Keresés

Részletes keresés

nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.27 0 0 624
Kedves zmaci, tiltakozom!

A jelenlegi 100 körös órák tudják azt, amit te is írtál, nevezetesen a 100 környi részidőt több szegmensben is tudják kezelni egymástól elkülönítve, és persze dátumokkal ellátva. Most is így használom, benne vannak az idei versenyeken rögzített részidők, és az edzéseket is tudom rögzíteni (ezeket 2-3 alkalmanként azért törlöm, mikor felírom az edzésnaplóba).
(Lehet, hogy a korábbi vagy a nem 100 körös modellek nem tudják, nyilván ilyet láttál.)
Szóval, ha nem lenne tiszta: nálam úgy van, hogy nyomom a részidőket, végén stop, aztán eltárolom. Ezután kezdődik egy újabb szegmens, 0:00.00-ról, mintha egy másik órával mérnék. Aztán ha olyan kedvem van, megnézem, hány környi memória maradt, visszanézhetek minden rögzített adatot, átlagokat, legjobb részidőket. Törlés szegmensenként, egyesével visszafelé, vagy az egészet egyszerre.
(Amúgy 100 kört tényleg nem is lehetne normálisan kihasználni egyetlen edzésen vagy versenyen, hacsak nem ultrafutó vagy.)

nyuszi

Előzmény: Zmac (623)
Zmac Creative Commons License 2000.06.27 0 0 623
A Timex és a Casio - általam kipróbált - óráinak stopper funkciója között van egy igen jelentős különbség. A Casio lehet hogy csak 30 részidőt mér, de ha egyik edzésen mérsz ötöt, a másikon tizet, stb, akkor ezeket dátummal ellátva addig tárolja, amíg ki nem törlöd, vagy meg nem telik. A Timexbe több fér ugyan, akár 100 részidő is, de ha új mérést kezdesz, ahhoz előbb törölni kell az előzőt. Mindezt függetlenül attól, hogy a memóriájában mennyi hely van még. Ilyen szempontból a Timex szerintem nem túl szerencsés konstrukció.

off
Kiseszter, úgy látom visszakoztál az ajánlatom láttán. :))) Pedig szerintem nagyon tisztességes volt. :)))
on

Előzmény: Elnok ur (621)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.27 0 0 622
Elnök úr,

Ez a 100 körös (50822 tipusszámú) Timex 17 kHUF volt. (Nekem kicsit drágának számít egy ilyen, de szerencsére éppen akkor szakadt a nyakamba egy kis suska, így nem kellett sokat töprengenem, mire költsem :)
Voltak még 50 és 8 körösek (ha jól emlékszem, 15.6 illeve 12.8 kHUF-ért).
Boltok: elvileg árulják a jobb órások, de nekem egyszerűbb volt a Saucony-s Unisporthoz kimenni (Szentendrei út 89-93, HÉV kaszásdűlői megállónál), ott is kinn volt a teljes sportóraválaszték, meg a katalógus az árlistával. Amikor először érdeklődtem, mondták is, hogy választhatok bármit, ami épp nincs, azt 1-2 napon belül meghozzák. Szerintem ha beszélsz velük telefonon (4530453) vagy emailen: saucony@matavnet.hu, akkor megmondják, mi a helyzet.

nyuszi

Előzmény: Elnok ur (621)
Elnok ur Creative Commons License 2000.06.27 0 0 621
nyuszi_
Koszi a tippet. Meg tudnad mondani, kb mennyibe kerul most ez az ora? S hol van a bolt?
Koszi
Elnok ur
Előzmény: nyuszi_ (617)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.06.27 0 0 620
No, igen. A Timex eléggé eluralta a piacot. Régebben a Casio volt ilyen helyzetben, nekem immár 10 éve van ilyenem (30 részidő, célidő, visszaszámlálás, kb. ezek a fonotosabb szolgáltatásai) és azóta is tökéletesen működik, bár szíjat elfogyasztott vagy ötöt. Nem tudjom, létezik-e még a Casio-nak ez vagy ehhez hasonló modellje, de ha igen, akkor tudom ajánlani.

Butch

Előzmény: nyuszi_ (617)
Zmac Creative Commons License 2000.06.27 0 0 619
Na, mondhatom szép dolog! Még ha én hetvenkedtem volna, hogy akár csukott szemmel is... Pedig azt is Kiseszter vetette fel!

De benne vagyok a játékban! Utána viszont másszunk egyet a Francia-bányában, szívesen biztosítok! :)))

Zmac, a fair player

Előzmény: kiseszter (612)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.27 0 0 618
Lou,
footscan még várat magára. (De ha egyszer eljutok megint oda, akkor majd ide is felrakom valahogy a színes talplenyomtaomat, jó? :)))
A Nike félmaraton természetesen szerepel a versenynaptáramban.
Előzmény: Lou Cifer (614)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.27 0 0 617
Elnök úr,
A Timexet ismerem, én pár hónapja vettem. Azóta persze azt lesem, hogy ki mindenki hord ilyen márkájú órát. Nagyjából azt láttam, hogy akik egy kicsit is komolyabb futónak látszottak, szinte kivétel nélkül ilyet használnak. Ők már biztosan tudják, miért, én meg kezdem sejteni.
Jó a homepage-ük, (fent belinkeltem) én gyakorlatilag onnan választottam ki, milyet szeretnék. Van egy ott egy Watch Finder, ahol sok szempontot megadhatsz, és kidobja neked, mik felelnek meg azoknak. Még 3 dimenzióban is körbe lehet szaglászni az egyes modelleket. Igényes...
Tippek:
ami például számomra döntő tényező volt, az az, hogy:
- legalább 50 körös memóriájú legyen (vannak 8-50-100 körösek), mert sok részidőt szeretnék feljegyezni.
- csak digitális kijelzővel - minek foglalja a helyet a kijelzőn a mutatós rész...
- tépőzáras (Fast Wrap) szíjjal - ez szimpatikusabb, mert pontosan olyan szorosra tudom állítani, ahogy nekem kényelmes.
Így találtam egy pár megfelelő modellt, felírogattam a típusszámokat, aztán mentem a boltba. Ez lett belőle.

üdv,
nyuszi

Előzmény: Elnok ur (613)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.26 0 0 616
pen,
áááá, nem megyek. mint írtam én közös futásunk óta egy métert sem futottam (így meg nem szabad elindulni). nem azért nem volt futás, mert elkedvetlenített volna a Libr., hanem mindig valami más van (ma pl. egy kellemes bicaj). de ti menjetek, szurkolok nektek! :-)
bodzavirag
Előzmény: pen (615)
pen Creative Commons License 2000.06.26 0 0 615
Sziasztok!

Bodzavirág,
Még nem neveztünk, de fontolgattuk rohamcsigával a szombatot. Te ott leszel? (Extra motiváció :o)))

Üdv

pen

Előzmény: bodzavirag (594)
Lou Cifer Creative Commons License 2000.06.26 0 0 614
Gratulálok a csúcsfutóknak!

Nyuszi!

Voltál már az Adidasban a footscanen? Milyen? Gratula az idődhöz! A pólóról csak jókat hallottam, de még nem láttam. Nike 1/2marcira készülsz?

Lou

Elnok ur Creative Commons License 2000.06.26 0 0 613
Sziasztok!
Szeretnek egy jo minosegu futo orat vasarolni. Tudnatok valamilyen tanacsot adni, hogy melyik marka, melyik tipusat erdemes megvasarolni?

Koszi
Elnok ur

kiseszter Creative Commons License 2000.06.26 0 0 612
Hát, arra én is befizetnék!
Van egy ötletem! Vegyük rá, hogy fussa le bekötött szemmel! Mi meg majd ott röhögünk a nyomában :-)
Kiseszter, a nagyon-nagyon gonosz
Előzmény: Butch Cassidy (611)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.06.26 0 0 611
Kiseszter,

Haragról azért nincs szó. Jön még kutyára másik kutya...

Gedeon bá',

Ne jöjj zavarba, ugyanarról beszélünk, csak kiseszter nem állt meg a Virágos-nyeregnél, hanem továbbvitte a leírást a visszaútra is. Erről én is beszéltem, már csak etimológia kérdése, hogy azt a részt "szintútnak" hívjuk vagy a "szintút utáni visszaútnak".

Arra meg azért befizetnék, ahogy Zmac megpróbál csukott szemmel végigfutni rajta :-)

Butch

Zmac Creative Commons License 2000.06.26 0 0 610
Ahogy így megpróbálok visszaemlékezni, először olyan 22-23 évvel ezelőtt futhattam arra, később pedig majd' 15 éven át évente 80-100 alkalommal... Előfordult, hogy egy héten négyszer is.
Előzmény: kiseszter (609)
kiseszter Creative Commons License 2000.06.26 0 0 609
Köszönöm a figyelmeztetést nyuszi_! Erre az 1000.-re már régóta hegyeztem - és sikerült!!! (Én mostanában már az ilyen apró örömöknek is nagyon tudok örülni...)
Butch! Azért ne haragudj rám nagyon a 600. miatt!

Zmac! Azt meghiszem, hogy te nem tévednél el ez alapján! Talán csukott szemmel is menne, nem?
Annak viszont örülök, hogy Onkel Gedeon is felismerni vélte, miről is írok. :-)

Előzmény: nyuszi_ (608)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.26 0 0 608
kiseszter,
ha igyekszel, még elcsíped az 1000-et a "Hol talállak meg Téged?" topikban...
Légy résen!!!
Előzmény: kiseszter (602)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.06.26 0 0 607
A leírásotok tényleg nem vág egybe, de mindkettőt köszönöm. Asszem én a Kiseszter-féle verziót találtam meg és a reptérhez lyukadtam ki. Az a része már télleg nem szintút, elég huplis és kátyús. Viszont pazar a kilátás. Megtaláltam a Fenyőgyöngyéhez egyenesen vezető műutat is, ahol 50 méterenként kút is van, de inkább nekivágtam a hegynek, hogy közelebb lyukadjak ki oda, ahol az autót hagytam. Sokat nem spóroltam, mert végül a Cirbolya utcán értem el a HHH-csúcsra vezető betonutat, nem sokkal Fenyőgyöngye fölött. Legközelebb inkább Fenyőgyöngyénél parkolok, akkor legalább nem a legvégére esik az a kellemes emelkedő...

További jóóóóóóóóó futást! Én délután két szigetkört megyek.

gb

Előzmény: Butch Cassidy (605)
Zmac Creative Commons License 2000.06.26 0 0 606
>>Már akkor is örülök, ha eme leírás alapján nem téved el senki. :-) <<

Légy nyugodt! Én gondosan végigolvastam a leírásodat, és biztos vagyok benne, hogy nem fogok eltévedni. :)))))

Zmac, a magabiztos

Előzmény: kiseszter (600)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.06.26 0 0 605
Kiseszter, te másodpercekkel megelőztél a szintút leírásával, ráadásul elszedted a 600.-at is... Nem lesz ennek jó vége.

Ráadásul némi ellentmondás fedezhető fel kettőnk leírása között. Persze mindenki azt hív szintútnak, amit akar.

Butch

nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.26 0 0 604
Lenyúlták a 600-at. Legközelebb nem fogok annyit írni.
:(((
Előzmény: kiseszter (600)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.26 0 0 603
Az én időm lemaradt az előbb, pedig szeretnék vele elbüszkélkedni: 58:10, (4 perc javulás tavalyhoz képest), elején 4:40-4:50, a meredek részen 5:10-5:25-ös km-ek.
A pólón (ezúttal igazi Nike) hatféle színnel nyomott ábra, rajta a Kő, felé kezek nyúlnak, nike pipa kicsiben, hátul a nyakán is kicsi nike pipa+BSI embléma. Az érem ezüstös színű, és az 1014m-es jelzőkő jellegzetes formáját öltötte magára. Lehet nyálcsorgatva várni a következő Nike versenyt :)))

Ja, ami még eszembe jutott: Basica sportital volt frissíteni. Bár csak kb két fél pohárnyival ittam belőle), de arra "gyanakszom", hogy tényleg segít megelőzni tejsav felgyülemlését. Semmilyen izomláz nem alakult ki a verseny után, amire nálam eddig nem volt példa. Feltétlenül utána fogok járni a dolognak, még ha egy kicsit (nagyon) drága is a cucc...

nyúl a csúcson :)))

Előzmény: hurvinek_2 (599)
kiseszter Creative Commons License 2000.06.26 0 0 602
Megvan a 600.!!! Éljen!!!!
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.06.26 0 0 601
Ne törd magad, Nők Bálványa, a szintút nem jön visszafelé. Tovább lehet menni rajta baromi sokáig (úhy kb. Solymárig), bár a végén már minden, csak nem szint. Klasszikusan csak a Virágos-nyeregig tart, ez a része - ha jól emlékszem - 3.3 km. Utána vagy megfordulsz, vagy a reptéren keresztül jössz vissza Fenyőgyöngyéhez. Ez utóbbi kb. 9 km.

Butch

Előzmény: Gedeon Bacsi (597)
kiseszter Creative Commons License 2000.06.26 0 0 600
Gedeon Bácsi!
Van visszafelé vezető része a szintútnak, csak az már nem egészen szintben halad, sőt inkább fel-le hullámzik. Így írásban nehéz elmondani, hogy merre halad, de azért megpróbálom.
Szóval, majdnem a szintút végénél van egy markáns kereszteződés egy meredeken felfelé haladó földúttal. Na, azon kell elindulni felfelé, és követni a nyomvonalát (kb. az erdő széle mellett halad végig). Egy idő után kiér az út afölé a ház fölé, ami vmi repülőhangárhoz hasonlít. Ott kicsit keskenyebb lesz az ösvény, de még mindig követi az erdő szélét és megkerüli a hegyet, leér a reptéri rét egyik csücskébe. Aztán inenn már télleg nem tudom leírni. Már akkor is örülök, ha eme leírás alapján nem téved el senki. :-)
A vége viszont a Fenyőgyöngye étteremhez lyukad ki. szóval ha vki elindul a betonút bal oldalán, a kis erdei ösvényen, az egy idő után a reptéren találja magát, onnan már meg lehet keresni a kapcs.pontot a szintút felé.
Na ez most olyan jó bonyolult lett, hogy szerintem még annak a kedvét is elvettem tőle, aki eddig kacérkodott a gondolattal, hogy kipróbálja. De nem baj! így legalább nem lesz tömeg arrafelé, mi meg majd nyugoodtan tudunk ott futni. :-)
Jó futkározást mindenkinek, és elismerésem a Kékes futóknak!
Kiseszter, a gonosz
Előzmény: Gedeon Bacsi (597)
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.06.26 0 0 599
nyuszi + mindenki aki epp sajnalja, hogy nem volt ott,

A polo es az erem tenyleg nagyon kalssz.

A hoseggel kapcsolatban: Erdekes, hogy ket eve u.ilyen meleg volt (akkor elviselhetetlennek tunt), de tekintettel arra, hogy a most szombati 28 fokot megelozte egy 38 fokos kanikula, egesz kellemsnek tunt az ido.

Eredmeny: 1.14.35, ami nyolc perccel jobb, mint eddig barmikor. (Matrahazaig 6 percesek, onnan inkabb 7)

Nyuszi, es te?

Udv,

H

Előzmény: nyuszi_ (596)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.26 0 0 598
Ha nem is a póló miatt, de tényleg sajnálom. Bár a pólót még nem láttam. :-)
Előzmény: nyuszi_ (596)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.06.26 0 0 597
Gratulálok a kékesfutáshoz. El sem tudom képzelni, hogy lehet kibírni...

Kéne még egy kis útbaigazítás a 36hegyi szintútal kapcsolatban! Az elejét megtaláltam (1150 m-t kell fölfelé menni Fenyőgyöngyétől, ott indul az úttól jobbra), az út nagyon klasz (széles, kanyargós, szinttartó, erdős, kilátós, eltéveszthetetlen, stb), csak éppen a visszafelé vezető ágát nem találtam. Van neki? Egyébként így sem volt rossz, elkeveredtem a vitorlázóreptérig, aztán átkaptattam egy hegyen, hogy visszaérjek a kocsihoz - lett is vagy 50 perc a túrából.

nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.26 0 0 596
mistisi,
a lendület köszönöm megvan, inkább én szoktam másokat nógatni.

kaktusz7,
remélem, láttál már kékeses Nike pólót. Ha még nem, készülj fel rá, hogy SÁRGULNI fogsz az irigységtől. Nagyon klassz. Az éremről nem is beszélve... Majd hurvinek biztos elmeséli, milyenek. Hideg ugyan nem volt, de mondjuk kellemes volt az idő, lajtoskocsi nem kellett. Két rózsányi zuhany volt Mátraházán.

hurvinek,
idő?

Előzmény: misitisi (595)
misitisi Creative Commons License 2000.06.26 0 0 595
Sziasztok!

Mindenkinekkellemes hetet!
Ebben az enyhe időben kellemesebb a futás is!

Ma én is megyek, de 7végén lusta dög voltam. Szégyenlem is magam...

nyuszi, Te hogy állsz a lendülettel?
Bár ahogy nézem, nem kell nógatni Téged!

misitisi

Előzmény: nyuszi_ (590)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!