Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45365

Gond az, hogy most már az 50 fokos beállításnál is ugyan azt a tünetet produkálja! Elfogy a meleg víz, de a kazán jelzi, hogy megy és fűt!

Előzmény: Törölt nick (45362)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45364

Igen D.Tibor! Át vált rendesen a váltószelep, mert folyamatos HMV vételezésekor néztem, az előremenőhideg marad és korábban azt is tisztítottam, de rendben is volt!

Előzmény: Törölt nick (45362)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45363

Minden szűrő is, tisztítva! Jön a víz erősen! Gondolom induláskor sem kapcsolna a kazán, ha gyenge lenne a nyomás, de az végig marad ugyan az!

Előzmény: peterch (45360)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45362

Azért nem áll össze a dolog mert azt írod ha lejjebb veszed a hőfokot akkor nincs melegvíz. Ez valamiért nem stimmel.

Váltószelep jól átvált?

Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45361

Igen, érdekes!

Indításkor a meleg víz jön szépen, meleg és lassan elfogy. A kazán jelzi, hogy megy 1 ikonon ég a fej, hallani az égést is, de szép lassan kihűl a víz! A nyomás erőssége változatlanul olyan mint az elején!!!

Mondottam: új a 2 NTC, a reed relé, az átfolyásérzékelő, a lemezes hőcserélő teljesen tiszta, a váltószelepszépen végzi a dolgát nem melegszik a fűtés előremenő, de akkor mi a gond?!?

Fűtés olyan mint kell, teszi a dolgát!

:(

Előzmény: Zs:) (45357)
peterch Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45360

Szia !

 

Csak egy kérdés egy laikustól !

 

Megmérhetnéd , hogy a melegvíz és hidegvíz esetében 1liter víz  mennyi idő alatt folyik át a csaptelepen . Nem lehet , hogy valahol a szita van eltömődve a kazán előtt ?

Előzmény: Törölt nick (45355)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45359
  1. Ha van sarokszelep telepítve a kazán hmv-n azzal tudod belőni, figyelve az átfolyó vízmennyiséget a menüben. 
  2. Az az érzésem nem ez a bibi
  3. A reményhal meg az utóljára
  4. Nem tudom miért sorszámozza a hszt  :-D
Előzmény: Törölt nick (45356)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45358

Szinte minden bütykölésemnél csinálok egy gyárit és autó kalibrációt, de nem segít!?! Javasoltak ma egy aristonhoz konyítót és fel is hívtam. Meséltem a problémámat, a tüneteket és a válasza: "a tö.öm tudja, ilyet még nem is hallottam"!

 

Ha itt nem kapok segítséget,........már sehol!

Előzmény: Törölt nick (45354)
Zs:) Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45357

Tehát akkor huss és eltűnik az energia. Érdekes!

Előzmény: Törölt nick (45355)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45356

Alapon van, de keresem ezt hol lehet állítani!

Előzmény: nixon70 (45351)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45355

Sziasztok!

Ötleteket, tippet szeretnék kérni tőletek egy problémámban. Adott egy Ariston Genus One 30 kombi kazán és a HMV – el vannak problémák. Induláskor minden rendben megy, de pár perc elteltével megszűnik a meleg víz!? A kazán továbbra is működést jelez, 1 ikonnal megy a láng, de meleg vizet nem ad, 40 – 45 fokig. El kell zárni a csapot és ismételt megnyitás után a folyamat ismétlődik. Először jön a meleg víz, de később megszűnik!? Egy – egy tusolás alkalmával el lehet így, játszogatni vele! Próbáltam másik, teljesen új vezérlőpanellal is, ugyan ez a tünet! Átnéztem és tisztítottam a lemezes hőcserélőt, és a váltószelepet, perlátorokat, zuhanyrózsát. HMV vételezésekor, nem melegszik a fűtés előremenő! Cseréltem a reed relét, az átfolyásérzékelőt és mint az előbb írtam a vezérlőpanelt is, de mindig ugyan azt produkálja. Központi víznyomás is van, megfelelően! Kísérleteztem vele és 48 fokos beállításig csinálja ezt a jelenséget, 48 fok felett már nem. Afelett ingadozást lehet érezni a hőfokon! Hibakód nincs, ezért állok tanácstalanul! Kérem ha tudtok, segítsetek ebben, hogy mi lehet a probléma!

Üdv mindenkinek! "

 

Nem tartja a HMV - et! Ezzel van gondom! :(

Előzmény: Zs:) (45352)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45354

Ha még nem tetted, egy teljes gyári visszaállítás, és kalibráció....

Valaki írta régebben, hogy a one igényli ha időnkét csinálnak egy kalibrációt.

 

Azt az enyémen is tapasztaltam, ha sokat változtatok egymás után a beállításokon néha begajdul.

Ilyenkor egy gyári visszaállítással rendbe jön.

Előzmény: Törölt nick (45353)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45353

Amiket megvizsgáltál, cseréltél lehetnek okozói.

Nincs más ötletem, nyilván a helyszínen figyelve talán többre jut a zemberfia.

Hátha erre jár unicalfan....

Nagyon nNagyon nDetected language : Hungarian

Előzmény: Törölt nick (45350)
Zs:) Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45352

Gondolom túlmelegszik a kazánkör, mert nem tudja elég gyorsan átadni a hőt a HMV körnek.

Előzmény: Törölt nick (45350)
nixon70 Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45351

Hali!

A 10 L/ perc be van állítva?

Előzmény: Törölt nick (45350)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.25 0 0 45350

Szia! Tegnap lett cserélve a két NTC, de azokkal is ugyan ez a tünet. 50 fokos víznél jön "stabilan" az alatt egy idő után megszűnik a meleg víz!

Nincs még ötleted - ötletetek, hogy mi vagy hol lehet a baj?

Mondom: most már újak az NTC-k, a reed relé, az áramlásérzékelő! Tiszta a lemezes hőcserélő és alacsony hőfokon mégis leáll a meleg víz!?! A kazán jelzi, hogy meg, hallani az égést is, de meleg víz, az nincs csak induláskor!

Előzmény: Törölt nick (45342)
kormos* Creative Commons License 2022.10.24 0 0 45349

Valahol olvastam, hogy kevesebbet fogyaszt, gondolom gravitációsan nem fűti vele az ember a padláson lévő tágulási tartályt. Persze majd télen megnézem, hogy milyen meleg benne  víz.

Előzmény: blackbile (45348)
blackbile Creative Commons License 2022.10.24 0 1 45348

miért lehetne? mire gondolsz?

Előzmény: kormos* (45347)
kormos* Creative Commons License 2022.10.24 0 0 45347

Nálam hőcserélővel van rákötve a lakásra  a kondenzációs kazán.

A lakáskör nyitott rendszer egy régi hajdú bojler a tágulási tartály.

Lehet érdemi gáz megtakarítást elérni, ha teszek fel egy zárt tágulási tartályt?

kormos* Creative Commons License 2022.10.24 0 0 45346

Szervizestől függ, elvileg a szerelő be sem kapcsolhatta volna. Egy pár dolgot be kell rajta állítani. Például teljes beszabályozás stb... 

Előzmény: Sensitive7 (45344)
duraball Creative Commons License 2022.10.23 -1 0 45345

Én biztos bekapcsolnám, jobb, mint ha tüzet raksz a nappaliban. Co riasztót azért vennék, hátha nem jó a kémény. (Szinte kizárt kondenzációsnál.) De ez én vagyok, neked nem tudok tanácsot adni.

Előzmény: Sensitive7 (45344)
Sensitive7 Creative Commons License 2022.10.23 0 0 45344

Sziasztok!

 

Azt megtudnátok mondani, hogy van egy régi hagyományos helyett felszerelt kondenzációs  kazán, a szerelő kipróbálta, de a gázművek engedélye, a kéményseprő átvétel még folyamatban van. Ezek után kell hívni a gyártó szervizpartnerét a beüzemeléshez, ez a sorrend?

 

Este már hideg van, estére be lehet kapcsolni termosztát nélkül a kazánt ~31 fokos vízzel? Ezt árthat a kazánnak illetve a beüzemelő szakember látja majd a célműszerével hogy hány órát ment, mielőtt kijött?

Tudom, nyáron kellett volna cserélni, csak akkor még gyüjtöttük a pénzt.

 

Köszönöm

Törölt nick Creative Commons License 2022.10.23 0 0 45343

Szia!

Áramlás érzékelőt és reed relét együtt cseréltem, az új. Az NTC - ket meg kb: 3 hónapja és a HMV - nek nincs külön NTC. 2 NTC van az előremenőnél a légtelenítő alatt és a visszatérő ágon a szivattyú után.

A csatlakozónál tudtam mérni, 6,99 kohm - ot mértem 29 fokos víznél.

 

https://www.megatherm.hu/Shared/ProductFiles/ariston-genus-one-system-30-kondenzacio-falikazan-8amkg.pdf

Előzmény: Törölt nick (45342)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.23 0 2 45342

Nem tudom hogy a ONE-nál külön van-e mérve a HMV, de nézd meg az NTC-t. 25 foknál 10 kohm-körül kell lenni.

Nálam a visszatérő alapján mér, lehet ennél már van külön.

 

Megnézheted a 8-as menü alatt,(825)  hogy amikor kinyitod a csapolót, az átfolyás egyenletes-e.

Esetleg  az áramlásmérő haldoklik . 

A cn14-es kapocsnál mérhetsz feszültséget:

 

Előzmény: Törölt nick (45341)
Törölt nick Creative Commons License 2022.10.23 0 0 45341

Sziasztok!

Ötleteket, tippet szeretnék kérni tőletek egy problémámban. Adott egy Ariston Genus One 30 kombi kazán és a HMV – el vannak problémák. Induláskor minden rendben megy, de pár perc elteltével megszűnik a meleg víz!? A kazán továbbra is működést jelez, 1 ikonnal megy a láng, de meleg vizet nem ad, 40 – 45 fokig. El kell zárni a csapot és ismételt megnyitás után a folyamat ismétlődik. Először jön a meleg víz, de később megszűnik!? Egy – egy tusolás alkalmával el lehet így, játszogatni vele! Próbáltam másik, teljesen új vezérlőpanellal is, ugyan ez a tünet! Átnéztem és tisztítottam a lemezes hőcserélőt, és a váltószelepet, perlátorokat, zuhanyrózsát. HMV vételezésekor, nem melegszik a fűtés előremenő! Cseréltem a reed relét, az átfolyásérzékelőt és mint az előbb írtam a vezérlőpanelt is, de mindig ugyan azt produkálja. Központi víznyomás is van, megfelelően! Kísérleteztem vele és 48 fokos beállításig csinálja ezt a jelenséget, 48 fok felett már nem. Afelett ingadozást lehet érezni a hőfokon! Hibakód nincs, ezért állok tanácstalanul! Kérem ha tudtok, segítsetek ebben, hogy mi lehet a probléma!

Üdv mindenkinek!

Zs:) Creative Commons License 2022.10.21 0 0 45340

On/off -os termosztáthoz ugyanúgy lehet külső termosztátot rakni, sőt illik is.

Hőszigeteléstől függ, hogy milyen előremenővel fűti ki a különböző külső hőmérsékletek esetén, ezt neked kell kitapasztalni és beállítani.

Előzmény: Szabolcs Szilágyi (45339)
Szabolcs Szilágyi Creative Commons License 2022.10.21 0 0 45339

Sziasztok!

 

Van egy Hajdú HGK 24 vagy 28-as kondenzációs gázkazánunk. Jelenleg egy ON/OFF-os új termosztáttal üzemel. A kérdésem, hogy van értelme külső hőmérséklet érzékelővel egy OpenThermes termosztátra cserélnem a jelenlegi ON/OFF-os termosztátomat?
Plusz maximális teljesítményre is érdemes beszabályozni a kazánt az ingatlan hőigényéhez mérten?

 

A kondenzációs folyamat fog működni és energiatakarékosabb lesz a fogyasztás a csere után? Jelenleg 5-ös erősséggel (ha így hívják egyáltalán) és 50 fokos előremenővel van beállítva a kazán.

 

Köszönöm!

pulsarxp Creative Commons License 2022.10.21 0 0 45338

Ez volt a gyári érték, nem állítottam még sehova.

És elvileg ez a szorzó / görbe ami meghatározza az előremenő víz hőmérsékletét a kinti hő alapján.

 

 

Azt be tudom állítani, hogy mekkora legyen a maximális fűtési teljesítmény 3,5kW-tól 24-ig. De ennek nem tudom van-e jelentősége, a kazán úgy is szabályozza magát.

Előzmény: Apaxp (45335)
Lada79 Creative Commons License 2022.10.21 0 0 45337

Sziasztok, Budakalász környékén vaillant kazánban járatos itt valaki? 

Apaxp Creative Commons License 2022.10.21 0 0 45336

Bocs, kimaradt. Alacsony hőmérsékletű (20-40°) fűtésbeállítás.

Előzmény: Apaxp (45335)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!