Keresés

Részletes keresés

raczno Creative Commons License 2015.09.30 0 0 525

ment mail privátban...

Előzmény: telescoper (523)
sonyfotós Creative Commons License 2015.09.30 0 0 524

Ime a Bronzérem ezzel kell beérnem a felhők miatt:S

telescoper Creative Commons License 2015.09.30 0 0 523

Na igen, az én fókuszom alapból háromszor hosszabb, plusz a felbontási előnyöm sem kevés. (az optika szögfelbontása)

Előzmény: raczno (522)
raczno Creative Commons License 2015.09.30 0 0 522

Én T 70-300 VC és 600D párossal próbálkoztam...

Előzmény: telescoper (521)
telescoper Creative Commons License 2015.09.30 0 0 521

Az optika az érdekes, az egy 10 cm átmérőjű apokromát távcső. F9-en, mert a légkör miatt nem lehetett a fókuszt nyújtani. (ja, és egy Canon 60d fgép)

Előzmény: raczno (519)
telescoper Creative Commons License 2015.09.30 0 0 520

De hol van a bronz érmes? Ki tölt föl harmadikként?

Előzmény: peterssen (518)
raczno Creative Commons License 2015.09.30 0 0 519

Pedig készűlt, de azt töröltem, mert a jelenlegi felszerelésemmel a fogyatkozást nem

Lehetett vállalható formában megörökíteni, ezért törlőxtek...

Te milyen felszereléssel készítetted? Frankó lett...

 

Üdv: raczno

Előzmény: telescoper (515)
peterssen Creative Commons License 2015.09.30 0 0 518

Miazhogy, nagyonis! :)

Előzmény: telescoper (517)
telescoper Creative Commons License 2015.09.30 0 0 517

Az ezüst érem is szépen csillog.

Előzmény: peterssen (516)
peterssen Creative Commons License 2015.09.30 0 0 516

Énisénis! :)

 

Előzmény: telescoper (515)
telescoper Creative Commons License 2015.09.30 0 0 515

De még mindig nincsen a fogyatkozásról fotó, hacsak ez nem akkori fázis, amikor a Hold a félárnyékban volt.

Ez viszont olyan igazi fogyatkozásos 2 kép.

Előzmény: raczno (511)
spiderator Creative Commons License 2015.09.29 0 0 514

Múlthavi....

 

 

raczno Creative Commons License 2015.09.29 0 0 513

Ööő, visszanézve tényleg nem nagy szám, a saját gépemen jobb...

a másik oldalon " semmi érdekes" azért nézzük az ismert felét..., gondolkodtál már rajta, hogy mekkora esély van annak, hogy így alakúlt...😎

 

raczno

Előzmény: képfaragó (512)
képfaragó Creative Commons License 2015.09.28 0 0 512

Mit mondjak...  Ahhoz képest, hogy most közelebb is volt,:)  nem remekeltél. Életlen, alexpós, ráadásul a holdnak ezt az oldalát már láttuk... :)

Előzmény: raczno (511)
raczno Creative Commons License 2015.09.28 0 0 511

szép estét Mindenkinek!

 

nem gondoltam volna, hogy nem előz meg senki a tegnapi szép égi

jelenség közzé tételében..., én megteszem, ha kell, rójatok meg érte...

 

 

 

szép fényeket: raczno

uffneked Creative Commons License 2015.04.22 0 0 510

Arra céloztam, hogy nem-e hotpixel az a csillag. Ha-ha. :)

Előzmény: Törölt nick (509)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 509

Nem tudom ki az a Hotpixel.

Előzmény: uffneked (508)
uffneked Creative Commons License 2015.04.22 0 0 508

Hotpixel, te vagy az? :)

Előzmény: Törölt nick (507)
Törölt nick Creative Commons License 2015.04.22 0 0 507

Tegnap a hold mellett megjelent egy pici csillag, amit szabad szemmel nem is vettem észre csak a fényképen. Érdekes jelenség volt.

 

Magnussen Creative Commons License 2015.03.26 0 0 506

Majdnem fél hold (mostani) egy kompakt géppel:

 

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.24 0 0 505

Első próbálkozás:

Panasonic Lumix FZ-45 24x zoom (600mm)

 

manitounickfree Creative Commons License 2015.03.24 0 0 504

 köszönöm!

Előzmény: kedelyesparaszt (503)
kedelyesparaszt Creative Commons License 2015.03.22 0 0 503

jo sorozat. gratula.

Előzmény: manitounickfree (501)
nogradi medve Creative Commons License 2015.03.22 0 0 502

hát nem gondoltam volna elsőre:-)))

 

de igy utólag belegondolva, jogos.......

Előzmény: manitounickfree (500)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.21 0 0 501

és még 1

 

manitounickfree Creative Commons License 2015.03.21 0 0 500

köszi!

a hold kontúrján látni a krátereket :)

canon600d sw200/1200

Előzmény: nogradi medve (498)
syssy48 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 499

Hogy ne csak tökéletes fotósok tökéletes felszereléssel készült képei legyenek itt, én csináltam hagyományos módon, kormozott lencsével egy vivitar zoom obival pár képet::D:D:D

 

    

 

 

  itt meg egy napfolt:):):):) ezen is látszik:D

nogradi medve Creative Commons License 2015.03.20 0 0 498

grat:-)

 

de nem inkább kráter napfolt?

 

milyen felszerelés?

Előzmény: manitounickfree (497)
manitounickfree Creative Commons License 2015.03.20 0 0 497

napfolt és kráterek :)

 

  

wdtomi Creative Commons License 2015.03.20 0 0 496

Na én is megcsináltam ugyanezeket a képeket, teleszkop felállít, gondoltam nem kell sietni, gép feltesz, szépen késleltetéssel lövogetem a képeket 10 mp, akkor még a wi-fi eszembe sem jutott, olyan 10%-nál mit látok, áthalad egy repülőgép, de mire nyomtam, letelt 10mp, még a kondenzcsikot sem sikerült felfedezzem. Aztán bekapcsoltam a WiFi-t, de persze akkor már minek. Jó kép lehetett volna, na majd megcsinálom PS-sel.:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!