Keresés

Részletes keresés

O/O Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206497

Nekem is 2,5 éves az órám. Az első ilyen az elején volt, akkor elég volt egy kikapxsolás bekapcsolás és folytatta a rögzítést csak az a lefagyott pár perc maradt ki. Másodszot csak a hard reset segitett és most is. Következőnél letöltöm csökkentem a pontok számát és úgy töltöm vissza az órára és meglátom mi lesz. A funkció nekem hasznos, szívesen használom néha!

Előzmény: omilost (206496)
omilost Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206496
Előzmény: O/O (206494)
Ati_66 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206495

Ez érdekes.

Zerge oldalán láttam a két memória adatot és az enyém nagyjából azt is mutatja a számítógépen.

Előzmény: O/O (206493)
O/O Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206494

Köszi! Fertő tó körül volt az első ilyen lefagyás. Utána voltam bent náluk az üzletben, hard reset volt meg pár ötlet, de szerintem a hiba az hogy több pontot rögzít mint amennyi olvasva kezelni tudna. Illetve hiányosság hogy az óra nem optimalizálja betolteskor a pontok számát.

Előzmény: Spenót (206489)
O/O Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206493

Nekem a PC rendszer 54,1 MB-nak látja, így hard reset után 50 MB szabad :)

 

Előzmény: Ati_66 (206491)
O/O Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206492

"Szerintem kizárható, hogy a saját előzmény edzés túl sok útvonalpontot tartalmazzon"  hát sajnos nem 11274 pontból rakta össze a 44 km-t :(

Előzmény: Ati_66 (206490)
Ati_66 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206491

Egy halovány ötlet.

Azt esetleg nézted, hogy mennyire volt tele az órád memóriája amikor így lefagyott?

Az F5+ névleges 16GB memóriájából a számítógép által látott 14,4 GB nálam most kb félig van, mert én nem tartok rajta zenéket. A tiédben viszont kevesebb a névleges, csak 12GB, ráadásul a sokkal korábban kezdett használat miatti több edzés már zene nélkül is megtölthette. Bár ezt elvileg menedzseli valahogyan az óra, de lehet edzés tevékenység közbeni beteléssel nem boldogul.

Előzmény: O/O (206488)
Ati_66 Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206490

Én januárban a Téli Mátra 40 km-es körét teljesítettem ilyen virtuális versenyben. Azt egy pályának már korábban más által a GC -re feltöltött GPX alapján. Illetve egy rövidebb 22km-es saját előzmény edzést is futottam már így. Nem volt egyik alkalommal sem fagyás , így ötletem sincs mivel előzhetnéd meg.

Szerintem kizárható, hogy a saját előzmény edzés túl sok útvonalpontot tartalmazzon és ez okozza. Azt nem tudom a TM pályán hány útvonal pont volt, de az előzmény edzésem 1s mintával volt rögzítve.

Előzmény: O/O (206488)
Spenót Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206489

Micsoda szerencse, hogy én önmagammal sem versenyzek, így nem idegesít egy ilyen funció halála. Nem is tudtam róla, hogy létezik, pedig biztosan jó lehet olyannak, mint te.

Sajnálom, hogy nem megy problémamentesen. Azért is gáz, mert elvileg a saját maga által rögzített adatokat kellene használja.

 

A Garmin Magyar Support csoport (https://www.facebook.com/groups/garmin.magyar.support/) nagyon segítőkész emberekkel van tele a Facebookon. Én a helyedben ott tenném fel a kérdést. Hátha tud valaki segíteni.

Előzmény: O/O (206488)
O/O Creative Commons License 2020.04.23 0 0 206488

Van egy funkció az órámon, amit ritkán, de olyankor nagyon szívesen használok. Nincsenek nagy igényeim, amit tud az óra azt próbálom kihasználni, nem álmodozom extra funkciókról, ha lemerül feltöltöm, nem izgat hány nap, hány százalék stb. 

Szóval van a tréningverseny egy tevékenységbenelőzményekből funkció. Ez marha jól jön, ha ugyanazon az útvonalon tekerek, vagy hosszabb akár terepultrán futok és szeretnék jobb időt elérni. Folyamatosan látom, hogy a betöltött tevékenységhez képest hol járok, mennyi időm van +/- esetleg egy frissítőpontnál tudom figyelni hogy kevesebbet időzzek, vagy egy emelkedőn jobbat sikerült menni vagy sem stb. Ez rövid távoknál nem működik, de pl. biciklinél a szokásos 26 km-es körömön, amin van emelkedő is, ott már sikeresen használtam. Vérkörön meg többször segített jót menni. Na a bajom az, hogy mindenféle külső eszköz igénybevétele nélkül, saját magát fagyasztja bele az óra. Tehát nem töltök rá extra sok pontot tartalmazó nyomvonalat, ékezetes karaktereket, hibás fájlokat. Csak az óra által az órán lévő előzményekből töltök be egy útvonalat, na ez persze túl sok pontból áll, de csak az órát használva ezen nem tudok változtatni.  Egy darabig megy vele, majd lefagy, ilyenkor vagy ki-be kapcs és megy tovább, vagy hard reset és ugrott az addigi és ilyenkor fontos rögzítés, hiszen célom van ezzel a versennyel. na ez bosszantó számomra, hogy elvileg az óra ezt a funkciót tudja, nem barkácsolok szoftveresen semmit, csak azt adom neki, amit rögzített és mégis képtelen végigvinni. Megoldás valószínűleg az lenne, hogy a BaseCamp progival levenném a pontok számát kevesebbre és az töltöm be a versenybe.  Ilyenkor attól félek, hogy a pontos pillanatnyi helyzetem helyett az átlag sebességhez fog megváltozni a versenyszimuláció, ami semmire se lenne jó. Esetleg ötletetek lenne erre?

Ati_66 Creative Commons License 2020.04.22 0 0 206487

Én a szárnyasruhás ugrásra szavazok :-)

Mindenesetre bringával vagy futással sokkal egyszerűbb 8 pontot bevasalni 4-5 óra alatt, én azt választanám és még szervezésben is egyszerűbben megoldható.

Előzmény: O/O (206486)
O/O Creative Commons License 2020.04.22 0 0 206486

Ma újra beszoptam az általam egyetlen ismert hibát az órámmal, holnap leírom részletesen :( Meg ma kaptam egy 4 pontos jelvényt így már csak 9 pont kell az 5-ős szinthez, de izgi 😀 még nem tudom merülni fogok vagy szárnyasruhás tevékenységgel fogom megszerezni🤪

omilost Creative Commons License 2020.04.22 0 0 206485

Spec szerint 100 óra ultramax módban, full gps 30 óra és regular use:30 nap. Majd kiderül mennyire valósak ezek.

Előzmény: Bohanon (206484)
Bohanon Creative Commons License 2020.04.22 0 0 206484

dcrainmaker szerint brutal jó az üzemideje, anno nézegettem.

Előzmény: omilost (206483)
omilost Creative Commons License 2020.04.22 0 0 206483

Elegem lett az androidos óra üzemidejéből (a 2 órás edzést épphogy kibírja) az állandó töltögetésből az utódja: coros apex.

Egyelőre nagyon tetszik, üzemidő: tegnap vettem 54%-on volt, egyből ment rá vagy 3-4 frissítés (1 frissítés kb. 10-20 perc, nincs rajta wifi ezért BT-n csinálja) +  több mint egy órás futás + elég sok ismerkedés + este be volt kapcsolva, most 48%-on áll.

Ami látom, hogy hiányozni fog: hangvezérlés, pl. egy viber üzenetre válasz futás közben, vagy csak a viber üzenet olvasása, ezt nem tudja.

A térkép nem annyira, mert van rajta track követés. Igaz, hogy a régi órám színes térképet tudott, de sokszor nem tudtam kiigazodni rajta annyi vonal volt látható a kis kijelzőn és ilyenkor előkerült a telefon. Szóval ha itt is néha előkerül a telefon, ugyanott vagyok. Arra meg nem volt alkalmas, hogy ismeretlen terepen nézelődjek a térképen ott megint előkerült a telefon, szóval a térkép nélkül meg tudok lenni úgy döntöttem.

 

Spenót Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206482

Nem lebeszélni akarlak róla, csak légy óvatos.

Előzmény: Bohanon (206481)
Bohanon Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206481

Én is ezt a fittmaradokot csinálom, egyenlőre nem sok különbséget látok, a garminos tervhez képest. Mondjuk, ha írok nekik válaszolnak.

Ha fáj valami, vagy sok a futás, akkor kihagyom , úgyhogy nem lesz sztem probléma . Emlékszem, hogy írtad korábban amúgy.

Előzmény: Spenót (206473)
rrroka Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206480

Bódis Tomin kívül senki se csinálhatja... :D

Előzmény: Spenót (206479)
Spenót Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206479

Igazad lehet abban, hogy én nem csinálhatom évekig a nagy terhelést. Érzem is néha, hogy pl. a csülkeim ellenkeznek. (remélem azért, hogy meg is szokják valamennyire)

A kérdés igazából az, hogy eddig csináltam túl alacsony intenzitású edzéseket (és/)vagy most csinálom túl erősen? A szakvezetés nagyon figyel arra, hogy ne fussak kis sérüléssel sem (persze, itt fontos, hogy bevalljam neki, ha fáj valamim...) és amikor panaszkodom, hogy kezdek kissé fájni itt-ott, akkor pl. a résztávos edzéseket könnyebbre szokta cserélni. Egyébként ő ilyenkor inkább abbahagyatná velem a futást, de én nem szeretném. Kockázatos kissé, de egyelőre úgy érzem, hogy kisebb fájásaimat jól karbantartom.

 

Előzmény: rrroka (206478)
rrroka Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206478

Igen Bódis jó példa arra, amit szoktam mondani, hogy egy rendes aszfaltos/pálya versenyző rommá veri az ultrásokat/terepeseket.  Bódis ugyan ultrás, de ahogy mesélik kb olyan edzéseket csinál, mintha 5000m-re készülne pályán.

De ez egy átlag, miféle futónak nem opció, nem tudunk magunkhoz képest ilyen minőségű munkát csinálni, nekünk maradni kell a fartlek, iramjáték, dombózós stb edzéseknél, meg a regeneráló lassú futűsoknál, ha hosszú távon sérülés és stresszmentesen szeretnénk futni.

amiket írsz saját edzésednek, az nekem már túl nagy terhelésnek tűnik az én nyugis felfogásomhoz, én nem szeretnék ennyit és ilyen szinten edzenia  jobb eredményekért, de mondjuk neked valamit muszáj csinálni, hogy kijöjjön végre az a 4 órás maarton ami benned van, és ehhez egy időre szerintem megfelelő az a felpörgetés, intenzív edzás, amit csinálsz, de mondjuk nem biztos, h jó, ha évekig ez menne, mert kockázatos sérülés szempontból.

Előzmény: Spenót (206474)
Spenót Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206477

Nekem a tacskó lábaimmal és az átlagban 180-as lépésfrekimmel nem könnyű hosszúkat lépni. Szerintem ez nem is nagyon változott mostanában. Mármint a lépéshossz. Gyorsabb futásoknál 180 fölé megyek. A tegnapi kocogás 175-ös lépésszámmal ment, a múlt heti sietős pedig 184-gyel.

Kinéztem egy másik totyorgós futást, ami 1 perccel lassabb átlaggal ment ott is 174 volt a lépésszám.

Próbálok nyújtani ezen, mert jó lenne, de merev vagyok. Gurnis is mondja a csípőfordítást, ami a chi runningnak is része, de ez nekem nem igazán megy. Ha elkezdek rá figyelni, akkor megy valamannyire, de a merev csípőm miatt azonos tempót ilyenkor magasabb pulzuson futok.

Előzmény: Ati_66 (206475)
Ati_66 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206476

Annyit még a bringás edzéseimről hozzá teszek, hogy időfutam pozícióban ülök a bringán, azaz majdnem a középcsapágy felett, így közel olyan pozícióban dolgoznak bringám az izmaim, mint egy lépcsőző gyakorlatnál. 

Előzmény: Ati_66 (206475)
Ati_66 Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206475

Én saját kútfőből és saját magamra vonatkozóan azt okoskodtam ki, hogy két alapvető oka lehet annak, hogy a sprintek segítenek tovább lépni az alacsonyabb pulzusú sebesség növelésében.

1, Növelik az izomerőt ezzel nő a lépéshossz alacsonyabb intenzitáson is. Ezt az erősödést főleg a szintes futásokon illetve bringás edéseken tapasztalom látványosan. Az is igaz az izomerőt én bringás magas pedálfordulatú résztávos edzésekkel és hegyi hajrákkal is növeltem az elmúlt hetekben nem csak futással. 

 

2, Én alapvetően alacsony intenzitást alacsonyabb lépésszámmal futottam, mint a gyorsakat. Ha próbáltam rövidebb de gyorsabb lépéssekkel futni az igen hamar kezdte emelni a pulzusomat.

A résztávos tempó futásokkal és a gyors futások lépésszámának megfelelő vagy annál magasabb pedálfordulatú kerékpáros erő edzésekkel az izomzat, az idegpályák gyorsabban alkalmazkodtak a magasabb lépésszámú mozgáshoz. Ezért futásnál a magasabb lépésszám pulzus emelkedés nélkül javította a tempót.

Előzmény: Spenót (206474)
Spenót Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206474

Igen, én is azt olvastam korábban, hogy az alacsony intenzitású futások ellen játszik a gyorsítás.

Nos, én korábban szinte csak ebben a zónában edzettem és megállt a fejlődésem. Most kizárólag a hétfői 20 perc zajlik ebben a zónában és újra megmozdult a tempógörbe.

UFO szinten is cáfolja ezt Bódis Tomi. Rettenetesen gyors edzésekkel készül az ultrákra.

Előzmény: Ati_66 (206470)
Spenót Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206473

Én eléggé csalódtam bennük. Egy barátomat simán belekergették egy fáradásos törésbe, mert kezdőként úgy tűnt, bírja a terhelést. Légy velük óvatos! Nem mindenkinek jó a konzerv.

Gratulát köszi!

Előzmény: Bohanon (206469)
Spenót Creative Commons License 2020.04.21 0 0 206472

Nekem ez így néz ki:

A maratonig tök jól látszanak a mikrociklusok és a szuperkompenzáció. (edző nélkül ilyet nem tudtam) Utána főként pihenés volt, meg ez a légzési nehézség.

Most már remélem, hasonló lesz a mintázat, mint korábban.

Érdekes, hogy a Garminnál ilyen nem rajzolódik, sajnos...

Előzmény: Csempa (206467)
Ati_66 Creative Commons License 2020.04.20 0 0 206470

Ez tényleg szépen alakul.

Ahogy tapasztalom mostanában, bármilyen megalapozott is az elmélet arról, hogy a magas intenzitású edzések rontják az alacsony intenzitású képességeket, azért ha időnként résztávos edzéseken kiköpjük a tüdőnket az segít tovább fejlődni alacsonyabb intenzitáson is :-)

Előzmény: Spenót (206465)
Bohanon Creative Commons License 2020.04.20 0 0 206469

LT:

training peaks 166 irt a plandurance csapat pedig 170-et számolt ki nekem. Ez már hihetetlen magas sztem. Irtam is nekik, hogy nem hiszem el, hogy  a kezdő 144-es LT nem lehet most 170. Egyenlőre abban maradtunk, hogy megnézik a korábbi futásaimat, mert ennyit nem emelkedhetett.

@Spenot irigykedek volt 130-as pulzussal nagyon jó idővel (6:20) és emelkedőkkel most láttam a garminon.

Előzmény: Törölt nick (206463)
Csempa Creative Commons License 2020.04.20 0 0 206468

(a 2 pötty az elején a TéliMátra XL, meg a ClassicBalboa)

Előzmény: Csempa (206467)
Csempa Creative Commons License 2020.04.20 0 0 206467

Szépen alakul. Gratula!

 

Nekem meg a Strava kezdett el hízelegni mostanában, pedig régebben ilyet nem csinált:

Előzmény: Spenót (206465)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!