Keresés

Részletes keresés

dongo78 kónyi pmr klub Creative Commons License 2017.03.12 0 0 56204

Illetve egy kérdés!  Az összes rádiós guru figyeljen!

 

Kérdezték tőlem.

Bakonyi kirándulás során egyik ismerősöm észre vette, hogy telefon térerő zéró. Kérdezte van e olyan rendszer, illetve olyan rádió csatorna. Ha bajvan segítséget lehessen kérni. Kellene infó. Illetve. Ciivil kezdeményezés, szerveződés , rádiós figyelő szolgálat felállításár van e mód ill lehetőség csapat technikával stb.... Meg kereste ezzel a környező jól támogatott polgárőrséget . De vissza se válaszoltak neki.

El szörnyülködött rajta, mikor belehasított az a tudat. Ha bár mi lenne akár emberi élet is veszélybe kerülhetne!

Tőlem kérdezte hogy tudna e ebben a rádiós társadalom segíteni.

Miután meséltem neki hogy engem már húzott ki a technika csávából.

Természetesen ez csak kérdés. A hülyeségeket nem kell válaszban írni!

Viszont az építőjellegű infókat továbbítom!

 

Előre is köszönjük !

 

Üdv dongó

dongo78 kónyi pmr klub Creative Commons License 2017.03.12 0 0 56203

Sziasztok! Üdvözlet mindenkinek a dongótól!

illetve baráti üdvözlet akit személyesen is ismerek:

580 Gabi, Robika 1001, T . Laci.

 

Laci szuper digitális rendszeretek. Néztem a videókat!

Ill balaton mentén cb n mi a hívó ch. Ill Gabi nálatok?

 

 

Üdv dongó

Smoker84 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 56202

Figyelem aki Pècs környèkèn èl ès lessz ideje figyelje a pmr sávokat.a dèlelötti orákban ismèt kivándorlók a Tubesi kilátohoz.vègig probálom a pmr sávokat.aki tud ès meghall kèrem igazoljon vissza.mivel kiscsaláddal megyek meg a kiskedvencel nem fogok előre láthatóan orákat kint lenni.de mindent megteszek hogy legyen idöm.ès ami a legfontosabb hogy ne essen.ha az időjárás közbeszolna jelzem itt hogy nem mentem ki.

köszönöm a figyelmet.84esTomi.

 

Smoker84 Creative Commons License 2017.03.11 0 0 56201

Az túl közel van ahoz hogy annyira recsegve jöjjön.azèrt a Tubesi kilátoból elèg jól lehet rádiozni.

Előzmény: 42-es Bence (56200)
42-es Bence Creative Commons License 2017.03.11 0 0 56200

Üdv. Kisújbánya a pmr2-n, még én is fogom őket, sőt beszéltem velük, pedig a QTH-m Mohácsi-sziget.
Igaz az antennám, cca. 12m-n van.
A legnagyobb bánatomra a pécsi pmr papit nem érem el, már évek óta. Valamit változtathattak rajta,
valószínű az antennán volt valami módosítás.
A szekszárdi pmr papi az OK, de forgalmazás az nulla. A pécsi Mecsek Rádió Klub átjátszója az jön 10-l.
A pmr7-n is volt egy kódolatlan papagáj, eltűntek ki tudja kik voltak, mert soha senki nem forgalmazott rajta.

 

Előzmény: Smoker84 (56199)
Smoker84 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 56199

Üdv.ma 11:00-12:00 közt rádioztam Pècs tubesi kilátoból pmr2 ön fogtam egy kodolatlan papagájt esetleg annak hollètèt tudja e valaki ? ill pmr7en valakivel sikerült kapcsolatot lètesitenem de távol lehetett mert recsegve jött ès nem tudtunk rendesen komunikálni.esetleg ha itt van jelentkezzen köszönöm.

Sikloernyos Creative Commons License 2017.02.06 0 0 56198

Ha a 8 PMR savon hasznalod, a max 500mW kornyeken, a qtya se fog foglalkozni vele, hogy milyen radiod van. Elvileg illegalis, de ha nem zavarsz vele fizetos frekvenciakat, akkor nem gaz. Sot, a szelektiv hivast, vagy ha epp olyan radiot veszel, akar digitalisan kodolt adast is hasznalhatsz, a 8 felso pmr csatornan. (446.100-446.200 kozott.) Magyarorszagon.

Nemetorszagban mar hallottam 446.100 folott adast, Ausztriaban biztonsagi szolgalatokat is hallani itt. (pont 446.200on.)

Előzmény: magnum52 (56193)
magnum52 Creative Commons License 2017.02.05 0 0 56197

Köszönöm az infókat.

oldgoldfox Creative Commons License 2017.02.05 0 0 56196

Az sem hátrány  ha tudjuk kezelni,   egyböl  találunk ezt-azt...

Előzmény: new badogrugdalo (56195)
new badogrugdalo Creative Commons License 2017.02.05 0 0 56195

Teljesen legálisan nem használhatod de ugye lopni sem szabad, mégis... A PMR frekvenciákon tényleg lehet használni de ez NEM PMR rádió!

Előzmény: magnum52 (56193)
XANTIi Creative Commons License 2017.02.05 0 0 56194

Az ilyen rádió engedély köteles, de a PMR446 sávon nem piszkálnak érte. Ezt nézd meg a guglival.

Előzmény: magnum52 (56193)
magnum52 Creative Commons License 2017.02.04 0 0 56193

Üdvözlök mindenkit!

 

Cserébe kaptam egy Baofeng uv-5r kétsávos adó-vevőt, sajna a taxin kívül nem találok semmit rajta.

Van e Debrecenben olyan sáv ahol beszélgetni is lehet.

opi1970 Creative Commons License 2017.01.03 0 0 56192

Örülök, hogy ketten is megajándékoztatok egy-egy linkkel. Bár a Nácibácsi által küldött oldallal már találkoztam, de legalább nem kellett még egyszer visszakeresnem. Köszönöm!

Amúgy szerencsém volt, mint kiderült az ismeretségi körömben van egy idős bácsi, aki még az MHSZ időkben hosszú éveken át vezetett valami rádióamatőr klubbot, szakkört, vagy ilyesmit, és azóta is gyűri az ipart. A mai napig egy komplett szoba van berendezve a "cuccaival". Cirka fél órás beszélgetés után annyi anyagot, infót adott át, ami bőségesen elég ahhoz, hogy elinduljak. Sajnos én nem antennával a fejemen születtem, ezért próbáltam itt érdeklődni.

Elnézést kérek mindazoktól, akiket zavarni merészeltem - talán nem e fórumra illő, amatőr - kérdésemmel.

schlumberger Creative Commons License 2016.12.28 0 0 56191

:-) Tóni, átveszem, én is cukkolom!

De jó szöveg, miért nem jutott nekem eszembe :-))))

Előzmény: XANTIi (56190)
XANTIi Creative Commons License 2016.12.28 0 0 56190

Mert folyamatos a fejlődés.

Orvos rokonomat cukkolom néha, hogy az ő munkadarabjuk több tízezer éve alig változott. Bezzeg a mienk hetente.

Előzmény: _nyunyuka (56189)
_nyunyuka Creative Commons License 2016.12.28 -1 0 56189

Az alapjait. A többi finomságra egy élet se elég.

Előzmény: new badogrugdalo (56188)
new badogrugdalo Creative Commons License 2016.12.28 0 0 56188

A rádiótechnika egy szakma. Évek alatt lehet megtanulni.

Előzmény: opi1970 (56185)
múltszázadi Creative Commons License 2016.12.26 0 0 56187
Előzmény: opi1970 (56185)
Nácibácsi Creative Commons License 2016.12.26 0 0 56186

Az e-mailed nem publikus...

amúgy pl egy kis esszé:  http://urkutipapagaj.ucoz.hu/index/mi_az_a_pmr_papagaj/0-135

 

 

Előzmény: opi1970 (56185)
opi1970 Creative Commons License 2016.12.25 0 0 56185

Sziasztok,

 

szeretnék segítséget kérni tőletek. Karácsonyra kaptam ajándékba egy Baofeng GT-3TP típusú rádiót. (Némi célzás után, mivel e terület eddig kimaradt az életemből...) Mivel jóval negyven felett vagyok, illetve tudom, hogy ez a rádió sokkal többre képes, mint egy hagyományos, előre kalibrált, kizárólag PMR sávokon működő rádió, ezért még véletlenül sem szeretnék olyat tenni, amivel másnak kárt okozok, vagy mást zavarok, megfogadtam, hogy addig nem használom a PTT (elvileg ezzel tudok "adni?) gombot, amíg kellő tudással nem vértezem fel magam a szabályszerű rádiózáshoz. Már ha az adóteljesítményt nem számítjuk, de azt sikerült "low"-ra állítanom... :) Sajnos a tudásom, kb. ennyiben ki is merült: legális adóteljesítmény, PMR, PTT gomb...

Olyan linkekre lenne szükségem, melyek segítségével az alapokat (frekvencia, csatorna,papagáj-átjátszó (?) vox (?), roger (?) CTCSS (?) DTS, VFO/MR Band, A/B stb. - ezeket a rövidítéseket a menü gomb nyomkodása, illetve a készülék gombjai révén ismertem meg) illetve a készülék kezelését elsajátíthatom.

Találtam egy magyar nyelvű kezelési útmutatót valami Baofeng UV-5R (?) készülékről, az sokban tér el ettől a készüléktől?

Természetesen nem rádióamatőr vizsgára készülök, illetve kissé régen tanultam már fizikát - ezt kérlek vegyétek figyelembe - vagyis közérthető nyelvű, egy laikus számára is érthető és értelmezhető leírásokra lenne alapvetően szükségem.

Próbálkoztam a google-val, de a készülék beírásakor többnyire reklám, és értékesítési oldalakat hoz fel. Emellett próbálom végigolvasni ezt a fórumot is - bizonyára sok hasznos infó megtalálható itt. Ez azonban tekintettel az 50.000 feletti hozzászólásszámot, némi időt vesz igénybe... :)

 

Megtisztelő figyelmeteket, illetve segítő szándékotokat előre is köszönöm!

Grant II Creative Commons License 2016.12.08 0 0 56184

Szia Antibá!

 

Sajna a probléma nagyobb....

Az egyik készülék teljesítménye nagyon kicsi... 20 méter után már zajosodik az adása-vétele.

Megnéztem az antennát és rendben van, a NYÁK-on is....

 

Valamikor, valahogy eljuttatom hozzád.

 

A gyári számok szerint is egy sorozatból származna, így tényleg érdemes lenne rendbe rakni....

 

Köszönöm a válaszod!

 

Szia!

 

Előzmény: XANTIi (56183)
XANTIi Creative Commons License 2016.12.08 0 0 56183

Nincs jellemző típushibájuk. A koruk esetleg. Az furcsa, hogy miért csak CTCSS-nél torzít. Látni kell. Talán egy freki pontosítás vagy löket beállítás. Sokan tekerésztek bele PMR-be is hályogkovács módra.

De a normál civil PMR-ek egyik legjobbja volt, mondhatni legendás típus a 456. Ha valamit, akkor azt érdemes megtartani használatra.

 

Előzmény: Grant II (56181)
Grant II Creative Commons License 2016.12.06 -1 0 56181

Szia Antibá!

 

Ajándékba kaptam kettő darab - kissé leharcolt - Alan 456 tip. rádiót.

Működnek, de:

 

...ha CTCSS-t állítok mindét rádión, akkor az egyik rádión a vétel igen torz lesz.

 

 

Elképzelhető, hogy ez ismert hiba jelenség, vagy nem?

 

Igazából az állapotuk miatt sokat nem költenék a javításra, de hátha nem olyan nagy a baj....

 

 

Szia!

 

 

HA5OPI Creative Commons License 2016.11.22 -1 0 56180

Igen, ezt kifogásolja mindenki, de ezt Moto76 írta, hogy így méri.

Előzmény: _nyunyuka (56178)
_nyunyuka Creative Commons License 2016.11.22 -1 0 56179

Vagy jobbat kell csinálni, műszer birtokában nem nehéz, főleg egysávosat. Kb. két hétig tartott, teflonkoax-hulladékokból, elemenként a burkoló/tartó csőbe téve mérve majd méretre igazítva (hangolás esztergagépen), a legvégén rendesen összerakva. Igen keskeny sávú lett, mondhatni csak egy frekin működik, ott viszont nagyon jól! A nulladik sávszűrő is a vevőben, a frekin kívül szinte süket.

 

A kínai se biztos, hogy jobb. Mielőtt visszakerül a DND-be, megmérném én is, SWR mérővel meg miniVNA-val.

Előzmény: XANTIi (56177)
_nyunyuka Creative Commons License 2016.11.22 -1 0 56178

Ez így nagyon nem jó, a 3-as pont. Ha az antennát akarjuk mérni, miért kéne a műterhelés?

Előzmény: bcslaci (56176)
XANTIi Creative Commons License 2016.11.22 0 0 56177

Vidd vissza az antennát a DND-be és rendelj Kínából.

Ennek a "műszernek" meg a töredék árából vehetsz a neten teljesen automata digitális SWR mérőt. Ő megmér mindent magától.

By.

Előzmény: Moto76-reloaded (56175)
bcslaci Creative Commons License 2016.11.21 0 0 56176

A 3-as pont nem stimmel, de nem nagyon akarod megérteni a többieket.

 

"Most akkor még egyszer a gyengébbek kedvéért lépésről lépésre.

 

1. SWR mérő SWR állásban, antenna helyére 50 ohmos műterhelés akasztva. 

2. SWR mérő RADIO oldalára rádió csatlakoztatva, beállítva 25 Wattra a programban.

3. Set állásban kihangolva a műszer a műterheléssel

4. Műszer átkapcsolva PWR 100W állásba, a teljesítmény kicsit több mint 25W.

5. SWR mérő átkapcsolva SWR állásba, antenna ráakaszt a Műterhelés helyére, a mutató kiüti a műszer oldalát."

 

 

Előzmény: Moto76-reloaded (56175)
Moto76-reloaded Creative Commons License 2016.11.21 0 0 56175

 "minden teljesítmény állítás előtt lekalibrálva műterheléssel."

 

Hol írtam hogy SWR-t kalibrálok műterheléssel? Nekem a kimenő teljesítményeket kell megmérnem ezt mérem műterheléssel hogy hiteles legyen. Majd ráakasztom az antennát és mérem az SWR-t.

 

Szerintem meg ne folytassuk. Elegem van. Még a végén kiderül, hogy az antenna szuper jó, csak az SWR mérő meg a rádió a rossz. 

HA5OPI Creative Commons License 2016.11.21 0 0 56174

Az mitől van akkor hogy a teljesítmény emelésével emelkedik az SWR  - minden teljesítmény állítás előtt lekalibrálva műterheléssel...

 

Mondom én...

Figyelmesen olvasd el Antit eggyel lejjebb, ott a problémád egyik gyökere. Attól, hogy az egyik antennával sikerül műterheléses kalibrációval is eredményhez hasonlót produkálnod, az még nem jelent semmit.

 

Olyan képet mutatsz magadról, mint ha nem értenéd az SWR illetve a teljesítmény mérések lényegét.

 

Emellett nyunyuka szavait is érdemes megfontolnod, mert a hibásan kivitelezett méréstől függetlenül is lehet problémás az antenna.

Előzmény: Moto76-reloaded (56172)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!