Keresés

Részletes keresés

vélemény Creative Commons License 2019.01.14 0 0 23313

5 €-t megér a különbözet. Fiesolebe is busszal lehet kimenni.

Előzmény: Sunnyrob03 (23312)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 23312

Igazából 80 a sima és 85 a plusszos...ami nem nagy különbség. Tudom, hogy minden bejárható gyalog is simán és én is így akarom, csak amiatt jött szóba, mert a firenzei szállásunk 15 perc sétára van az állomástól és 20-ra a központtól, először én 10 percet néztem, de kicsit több...az SMN folyó felőli oldalán van a Piazza di San Jacopino-n és onnan megy egy busz közvetlenül a központba és néha, ha már fáradtak vagyunk, meg mikor a bőröndökkel leszünk, lehet hogy azért jól jönne. Bár közben tegnap írta a szállásadónk, hogy pont májusra már el fog készülni valami új "tramway", ami gondolom a vasútállomás felett fog átvezetni (csak tippelek) és állítólag azon át csak 5 perc lesz az állomás. Ez jól hangzik :)

Lett volna másik két jó árban lévő és jól kinéző szállás, ami kicsit közelebb lett volna, de mindkettővel volt egy kis bibi (az egyik egy hangos bár felett van és sokan panaszkodtak, h általában éjjel 2-3-ig hangos zene van. A másiknál meg a lakást egy közös ajtó kötötte össze egy másikkal és ott meg a másik lakásban lakók nagyon zajosak és nagyon áthallani mindent. 1-2 éjszakára még nem számított volna, de azért 5-nél már ezeket is nézem, viszont a San Jacopino-s - bár kicsit kijjebb van - de csendes és kb. 3x olyan szép és felszerelt mint a másik kettő.  

Előzmény: vélemény (23311)
vélemény Creative Commons License 2019.01.14 0 0 23311

Én még sosem néztem a Firenze Card drágább változatát. Mennyivel drágább?

Nagyon közel vannak a látnivalók egy máshoz. Pl a Medici Kápolna- San Lorenzo/ Laurenziana könyvtár- Medici palota- San Marco- Accademia útvonalon az egyes látnivalók közti távolság 3-5 perc lassú séta.

 

Előzmény: Sunnyrob03 (23310)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.14 0 0 23310

Köszönöm a javaslatot, én is így gondoltam, hogy érdemes Luccában kezdeni, mert úgy érzem, hogy ott érdemes több időt eltölteni. Nagyon izgalmas és szép városnak tűnik, szeretnénk megnézni a San Martino-t és felmászni a Torre Guinici-re és felmenni sétálni egyet a várfalra egy fagyival :) Aztán késő délután és este Pisa.

Firenze és a nyitvatartási idők...hát igen, ettől tartok egy kicsit, persze megpróbálom majd előre kisakkozni, hogy mikor hová lehet/érdemes menni, de emiatt is örülök, hogy végül a hosszabbítás mellett döntöttünk, mert így azért könnyebb dolgom lesz. Igaz, hogy a napok nem a legszerencsésebbek, mert beleesik a hétvége és egy hétfő is, de szerintem a hétfőt fogjuk Sienában tölteni. Gondolom, ott azért a Dóm nyitva lesz. Még egyet akartam kérdezni. Ugye jól értelmezem, hogy a Firenze Card drágábbik verziójában benne van a közlekedés és az is minden tömegközlekedési eszközre érvényes a városban 72 óráig ugye?

Egyébként én is simán sétálnék mindenhova, még a Michelangelo-ra is, de nem egyedül leszek és meglátjuk a napok előrehaladtával mennyire fáradunk.

A könyv ajánlást köszönöm, utánanézek :)

Előzmény: vélemény (23309)
vélemény Creative Commons License 2019.01.14 0 0 23309

Firenzei vasútállomáson van csomagmegőrző.

A pisai napon szvsz érdemes  reggel átmenni Luccaba és délutánra hagyni Pisat.

Firenzében kicsit sakkozni kell a látnivalókkal az összevissza nyitvatartási idők miatt. De  a város alapjaiban gyalogos, én csak a Piazzale Michelangelohoz mentem busszal, de csak felfelé, lefele már sétáltam. De van aki felfele is gyalogol.

OLvasva a londoni leírásaidat, azt hiszem, te meg tudod emészteni a Feuer papa könyvét. ( Feuer István: A csodálatos Firenze) De az 1000 éves kis Panoráma is jó.

Előzmény: Sunnyrob03 (23305)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.01.13 0 0 23308

ha nem fürdenél,akkor gondolod hogy sétálni jó? szerintem nem,ott a víz a lényeg,nézd meg maps-on

Előzmény: Sunnyrob03 (23307)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 23307

Köszi, hát még az sem kizárt, hogy csobbanunk, ha olyan idő lesz és a víz hőmérséklete is engedi. Bár pont azért, mert tudom, hogy strandoláshoz nem az a legjobb hely, messzebbre meg már nem lenne idő menni, így inkább egy kellemes sétára gondoltam :)

Előzmény: irreverzibilis (23306)
irreverzibilis Creative Commons License 2019.01.13 0 0 23306

sétálni,fürdeni is lehet már simán olyankor,viszont kemény,kavicsos a part

Előzmény: Sunnyrob03 (23305)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.13 0 0 23305

Gondoltam, megosztom veletek, hogy sikerült foglalni mindent. Május 22-29-ig leszünk kint, végül a repjegy árak miatt úgy döntöttem, hogy az esti indulású gép sem olyan nagy katasztrófa, mert akkor nem megyünk egyből át Firenzébe, hanem Pisában kezdjük, másnap is még ott leszünk, így foglaltam Pisában 2 éjszakra szállást, a vonat állomástól kb. 5 percre van, szuper jó kis szállás és nagyon olcsó volt, 2 éjszaka 15 ezer volt fejenként. 23-án tehát Pisa és Lucca lesz a program. 24-én megyünk át Firenzébe és utána végig ott leszünk (mármint szállásilag), 5 éjszaka, Airbnb-s szállást foglaltam, egy szuper modern, tökéletesen szép kis lakás, kb. 10 perces sétára az SMN vonatállomástól, 49 ezer/5 éjszaka fejenként. Így Firenzét is kimaxoljuk (így a kártyát is biztosan megvesszük) és egyik nap még Sienna, így lehet hogy ha sok időnk lesz és még kedvünk akkor San Gimignano, de ha más nem, akkor Fiesole még tuti belefér, mert a hazafelé járat 29-én csak este későn indul, így még az a teljes napunk is ott lesz. Szóval én elégedett vagyok, szerintem megtaláltuk a legoptimálisabb megoldást. Bár igazából mi 5 teljes napot akartunk, de az nem volt megoldható, mert így nem volt repjegy, de nem fogok sírni, hogy még 1 napot kell maradnunk :) Most már csak olyan apróságokat kell kitalálni, hogy hogyan hangoljuk össze majd azt, hogy a Pisai szállást el kell hagynunk 10-kor, de a Firenzeibe csak 15-től lehet bejelentkezni, de lehet, hogy megkérdezem, h lehet-e kicsit előbb esetleg. Ha nem, akkor csomagmegőrző gondolom, aztán utolsó nap még szintén kérdés, mert Firenzében elhagyjuk a szállást 11-kor és a gépünk majd 22:10-kor indul vissza, szóval még az egész délutánunk ott lesz, gondolom ott is csomagmegőrző lesz a megoldás. Gondoltam, h lemennénk Marina di Pisára sétálgatni, mit gondoltok, megéri? Vagy inkább maradjunk Pisában és ott nézelődjünk?

vélemény Creative Commons License 2019.01.08 -1 0 23304

Egyetértek. És ha megvettem, akkor már nem nézegetem az árakat.

Előzmény: FLaci (23303)
FLaci Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23303

Nektek mi a tapasztalat, mikor érdemes megvenni?

 

Amikor annyiért adják, amennyit neked megér.

Állítólag másfél-két hónappal indulás előtt szokott a legolcsóbb lenni, de nekem soha nincs annyi türelmem. Meg akkor már kisebb a választék, esetleg magasabbak az árak a szállásoknál...

Előzmény: Sunnyrob03 (23299)
vélemény Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23302

Esetleg a menetrend függvényében érdemes kombinálni a bolognai és pisai repülést.

Irenee Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23301

Mi Luccában és Firenzében is egy nagy apartmanban voltunk, ami 5-6 személynek gazdaságos.

Előzmény: Sunnyrob03 (23296)
FLaci Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23300

Wizz/Bologna is egy lehetőség. Mondjuk onnan kicsit drágább a vonat (és arra viszont érdemes előre megvenni a jegyet.)

Előzmény: Sunnyrob03 (23299)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23299

A repülőjegyeket is nézegettem (Ryanair), de elég elkeserítő, hogy este 8 órai indulással vannak inkább gépek, meg van néhány délelőtti, ami tök jó lenne, de azok jóval drágábbak, illetve nincs hozzá megfelelő vissza járat. Egyelőre kivárok, hátha később még dobnak fel járatokat. Sok üres nap van most.

Nektek mi a tapasztalat, mikor érdemes megvenni?

Előzmény: Sunnyrob03 (23298)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23298

Igen, köszi, ez is jó megoldásnak tűnik. Csak jó szállásokat kell találnom még.

Épp most néztem vissza, mennyi mindent írtál. Korábban már egyszer elolvastam úgy emlékszem és bizonyos részeket ki is másoltam belőle...de újra el fogom olvasni, hogy felfrissítsem a dolgot :) Köszi, hogy ennyi hasznos dolgot leírtál! :)

Előzmény: vélemény (23297)
vélemény Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23297

Vagy Pisaban tölteni az utolsó éjszakát. Én mindig ott vagyok utolsó éjjel, ahonnan a gép indul. Ha sztrájk van, akkor Pisa belvárosból olcsón ki lehet taxizni a reptérre, Luccaból már húzósabb.

Esetleg reggel elmentek Firenzéből, Luccaban leteszitek a csomagot megőrzőben, megnézitek Luccat és estére tovább Pisaba. Mi tavaly Modenaban csináltuk ezt, nem az állomáson hagytuk a csomagot, hanem egy  hostel foglalkozik vele. Biztos van ilyen Luccaban is.

Arról is részletesen írtam 2017 márciusában, hogyan lehet kicsit meghosszabbítani Firenzében a card érvényességét.

Előzmény: Sunnyrob03 (23296)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23296

Igen, ezen én is gondolkodtam. Szállás ötleteiteket várom szeretettel Firenzében és Luccában :)

Előzmény: Irenee (23294)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.08 0 0 23295

Köszi, akkor ezeket is megpróbáljuk belevenni :)

Előzmény: vélemény (23293)
Irenee Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23294

Azonban, ha Pisából fogtok hazajönni, legalább az utolsó éjszakát mindenképp célszerűbb lenne Luccában tölteni.

 

 

Előzmény: Sunnyrob03 (23291)
vélemény Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23293

Nekem a fő kedvencem a San Marco kolostor. A második kedvencem a Medici Palotában a Gozzoli kápolna.

Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23292

Köszi, pontosan erre jutottam én is. Ez lesz a jó megoldás :)

 

Előzmény: FLaci (23287)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23291

Köszi a tanácsokat! Igen a kártyán én is még mindig gondolkodom mert tudom, a templomok is fizetősek, így lehet, hogy mégis megéri megvenni. A Dvanzatit akkor kihagyom, ha szerinted nem nagy szám...a Bargello lett volna a másik, akkor inkább oda mennénk. Firenze a fő, a szívem oda húz nagyon rég óta, azt semmiképp nem hagynám ki, ezért lehet, hogy inkább azt választom, hogy csak Firenzében lesz szállás és onnan megyünk majd át Pisába, Luccába, illetve én is néztem azóta, hogy Siena és S.G. nem igen fog egy napba beleférni, így én akkor Sienát választom, mert azt is nagyon szeretném látni...San Gimignano-ban már jártam egyszer...igaz, a többiek nem, de szerintem Siena is elég szép lesz, hogy kárpótoljon. :) Így mindenhová tudunk menni vonattal és talán ha mégis marad még időnk Siena után egy kicsi, akkor esetleg Monteriggioni-t még meg lehet próbálni busszal.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Ha Firenzében esetleg tudtok jó szállást, ne tartsátok magatokba! ;)

Előzmény: vélemény (23289)
vélemény Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23290

 Ezek a vonatjegyek mindig ugyanannyiba kerülnek, nem érdemes előre megvenni.

vélemény Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23289

Én két éve küszködtem ugyanezzel,és akárhogy próbálkoztam Luccaból Sienaba nem találtam normális közlekedést.  A firenzei átszállásos volt a leggyorsabb megoldás. Több idő a közlekedés, mint az ott tartózkodás. És akkor még San Gimiről szó sincs.

Siena kb a világ leggyönyörűbb városa, de most kihagynám.

  Luccába én Firenzéből kirándultam egy napra ( kora reggeltől kora estig ) és nem láttam mindent. Nekem Pisa is egy egész nap. 2017 március végén írtam nagyon részletesen mindkettőről.

Firenze Card. Azt  ugye tudod, hogy a templomok is fizetősek és érvényes rájuk a Card?

 A 6 nap az öt éjszaka? Én úgy érezném, hogy ha Firenzében kifizetem a Piitit, az Uffizit, a Palazzo Vecchiot, a Davanzatit( nekem annyira nem jött be) és a két fő templomot ( Novella, Santa Croce), ami együtt kb 45-50€, akkor inkább ráfizetem a Card különbözetét és megnézem olyan csodahelyeket, mint a Brancacci, a Bargello, a San Marco, Battistero, Lorenzo Könyvtár, és a No 1 Dómmúzeum. + a mászósoknak a campanile és a kupola.

Szóval én vagy eltöltenék 5 napot Firenzében, a Cardot ügyesen felhasználva megnézném  az összes fizetős helyet, mert akkor lehet spórolni vele,egyébként brutálisak  a belépőjegyek.  És az utolsó nap Pisa.

Vagy megszállnék 4 éjszakára Luccaban, másfél nap Lucca, fél nap Prato, egy nap Pistoia, és az utolsó nap Pisa. Esetleg alaposabban, nem csak a csodák terével, hanem a várossal is.  És Firenzét eltenném a következő alkalomra.

Előzmény: Sunnyrob03 (23284)
anblock_italia Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23288

Mi két napot töltöttünk Luccában, és úgy tűnt, pont annyi kellett is ahhoz, hogy kicsik "éljünk" is benne, séta, biciklizés a városfalon. Tényleg, jó, hogy eszembe juttattad, ezt a nagy utazásunkat sem dolgoztam még fel, pedig sok izgalmas dolog volt benne! Úgy tűnik nem fogok sokat unatkozni a következő hónapokban! :-)

Előzmény: FLaci (23287)
FLaci Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23287

Én több éjszakát töltenék Firenzében, kevesebbet Luccában. Vagy akár mindet Firenzében és onnan kirándulnék mindenfele.
Pisa + Lucca beleférhet 1 napba, Siena + San Gimignano szerintem csak rohanósan.
San Gimi-ben én nem jártam, de úgy látom Poggibonsi-ig vonat, onnan busz a megoldás.

Előzmény: FLaci (23285)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23286

Köszönöm szépen! :)

Előzmény: FLaci (23285)
FLaci Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23285

Ilyen távolságokra a vonatjegyeket bőven ráér helyben megvenni. Igen, érvényesíteni kell a peronon. Van Lucca és Firenze között vonat. Sienába is vonattal kellene menni Firenzéből.


Menetrendeked nézd itt: http://www.trenitalia.com/tcom-en

Előzmény: Sunnyrob03 (23284)
Sunnyrob03 Creative Commons License 2019.01.07 0 0 23284

Sziasztok, BUÉK mindenkinek! Körvonalazódik szépen lassan a toszkán utunk, mondanom sem kell, hogy azóta sok mindent módosítottunk, átterveztünk. Marad a repülő és mivel az autó bérlést elég macerásnak látom, illetve a parkolást is, ezért úgy döntöttünk, hogy vonat+busz kombóval fogunk közlekedni. A repülőtérről egyből Firenzébe mennénk, ott lenne 2 éjszaka szállás és két nap alatt, amit meg tudunk nézni, azt megnézzük, aztán átmennénk Luccába és ott lenne egy másik szállás, ahol még további 3 éjszakát töltenénk. 1 nap Lucca + Pisa és 1 napra lemennénk busszal Sienába és ha belefér át San Gimignano-ba. A következő nap délutánján jönnénk haza. Így összesen 6 nap lenne. Tőletek prktikus tanácsokat szeretnék kérni, utazással kapcsolatban. Mik azok a buszok, amikkel tudunk menni pl. Luccából vagy akár Pisából le Sienába és Sienából át San Gimignano-ba, majd onnan vissza haza a szállásra. Lucca és Firenze között van vonat is ugye? A vonat jegyet, ha jól olvastam az állomáson felszállás előtt kell érvényesíteni. Szerintetek érdemes előre megvenni az egyes járatokra a jegyeket vagy ott helyben is egyszerűen, gyorsan megoldható ez? Május végén mennénk egyébként, esetleg belenyúlhat júni elejébe is, attól függ hogy találok repjegyet. Firenzében nem veszek kártyát, mert nem fogjuk kihasználni a két nap alatt annyira, hogy megérje. Az Uffizi-be és a Pitti + Boboli kertbe előre veszek kombinált jegyet, ezen kívül a Dvanzati Palotát és a Palazzo Vecchio-t (ha este be tudunk menni) tervezem, plusz a fontosabb templomokat, kápolnákat és parkokat. Ezzel kapcsolatban is várom a meglátásokat, ha vannak, illetve esetleg lehetséges szállás ajánlatokat is szívesen fogadok mindkét városban, prioritás, hogy jól megközelíthető legyen a vonat/busz állomás és nyilván amennyire lehet, költséghatékony legyen. Elég 1 háló és 1 kinyitható kanapés közös helység is hármunknak. 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!