Keresés

Részletes keresés

kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.11 0 0 306
"Jönnek mindenféle új futóbolondok, és 300-ra vadászók :)))"

Nyuszi, Te csak vigyázz a vadászokkal! :-)))

Előzmény: nyuszi_ (305)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.11 0 0 305
Látom, megpezsdült az élet itt a topicban. Jönnek mindenféle új futóbolondok, és 300-ra vadászók :)))

Jövő szombaton lesz Szegeden maraton, félmaraton. Oda megy valaki? Volt már valaki ott? Tapasztalatok?

nyuszi

Előzmény: kivi (292)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.11 0 0 304
Silhouette

A nyári minimaraton - szintén 14 km - az egy bővített kör. De ezt most nemtom.

Előzmény: Silhouette (303)
Silhouette Creative Commons License 2000.05.11 0 0 303
2 kör?

Silu

Előzmény: kaktusz7 (299)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.11 0 0 302
"Én azt hiszem még kishal vagyok, 14 km-be én bele is pusztulnék!"

Ennyi úszásba én is. :-)))

"Ti milyen gyakran futtok?"

Ez is nagyon egyénfüggő. Van több amatőr ismerősöm, akik vasárnap kivételével minden nap futnak. Így érzik jól magukat, és szerencséjükre még a szervezetük is regenerálódik napról napra.
Én ha lehet, kétnaponként futok, de nem hagyok ki többet két napnál. Egyrészt azt írja a szakirodalom, hogy két edzés között ne maradjon ki két napnál több, mert az az edzettség rovására megy, másrészt ezt magamon is tapasztaltam, harmadrészt, mert így érzem jól magam. Így aztán heti három, esetleg négy.

Kaktusz

Előzmény: misitisi (301)
misitisi Creative Commons License 2000.05.11 0 0 301
Köszönöm a segítőkészségeteket!

Én azt hiszem még kishal vagyok, 14 km-be én bele is pusztulnék!

Ti milyen gyakran futtok?

misitisi

Előzmény: kaktusz7 (300)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.11 0 0 300
Kié lesz a szép kerek háromszázadik hozzászólás? :-)))

Bocs, lélekben néha gyermek vagyok.

Előzmény: kaktusz7 (299)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.11 0 0 299
Május 21. vasárnap, Tatai tó futás, 14 km. Jön valaki?
Előzmény: kivi (298)
kivi Creative Commons License 2000.05.11 0 0 298
misitisi,
Mivel nálunk főleg a kerékpárosok (pl. én! :)) használnak mellpántos pulzusmérőt (ezért importálja egy kerékpár nagykerekedő a Sigmat) érdemes kerékpárboltokban körbenézni. Szerintem máshol nem is nagyon kapsz Sigmat. Menj el pár jobb bringaboltba, tuti segítenek rajtad.
PL.:
Hajdu Bike Bp. XII. Kiss János altábornagy u. 26.
Bike Berguson Bp. III. Vihar u, 14.

Nagyon drága Polar órákat a jobb fittness boltok is árulnak, de a Sigmával azonos tudásu Polar majdnem 30ezer forint!

A Samsungról nem tudok semmit, csak azt, hogy május 14-re van kiírva a BSI által kiadott versenynaptárban.

Előzmény: misitisi (294)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.11 0 0 297
Misitisi

Ha nem vagy biztos abban, hogy nem hagyod abba a futást, vagy ha csak úgy élvezetből, alakformálás miatt, a fittség érzése miatt futkározol, nem is érdemes venned.

Én is megvoltam nélküle 6-7 évig, és most sem életbevágó igazán. Azért vettem, mert mániám, hogy mérem az időimet, nézem az edzettségi szintemet, és szeretnék javítani ezeken. Pl. egy szombati tömeg-futóversenyen sokat segített abban, hogy tartani tudjak egy - önmagamhoz képest - jó iramot, de ne fulladjak ki túl korán.
És egy szülinap pont jó alkalom volt, hogy a család összedobja rá a pénzt.

Kaktusz

Előzmény: misitisi (296)
misitisi Creative Commons License 2000.05.11 0 0 296
Aha!

Hát azt hittem olcsóbb!
Nem is tudom, használtan nem lehet kapni!

Ugyanis én kocafutó vagyok, és nem tudom megér-e nekem ennyit!

De köszi a felvilágosítást!

misitisi

Előzmény: kaktusz7 (295)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.11 0 0 295
Misitisi

Pulzusmérőt csak olyat vegyél, amelyiknél mellpánton lévő érzékelő van, az folyamatosan méri a pulzust. Lásd 249. hozzászólás.
Valaki már írta, hogy bicajos boltokban lehet Sigma PC6-ot kapni, Snejderfáni már vett is egyet valahol 12.500-ért. De ha ugyanezt drágábban akarod megvenni (15 ezerért), tudok címet adni, én is ott vettem. :-)))

Kaktusz

Előzmény: misitisi (294)
misitisi Creative Commons License 2000.05.11 0 0 294
kivi,

hol lehet venni pulzusmérőt?
Árat is tud esetleg valaki (tól-ig) és hogy milyert érdemes venni!

Hol lesz a Samsung futóverseny? Hány km?

misitisi

Előzmény: kivi (292)
neptancos Creative Commons License 2000.05.11 0 0 293
Hi Kivi!
Szombat nem jó.
Andi, valszeg majd hívlak.
n.
kivi Creative Commons License 2000.05.10 0 0 292
A bicajos mérést ne tekintsük szentírásnak, mert én is lemértem bicajjal és 5320 jött ki, ami egész jól közelíti a "hivatalos" 5350-et. Nagyon sok függ attól, hogy mennyire pontosan van beállítva a bringacomputerben a kerék kerülete. 1-2 centi eltérés a valódihoz képest már soknak számít, ha több kilometer hosszú szakaszt mérünk.

misitisi,
Pulzusmérő nélkül csak úgy lehetne normálisan számolni, hogy megállsz, kitapintod a pulzusodat, és minimum 15másopdercig számolod. Nagyon praktikus a pulzusmérő, mert amint látod, hogy túlléptél egy adott értéket, tudsz növelni vagy csökkenteni a tempón.

Más. Elvileg jövő szombaton lesz a Samsung futófesztivál. Jön valaki?

VadistaSzandál Creative Commons License 2000.05.10 0 0 291
Udv skacok!
Ha van valaki koztetek, aki szeretne indulni a maratonvalton vasarnap, hivja a kov. szamot: 22-22-460 v. 467-28-20 es keresse Aradi Andrea-t.
Meg 3 szabad hely van!
Adios
misitisi Creative Commons License 2000.05.10 0 0 290
kaktusz7,

ezek szerint jól választottam nick nevet, mert a kezdet kezdetén nem tudtam, hogy jó-e ha tudják, hogy lány vagyok!

Egyébként nekem alapban izmos, mondhatnám erős a vádlim, de ez családi vonás, mert a nyolc éves öcsém is igen izmos vádlival rendelkezik!

Szóval akkor ne vegyek bokasúlyokat? Jó, meggyőztetek!

A másik, ami meglep,
Ti mindnyájan pulzusmérővel a kezeteken/ben futtok?
Mert én a múltkor, miután olvastam itt az instrukciókat, meg akartam számolni a pulzusomat futás közben, de a nagy lihegéstől nem tudtam!

misitisi

Előzmény: kaktusz7 (288)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.10 0 0 289
"Szerintem akik rendszeresen futnak és kb.10-15 km, azoknál késobb szokott a "kábítószer" felszabadulni."

Én ugyan csak 5-7 km-t futok edzésnek, de két kihagyott nap után már jelentkeznek az elvonási tünetek. :-)

Előzmény: rice (283)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.10 0 0 288
misi(tisi)

Hát elhagyott a hatodik érzékem. :-(( Eszembe sem jutott, hogy lány is lehetsz. Próbáltam magam elé képzelni azt a vádlit, amit egy fiú már nem akar tovább növeszteni. :-))
Szerintem a lábat erősebbé teszi a futás (újat mondok? :-)), szóval úgy erősebbé, hogy az meglátszik rajta, hogy az izom, és nem petyhüdt, tónus nélküli húsdarab. Nagyon kicsit vastagíthatja, de alapvetően inkább szálkásítja és formázza. Az én combomat pl. vékonyította, a vádlimat minimálisat vastagította.
De ha sík terepen futsz, beáll egy szintre, nem nő tovább. Növeszteni csak növekvő terheléssel lehetne, persze nem km-ben növekvő, hanem súlyban növekvő terheléssel.

Független szakértői forrásokból úgy értesültem, hogy a szigetkör 5,2 km. Két ismerősöm is lemérte bicajjal.

Kaktusz

Előzmény: misitisi (287)
misitisi Creative Commons License 2000.05.10 0 0 287
Na, jó azért nem kell kinevetni, mert én is ezt gondoltam, csak most találkoztam ezer éve látott rokonokkal, akik szerint vastagodott a lábam.
Nos, én ezt nem vettem észre! De azt határozottan észrevettem, hzogy izmosabb lett! Komolyan!
Mondjuk a sport miatt valamennyire mindig izmos volt!
Szóval kösz a megerősítést!

(Ja és lány vagyok, jól érezted)

Akkor maradok én is továbbra is FUTÓ bolond!

misitisi

Előzmény: Butch Cassidy (286)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.10 0 0 286
"Az érdekelne, hogy ettől vastagodhat-e a lábam! Ugyanis nagyon nem szeretném."

Meg kell, hogy mondjam, ezen nagyon jót szórakoztam...
A kontextusból és a nick-edből kiindulva inkább fiúnak hinnélek, de a kérdés lányra vall. Na, mindegy.

Nem hiszem, hogy a leírt mennyiség mellett egyhamar drámai változásokat észlelnél magadon.
Egyébként a hosszútávfutás szerintem inkább elvékonyít (egyszer egy utcai futóversenyen nézzétek meg Berkovicz Imre lábát, olyan mint egy paralízises, közben meg az egyik legjobb magyar hosszútávfutó). A rövidtávtól lehet izmokat növeszteni (részben erre mennek ki az edzések is = erősítés), meg a terepfutástól. Ez utóbbi áldásos hatását is inkább csak lányokon lehet megfigyelni.

Szóval, e miatt ne aggódjál.

Butch

Előzmény: misitisi (284)
bodzavirag Creative Commons License 2000.05.10 0 0 285
misitisi,
En csak az utolso kerdesedre valaszolnek itt, habar ebben is megoszlonak a velemenyek itt a topicban, ahogy olvastam. A sziget 5.2 km ugy altalaban mindenki szerint es 5.35 km a margitszigeti tabla szerint.
bodzavirag
Előzmény: misitisi (284)
misitisi Creative Commons License 2000.05.10 0 0 284
Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a FUTO bolondokat, de most lenne egy kérdésem!

Kb. 1 éve kezdtem futni, elöszőr még 1 km-t sem tudtam lefutni, most már egész jól megy! És szeretem! Pedig utáltam futni, valószínűleg a kosaras karrierem is ezért bukott meg!
A barátnőm, akivel futok, váltott műszakban dolgozik, így csak minden 2. héten tudunk együtt menni, egyedül pedig ritkán tudom rászánni magam!

Kb. 4-6 km-t futunk.
Az érdekelne, hogy ettől vastagodhat-e a lábam! Ugyanis nagyon nem szeretném.

Ja, és mennyi a Margit-sziget? (km-ben)

Bocs a sok kérdésért!

misitisi

Előzmény: kaktusz7 (282)
rice Creative Commons License 2000.05.10 0 0 283
Szerintem akik rendszeresen futnak és kb.10-15 km, azoknál késobb szokott a "kábítószer" felszabadulni.
Előzmény: kaktusz7 (282)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.10 0 0 282
"így is 6-7 km, amíg belejövök. A tempóm ugyan nem gyorsul, csak a feeling lesz más. Addig szenvedek, utána kezd jó lenni.... "

Azt olvastam valahol, hogy kb. fél órás futás után elkezdenek felszabadulni a toboz-mirigyből az un. béta-endorfinok, amitől az embernek heppi érzése lesz. Szóval ez egy saját kiválasztású "kábítószer". :-) Lehet, hogy ez is magyarázat a 6-7 km után jövő feelingre.

Bodzavirág:

Ne add fel!!!
Lesz az jobb is. A futás másfajta mozgás, mint a bicajozás, és azt is tudjuk, hogy aki jó úszó - ebből következően jó a tüdeje, keringése, anyagcseréje - az nem feltétlenül jó futó. Mert a futáshoz szükséges izmokban a hajszálerek neki nincsenek bejáratva.
Pár alkalom, és Neked is egyre jobban fog menni. Biztos vagyok benne, mert megnéztem a pedigrédet, azt írtad, nem tudsz meglenni mozgás nélkül.
A helyedben azért kisebb távokkal kezdenék, nem szabad hirtelen nagy/szokatlan terhelésnek kitenni az izületeket, nem érdemes egy sérülést összeszedni.
Mellesleg amikor 6-7 éve elkezdtem a rendszeres futást, az első alkalommal 800 m-nél nem tudtam többet futni, úgy elfáradtam. Ha ebből indulsz ki, pár év múlva még maratont is futhatsz. :-)

Kaktusz

Előzmény: bodzavirag (281)
bodzavirag Creative Commons License 2000.05.10 0 0 281
Futo bolond lettem :-)))!!!! Tegnap ugyanis eletemben eloszor es ebben az evben eloszor futottam egy jot, korbe a Margit-szigeten. Hat dicsekedjek az idommel??? :-)) Nem dicsekves lesz, de azert mondjuk talan szegyenkezni sem fogok, 35 perc volt a korom. Hat a Tietek itt ettol sokkalta jobb, tudom :-) De elotte bicajoztam meg 8.5 km-t, mig leertem a szigetre.... Es en is inkabb a vegere jottem bele, az elso km talan a legnehezebb. De jo :-))) Nagyon elveztem.
bodzavirag
Hiver Creative Commons License 2000.05.09 0 0 280
>"Én is a végére szoktam belejönni. De ennek az az oka, hogy nem melegítek be előtte, és futás közben áll rá a szervezetem a mozgásra."
Na igen. Ezzel sokszor én is így vagyok. De van, amikor csak 10 km táján jövök bele a futásba. Ennyit azért mégse lehet melegíteni. <

Én viszont szoktam bemelegíteni (kb.5, verseny előtt 10 percet: nyújtás, ugrálás, egy kis gimnasztika, kocogás, ahogy a "nagyoktól" láttam - amúgy én se tudom pontosan, mit és hogy kéne), és így is 6-7 km, amíg belejövök. A tempóm ugyan nem gyorsul, csak a feeling lesz más. Addig szenvedek, utána kezd jó lenni....

Előzmény: Butch Cassidy (279)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.09 0 0 279
"Én is a végére szoktam belejönni. De ennek az az oka, hogy nem melegítek be előtte, és futás közben áll rá a szervezetem a mozgásra."

Na igen. Ezzel sokszor én is így vagyok. De van, amikor csak 10 km táján jövök bele a futásba. Ennyit azért mégse lehet melegíteni.

Tényleg, ki hogyan szokott melegíteni? Ha egyáltalán csinál ilyesmit...

Butch

Előzmény: kaktusz7 (278)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.09 0 0 278
Butch

Én is a végére szoktam belejönni. De ennek az az oka, hogy nem melegítek be előtte, és futás közben áll rá a szervezetem a mozgásra. Pl. 5 km-en az 1. km 5.05-5.10 között van, az 5. km 4.30-4.40, de ebben mondjuk a hajrá is benne van. De ha nem hajrázok, akkor is csak 4.50.
Futóverseny előtt persze bemelegítem magam. De akkor is gyorsabban megyek a 2. felén, most hétvégén volt Újpesten egy Millenniumi futás, két kör volt, összesen 7,4 km. Az első kör 17.20-ra sikerült, a 2. 16.38-ra.
Szezon elején néha lelassulok a futás végére, ha nem vagyok még elég edzett, és túl gyorsan kezdek az edzettségi szintemhez képest.

Kaktusz

Előzmény: Butch Cassidy (277)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.05.09 0 0 277
"Ha kiszámolod látod, hogy a köridőim a távval lassulnak, ami szerintem természetes is."

Ez is lehet természetes. Nekem nagyon sokszor fordítva van. Rajtam kívül van még valaki, aki a táv előrehaladtával gyorsul fel?

Butch

(Persze, csak bizonyos keretek között. Azt nem állítom, hogy akár a távnak, akár a sebességnek ne lenne felső korlátja.)

Előzmény: pen (275)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!