteni nem volt bölcs dolog, lehet többet ártottál vele .
az sem kizárt, hogy a hőcserélőd lyukas valahol, nekem az volt a ludas.
Előzmény: Mackó Géza (1389)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1394
Még annyit:a karbantartón bevasalnám a csodaszerek árát.
Előzmény: nixon70 (1393)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1393
" Fölhívom a karbantartót, mondom mit gondol a vizes, azt kiabálja a telefonba; az hülye. "
Mondd meg neki, hogy az a h*lye,aki mondja!!!!
A vizesnek van igaza,nincs a tágulásidban levegő!!!!!
Előzmény: Mackó Géza (1389)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1392
Köszi!
Majd leestem a székről!:DDDD
Hál'istennek,még csak nem is hasonlít!!!!!
Előzmény: Janimano (1390)
Teaway Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1391
Nincs elég levegő a tágulásiban. Víz van a helyén. Lukas a membrán. Nézd meg a légszelepet, hogy ott nem víz jön-e ki a levegő helyett.
Előzmény: Mackó Géza (1389)
Janimano Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1390
Ehun van, ni, de ne ijedj meg! :-)

Előzmény: nixon70 (1387)
Mackó Géza Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1389
Szervusztok és segítség!
Nem vagyok műszaki ember, lehet, hogy néha hülyeségeket írok és biztos, hogy hosszan.
Egy Primus kombi kazánom van, (négy nagy, két kicsi és két törülközőtartós taggal) ami már hatodik éve majd hogy hibátlanul szolgál. Ám decemberben elkezdett rakoncátlankodni.
A termosztát úgy van beállítva, hogy nappal 21,5 fok, éjszaka meg elég a 17 is. Ám reggelre a víznyomás annyira leesik, hogy sem a fűtés nem indul el, sem melegvizet nem tudok „csiholni” mindaddig, míg újabb adag vízzel 1 bárra nem emelem a nyomást. Fölhívom a szerelőt (évente ő végzi a kazán karbantartását), azt mondja; szivárgás. Hívassak vízszerelőt. Hívok. Megnézi. Azt mondja; tágulási tartály. Fölhívom a karbantartót, mondom mit gondol a vizes, azt kiabálja a telefonba; az hülye.
Szakmai vitába beavatkozni az álmoskönyv szerint rossz jel, így hát a neten keresem a megoldást és akadok rá a Fernox cég F4-es 500 ml-es kiszerelésű szivárgás-gátlójára, amelyet 80 – 120 literes rendszerhez ajánlanak. A majd 7000 forint még mindig olcsóbb, mint a bontás, vésés, stb. Előírás szerűen betöltöm, melegen keringetem 24 órán keresztül, de az eredmény nulla. A lehűlő fűtővíz nyomása 1 bar alá esik.
Újabb, de ezúttal „csak” egy ismerős vízvezeték szerelő. Ajánlására BGC tömítő anyagot keresek. Találok is Ausztráliában. Hosszú az út és drága. Talán BCG? Azt is találok. BCG 30. Megveszem, (napi 20 liter fogyásig, 100 liter fűtővízhez, huszonezer forint) A szerelő szakszerűen betölti az egy litert, három napig folyamatosan és melegen keringettetem, ám normál üzemmódban negyednap reggelre ismét nincs nyomás.
Ha a fűtővíz hőmérsékletét lejjebb veszem, és az éjszakai beállítást egy kicsit megemelem, akkor folyamatosan megy a fűtés és nem esik a nyomás. De ezt egy hétnél hosszabban nem próbáltam, mert a család időnként eszik, öltözködik, meg egyéb számlákra is kell a pénz. A ház pedig, amiben lakunk, vályogból készült, s annak nem tesz jót semmiféle víz. Ez aggaszt igazán. Mi lehet a nyomásvesztés oka?
Köszönöm.
Géza
nixon70 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1388
Nem Rád gondoltam,ezt csak kiollóztam:)))))
Előzmény: nomenka (1385)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1387
"Dr Gyurcsók"
Van erről a mókusról valahol kép?Kíváncsivá tettél!!!!
Előzmény: nomenka (1385)
nixon70 Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1386
Az vicces egy szűrő:))
Töltsél még egy kicsit utána(1,7-ig hideg állapotban).
Előzmény: nomenka (1383)
nomenka Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1385
Még hogy én hiszékeny, idős, beteg ember?! :))))
Előzmény: nixon70 (1382)
nomenka Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1384
Bocsánat, bocsánat! Nem a golyóscsapos volt a melegebb, hanem az afelett lévő cső. Most jobban megnéztem.
Előzmény: nomenka (1383)
nomenka Creative Commons License 2010.02.16 0 0 1383

Jaja, azt az "iszapszűrőt" nevette ki a 3. Ember is.

Nos, az a cső nem hogy hideg, hanem tegnap este például még melegebb is volt, mint a mellette lévő!

Ez akkor annak a hőcserélőnek a hibája lesz?

 

A csőbéli csöpörészés, kluttyogás egyébként halkult. :) Köszönöm!!!!!!!!!!!

Előzmény: nixon70 (1381)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!