Keresés

Részletes keresés

nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.04 0 0 267
Fáncsi:

Természetesen megyünk a Dreher-váltóra. Ha minden igaz, akkor lesz két csapatunk is...
A jövő húsvétot meg még majd megbeszéljük ;-)

nyuszi

Előzmény: snejderfáni (266)
snejderfáni Creative Commons License 2000.05.04 0 0 266
kivi!
Jó hír. A Sigma jó, összeszereltem (én egyedül! :))) és centire ugyanannyit mért, mint a régi órám. Ugyan a formáját még kicsit szoknom kell, de majd összebarátkozunk. Lehet, hogy kéne adnom neki valamilyen nevet? Mondjuk lehetne pl. az én szent időmérőm Barnabás? Hm?

A futásról meg annyit, hogy igyekszem 5 perces kilométereket futni, tehát általában a sziget 25-27 perc.

nyuszi_
Igen emlékszem, hezitáltam is ... :), de aztán a rózsák csodaszépek amiket hoztál. Köszönöm.
Ugye jössz jövőre is?
De előtte Dreher 14.-én?

kaktusz7
Ne omolj össze, szerintem nemcsak a Sigma miatt vett észre az a drága idegenvezető... ;)

Előzmény: kivi (257)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.04 0 0 265
Ha egyszer egy üzlet beindul... Van egy másik történetem is a Sigmával.
A húsvéti melegben póló nélkül futottam az országúton, mellemen a mellpánt. Megelőzött egy kocsi, ahol csak lehetett, kíváncsi férfifejek lógtak ki az ablakon, és néztek visszafele, de majd kiestek. Szerintem azt hihették, hogy leányzó vagyok, aki melltartóban fut. Aztán gyorsan vissza is bújtak, úgy látszik mégsem egészen úgy domborodom, mint ahogy ők remélték.
Délután pedig rá kellett napozni, mert a mellpánt helyén maradt egy fehér csík. Na az lett volna még szép, ha a következő foci előtt a barátaim a csík miatt azt hiszik, hogy melltartót hordok. :-)
Előzmény: kivi (263)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.04 0 0 264
Kivi!

Lehet, hogy önkritikát kell gyakorolnom, mert az utóbbi két alkalommal nem volt érthető a humorkodásom. :-( Majd megbeszélem a pszichológusommal. :-)
Szóval amikor az idegenvezető hölgy megkérdezte, hogy mit sportolok, rögtön az villant be, hogy a sudár alakomból, a pólón átdagadó izmaimból, vagy ruganyos mozgásomból látta meg bennem a sportolgatót, és persze ez hirtelen előhozta belőlem a férfiúi büszkeséget. Hát nem. Ott volt a csuklómon a jól ismert Sigma (Stigma?), azt ismerte meg.
Így már talán jobban érthető, miért hevertem romokban, hiszen érzékeny férfiúi lelkivilágomat óriási erejű pofon érte. :-)

Kaktusz

Előzmény: kivi (263)
kivi Creative Commons License 2000.05.04 0 0 263
kaktusz7:
Te, ezt én nem értem.... :(
Miért hevertél romokban? Azért, mert ő nem futáshoz használja a Sigmát?
Én is felvátlva használom, mert nekem a bringa a fő sport, a futás csak kiegészítés.
Nem véletlenül adnak az órához egy olyan kis tartót amivel a kormányra lehet erősíteni.
Előzmény: kaktusz7 (261)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.04 0 0 262
Még valami.
A www.extra.hu/futok/ oldalon ott vannak a szigeti hendikepek eredményei, lehet böngészni az idők között.
Most szombaton 10 órakor hendikep!

Kaktusz

Előzmény: kaktusz7 (261)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.04 0 0 261
Szia Fáni!

Nyuszi azt hiszem régebbi futóbolond, mint én, de legalábbis ezen a listán biztosan. Úgyhogy nicknév. Csak próbáltam aktuális viccet komponálni. :-(
Egyébként én is Sigmát vettem két hónappal ezelőtt, és jól szuperál. Csak túl nagy, jobb lenne, ha óraként sem lenne olyan feltűnő. Nemrégiben egy idegenvezető(nő) rámnézett és azt kérdezte: Mit sportol? Elöntött a büszkeség, hát ennyire látszik rajtam, végigmértem és kihúztam magam, megkérdeztem, miből gondolja.
Hát persze, hogy neki is Sigmája van a bicajozáshoz. :-))
Én meg ott hevertem lelki romokban. :-)

Szigetkör: legtöbbször 25 perc alatt, de a legjobb 22.40 volt. Sajna a negyvenhez közeledvén ennyire fussa. :-(

Kaktusz

Előzmény: snejderfáni (256)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.04 0 0 260
Így van! Emlékszel, mondtam is: Fáni választhatsz, vagy rózsakert, vagy Sigma óra...
Aztán szépen ápolgasd a virágokat!!!

A nyuszi. :)))

(ui.: Kaktuszt ne kérjetek, már a rózsák tüskéi is elég szúrósak voltak ;-)

Előzmény: snejderfáni (256)
pen Creative Commons License 2000.05.03 0 0 259
kivi,

Na jó, csak hogy megjöjjön az önbizalmad: nekem még mindig 26 perc egy kör! :(
Majdnem ilyen tempóban megy a két kör is (54-en belül), de egy kört mégsem tudok gyorsabban lefutni - nem nagyon értem miért..

pen

Előzmény: kivi (257)
snejderfáni Creative Commons License 2000.05.03 0 0 258
még nem tom, mert ember tervez, főnök végez...
asszem nem is lesz ebből ma sziget (sajnos), csak az otthoni kis pálya, de az órát azért ott is ki fogom próbálni
előre az este 11-es futásokért :()
kivi Creative Commons License 2000.05.03 0 0 257
Fáni:
Na, milyen a Sigma?

Mindenki:
Hát senki sem írja meg, hogy mennyi idő alatt futja a Szigetkört? Tessék tolongani! :)

Előzmény: snejderfáni (255)
snejderfáni Creative Commons License 2000.05.03 0 0 256
Szerbuc kaktusz7!
Ha ez a Nyuszi egy nicknév, akkó' nem értem.
Ha meg arra a kis fehér állatra gondolsz, aki tudod Húsvétkor... meg miegyéb, akkor szegény azé' nem hozhatott órát, mert egy csomó rózsát kellett cipelnie a leendő virágoskertembe. Azért mégsem terhelhettem túl, nem igaz?
Fáni
Előzmény: kaktusz7 (254)
snejderfáni Creative Commons License 2000.05.03 0 0 255
Futni??? Én?!? Ja! A Szigeten. :)
Ha minden jól megy, akkor ma is megyek, úgy fél hét-hét tájban, osztán teszek egy kört.Meg persze kiporbálom az újat...
Előzmény: kivi (253)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.03 0 0 254
Fáni!

12.500 pénz helyett miért nem kérted inkább meg Nyuszit, hogy tojjon Neked Húsvétra egyet? :-))

Előzmény: snejderfáni (251)
kivi Creative Commons License 2000.05.03 0 0 253
Szia Fáni! :)

Király!
Meglátod, jó szolgálatot fog tenni. Csak arra ügyelj, hogy a mellpánt ne legyen sem túl laza (lecsúszik), sem túl szoros (nehezíti a légzést).
Hol szoktál futni?

Előzmény: snejderfáni (251)
neptancos Creative Commons License 2000.05.03 0 0 252
Ha van kedved, bringatúrára megyünk a
Kerékpáros topik 2.0
-val szombaton.
Amúgy esténként fogok haverral újraúszni járni a Komjádiba.
Javaslom:
csökkentsd a mennyiséget, háromhetente emeld újra,
heti két "X-training", azaz mást csinálás.
Heti 1 komoly lazítás.
még ragozhatnám, de:
www.runnersworld.com
illetve
(előfizetés)
spuri.magazin@interware.hu, ha jól tudom.
Sok sikert!
n.(31)
Előzmény: mitrohogsz (250)
snejderfáni Creative Commons License 2000.05.02 0 0 251
Szia kivi!
Többet megnéztem - mit,mennyiért és hogyan tud alapon - s végül egy Sigma PC6-ost vettem 12.500.-pénzért. Ha minden jól megy, akkor holnap ki fogom próbálni, aztán majd beszámolok... Köszönöm a segítséget neked is meg a többi hozzászólónak is.
Üdv: SF :)
Előzmény: kivi (240)
mitrohogsz Creative Commons License 2000.05.02 0 0 250
Kedves N,
Hát ami igaz, az igaz, a bemelegítés az nálam annyi, hogy elkezdek sétálni és közben egy-két mondjuk úgy, "bemelegítő mozdulatot" végzek. Erősíteni egyátalán nem erősítek, a futás előtt 3 hónapig rendszeresen tornáztam, de most csak futkosok. Igen, igen vasárnap pihenek! Lazítani szoktam futás után, de azt sem túl sokat...Ami a lábat illeti, egy Adidas futócipőben futkosok. Krémek??!
(Lehet, hogy már nem is kell válaszolnod ezek után, hiszen igen jól látszik hol kéne változtatnom.)Még csak annyit, hogy nagyon megszerettem a futást, pedig korábban egyátalán nem kedveltem. Így 30 felé hogy megváltozik az ember...
Előzmény: neptancos (246)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.05.02 0 0 249
Sziasztok!

Van egy rossz, meg egy jó hírem. A rossz, hogy tényleg vannak olyan mindenre elszánt alakok, akik 18 perc alatt lefutják a szigetkört. :-)
A jó hír pedig a pulzusmérővel kapcsolatos. Az a 10-15.000 Ft-os Sigma az ár/szolgáltatás viszonylatban jónak mondható. Pulzust mér, és stopper is van rajta, tehát nem kell két dolgot a karra erősíteni.
A POLAR típusú pulzusmérő legolcsóbb változata 15 ezer körül van, de nincs rajta stopper.
Amin pedig sok szolgáltatás van - pulzusmérés, stopper, részidők, köridő, ébresztő stb. - 50 ezer körül jár.
A TIMEX kint volt a Vivicittán, ott azt mondták, hogy ősszel kerül a forgalomba a pulzusmérős órájuk kb. 30 ezerért. Amit most árulnak női pulzusmérős óraként, az bakfitty, mert nem méri a pulzust, hanem csak segít kiszámolni. És meg kell állni vele, mert mindkét kézre szükség van a méréshez. Szóval igazából annak jó, aki nem tud egy kétjegyű számot hattal megszorozni. :-)
Ja és a Casio is árul ilyen bakfittyet 17 ezertől kezdődően.

Kaktusz

Előzmény: Silhouette (231)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.05.02 0 0 248
MR!

Lehet, hogy hasonló cipőben jársz, mint én pár éve. Lelkesen futottam, többet, mint szabad lett volna: tüdővel bírtam, de a lábam akkor még nem szokott hozzá a rendszeres terheléshez.
NEM szabad 3 hónap után ennyire terhelni. (Heti 6x40-50p sok!!! - jó, hogy sokat edzel, de a futás nagyon egyoldalú terhelést jelent) Hagyni kell, hogy annyira megerősödjenek az izmaid (combizom, egyebek), hogy a térd- és egyéb izületekre jutó terhelés egy részét át tudják venni. Kirugózni a földet érés pillanatát, rugalmas lábbal futni, nem odacsapni a földhöz... Ehhez kell néptáncos által említett bemelegítés. Szoktam Richtofitot is használni futás előtt.
Ne várd meg, hogy nagyon elkezdjen fájni. Cseréld le a heti 6 edzésed egy részét úszásra, bicajra: ezt meg fogja hálálni a térded. Sokkal többet mozog ilyenkor az izület, sokkal kisebb terhelés mellett. Ezekkel is lehet olyan intenzív edzést végezni, erősítik a lábat is.
Megelőzésképppen feltétlenül kenegesd valamilyen gyulladáscsökkentővel (Fastum gél, Flector EP, Diclofenac, meg van egy rakás hasonló) pl. minden este. Vigyázz magadra!

üdv, nyuszi

Előzmény: mitrohogsz (245)
kivi Creative Commons License 2000.05.01 0 0 247
A Szigeti Hendikep-en indult már valaki közületek?
neptancos Creative Commons License 2000.04.29 0 0 246
Nyuszi
Nagyon szívesen.Az ember szereti tudni, mennyit fut, nem?
Mitrohogsz
Bemelegítesz?
Erősítesz?
Pihensz?
Lazítasz?
Cipőd jó?Ilyen adagokhoz való?
+Krémek?
n, aki táncol a hétvégén, ha igaz, nem fut
mitrohogsz Creative Commons License 2000.04.28 0 0 245
Sziasztok!
A tanácsotokat szeretnám kérni. Immáron 3 hónapja futok rendszeresen, 40-50 perceket reggelente. (6X egy héten, vas. pihenőnap.)Most jutottam el odáig, hogy guggoláskor fájnak a térdeim és úgy ripeg-ropog, hogy csak na. Nincs súlyfeleslegem, (168-55) úgyhogy azt gondolom nem a súlyom miatt van túlterhelve. Mit csinálok rosszul, mit csináljak másként? Előre is köszi-MR
nyuszi_ Creative Commons License 2000.04.28 0 0 244
Szerény véleményem szerint az SzVSz jelentése Szerény véleményem szerint.
Szóval 5.2 km ha mindkét híd alatt átbújsz. Köszönjük a földmérőbrigád jelentését :)))

Mindenkinek jó futást-bicajozást-miegymást a hétvégére.

Előzmény: Butch Cassidy (243)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.04.28 0 0 243
"Bringásórám szerint 5.2 a Szigetkör. Többször mértem.Az ami a reklámórán van, az SzVSz reklám.
"

Akkor ez már hivatalos.

Egyébként mi az az SzVSz?

Butch

Előzmény: neptancos (242)
neptancos Creative Commons License 2000.04.28 0 0 242
Butch!
Bringásórám szerint 5.2 a Szigetkör. Többször mértem.Az ami a reklámórán van, az SzVSz reklám.
Hali!
n.
Robin Creative Commons License 2000.04.28 0 0 241
snejderfáni,
Bikeposta
itt nézz körül, és kérdezd badmad-et, nála kaphatod valószínűleg most éppen a legolcsóbban, 10000-ért (másutt 14-15).
Előzmény: snejderfáni (239)
kivi Creative Commons License 2000.04.26 0 0 240
Bringaboltokban kapsz Sigma PC6-os órát. Mellpánttal működik, pontosan mér és olcsó (8-9ezer). Alsó-felső határértéknél sípol, stopper is van benne. Tehát viszonylag keveset tud (köridőket például nem), de amit tud, azt jól csinálja.
Én már másfél éve használom, tökéletes.
Előzmény: snejderfáni (239)
snejderfáni Creative Commons License 2000.04.26 0 0 239
Sziasztok,
Egy kis segítségre volna szükségem, mivel ma sikeresen elhagytam az egyetlen órámat... Emlékszem, hogy valahol, valamék topicban - mintha néptáncos (?) - írta volna, hogy hol lehet könnyen, gyorsan pulzusmérős órához jutni. Nagy összegeket ezek után nem akarok rá áldozni, mert hátha ezt is elhagyom.... Szóval akinek használható ötlete van, legyen szíves ossza meg velem.
Előre is köszönöm. F.
nyuszi_ Creative Commons License 2000.04.26 0 0 238
Természetesen kihagytam a linkből a mailto: -t, szóval:
bonakiado@elender.hu vagy bona@latvanyos.com ...
Előzmény: nyuszi_ (237)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!