Keresés

Részletes keresés

snejderfáni Creative Commons License 2000.06.02 0 0 450
Csakhogy kaktuszt folytathassam...

Jó futást kívánni a 7végére!!!

kispadosfáni

kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.02 0 0 449
Kaktusznak odafigyelni, topiklányokat nem összekeverni, az érintettektől bocsánatot kérni. :-(
Előzmény: kaktusz7 (448)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.02 0 0 448
kiseszter

OK. Ma korán lefeküdni, nem dohányozni, alkoholt csak keveset inni, holnap legalább három órával előtte könnyűt enni, nem sokat inni, szellősen öltözni, kakilni, pisilni, bemelegíteni, rajtnál előre állni, elején nem elfáradni, egyenletes tempót tartani, nem megállni. :-))

Előzmény: bodzavirag (447)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.02 0 0 447
kiseszter,
o.k., adatok megjegyezve :-) megtalaljuk egymast. pen, te is!!!
kaktusz7, szégyent nem hozunk rád. mondjuk be futok a mezőny első felében, ez a célom, o.k.??? idei 6 db 5 km-es futásom után nem mernék többet ígérni :-))
bodzavirag
Előzmény: kiseszter (445)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.02 0 0 446
Jó futást lányok!

Kaktusz

Ps: Ne hozzatok szégyent ránk! :-))

Előzmény: kiseszter (445)
kiseszter Creative Commons License 2000.06.02 0 0 445
Válaszmail ment!
Előzmény: bodzavirag (444)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.02 0 0 444
pen, kiseszter,
E-mailt nézzetek a postafiókotokban, benne rajtszámommal, holnapi öltözettel, egyéb külső jelekkel, hogy felismerjük egymást!!!
Szió
bodzavirag
Sepi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 443
Köszi.
Most nekem sem megy, de majd próbálkozom késöbb.
Előzmény: Zmac (442)
Zmac Creative Commons License 2000.06.01 0 0 442
Próbáld meg ezt: http://lazarus.elte.hu/tajfutas

Bar most eppen nem tudtam megnyitni. :( És nem vagyok biztos, hogy térképjelek is vannak.
(Na, ez aztán a hasznos link... De jobbat most tényleg nem tudok.)

Előzmény: Sepi (441)
Sepi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 441
Igazad lehet.:-) Valóban nem a sürüjében futkarozom. Néhány túrán azért voltam már és ott nem tünt túl sürünek. Biztos nem jó helyen kerestem.:-)
Igen tudom mindenképpen egyesületet kellene keresnem a tájfutáshoz. Utána is nézek hamarosan.
Csak attól tartok akkor csökkenteni kell az úszást ahhoz meg nagyon csábítónak kell lennie a tájfutásnak.:-)
De most nyáron mindenképpen ez látszik a helyesnek.
Télen majd úszhatok eleget.
Apropó. Nincs valami linked, vagy doksid a térképjelekröl? Csak hogy ne úgy menjek már el egy edzésre, mint aki semmit sem tud.
Előzmény: Zmac (440)
Zmac Creative Commons License 2000.06.01 0 0 440
Kedves Sepi,

szerintem biztosan találsz olyat, aki szívesen elmagyarázza neked a térképjeleket, ezt így látatlanban ki merem jelenteni. De ne reméld, hogy a térképjelek ismerete önmagában sokat segít... :) Majd rájössz... :)) (Ne érts félre, ezek nem kárörvendő vigyorok!)

Tehát inkább ne versenyen kezdd, hanem vmelyik helyi klub edzésén. Ha első alkalommal valaki végigbotorkál veled 1-2 kilométert, az ér a legtöbbet.

>>Az erdök egyébként nem annyira sürük <<
Fox még erről mást mondani, ha egyszer tényleg +próbálod... :) (Megint nem kárörv...) Más az utakról benézni, és más kilométereket úgy futni, hogy utat nem is látsz.

De nehogy megijedj ezektől, csak a szórakozás kifinomultságát szerettem volna érzékeltetni!

Előzmény: Sepi (439)
Sepi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 439
Igen hallottam mar róla és a terveim között is szerepel, hogy megprobalkozom vele. Csak a tájékozódasi részétöl tartok, mert finnül nem sokat beszélek és nem hinném, hogy csak az én kedvemért elmagyaráznák nekem angolul, hogy mit jelentenek a térképen a jelek. Bár nyílt kategóriában esetleg megprobálkozom még idén egy-két versennyel ha találok valami kevésbé technikás versenyt.
Ami a szerencsém már most is, hogy gyakorlatilag végig dimbes-dombos vidéken futok zömmel erdöben.
Igy aztan egyhangúság egyáltalán nincs a futás alatt. Az erdök egyébként nem annyira sürük de a sziklák azok tényleg térd és bokapróbálóak tudnak lenni. A mocsaras részek pedig néhol olyanok mintha valami vízágyon futnék.(Bár még sosem futottam vízágyon.:-)
Előzmény: Zmac (438)
Zmac Creative Commons License 2000.06.01 0 0 438
1ébként ha már Helsinkiben vagy, érdemes lenne megpróbálnod a tájfutást is! Finnországban nagy a kultúrája. Bár a terepviszonyok - néhol puha, mocsaras, máshol sziklás talaj, nehezen futható sűrű erdő - miatt nem annyira könnyed szórakozás mint itthon, de a nehezebb tájékozódásnak köszönhetően nagyobb az intellektuális élmény.
Előzmény: Sepi (437)
Sepi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 437
Ott azert meg nem tartok.:-)
Bar ha jobban belegondolok amikor elkezdtem futni (na jo akkor meg csak kocogni:-) almomban sem gondoltam volna, hogy nehany honap mulva ennyit fogok futni es ilyen lelkesen.
Szerintem pont ez is az egyik legnagyobb hajtoero, hogy az ember szinte naprol napra erzi magaban a fejlodest.
Ugyhogy csak ajanlani tudom a futast mindenkinek.
Nekem bejott.

Sepi
(a talan mar nem olyan nagyon-nagyon kezdo futobolond.:-)

Előzmény: Zmac (436)
Zmac Creative Commons License 2000.06.01 0 0 436
Gyanakodtam is egy kicsit, de olyan szépen hangzott. :)
Előzmény: Sepi (435)
Sepi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 435
Felreerthetoen irtam bocsi.
Hetente futok 35-40 kilometert.
De az biztos, hogy itt sokkal tobb idom van.:-)
Zmac Creative Commons License 2000.06.01 0 0 434
Még csak múlt ősszel kezdted, és már heti 140-200 kilométert futsz??? Én hat év komoly edzés, + előtte 4 év edzegetés után jutottam idáig... Hogyan van időd ennyire? A Nokia annyira nem lehet laza hely.
Előzmény: Sepi (433)
Sepi Creative Commons License 2000.06.01 0 0 433
Sziasztok!

Nagyon uj vagyok meg a Torzsasztalon, de ezt a topicot olvagatvan ellenallhatatlan kenyszert ereztem, hogy regisztraltassam magam.:-)
Tavaly osztol tartozom en is a futobolondok taboraba. Mit ne mondjak rentgeteg hasznos otletet vettem ebbol a forumbol.
A kezdeti heti 1-2 futas utan ma mar 4-5 alkalommal futkarozok 35-40 neha tobb kilometert.
Jelenleg 4:30-as idoket produkalok kilometerenkent kb. 10 kilometerig de utana kisse lelassulok meg.:-))
Mint latjatok mar elegge megfutobolondultam.:-) De abbahagyni mar nemigen tudnam es nem is akarom. Olyannyira erot vett rajtam az orulet, hogy belefogtam egy magyar nyelvu futas temaju honlap fejlesztesebe. Meg csak UNDER CONSTRUCTION a dolog de mar gyulik az anyag rendesen. Most eppen edzesterveket veszek at a Runnersworldrol es magyaritom oket, de tervezek kepes cipoismertetoket, linkgyujtemenyt, FAQ-t meg miegymast. Minden otletet szivesen fogadok. (Az oldal teljesen free es nonprofit.)

Egyebkent par het mulva kezdem a felkeszulest az oszi NIKE felmaratonra Pesten. Kozben meg indulok egy 10 km-es minimaratonon itt Helsinkiben. Indul valaki kozuletek a NIKE-on ?

Udv.

Sepi
a nagyonbolond

hurvinek_2 Creative Commons License 2000.06.01 0 0 432
Jajjj!

Az mar hat eve volt? En is akkor futottam utoljara marathonit :(

Lehet, hogy iden el kene indulni?

H

Előzmény: Zmac (431)
Zmac Creative Commons License 2000.06.01 0 0 431
Szia kedves Hurvinek!

Nem teljesen véletlen hogy régen jártam erre. Ritkán, heti 1-3 alkalommal futok, és 45 perc már komoly edzésnek számít. Sic transit... Egyetlen mentségem, hogy biciklizni szoktam, illetve most, hogy néhány hete megfelelő az idő, biciklivel járok sziklát mászni. (A falra azért nem viszem fel a gépet.:)

Egy ismerősöm csábít az őszi Kaiser's maratonra. Haj, haj, éppen hat éve futottam az utolsót! (Visegrád-Budapest (Rác fürdő)) ha valaki még emlékszik...

Előzmény: hurvinek_2 (430)
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.06.01 0 0 430
Szia Zmac,

Reg lattalak erre! Meg a 7-es szamu hozzaszolasod alapjan voltam telen egy nyilt si-tajfuto versenyen a Macis parkolonal. Nagyon jo volt, kiprobalok maj egy lec nelkulit is.

Udv,

H

Előzmény: Zmac (429)
Zmac Creative Commons License 2000.06.01 0 0 429
Ha jól tudom, az alkohol szerepel a doppinglistán. Talán nem véletlenül... Butch, biztosan emlékszel arra az OB selejtezőre Répáshuta mellett... :)))
Előzmény: kaktusz7 (421)
kiseszter Creative Commons License 2000.06.01 0 0 428
Részemről oké a tali!
Kiseszter: 988
Előzmény: bodzavirag (425)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.01 0 0 427
Hogy ez nekem nem jutott eszembe :-))
Vagy legyen mindenkinél 7 kaktusz :-))
Előzmény: kaktusz7 (426)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.01 0 0 426
Vagy legyen mindenkinél egy bodzavirág! :-))
Előzmény: bodzavirag (425)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.01 0 0 425
Szia pen és mindenki!
Részemről o.k., amit pen írt, legyen akkor a találkozó helye a Széchenyi fürdős metrómegálló 15 óra 30 perckor. Hogyan ismerjük fel egymást?? Vagy megírjuk egymásnak szerintem a rajtszámainkat, vagy pedig valami közös ismertetőjel, mondjuk mindenki nyakában egy feltűnő színű kis kendőcske. Jobb ötleteim nincsenek így reggelre.
bodzavirag
Előzmény: pen (423)
snejderfáni Creative Commons License 2000.06.01 0 0 424
Nyuszi, bocs, hogy csak most válaszolok, de egy kicsit mindennel elúsztam.....Szóval köszönöm a tanácsokatm, a jövő héten tutira beillesztem a a gyógytornászt az életembe.

Fiúk! Tavaly volt a maratonon egy "idős" néni, aki népviseletben futotta a távot, szerintem futhatnátok a Libresse-en négy kilométert valami hasonló szerelésben edzőcipővel kombinálva. Ha nem teccik nem kő megfogadni! :)

Üdv:
Fáni

Előzmény: nyuszi_ (411)
pen Creative Commons License 2000.05.31 0 0 423
Sziasztok!

Kedves Rcsiga - üdv a topicban! Átlinkeltél a Margitszigetből? Ideje volt! Hallottad Kaktuszt, ugye? A 14 kilcsi már együtt is megvolt, tehát jöhet a félmaraton :o)

Lou Cifer, és mindenki - persze, srácok is jöhetnek a talira! Sőt: Gyertek!
Akkor mit is határoztunk? Libresse rajt előtt fél órával, Sz. fürdő metrómegálló? Avagy?
Hogy ismerjük meg egymást? Én már csak péntek este nézek be a topicba, remélem addigra kitaláljátok!

Alkohol és futás? Végre egy kedvemre való felvetés! Nálam a másnaposság _ellenszereként_ válik be a kocogás. Ha fájós fejjel, kavargó gyomorral ébredek, és kigyötröm magam futni, mire befejezem helyreáll a rend. Persze ilyen kilengés nálam alig-alig fordul elő..
(Rcsiga - csend legyen!)

Üdv

pen

Lou Cifer Creative Commons License 2000.05.31 0 0 422
Üdv, Butch!

"Edzés és verseny előtt 2-3 órával már nem tanácsos enni, de inni muszáj."
???
Miért lenne muszáj inni?"

Lehet, hogy nem fogalmaztam egyértelműen, de nem csak erre a versenyre gondoltam, hanem úgy ált. Melegben rövidebb edzéseim előtt is szoktam inni, a reggeli futások előtt pedig mindig távtól és időjárástól függetlenül. Az 5 km valóban könnyen lekocogható frissítés nélkül is.
Tapasztalatom szerint az előző napi alkoholfogyasztás ront a teljesítményemen, bár – tájfutó létemre – nem igazán bírom az alkoholt.

Sundance Kid:-)))

kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.31 0 0 421
Bocs Butch, biztosan félreérthető voltam. Én arra gondoltam, hogy a futást megelőző este egy kisebb mennyiségű alkohol, az lehet jótékony hatású, nem az aznapi, verseny előtti.
Előzmény: Butch Cassidy (420)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!