Keresés

Részletes keresés

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3108

Az egyik jobb, mint a másik. Vagy nem. De ez talán majdnem egészen biztos. És ha igen, miért nem? :)

 

Nos. Ha minden igaz, a display port annyival jobb, hogy támogatja a magasabb színmélységet.

DE: Ez csak abban az esetben működik, ha a videokártyád tudja ezt, illetve a monitorod is képes megjeleníteni...

Ha nem (vagy csak az egyik hardver tudja ezt), akkor teljesen mindegy, melyiket használod.

Előzmény: holloo (3107)
holloo Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3107

A display port mitől jobb (jobb?), mint a DVI?

unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3106

Igen.

Lehet, h én a 600-assal hasonlítottam össze. Már nem emlékszem.

Mindegy. V4900 lett, punktum. :)

Előzmény: holloo (3104)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3105

Dehogy baj!

Én ezért vettem gyorsan egyett. :)

Előzmény: emyl (3101)
holloo Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3104

Úgy látom az árgép alapjén, hogy ez a két kártya ár szempontjából nem egy kategória. Az Nvidia legalább 2x drágább.

Előzmény: unalmas lany (3099)
holloo Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3103

Szerintem már az Asus gyártását is leállították (bár a magyar Asus honlapján, a kezdő oldalon most is reklámozzák), mert az említett kereskedőnél ez a típus kifutott termékként szerepel. Erre mondták azt, hogy ugyan rendelhető, de már valószínűleg nem tudják beszerezni.

Előzmény: unalmas lany (3100)
OPi Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3102

"A DELL U2410-esnek az idén beszüntetik a gyártását (állítólag márciusig gyártják), s utána aki kapja marja a maradékot."

- ettől rosszabb lesz a minősége, és gyengébb a képe? :)

Előzmény: unalmas lany (3100)
emyl Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3101

"A DELL U2410-esnek az idén beszüntetik a gyártását"

 

és az baj? :)

Előzmény: unalmas lany (3100)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3100

A DELL U2410-esnek az idén beszüntetik a gyártását (állítólag márciusig gyártják), s utána aki kapja marja a maradékot.

 

Szóval vedd meg az Asust! :)

Előzmény: holloo (3096)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.03 0 0 3099

Ja! :)

Az NVidia Quadro valamelyik változata (pl a Quadro 2000) lett volna a "vetélytárs".

Jók azok is.

 

Előzmény: holloo (3097)
holloo Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3098

Sőt, az inhomogenitással kapcsolatban pont az ellenkezőjét mondták róla. Nem tudom, hogy tényleg a saját véleményét mondta-e a kereskedő, vagy esetleg az üzleti érdeke mondatta vele ezt (de ez kérdés a tesztnél is). Én is kíváncsi lennék a boldog vagy boldogtalan Asus tulajdonosok véleményére.

Előzmény: holloo (3096)
holloo Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3097

Ja, bocs, elírtam. Arra lettem volna kíváncsi, hogy az Nvidiánál melyik volt az esélyes.

Előzmény: unalmas lany (3093)
holloo Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3096

Hát nem tudom. Nekem egy kicsit szimpatikusabb, bár a Dell név monitorügyileg talán jobban hangzik. Felhívtam egy forgalmazót, aki mind a kettőt forgalmazza, le akart beszélni róla. Egyrészt mert már - állítólag - nem kapható, másrészt szerinte sok köztük a hibás darab (pixelhibás, inhomogenitás, meg hasonlók). Pedig a korábban belinkelt teszten eléggé megdícsérték azt is.

Előzmény: unalmas lany (3094)
czy Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3095

Foglalkoztatunk, hgy ne légy unalmas :-)

Vagy hogy ne unatkozz :-)

Előzmény: unalmas lany (3090)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3094

Amúgy bevállalhatnád azt az Asus-t!

Legalább hallanánk róla valamit. :)

Előzmény: holloo (3092)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3093

Szerintem írtam lentebb.

Az ATI FirePro V4900-ast ajánlották.

Az van. :)

Előzmény: holloo (3092)
holloo Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3092

És az ATI-nál melyik típus?

Előzmény: unalmas lany (3090)
OPi Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3091

"Olyan ez, mint a Canon - Nikon harca... Egyik ebben jobb, másik abban."

- egyértelműen a Nikon a jobb, ez nem kérdés :-))

Előzmény: unalmas lany (3090)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3090

Micsoda kíváncsi csapat! :)

 

Több ember véleményét kérdeztem meg. Ők fura módon egyértelműen az ATI Firepro V4900-est ajánlották.

Utána olvastam a világhálón, ahol azért nem volt ennyire egyértelmű a dolog.

Viszont az NVidia malmára is kb ugyanannyi víz folyt, mint az ATI-ra.

 

Talán egy mikrodecivel győzött az ATI, s a mások ajánlása miatt is az mellett döntöttem.

De gondolom, a másikkal sem jártam volna rosszabbul...

 

Itt már annyira elenyészőek a különbségek, h emberi szem nem nagyon látt különbséget - szerintem.

 

Olyan ez, mint a Canon - Nikon harca... Egyik ebben jobb, másik abban. Aztán fordulhat a kocka. :)

 

Hiába nézegeted a weboldalon vagy a kiállításokon a fotókat. Tutti nem találnád el, h melyik márkával készült. Azt meg hogy a márkán belül melyik tipussal??? :)))))

 

Volt rendezvény, ahol 4 különböző vázzal fényképeztem. Pár napra rá az összeömlesztett, átnevezett képeken már fogalmam sem volt, melyik masinával kattintottam. Nyilván nagyon szélsőséges viszonyok közt előjöttek (volna) a különbségek.

Előzmény: czy (3088)
holloo Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3089

Erre én is kíváncsi vagyok, hogy a Dell-hez mi dukált.

Előzmény: czy (3088)
czy Creative Commons License 2013.01.02 0 0 3088

Melyik lett?

Előzmény: unalmas lany (3087)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3087

Igazad van.

Asus is nagyon jó választás lehet.

Én DELL mellett raktam le a voksom.

De természetesen vannak vele egy szinten lévő monitorok (esetleg jobbak is ennyi pénzért).

Nem egyszerű a döntés. De aztán meg kell hozni, s utána elfelejteni egy időre a témát.

Érdemes lenne elmenni egy üzletbe, ahol mindkét készülék kapható, s megnézni tesztképeken (lehet, h nem fogsz látni különbséget).

Én videokártyánál is törpöltem sokat, h ATI vagy NVidia legyen-e...

Előzmény: holloo (3086)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3086

Ezt a tesztet nézted: a http://bit.ly/fOL7S7? Itt is ajánlják a Dell-t, de az Asus-t egy kicsit többre tartják (utolsó oldal, értékelés vége). Most kb. ugyanannyiba kerül a két típus az árgépen (bár az egyik helyen az Asus még olcsóbb is vagy 20 eFt-tal). Te hogy látod?

Előzmény: unalmas lany (3080)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3085

Kösz, átnézem őket. AZ általam belinkelt teszt is az Oázistól van.

Előzmény: benro (3084)
benro Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3084
Előzmény: holloo (3083)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3083

Természetesen a jobbfajta panellel szerelt laposokra gondolok.

Előzmény: holloo (3082)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3082

Egyébként én a mai napig egy 19"-os LG Studioworks monitort használok. Régebben azt mondták, hogy a CRT az igazi (legalábbis színhűségben). Mondjuk, valószínűleg az enyém nem ez a kategória. De most hogy állunk CRT v. lapos monitor tekintetében? A CRT már teljesen felejtős, és a laposok mindenben utolérték és/vagy meghaladták a jobbfajta CRT-ket?

Előzmény: holloo (3081)
holloo Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3081

Szóval azt mondjátok, hogy ebben az árkategóriában ez a legjobb választás? Gyorsan kerestem róla egy tesztet ( http://bit.ly/1322VJ8 ), ott elég jókat írnak róla. Csak az ütötte meg a szememet, hogy ebben is LG által gyártott panel van, akkor pedig - gondolom - az LG-nek is van ilyen panellel gyártott monitora, vagy nincs?

Előzmény: unalmas lany (3080)
unalmas lany Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3080

Szia!

 

Én végigjártam az utat

Rengeteg fórumot átböngésztem, s végül a Dell U2410-es mellett kötöttem ki.

Messze nem a legprofibb monitor, de azt gondolom, nagyon jó az ár/érték aránya.

Belépő szint a profikhoz. :)

Ha kalibráltatod, akkor szerintem bőven elégedetten ülhetsz elé hosszú éveken keresztül. Ha pedig nagyon fut a szekered, lépkedhetsz feljebb.

Mert érdemes... :)

Előzmény: holloo (3078)
czy Creative Commons License 2013.01.01 0 0 3079

Amit unalmas lány vett, keress vissza pár oldalt.

Előzmény: holloo (3078)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!