Keresés

Részletes keresés

Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.08.26 0 0 4976

Ültetnék, de még erkélyem sincs.

Más: a "madár" szó a legutóbbi időkig ismeretlen eredetűnek volt jelölve. Pár éve az "-ár" végződés (mint a "bogár" esetében is) magyarázatot hozott.

Parovozik Creative Commons License 2021.08.26 0 0 4975

Most ültessünk madárbarát bogyós terméseket

 

https://kert.tv/madarbarat-bogyos-novenyek-ultetese/

Parovozik Creative Commons License 2021.08.24 0 0 4974

Nagyon invazív papagáj :))) ( csakis bentre a házba, esetleg röpdébe)

Birb- He throw (nimfa)

 

https://m.youtube.com/watch?v=bFvqf8Z13PU

Zelemiri Creative Commons License 2021.08.21 0 0 4973

Hogy jót is írjak

 

https://m.hvg.hu/zhvg/20210104_ev_madara_ciganycsuk_madartani_egyesulet

 

Persze bármelyik jelölt madárka szimpatikus és rájuk mindenki szívesen szavaz :)

 

Kis picike töretlenül reménykedő madár :)

A természet optimista 

Előzmény: Zelemiri (4972)
Zelemiri Creative Commons License 2021.08.21 0 0 4972

Kiváltunk és helyünket nem találjuk. (erősebbtől eltekintettem)

 

Szegény Madàch nem tudom sejtette e, nem akármilyen "fejlődés" következik be.

 

Turán is brutál, amit leműveltek a ragadozómadarakkal...

 

Előzmény: yüz karasi (4970)
Zelemiri Creative Commons License 2021.08.21 0 0 4971

Köszi az érdekes választ:)

Előzmény: Nobody1 (4969)
yüz karasi Creative Commons License 2021.08.21 0 1 4970

 A természetes folyamatokba történő mindenfajta beavatkozást rendkívül károsnak tartok.

Az ember kapzsiságtól vezérelve, elbizakodottságában folyamatosan "belepiszkál" a természetbe, de ebből még soha nem sikerült "jól kijönni".:-(

Ha nem avatkozott volna bele a "teremtésbe" mindenből pontosan annyi lenne, amennyire szükség van.

 

Madách: Az ember tragédiája,,,

"Az ember ezt, ha egykor ellesiVegykonyhájában szintén megteszi. -

Te nagy konyhádba helyzéd embered,
S elnézed néki, hogy kontárkodik,
Kotyvaszt s magát istennek képzeli." :-(

 

Előzmény: Zelemiri (4968)
Nobody1 Creative Commons License 2021.08.20 0 2 4969

Szajkó és a varjúfélék, rigók, poszáták most eleve keveset isznak mert a vízszükségletüket általában fedezi az elfogyasztott rengeteg bogyós gyümölcs leve, hisz nekik ebben az évszakban az a fő táplálékuk.

Minden növény vagy állat betelepítése veszélyes és kérdéses. Én személy szerint nem vagyok híve ennek, hogy a parlagfüvet ilyen módszerrel csökkentsük, de nem a mi véleményünk fog úgysem dönteni...

A sok erdőtűz biztosan sok madáréletet követel. Elpusztulnak a kései fészekaljak, füstmérgezésben leszédülnek az öreg madarak, vonuláskor nem találnak a nagy felégett területeken búvóhelyet, kaját. Sajnos ez ellen sem tudunk mit tenni.

A tűzijátékot én is utálom. Bőven elég lenne 20 évente, hogy aki akarja láthassa. Viszont állítólag jó pénzt hoz az idegenforgalma - legalábbis ezzel indokolják...

Szúnyog témában akkor szerencsések vagytok, mert itt kb 2 hónapig este-reggel nem lehetett semmit sem csinálni tőlük. Mire bezártam az ajtót már legalább 5-6 volt a kezemen. Nem túlzok! Ráadásul a mostanában árult szúnyogriasztók is csak max fél óráig tartották távol őket. Pedig felénk eső sem volt már 2 hónapja és csak most kezd elviselhetőre csökkenni a szúnyoglétszám...

Előzmény: Zelemiri (4968)
Zelemiri Creative Commons License 2021.08.20 0 0 4968

Köszönöm a választ, akkor apámat is kicsit megnyugtatom, mert a kertjükben lévő itatótálkákat nem nagyon látogatják mostanában a gerlék, szajkók, rigók (ezeket sorolta), lehet kora reggel járnak, azért nem látják őket a szüleim.

Meg nálunk is a feketerigók nem nagyon turkálják a kertet, elképzelhető, hogy hajnalban járnak.

Olyan sok erdőtűz volt mostanában szerte a világon, remélem a költöző madarak azért megtalálják előző kis lakjukat hellyel közzel.

 

Mit szólsz hozzá ( a rádióban hallottam), hogy a parlagfű ellen vmi nem "őshonos" bogárral kisérletezgetnek (laborban szaporitjak), azt remelve, hogy harmadaval csökkentik a parlagfu pollenszorasat.

Most nézik, más növényt nem e rágcsal véletlenül.

Sztem nem biztos, hogy jo ötlet.

Őszintén szólva nem tetszik au sem, hogy szunyogot is irtottak ( légi és földi), holott nem is volt szunxog ( a dongok nagy része eltűnt utána)

Nem írok most talán túl pozitívan, de a tüzijátékot sem komálom annyira ( nemcsak a kutyak, macskak félnek tőle, de a madarak is)

Nagyon meleg is volt ez a nyár, tűzforró, szép a tüzijáték meg ünnepélyes, de nem biztos, hogy kéne, vagy csak minimálisan.

Igazából, csak hangosan morfondírozok ezeken a dolgokon...

 

Az év madara a cigànycsuk lett :)

Előzmény: Nobody1 (4967)
Nobody1 Creative Commons License 2021.08.20 0 2 4967

Valóban csendesebbek ilyenkor már a madarak. A tavaszi udvarlásnak sőt a pótköltéseknek is vége, nincs okuk tovább énekelni. Az éneklés náluk az udvarlás és a terület (revír) határok kijelölésének "eszköze" és nem a mi szórakoztatásunk miatt van... :)

Ilyenkor már javában a "zabálással" vannak elfoglalva, azaz feltöltik a zsírtartalékaikat (néha majdnem dupla súlyúra híznak) és közben vonulnak dél felé.

Az elmúlt hetek nagy hősége sem kedvezett a "madárdalnak". Leginkább kora hajnalban lehetett hallani madárhangokat de akkor sem sokat...

Előzmény: Zelemiri (4966)
Zelemiri Creative Commons License 2021.08.20 0 0 4966

Mármint ez jellemző lehet augusztusban a madarakkal kapcs.?

Gyerkőc azt mondta elmúlt években is ezt vette észre, nem tudom.

Előzmény: Zelemiri (4965)
Zelemiri Creative Commons License 2021.08.20 0 0 4965

Lehet, hogy kicsit gügyeséget kérdezek, de úgy veszem észre kevesebb madár latogatja a kertünket és vhogy kevesebb is a csiripelés, madárének.

Apam ugyanezt kérdezte tőlem, - nade hova tűntek a madarak? a szüleim a kertvaros másik végében laknak.

A kisebbik gyerek meg azt mondta minden évben ezt figyeli meg.

Szval most nincs udvarlasi fázis? Jobban elbújnak a lombok közt, vagy mi lehet vajon?

Uborkaszezonuk van?

Zelemiri Creative Commons License 2021.08.17 0 0 4964

Jól hangzik. Kisfiad örökölte Tőled a természetszeretet :)

Biztosan csodás lehetett az arborétum!!!

Előzmény: MAN10 (4963)
MAN10 Creative Commons License 2021.08.17 0 1 4963

Próbálkozunk, hogy szép legyen, de lehet még mit alakítani. Most épp egy kis területet akarok elkeríteni 2db ékszerteknősnek, amit a kisfiam kapott tesóméktól, mert kinőtték az akváriumot a hatodikon... 🙂. Ma voltunk Zircen az arborétumban. Hát gyönyörű! Láttam egy csomó odút kirakva, meg valószínűleg hollóhangot hallottam, látni sajnos nem sikerült. 

Előzmény: Zelemiri (4962)
Zelemiri Creative Commons License 2021.08.17 0 0 4962

Örülök! 

Biztosan szép kertetek van! Remélem sok madár fészkel nálatok továbbra is!

Valószínűleg ültetünk pár almafàt és egy kanadai juharfát a többi mellé :)

Előzmény: MAN10 (4961)
MAN10 Creative Commons License 2021.08.16 0 1 4961

Szia. Tetszett a manónak is. 🙂 Összecsavaroztam a két felét, hogy ne csavarodjon el a száradás közben, mert természetesen nyers a fa.

Nekem nem nagy udvaron van, mint már írtam. Az előkertben van egy fenyő, ami 2016 van a karácsonyfánk volt, mostanára gyönyörű terebélyes, és kB. 4méter magas. Van még orgonabokor is,meg két tuja, de azok méteresek csak. Hátul volt egy almafa, amikor a házat vettem, arra akasztottam az odút, amiben költöttek a cinkék. Ültettem szegény apámmal egy sárgabarackfát, amire nagyon figyelek. Ültettem 4 éve egy diófát is, ami akkor ujjnyi vastag volt, meg embermagasságú. Most combvastagságú, és kB 6 méter magas. Van még két vadonkelt meggyfa is, azokat alakítgatom a helyhez. 

Előzmény: Zelemiri (4960)
Zelemiri Creative Commons License 2021.08.15 0 0 4960

Sztem fog tetszeni a madaraknak :)

Kisfiad mit szólt hozzá?, milyen ügyes apa

Ősszel ültetünk pár fát a kertbe, úgy tervezzük, mert kicsit árnyasabb lesz így, madaraknak is jó lesz.

Most van 3 diófánk - fakopáncsok látogatják (van amelyik utcafronton)egy szeder, egy kis szilva, egy kicsi meggy, egy birs, meg egy körte., kert széleken sok tuja.(a fákat még előző tulaj ültette)

Talán 3 almafát lenne érdemes ültetni. Lehet vmilyen más, nem gyümölcs fa is kéne, ami nem nő óriásira, de árnyat ad

Nálatok milyen fák vannak a kertben?

Előzmény: MAN10 (4959)
MAN10 Creative Commons License 2021.08.11 0 1 4959

Ez a kép az első oldala belülről nézve. Volt rajta egy ágcsonk, ott lett a bejárat. Szinte csak ki kellett ütni, így kívülről sem kérek, hanem természetes alakú. Remélem, fog tetszeni a madaraknak! 

MAN10 Creative Commons License 2021.08.11 0 1 4958

 

Levágtam kB 40 cm-re, hosszában kettévágtam, és kiszedtem a belsejét mindkét félnek. Majd átfúrom, és menetes szárral alul-felül összecsavarozom, kap még egy ferde tetőt, és kész. 

Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.08.11 0 0 4957

Üdv a topiknak! Portugáliára visszatérve (a legnagyobb európai madártelep) - Lisboa Belém-negyedében gyakori a bibichez hasonló kistermetű, de hosszúlábú gázló(?)-madár. Teljesen fekete, harsány vörös csőrrel. Nem fél az embertől.  Lefotóztam, de a fotó eltűnt. Milyen madár lehet?

Előzmény: Torlonia Pyrandus (4951)
MAN10 Creative Commons License 2021.08.11 0 1 4956

Sziasztok. A múltkori nagy szélvihar le hasított egy óriási fát az úton, amerre járok. A tűzoltók összevágták, el is vitték, de egy kB. méteres rönk ottmaradt. Munkából hazaúton felvettem, és ma csináltam belőle egy odút. Motoros fűrész, és kézi véső, kalapács segítségével. Próbálok képet is feltenni.

Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.07.29 0 0 4955

Köszönöm, kiváló.

Előzmény: zoli1437 (4952)
zoli1437 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 4954

Szerintem nem ugyan az a jelentése.

Faj - (háziállatnál maradva) kacsa, liba, nyúl, galamb.

Fajta- (fajon belüli változat), pl galambnál: posta, king, római, strasszer.

Az eleje jogos.

Rákeresve ilyen találat jött:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Faj

Előzmény: Nobody1 (4953)
Nobody1 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 4953

Igen, az 2 külön faj. (Nem fajta, /bár a jelentése ugyanaz/, de a "fajta" szó a tenyésztett háziállatoknál használatos.) :)

Előzmény: Torlonia Pyrandus (4951)
zoli1437 Creative Commons License 2021.07.29 0 0 4952
Előzmény: Torlonia Pyrandus (4951)
Torlonia Pyrandus Creative Commons License 2021.07.29 -2 0 4951

Üdv. A "fekete rigó" és az "énekes rigó" 2 kbző fajta? (Portzgál utikönyvben "és"-sel sorolják fel.)

tengelic35 Creative Commons License 2021.07.14 0 0 4950

Olvasom lentebb, hogy más is érdeklődik egy apró termetű verébre hajazó színű, sapkás, farktollakkal nem rendelkező, helyben is repülni tudó madárka iránt. Nálunk a kerti tó körül bukkant fel, és abszolút nem félénk. Neten lévő képek alapján nem tudom beazonosítani. Lefotozni esélytelen, ugyanis alkonyat előtt jelenik meg. 

kkn Creative Commons License 2021.07.11 0 0 4949

Köszi, már ez is támpont. Egyszer lefényképeztem telefonnal, de azt nagyítva nem sok látszódott. Mintha lett volna egy sötét csík oldalt a fején, vagy a nyakán, már nem emlékszem. Csak töröltem.

Előzmény: Nobody1 (4948)
Nobody1 Creative Commons License 2021.07.11 0 1 4948

Szia!

Így elég nehéz meghatározni milyen madár lehetett amit láttál "szitálni", de sarlósfecske biztosan nem. Igaz, hogy kolibri-féle, de teljesen alkalmatlan a szárnya az egy helyben lebegésre. Ő fent a magasban a "sebesen suhanás" művésze és gyakorlatilag 20-30 méternél közelebb soha nem kerül a földhöz.

Talán szürke légykapót láttál vagy kormos légykapó tojót, fiatalt. Ők gyakran szoktak pár másodpercig egy helyben lebegni, de előfordul poszátáknál is néha...

Előzmény: kkn (4947)
kkn Creative Commons License 2021.07.11 0 0 4947

Szervuszok! Neten nem találtam , így hátha itt tudja valaki, hogy melyik kismadár tud úgy helyben repülni, mint a kolibrik? Szürkés színe van. Próbálkoztam mű fecskefészkekkel, de egy másik kismadár találta meg. Ma láttam azt, hogy miután kirepült a fészekből, pár méterre olyan két másodpercre úgymond megállt a lvegőben. Olyan volt, mint amikor a természetfilmekben a kolibri egyhelyben repül.

Annyit találtam, hogy nálunk a sarlósfecske kolibriféle, de úgy is tud repülni, mint a kolibri? Viszont a képek alapján mintha ez a madárka másként nézne ki.

 

A galambokat leszámítva szeretem a madarakat. A háznál sok van a fákon. Tudom, a macskák miatt nem szerencsés, de egy akác alá kiraktam a fűre egy közel méteres virágalátétet, amit rendszeresen vízzel töltök, hogy tudjanak inni, fürödni. Zöldes cinkék?, feketerigók, verebek járnak oda.  Meg ugye a galambok. Meg egy üres ólban laknak fecskék, de ők talán nem használják.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!