Keresés

Részletes keresés

batmanschool Creative Commons License 2017.04.12 0 0 53461

És közben már el is ment a dolog.

További szép napot!

batmanschool Creative Commons License 2017.04.12 0 0 53460

Sziasztok!

 

lomtalanítás előtt állunk és van egy akvárium ami ingyen elvihető

 

Nagyobb sarokakvárium, 3 kisebb tisztító-üvegtartállyal.

 

képeket emailben tudok küldeni (tárolós,lomokközötti:) )

 

nyomtatnomkell@gmail.com

 

GraceVivi Creative Commons License 2017.04.12 0 0 53459

Rájöttem, hogy maláj tornyoscsigáim vannak, és hogy annyira nem is vészesek..:) figyelek a halak túletetésére, hátha megáll a gyarapodás :D biztos, hogy növénnyel jöttek, csak fura, hogy ilyen sokáig nem kerültek szem elé. Igaz esténként nem nézegetem olyan alaposan már az akváriumot.

Előzmény: András82 (53458)
András82 Creative Commons License 2017.04.11 0 0 53458

Lehet ott voltak eddig is, csak most keltek ki :)

Általában növénnyel szoktak jönni.

Előzmény: GraceVivi (53454)
fitbodyteam Creative Commons License 2017.04.10 0 0 53457

Sziasztok!

 

Egy 60 centis tetőbe milyen kiegészítő led világítást ajánlanátok, ami elérhető Bp belvárosában?

firc Creative Commons License 2017.04.09 0 0 53456

firc Creative Commons License 2017.04.09 0 0 53455

SziaSztok! A vizinōvényeim szärän és levéltōvekben fehér kis pontok sorakoznak!! Valami élōskōdōre gondolok!! Egyre tōbb van!! Valakinek ōtlet mi lehet ez és mi a megoldäs az eltävolítäsra?! 

GraceVivi Creative Commons License 2017.04.08 0 0 53454

Hogy kerulhettek csigak a 40l-s akvariumomba, amiben 5honapja semmi valzozas nem tortent? Ma vettem eszre, hogy tomve vagyok apro kis csigakkal...mindegy remelem 2-3 kannibal csigusz rendbe rakja..de fogalmam sincs honnan jottek..5honapja tenyleg csak etetek/szurot tisztitok...

kamad3 Creative Commons License 2017.03.09 0 0 53453

Szia!

 

Egyelőre próbálom összeállítani az egészet, sajnos nem olyan egyszerű mint gondoltam.

  • A szekrényből hasonlót szeretnék mint amit linkeltél, de 50cm szélességre valószínűleg egy ajtó lesz csak. A teherhordó részek 25mm vastagok, a többi 18mm vastag lesz, ezeknél nem lehet gond a közel 200kg-os terheléssel, lábak választása még folyamatban van, próbálok álílthatót keresni, hogy a vízszintet hamar be tudjam majd lőni. Jelenleg a felső résszel megy a szenvedés, mert ennek az akvárium tetejére kellene feküdnie, nem lehet nagyon nehéz. De a világítást erre szeretném rögzíteni, így kellően erősnek is kell lennie. Egyelőre azt sem találtam ki, hogy milyen messze legyen a LED világítás a vízfelülettől, kell-e nekem üvegtető, és ha igen, akkor pedig az akvárium teljes felületére, vagy csak a világítás alá. Szeretném ha szellőzne a víz, de ekkor ügyelnem kell a párára és a halak kiugrás veszélyére is.
  • Maga az akvárium is szívás, négy helyről négy nagyon különböző ajánlatot kaptam annak ellenére, hogy fix a méret és az üvegvastagság. A legolcsóbb helyen feleannyiért összerakják mint a legdrágább helyen. Épp próbálok utána járni, hogy megéri-e a felárat a drágább, illetve kell-e nekem opti-white üveg, ami megint csak duplázza az árat. Van ahol le akartak adni a 8mm-es üvegből, mondván elbírja ezt a méretet egy 6mm vastag is, de netes tapasztalatok szerint 6mm-nél már középen pocakosodik az üveg a magas vízoszlop miatt.
  • Ami biztos, hogy a külső szürő egy Oase Biomaster 250-es lesz, ebben van beépített fűtő, így azt legalább nem kell elhelyeznem az akváriumon belül, és eddig csak jókat olvastam róla.

Szóval nagyon lassan halad egyelőre minden, de próbálok alapos lenni.

Előzmény: jPitti (53451)
multipunctatus Creative Commons License 2017.03.08 0 0 53452

"Körülbelüli elképzelésem, hogy valamilyen sügéres lesz." Ez kevés. Segítséget csak konkrét dolgokhoz tudunk adni, h működni fog az elképzelés vagy sem. Hiszen mindenkinek más tetszik! Abban sem tudunk segíteni Neked, h a barna hajú v a szőke hajú lányokat/fiúkat válasz barátodnak!

Előzmény: jPitti (53451)
jPitti Creative Commons License 2017.03.08 0 0 53451

Szia kamad3,

 

időközben készül/elkészült az akváriumod? Hogy rendezted be, milyen halakkal, stb? Ötletmerítésként minden jól jönne (bárkitől), mivel vagy 15 éve volt utoljára akváriumom, és minden érdekel, hogy egy ilyen kb. 120 literesből mit lehet kihozni. Körülbelüli elképzelésem, hogy valamilyen sügéres lesz.

Amúgy nekem is egy közel kocka alakú jöhet szóba, mert csak egy 61x51cm-es helyem van... viszont én nem házilag készítem, ezt néztem ki:

https://www.juwel-aquarium.de/Produkte/Aquarien/Lido-Line/Lido-120/

 

 

Előzmény: kamad3 (53425)
András82 Creative Commons License 2017.03.06 0 0 53450

Időzítésre használj egy egyszerű időkapcsolót. 

 

http://www.argep.hu/trend/IDOK/Idoekapcsolo-mechanikus.html

Előzmény: Alscreener (53447)
András82 Creative Commons License 2017.03.06 0 1 53449

Szerintem ennyi fénynél semmi értelme CO2-t adagolni...

Nem illik algaölőt használni inkább az algásodás okát kell megtalálni megszüntetni.

A barna algát az algaevők szívesen fogyasztják. Pl. otocinclus affinis (bár nekem utóbbi időben leszoktak róla...)

Akvárium indításnál előfordul a barna alga, de nálad sztem nem erről van szó.

Az algamentes akvárium lényege, a fény-tápozás-szűrés szentháromság megfelelő egyensúlya.

Sok-sok utánaolvasás, idő, mire kitapasztalja az ember.

Előzmény: Alscreener (53441)
multipunctatus Creative Commons License 2017.03.02 0 0 53448

A meglévő fénycsöveidtől sokat ne remélj. Nem igazán élőlénybarát csövek. Még az emberek is utálják általában.

"a leveleket nem vágnám le, mert akkor szinte a teljes növényzettől megszabadulhatnék...." ha nem akarod, akkor ne tedd, de hamarosan megteszi helyetted természet! Takarítani természetesen kell a szűrőt, leginkább a leszívott régi vízben tedd. Jót teszel a szivacsban lévő élőlényeknek és a pénztárcádnak is egyben.

Előzmény: Alscreener (53447)
Alscreener Creative Commons License 2017.03.02 0 0 53447

mindegyik sima Tungsram fénycső, a 18W-os fénycsövek F860-as színhőmérsékletű a 21W-os pedig F840.

tervezek 2m hidegfehér ledcsíkot belerakni, illetve teszek be egy időkapcsolót, hogy korábban elinduljon a világítás.

a szűrőt akkor járatom folyamatosan. persze nyilván néha ki kell tisztítani, olyankor a szivacsot ki szoktam mosni, arra hogy visszaállítsam a szükséges rendszert biztosan van lötyi, majd utánanézek. bár szerintem előbb-utóbb átállok egy külsőre.

a leveleket nem vágnám le, mert akkor szinte a teljes növényzettől megszabadulhatnék....

multipunctatus Creative Commons License 2017.03.01 0 0 53446

Egyetértek boxer-gs kollégával! Ha lehet a szűrődet sose kapcsold ki, pláne ne egy egész éjszakára! Amit nappal kiszűrsz, az éjszaka elrohad és Te reggelente vidáman vissza öntöd az akváriumba, mikor bekapcsolod a szűrődet. A barna alga pedig tipikusan a világítás hiányára utal. Azt ne várd, ha emeled a világított órák számát akkor a barna algás levelek ismét ki fognak zöldülni. Azokat jobb is, ha egyből leszeded és kuka. A fénycsövekről lehet tudni valamit?

Előzmény: Alscreener (53443)
boxer-gs Creative Commons License 2017.03.01 0 0 53445

Ja és esetleg el kell majd gondolkoznod a szűrőkapacitás növelésén.

Előzmény: Alscreener (53443)
boxer-gs Creative Commons License 2017.03.01 0 0 53444

Kezdésnek ne kapcsold ki a szűrőt és világíts többet!

Előzmény: Alscreener (53443)
Alscreener Creative Commons License 2017.03.01 0 0 53443

a soproni aquazoo-ban vettem az algicid-et, valami cseh vagy szlovák cucc, akvarisztikához való.

a világítás kb. 6 óra szokott lenni (délután 14-20).

van egy kicsi és egy nagy levelű anubias. a többi növény nevét sajna nem tudom, amikor veszem, akkor mindig azt mondom, hogy sima, nem sok törődést igénylő növény kell. egy darabig tök szuper volt minden, növögettek, hozták az új hajtásokat. igazából most is fejlődnek, csak a pöttyök miatt nyilván egyre jobban bebarnulnak, meg lyukacsosodnak...

a szűrő reggeltől estig megy, éjszakára szoktam csak kihúzni. aquael fan3 belső szűrő 150-250l közötti akváriumokhoz való.

vízcsere, hát elvileg hetente szoktam néhány vödörrel kicserélni, kb. 50 litert szoktam egyszerre cserélni. néha elmarad, és akkor csak a következő héten teszem meg.

az indítás pedig novemberben történt.

 

anett2015 Creative Commons License 2017.03.01 0 0 53442

Mármint azt az algicidet használod, amit medencékbe szoktak önteni?

Mennyit világítasz? Milyen szűrőd van? Mennyi/milyen élőlény? Milyen gyakran cseréled a vizet? Pontosan mikor indítottad az akváriumot?

Előzmény: Alscreener (53441)
Alscreener Creative Commons License 2017.02.28 0 0 53441

Üdv Mindenkinek!

 

Talán tudok tanácsot kapni..

Van egy 150 literes akváriumom, amibe pár hónapja költöztem be.

A világítás lehet, hogy gyér, 2x18w és egy 21 w fénycsővet használok. CO hetente egyszer adagolva. Sohasem volt szerencsém a növényekkel, mindig tőben elkezdtek rohadni, gondoltam újra teszek egy próbát. Nagyon örültem, hogy egyre szebb minden, végre siker van.

Aztán....

Pár hete, vagy talán már bő hónapja barnás pöttyök jelentek meg. Most már nagyon ronda. Próbáltam dörzsölgetni, több CO, most éppen algacidet használok, de még nem látok semmi javulást. Elértem, hogy a csigáim nem érzik jól magukat, a halakra elvileg nem veszélyes a szer. Barna alga. 

Mit tegyek? Ok, hogy vitaminhiány, de mit lehet alkalmazni, amivel megszabadulok tőle?

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

L

pikra Creative Commons License 2017.02.25 0 1 53440

Sziasztok,

 

3,5 éves kis teknősünk, akit szinte családtagként szerettünk, sajnos nemrégen, minden előjel nélkül, nagyon váratlanul meghalt:( Úgy döntöttünk, hogy nem szeretnénk helyette új kis teknőst, mert habár nagyon szerettük őt, már nem lenne ugyanaz. Kis teknősünk egész birodalma így eladóvá vált, akár külön-külön, de akár egyben is el lehet vinni, megbeszélés kérdése. Baba korában egy picike akváriuma volt, ezt cseréltük később egy közepes méretűre, ahogy a kis haspók nőni kezdett, végül, amikor nagyobb lakásba költöztünk, akkor ő is nagyobb lakásba költözhetett tavaly augusztusban.

 

Képeket tudok küldeni mindegyikről!!!

 

100x40x40 (szxhxm) cm-es akvaterrárium:

-gyárilag ragasztott, műfüves borítású napozóterasz

-a napozó felett levehető üvegtető

-2016 augusztus elején vásárolt

-7 mm vastag üvegből készült

-gyártó: Terrapro

-számla sajnos nincsen róla, de a levelezést, ahol rendeltem, meg tudom mutatni szívesen az időpont hitelessége végett

-eredeti ára: 29.090 Ft

-Eladó: 22.000 Ft-ért

 

100x40x70 (szxhxm) cm-es akvárium állvány:

-asztalos által készített

-2 cm vastag bútorlapok

-megerősített szerkezet

-ajtó mögé rejthető szűrő, kellékek

-2016 augusztus elején vásárolt

-mivel ismerős asztalos készítette az akváriumhoz, ezért számla sajnos nincsen róla

-eredeti ára: 40.000 Ft

-Eladó: 33.000 Ft-ért

 

OASE FiltoSmart 200 - külső szűrő:

-2016 augusztus elején vásárolt

-nem volt állandó üzemben, csak esténként és hétvégén volt bekapcsolva

-minden tartozéka, és az eredeti számla is megvan

-eredeti ára: 29.990 Ft

-Eladó: 23.000 Ft-ért

 

Sicce Scuba Akváriumi Fűtő 50 W

-tekerővel szabályozható erősségű fűtő

-a teki második akváriumában használtuk

-2014 tél-kora tavasszal és 2015 ősz-tél-kora tavasszal használtuk

-eredeti ára: 4.790 Ft

-eladó: 2.500 Ft-ért

 

EHEIM Mini Flat - terrárium vízszűrő

-a teknős előző, kisebb akváriumában használtuk

-nem volt állandó üzemben ez sem, csak esténként, hétvégén

-2014 decemberében vásárolt, 2016 augusztusig használtuk

-tökéletes működőképes, nincsen semmilyen problémája, hozzá tartozó szivacs (vagy bármilyen kompatibilis) szűrő szükséges csak hozzá

-eredeti ára 6.930 Ft

-eladó: 3.000 Ft-ért

 

Jolly 10-20W törhetetlen akvaterrárium fűtő

-a teki legelső, nagyon pici akváriumában használtuk, mert ősszel hoztuk el, és szüksége volt télen a melegre:)

-2013 novemberben vásárolt, 2013-14 ősz-tél-kora tavasz folyamán használtuk

-kicsi méretű akvárium melegítésére elegendő

-eredeti ára: 4.990 Ft

-eladó: 2.500 Ft-ért

 

Aki az akváriumot és a hozzá tartozó asztalt egyben elvinné, annak a kettőt együtt 50.000 Ft-ért odaadom.

Aki az akváriumot, az asztalt és az OASE 200 szűrőt egyben elvinné, annak a hármat együtt 69.000 Ft-ért odaadom.

GraceVivi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53439

Rendben, akkor nem gyomlalom ki oket. Varok inkabb. :) 

Előzmény: joskabacsi (53438)
joskabacsi Creative Commons License 2017.02.23 0 1 53438

Nem, ne bántsd, magához fog térni, ha minden más OK.

Az én augusztusi ültetésem most hozza az új, zöld hajtásokat!

 

A növények 80-90%-át víz felett növesztik, idő kell mire hozzászokik a víz alatti élethez.

(emmers/submers -ként tudsz rákeresni)

 

Az amano szaporításról itt olvashatsz:

 

http://akvakertesz.hu/threads/amano-garnela-szaporitasa-logemann-modra.5952/

 

Sok szerencsét!

 

 

 

Előzmény: GraceVivi (53436)
TomiRio Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53437

Sziasztok! Akvárium világítással kapcsolatban kellene kis segítség. Hosszu idő után kiégett egy neon csövem a juwel tetőből. Dennerle Trocal Color Combi Plus 30W 4100 K volt benne. Hol tudok ilyen csövet venni vagy hasonlót ami legalább enyire jó.(mind színkiemelésben mind a növényeknek) Dennerlét csak külföldi oldalakon találtam

GraceVivi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53436

Igen, en is erre gondoltam. Bar az en vizem nem igazan sos. :D Neha kapnak 1 csipet eredeti tengeri sot, mert sok helyen olvastam hogy a guppik is szeretik es a sziamit sem zavarja, na de nem gondoltam, hogy ilyen kis minimalis mennyisegtol ennyire meg fog jonni a kedvuk rosszalkodashoz :D

Bocsi a kep minosegeert, teloval lottem gyorsan oket nagy ijedtsegemben. :)

Beultettem amugy a montecarlot a nagy akvariumba, elkezdett szepen novekedni kis vizben, majd 1 het alatt elgyengult mind es elsargult, valamit elronthattam. Ugyhogy annak is ujra nekifogok. :)

 

Koszonom megint a segitseget(megnyugtatast) Neked!

Előzmény: joskabacsi (53435)
joskabacsi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53435

Szia,

terhesnek tűnik, bár nem látom igazán,

sajnos nem igazán van esélyed felnevelni, az amano-k elvileg csak sózott vízben szaporíthatóak ...

 

keress rá az akvakertészen, mintha valaki írt volna róla, sajnos nálam havazik most!

 

Előzmény: GraceVivi (53434)
GraceVivi Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53434

Hali!

 

Kis segítség kellene. Mi van a garnélámmal?

http://imgur.com/a/oEy5Z

 

Előre is köszi a válaszokat!

András82 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53433

Közben találtam, de 150 széles a legkeskenyebb, és feketében nincs. De lehet a sötétbarna is jó.

Előzmény: András82 (53432)
András82 Creative Commons License 2017.02.23 0 0 53432

Linket tudsz adni ehhez az ablakpárkányhoz?

Nekem van egy darab de az nagy (szélességre, hosszara kevés, ablakcserekor megmaradt hulló), meg fehér. Én feketében gondolkodnék.

Bár én most a nyitotton gondolkodom, inkább csak egy élvédő kéne az üvegre, hogy ne látszódjon a vízszint, illetve a vízkő...

Nézegettem neten de nem találtam hasonló műanyag profilt.

Előzmény: lumpyyy (53427)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!