Keresés

Részletes keresés

RáczJános Creative Commons License 2017.07.24 0 0 280

Nem jönnek a beszámolók uraim. :-(  Pörgessétek fel a topicot :-)

RáczJános Creative Commons License 2017.07.10 0 0 279

Szia,

 

Először is gratulálok, hogy ilyesmibe fogtál.

Remélem sok infót felteszel majd a folyamatokról. (képekkel)

Látom körbe jártad rendesen a témát.

A konténerek árát sokallom, mármint nem azt, hogy ennyivel számoltál, hanem én sem találtam jelentősen olcsóbban sehol.

Ha valaki tud olcsó HC konténereket, igazán megoszthatná, mert mindenkinek hasznos lehet.

Most hol tartasz?

A telken mi történt eddig?

 

Üdv, Jani

 

 

Előzmény: Nottingham87 (278)
Nottingham87 Creative Commons License 2017.07.08 0 5 278

Üdv mindenkinek.Sok fórumot végigböngésztem itthon és külföldön rengeteg írást elolvastam a témában és leveleztem pár emberrel aki készített már ilyen házat (természetesen sajnos nem itthoni példárol van szó)Ezek után én is belekezdek,a telekvásárlás mer megtörtént.Amit leszögezek az elején,én magasról teszek első körben az építési engedélyre azért is mert megtehetem mert olyan helyen van a telkem hogy senki semerre aki pedig a birtokra lép hát...:)De komolyra fordítva a szót,szerencsére átalakulófélben van az egész engedélyezési eljárás így megkötésekkel de van esély konténerházat építeni,ami pozitív példa hogy elkészült és bérelhető is az első konténer apartman.A készítőkel jelenleg levelezésben vagyok ,a technikai megoldások számomra a főbb kérdések.Illetve még annyit az engedélyezéshez hogy van kibúvó ha nem rögzíted az építmény t atalajhoz azaz beton oszlopokra helyezett és nem hegeszted,dűbelezed oda hanem mondjuk elmozgás ellen villás ráhelyezést alkalmazol a sarkoknál .


De akkor a lényegesebb..Minden képen HC konténer az amiben gondolkodom 2,95 a max magasság ebből lejön legalább 40 cm szigetelés,burkolat stb...Így más szerintem konténerház esetében szóba sem jöhet ha persze nem vagy törpe vagy nem imádod a pincéket/szűk helyeket.Bármilyen formát is álmodj meg a házadnak a konténerek illesztése kulcsfontosságú,bármilyen hegesztési munkát végeztetsz ne te csináld,minősített hegesztővel végeztesd el a dolgot,ez nem nagy tétel összesen és ezen nem érdemes spórolni.Nem megyek bele a kivitelezés apró részleteibe csak azokba amik itthoni fórumokon még említés gyanánt sem szerepeltek,csak hogy érthető legyen a bejegyzést fikázók számára nem nektek íródott hanem azoknak akik szeretnének hasonlót létrehozni....

 

A szigetelés ,kulcskérdés,a legjobb megoldás eddig az ha belső oldalon favázat készítesz,hőtükör+10cm üveggyapot vagy bármi hasonló szigetelő anyag +gipszkarton de én inkább az osb javaslom rá mivel ha belső teret nézzük akkor a szekrények illetve a többi egyéb bútor stb..felhelyezése sokkal könnyebb illetve tágabbak a lehetőségek terhelés terén.Külső szigetelést nem ússzuk meg,polisztirol lap 10-max 15cm +vakolat természetesen.Ez a 20-25 cm es szigetelés ár éték arányban megfelelő és elég is egy konténer ház homlokzatának.Itt kel megemlítenem a párateknikát,a konténerház szinte légmentesen fog zárulni,semmi természetes szellőzés nem lesz,a páratekinikai fóliákat felejtsük el hülyeség.Nagyjából egy passzív házhoz kell hasonlítanom persze nem az.A fűtéstől függ de érdemes egy komolyabb hőcserélős rendszerben gondolkozni,vagy ami a pénztárca tartalomba még belefér,ez egy nagyobb kiadás lesz de enélkül egy penész,pára dobozban fog az ember élni.


Az ajzat szigetelést 10cm lépésálló polisztirol lappal belül,illetve mivel a ház oszlopokon áll én alul is kívül adnék neki egy 10 cm es szigetelést törekedve hogy ne alakuljanak ki hőhidak .
Tetőszigetelés belül szintén 10 cm üveg/kőzetgyapot viszont kívül egy ötletesebb árbarátabb megoldásra van lehetőség konténer esetében mégpedig a zöld tető,bizony.Megerősítés nélkül a konténer oldal illetve tető része 350kg/m2 súlyt bír el ha ezt keresztmerevítéssel megerősítjük a tető részén (statikussal számoltassunk egyet) akkor ezt könnyen fel lehet tornászni 800kg/m2 csak azzal hogy adtunk neki egy kereszt merevítést semmi többet a lemezhez nem kell hozzányúlni.

 

Zöld tető :csinálhatod házilag is (olvass hozzá mocskosul sokat csak akkor) vagy vannak cégek rá nem is annyira vészes.Ami fontos: 
Ha magad csinálod Kétfajta zöld tető létezik extenzív és intenzív. Mindenképpen az extenzív javasolt ez szárasság és széltűrő egyszerű növényeket jelent,annyi hogy ennek a talaj vastagsága ált.10-15 cm DEEE mi az intenzív tető talajméretét alkalmazzuk ami 30 cm(ez csak a fold)Szóval rétegrend nagyon fontos mindenki nézzen utána annyi hogy 30 cm talaj földel számoljunk ..MIÉRT is??Mert ez a 30 cm olyan jó szigetelést eredményez hogy a belső tetőszigetelés mellet semmi más nem kell,nyáron hűvös lesz télen pedig jól szigetel és nem érzed meg azt sem ha mínusz 20-25 van kint. Amit fontos tudni hogy így a rétegrend össz súlya felvett vízzel együtt 400kg/m2 lesz (azaz a tető bírni fogja).Ha magunk csináljuk annyit még hogy a konténer tetejét érdemes vízzáró bimtumenes réteggel lefedni (mint a sík tetőket pl) illetve az ereszt kialakítani a túlfolyó víz elvezetésére és hogy a tetőt oldal irányban hozzáhegesztve peremet/túllógást alakítsunk ki ez fogja megóvni a homlokzati szigetelést hosszú távon.a zöld tetővel megspórolod az ácsmunkát,faanyagot,cserepet,illetve részben a szigetelést azért részben mert azét van költsége a zöld tetőnek...
A céggel csináltatod hát akkor is olvass utána mert a kivitelező cég nem lesz tisztába  a konténerház sajátosságaival,gondolkozz,használd az agyad,tervezz...

 

Belső terek ,falak,szigetelés amit akarsz.Nyílászárók,nézz meg egy youtube videót ott láthatod,bármilyen kereskedelemben kapható nyílászárót beépíthetsz amire figyelni kell viszont hogy a külső homlokzati szigetest érdemes részben rálógatni kicsit az ablak keretére a hőhíd miatt (erre sokan ugrani fognak mert nem így szokás de mivel fém szerkezetű építményről van szó...)
A fűtés bármi lehet ami adott vagy pénz van rá.
Gyors nagyjából árak:  konténer  3db 40HC=br 2.200.000   

                                                 3db 20HC=br 1.800.000

A konténerek használt ,daruzással ,szállítással értendőek 
Beton oszlop alap                                     kb. 600.000

Hegesztés minősített hegesztővel                   250.000Zöld

tető saját kezűleg mindennel                            500.000

Külső,belső szigetelés saját kezűleg összesen kb  800.000

Nyílászárók műanyag fehér 150*150 3 rétegű üveg (U=0.7W/m2k) összesen 8 db                                                                                                              br   460.000

Bejárati ajtó                                                  150.000

Terasz tolóajtó 200*210 szintén 3 rétegű                  350.000  

 Válaszfalak mindennel                                      kb    500.000

Összesen kb     7.610.000

 

Sok minden nincs benne.Burkolatok,lépcső,fűtés,vizes helység,kábelezés...+kinek mi az igénye,de akkor is megáll kb 10-11 milliónál igen ehhez sok mindent magunknak kel csinálni de cserébe kapunk egy kb 115m2 es igen jól szigetelt gyorsan felhúzható házat zöld tetővel,kívülről illetve belülről sem mondja meg senki hogy konténer ha úgy tervezzük hogy ez szempont legyen.Kb 55-65%olcsóbb  mint egy hasonló tulajdonságú tégla ház,illetve az üvegfelületek így a napos részek bőven több mint egy átlagos téglaháznál.
Mindenki mérlegeljen ki mit akar,tud,szeretne építeni.Nincs jó sem rossz választás,mindennek megvan az előny és hátránya .

 

Bárkinek bármi kérdése van írjon bátran ha tudok szívesen segítek illetve én is azt kérném hogy akinek van infója bátran írja meg,ossza meg függetlenül attól mit gondol.Aki pedig csak kritizálni ,leszólni tud másokat azt bátran tartsa meg magának,akinek nem inge ne vegye magára kinek pedig az bátran viselje:)
Még egy kis kiegészítés ami írás közben jutott eszembe.Mindegy milyen fűtést tervez az ember,ajálot a padlófűtés a leírt szigetelésekkel nem fog eltávozni a hő kifelé illetve viszonylag kicsi a szerkezet tömege hamar átveszi a hőt a szigetelés ellenére is valamilyen mértékben így ez sem gond,fontos a padlófűtés szabályait rétegrendeket ,hőtükrös fóliát illetve ha burkoló anyagot választunk akkor padlófűtéshez terveztetett vásároljunk.A belső szigetelés anyaga a legárbarátabb a  kőzetgyapot vagy üveggyapot,létezik szórásos szigetelés is ami nagyon hatékony,gyors de nem gazdaságos csak ha nagyon hagy mennyiségről van szó (ez nem nagy mennyiség:)

RáczJános Creative Commons License 2017.06.22 0 0 277

Youtubra beírod, hogy "container insulation" felhoz egy csomó megoldást.

Előzmény: TheGooN (272)
RáczJános Creative Commons License 2017.06.22 0 0 276

Fényképeket tudnál feltenni?

Előzmény: Alfato (257)
kengouroo Creative Commons License 2017.06.14 0 0 275

Üdv!

Lenne olyan kedves és küldene nekem egy elérhetőséget?

Tisztelettel,

Ádám

adam.petics@gmail.com

Előzmény: penzes-szabo (270)
jakee82 Creative Commons License 2017.05.29 0 0 274

Hasonló dologban gondolkozom én is .

Lenne egy pár kérdésem,tudnál esetleg egy elérhetőséget adni?

Előre is köszönöm

Előzmény: penzes-szabo (270)
BMW2017 Creative Commons License 2017.05.15 0 0 273

Sziasztok 

 

Vásároltam egy irodakonténert, egy picit gyengélkedik kívül belül, kérdésem az lenne hogy lehet a belső felületet gipszkartonnal burkolni vagy csak a laminált falappal érdemes ?

 

Köszönöm a válaszokat

TheGooN Creative Commons License 2017.05.09 0 0 272

Sziasztok!

 

 Belefogtam egy kontener nyaralóvá alakításába. Telek megvan, 40' HC  konténer a helyén.. egyenlőre még csak itt tartok. 

Szigeteléséhez szeretnék tanácsokat kérni!

Köszönom!

aNTIGILL Creative Commons License 2017.04.16 0 1 271

Nagyon jó!

Ez hol készül?

Lehet róla többet tudni (engedélyezés, szigetelés, fűtés stb)?

 

Előzmény: penzes-szabo (270)
penzes-szabo Creative Commons License 2017.04.16 0 4 270

Konténerház projekt. 105nm 3db 40 lábas tengeri konténerből.

zsanesz08 Creative Commons License 2017.04.13 0 0 269

Szia Barbara. Aktuális még a dolog? Ha érdekel még kivitelező csak a keretre írj rám, vagy a szlovakfaanyag kukac gmail.com ra küld egy mailt. üdv Zsanett

Előzmény: barbaraszabo5555 (252)
jack46bauer Creative Commons License 2017.04.06 0 0 268

Sziasztok ! Tudja valaki,hogy mobilházra lehet-e kötni teljeskörü biztositást ? Valamint ha veszek egy kis telket és ott szeretném elhelyezni,mi a szabály ?? Üdv !

 

nlfun Creative Commons License 2017.03.20 0 0 267

Egy kicsit kozelebbrol az Aszari Mobilhazak.

 

https://youtu.be/VD2ZgnW2J0o

F.Luca88 Creative Commons License 2017.03.10 0 0 266

Sziasztok!

Olyan személyt/személyeket keresek, akik angol/holland gurulós mobilházakról tapasztalati véleményt tudnának mondani (benne élnek, vettek, használják stb.).

A gyártók úgyis csak a jót mondják el, engem az érdekel, hogy a valóságban milyen.

Aki segít annak egy minőségi szarvas szalámit is felajánlok. Keressetek, írjatok az adrienn@belvarosinyomdazrt.hu e-mail címen! Köszönöm!

Edit7580 Creative Commons License 2017.03.02 0 0 265

Tisztelt Alfato!

 

Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt és hátha tud nekem segíteni! Én is ilyen házban gondolkozom a telek már megvan hozzá, sajnos a hivatalos beépíthetőség miatt korlátozottak a lehetőségeim mert csak 4 méter szélességben tudok gondolkozni. Ha egymás mellé teszek le 2 konténert az ugye már 5 méter a kérdésem az hogy Ön szerint ezt lehet keresztbe félbe vágni? vagy probálkozzak azzal hogy 1 konténer és mellé +1,5 méter szélességben más anyagból kiszélesítem? 

Az Ön háza hogy áll? Véleménye szerint mikor lesz lakható?

Köszönöm a segítséget!

Edit

Előzmény: Alfato (259)
eklime Creative Commons License 2017.02.13 0 0 264

Tisztelt KömKel!

Tudom, hogy régi hozzászólására reagálok, de tudna segíteni abban, hogy ez a bonyolult, nehézkes hatósági eljárás azóta hogyan alakult? megnehezítik még a hivatalok a mobilházak építését?

tudna olyan magyarországi céget ajánlani, aki megbízható lenne! 

Előre is köszönöm segítségét, 

udvozlettel: eklime

Előzmény: KömKel (210)
Divi-Filius Creative Commons License 2017.02.01 0 0 263

Ahogy látom fasza erdős, fás árnyékos környezetben lesz, így nem kérdezem, hogy gépi hűtést tervezel-e.

Nekem ez az egyik legnagyobb dilemma, hogy meleg téli padlót kapjak, és ezáltal padlófűtést telepítsem.

Vagy hűtő-fűtő klíma legyen, ami megoldja a nyári túlmelegedés problémáját, de kockáztassam, hogy a vékony padlószigetelés miatt lefagyjon a lábam.

Előzmény: Alfato (262)
Alfato Creative Commons License 2017.01.31 0 2 262

Harmadikra talán sikerül:

Előzmény: Alfato (261)
Alfato Creative Commons License 2017.01.31 0 0 261

A képek.

Előzmény: Alfato (260)
Alfato Creative Commons License 2017.01.30 0 0 260
Holnap ha lesz időm pc mellé ülni teszek fel képeket.

Tamás
Előzmény: Alfato (259)
Alfato Creative Commons License 2017.01.30 0 1 259

Én arra gondoltam, hogy szeretném a lemezfalat úgy hagyni ahogy van. Kap egy mosást és kész. Sőt bent megmaradt a Hanjin feliratból is valamennyi...

A padlófűtéstől nem tartok mivel írtam volt a konténerek alja már ki van fújva. A meglévő padozatra közvetlenül megy a buborékfóliás hőtükör, arra csavarozva 5cm résekkel tetőléc 25mm vastag és azok közé lesz behelyezve a 20mm-es padlófűtéscső. A lécre tűzöm a perforált habfóliát ami a parkettához van, és maga a parketta. A hőelosztás miatt szeretném bele. 3 kör lesz kialakítva: keleti konténer, köztes rész és nyugati konténer.

Bevont bázikus elektródával lett varrva minden, és a vágások nagyobb részét plazmával végeztük. Ez aggregátorral néha okozott fejvakarást.

A szigetelés tartályos lépésálló PUR lesz. Palackossal szerintem nem lehetne egyenletest közelítő eredményt elérni... arra meg megy egy UV védő festék. A zártcellás önkioltó, a hegesztések során is csak füstölt egy pár másodpercig.

 

Árat nem tudok rá mondani, mert barteleztem egy közepes szélturbináért.

 

Vannak képek, de azt mobilról kell feltöltenem....

 

Még annyit, hogy a legjavát hárman csináltuk. Unokaöcsém aki hegesztő oktató és fiammal, aki lelkesen tanulta a hegesztést és a plazmával történő vágást 😊

 

Tamás

Előzmény: Divi-Filius (258)
Divi-Filius Creative Commons License 2017.01.30 0 0 258

Aztakurva. Majdnem mindenre válaszoltál ami felmerült bennem kérdésként. Tudnál majd pár képet lőni a lépésekről?

A falak benti oldalára milyen szigetelést/rétegrendet tervezel?

Én is nagyon szemezek a padlófűtéssel, de félek, hogy a hő jelentős része elveszne a hőtükör ellenére is. Mibe fekteted majd a csöveket?

 

a PURhabot a klasszikus konzerves fújós purhabként érted, vagy ezt a zárcellás szórt púr hőszigetelést tervezed fújatni?

Arra vannak már megközelítő áraid?

 

 

 

Előzmény: Alfato (257)
Alfato Creative Commons License 2017.01.30 0 2 257

Én itthon vettem 2 db-ot. Szállítással együtt voltak 1.4 millió a kettő. Asszem Eurokonétner (?) Már össze vannak hegesztve, eltolással, és közéjük 3x8 méter került, amit 60x40x3 zártszelvénnyel kapcsoltunk össze. PUR szigetelés lesz rajta tavasszal kívülről 6 cm. A két konténer alja már ki is van fújva. Nincs alapjuk, csak le vannak téve a földre (pontosabban egy útra, ami a telkemen vezet).

 

Számolgattam, kb 2,6 millió lesz mire készen lesz. Padlófűtés kandallóval (vízteressel), 3 kis háló egy kis fürdő és relatíve nagyobb nappali-konyha-étkező egyben. Mindez 86 nm alapterületen. A konténerek stabilitását növeli egy függesztő oszlop beiktatása is.

 

A padlófűtés csövek tetőlécek közé lesznek rakva, majd arra laminált parketta. Alá alu hőtükör természetesen.

 

A nyílászárók belülről lettek zártszelvény keretbe rakva (mind bontott), és a lemez maradt zsanérozva zsalugáternek, még a vízvetők is a saját kivágott anyagából lett megoldva. Összesen egy bejárati ajtó (új, mert olcsóbb volt, mint bontva), 6 db 110x110 ablak, és 4db dupla erkély ajtó és 4db szimpla erkélyajtó adja a nyílászárókat.

 

A terasz és a járda a konténerek alapjához lett hegesztve szintén 60x40x3 zártszelvényből amikre merített fenyő deszka kerül.

 

Már megvannak a thermo regisztrátorok (egy kintre és egy bentre), hogy láthatóvá váljon a hőveszteség, és a felfűtési idő a külső hőmérséklet függvényében. Remélem már az év végére nem csak melegedési adatok, hanem fűtési adatok is lesznek.

 

Tamás

Előzmény: v-viktor (256)
v-viktor Creative Commons License 2017.01.27 0 0 256

Kedves Vegg!

 

Kérlek,segíts nekem! Hol és mennyiért tudtad megvenni külföldön a konténereket?

 

Köszi a segítséget!

Előzmény: veggi (244)
CsabaG1987 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 255

Sziasztok. Konténerházban gondolkodom. Szeretnék olyan referenciát kapni amiben egy már kész lakókontèner kölcségvetése is szerepel.  Mennyiből lehet megvalósìtani egy lakható konténerházat? Legyen az akár 80nm vagy 150nm -es. Köszönöm. 

CsabaG1987 Creative Commons License 2017.01.05 0 0 254

Szia. Én is konténer házon gondolkodom. Ìrtad,hogy 100-120nm -ben gondolkodol. Számításaid alapján kb. hol fog ez megállni pénzben úgy,hogy költözhető állapotba kerül? Szerintem egész jó a gondolat meneted. Előre is köszönöm válaszod. Üdv.

Előzmény: Fityor (232)
barbaraszabo5555 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 253

valamiert nem csatolta a képet az előbb...

barbaraszabo5555 Creative Commons License 2016.12.03 0 0 252

sziasztok!

 

Én egy mobil otthonon gondolkodom, egy régi angol tipusu mobil házat kibelezni és felujitani. NA DE, ki hogyan oldja meg a biztonságot? Persze értem én, hogy az attol fugg hol van a telek, nos Velencén nézegetek telkeket, és elég sokat utazom munkámból adódóan. Kicsit aggaszt hogy egy két hónap után nem maradna semmi a mobil házambol mert széthordják , ellopják.

 

Ötletek erre? Volt már valakinek tapasztalata h kipakolták a mobilházát mire hazament? Biztosítást lehet erre kötni, és fizet is a biztosító ha baj van? 

 

tettem ide be 2 képet, ilyesmiben gondolkodunk, mint emlitettem vagy egy régi lesz teljesen átalakitva, vagy ha találok megbizhato magyar modern mobil ház kereskedot akkor onnan beszerezve, bár nagyon szeretném a belsejét én magam megtervezni, nem akarok egy szabvány otthont, de olyan mobil ház keszitoket nem talaltam ahol lehet kérni csak a keretet, a belsejét meg mi magunk ahogy akarjuk... ha vki tud ilyenről irjon nekem... :)

 

Barb

Divi-Filius Creative Commons License 2016.11.23 0 0 251

Szia! :)

 

Te, vagy ..bárki. Külterületi telek beépítéshetőségi korlátozás kikerülés szempontból kérdezném:

 

Hogyan oldanátok meg, azt hogy 2 konténert hosszú oldalon összenyissunk, víz/hő/hideg ellen megfeleően szigeteljünk, ANÉLKÜL hogy csorbulna a konténerek egyedi mozgathatósága?

A villamosáram, fűtés, egyéb csövek oldható csatlakoztathatósága az tiszta sor, megvannek erre a technikák. Na de hőszigetelésre? Na de vízszigetelésre?

 

Azt nem tudom, hogy hogyan oldjam meg, hogy a 2 konténeres házikó roncsolás nélkül / rövid idő alatt oldható legyen egymástól és szállítóra legyen tehető.

Előzmény: angels111 (250)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!