Keresés

Részletes keresés

Lehoczki Gabor Creative Commons License 2000.02.08 0 0 102
Sziasztok!

Nagy örömmel találtam rá a topikra! Most vagyok abban a helyzetben, hogy kezd jönni a jó idő, és az ember kimondottan vágyik ki a szabadba futni egy kicsit. Régebben (5-6 éve) is futottam 1-2 kilométereket, aztán 1998. július 3-tól kezdve 2 hónap alatt felkészültem annyira (napi 2 futás reggel-este, reggel min 2 km, max 4 km, este min 3 km, max 14 km, egyszer reggeli futás nélkül 21 km 6 hét felkészülés után edzésként), hogy a 98-as Nike félmaratont a zuhogó eső ellenére gond nélkül lefutottam 1:51:39 alatt. Tudom, nem vagyok egy bendzsonzon, de szerintem 30 évesen nem rossz. Aztán rá egy hétre itthon edzésként 26,3 km 2 óra 20 percen belüli idővel. Aztán kecskeméti félmaraton 98 szeptemberében, majd 99 március velencei tó 14 km. Azóta kicsit hanyagoltam a futást, fel is szedtem kb. 10 kilót, de azért nem adtam fel végleg. Kérdésem: tudja-e valaki, hogy a velencei tói futás mikor lesz pontosan?

Planney Creative Commons License 2000.02.08 0 0 101
Nos? Semmi ötlet?

P.

Planney Creative Commons License 2000.02.07 0 0 100
Lehet, hogy volt szó róla ebben a topicban, de sajna nincs időm végigolvasni: milyen futócipőt érdemes venni? Magam részéről Nike mániás vagyok, azon belül milyen típust érdemes?

P.

kamikázé Creative Commons License 2000.02.03 0 0 99
Asszem én.

Margitsziget
"Fénykoromban" (9-10 éve) 20 percen belül bírtam futni a Szigetkört (természetesen a két híd alatt), persze akkor még nem futottam maratonokat. Mostanában 22-23 perc, ha nagyon megerőltetem magam, de én is inkább hosszabbakat futok, 10 km a minimum. A héten határoztam el, hogy összeszedem magam és újra rendszeresen futok, mert vészesen közeledik a Pécs-Harkány futás és nem szeretnék elpusztulni.

Peace
kamikz

nyuszi_ Creative Commons License 2000.02.03 0 0 98
Jöjjön, aminek jönnie kell! Várjuk a 100. hozzászólást. Vajon, ki lesz a szerencsés nyertes?
kamikázé Creative Commons License 2000.02.02 0 0 97
neptancos

Itt vagyok. Látom feléledt a téma, de most mennem kell. Holnap írok (mostmán tényleg).

Peace
kamikz

Előzmény: neptancos (95)
neptancos Creative Commons License 2000.02.02 0 0 96
Na ez van, ha az ember siet. Bocsi!
neptancos Creative Commons License 2000.01.31 0 0 95
Nekem a jobbik Saucony-mban van háló is, lavagô is, meg valami két másikspéci anyag is!:)))
Kami, itt vagy?
nyuszi_ Creative Commons License 2000.01.31 0 0 94
Stone régi kérdésére (64):
Asics 2040-es eddig nem jött be Mo.-ra. Utódja a 2050-es viszont lesz, a nagykerben március közepére ígérték. Mellesleg mintadarab már volt kirakva, még jó, hogy az én méretemben... fel is próbáltam gyorsan. Meggyőző volt: könnyű, puha, sarok belső oldalán kicsit megerősítve a befelé billentés ellen. Hasonló volt a Gel Lyte DS. Árak: GT 2050 17.9k, Gel Lyte DS 17k (ez a nagyker, erre rájön +25% nekünk, egyszerű földi halandóknak...)
Kár, hogy nem lesz türelmem kivárni március idusát.

néptáncos (94):
Még fogok töprengeni hogy zselé, gyurma (=adiPRENE), levegő, vagy szúnyogháló :))) legyen a lábam alatt, de vsz. most ki fogom próbálni a Saucony-t.

mindenki:
Tessék húzni a nyúlcipőket, enyhül az idő!!! (egy darabig legalábbis...)

nyuszi

Előzmény: Stone (63)
neptancos Creative Commons License 2000.01.29 0 0 93
Kedves nyuszi, engedd meg, hogy mekkössem a cipőpertlidet! 80 kilcsi, az igen!
Nekem egy addigra széttaposott adidasom volt, futni Sauconyban futok. A maratonra törtem be a másodikat. Picit széles a lábfejem, nagyon bejön a B kaptafaforma, meg Tóni tanácsai. (A tulaj a S-ban). Az Asics futócipő, amerikai mint a S., egy versenyen mégi sokkal több s.-et látni nálunk. ameriakiakon is relatív sok ilyen van. Adidast meg csak elvétve, bár néha jókat is hallani róluk.

Ami fontos lehet: a légpárnás(légbetétes kiépítettség. Ha sok a betonabból a 80 kilcsiből,akkor talán ez számít. De pl. a New Balance meg a Mizuno se ilyen rendszerű.

Émmeg mos kezdek újra futni.1előre heti 5-10km.

nyuszi_ Creative Commons License 2000.01.28 0 0 92
Heti 4-5 (versenyre készülve 5) alkalom. Egy edzés mondjuk 15 km, ez az "alap". Hét végén péntek-szombaton belehúzok, akkor hosszabb a táv. (Mondjuk nem a legjobb egy szombat esti 25+ km után még hajnalig bulizni, de volt már rá pár példa...)

Jó hétvégét kedves mindannyiótoknak,

nyuszi

Előzmény: mezga geza (91)
mezga geza Creative Commons License 2000.01.28 0 0 91
Az igen!

Es milyen 'bontasban'?

Előzmény: nyuszi_ (90)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.01.28 0 0 90
Hi!

Nagy cipőkeresésben vagyok mostanában (nagyon le vannak már nullázva a cipőim). NB nem nagyon lesz, azt már érzem. Viszont voltam nemrég a Sauconysoknál, akik tök készségesek voltak, és mindent megmutogattak, elmagyaráztak, jó volt látni, hogy értenek hozzá.
Asics nagyker: ez is azon a környéken van: választék van, azaz inkább lesz, mert amit kiszemeltem magamnak, azok az új modellek március közepére érkeznek csak meg :((( Hogy fogom addig kibírni???
Eddig csak adidasokat (meg egy kósza nike-t) tapostam, tehát kérdezem: mit tud az Asics/Saucony, melyiket szeressem?

mezga geza (87) : Heti hany km-ert futtok?

-Most 60-80.

--
nyuszi

Előzmény: neptancos (89)
neptancos Creative Commons License 2000.01.26 0 0 89
Hali!
A RonHill-ben amikor utoljára jártam, volt egy aranyszínű szöges, valami Carl Lewis nevű ürge cipőjének a másolata.
A szigeten most mindenki középen fut, én ugyan voltam egyszer körbe is, de ócska volt.
Cipő: nekem ilyenkor a terep-talpú Grid Jazz jön be, melegebb időben és hosszabb/gyakoribb futásokra már nem használom. Van, aki adidasban nyomul, az Asics se rossz, a N.Balance és a Mizuno abban különbözik a többitől, hogy egyes fajtáinak a talpa egyféle anyagból készül, nem többrétegű.Be kell rúgni az ilyet.

Bocs, a másik híd az term. az Árpád-híd feljárója.

Most keveset, tán heti egy kört,de ez hamarosan változni fog.
n.

nyuszi_ Creative Commons License 2000.01.26 0 0 88
A NB miatt el vagyok keseredve. A barátomét egyszer felpróbáltam, állati kényelmes. A Ron Hill-ben (Veres Pálné u. 10) a múltkorjában csak a szokásos Asics választék volt, meg néhány Brooks, NB sehol.

A Sziget nem nagyon csúszósjegestrutyis mostanában? Csak keresztülmentem rajta a középső úton, de láttam, hogy a betonjárda és az autóút kivételével minden merő egy jég. Vagy szöges hegymászócipőben futtok? :) A téli szezonban már zúgtam egy párat mindenféle vacak göröngyös jeges helyeken...

Vigyázzatok magatokra!
--
nyuszi

Előzmény: neptancos (85)
mezga geza Creative Commons License 2000.01.26 0 0 87
Jaj de hulye vagyok. Most jutott eszembe, hogy a masik hid biztos az Arpad hid szigeti "nyulvanya".
mezga geza Creative Commons License 2000.01.26 0 0 86
neptancos,

A "ket hid alatt" az egy teljes kort takar? Vagy az valami speci kor? En csak egy hid alatt szoktam elfutni (Margit hid).

Heti hany km-ert futtok?

Előzmény: neptancos (85)
neptancos Creative Commons License 2000.01.26 0 0 85
Igen, 26 perc az ősszel, a két híd alatt.
Volt jobb is,most meg rosszabb.
Edzésnapló sajnos lustaságba ütközik. Edzésterv szokott lenni, főleg verseny előtt.
New B.: Sajnos, úgy tudom, kivonulnak a piacról. Talán a Veres Pálné u.-ban van, a Nyugati téren mexűnt.
Runnersworld szerint pl. Japánban Mizuno a király, itt nincs.
n.
mezga geza Creative Commons License 2000.01.25 0 0 84
Sziasztok

Erot vettem magamon elmentem futni vasarnap a margit szigetre 2 honap utan eloszor. Tok jo volt.

Fut meg valaki ott? Legjobb koridok?

nyuszi_ Creative Commons License 2000.01.25 0 0 83
Edzésnapló:
egy szimpla kis kockás füzetbe (ilyen volt akkor épp otthon) fel szoktam írni ezeket: dátum, időpont, útvonal, táv, időtartam.
Ezen kívül, hogy milyen idő volt, melyik cipőben voltam - ez utóbbit azért, hogy tudjam, melyik cipőm az igazán tartós. Ha valami sérülés, betegség van, akkor ezt is feljegyzem (Ha később hasonló gondom támad, akkor vissza tudom nézni, hogy mikor volt, mitől alakult ki, hogy jött rendbe stb.)

Edzéstervként nagyjából azt szoktam kitűzni, hogy az adott hónapban mennyit akarok futni. (Egy hétre nem is tervezek, mert sokszor felborítja valami, de a havit általában tudom tartani.) Egy hónapban van egy könnyebb hét. A heti bontás meg attól függ, hogy milyen programjaim vannak, kivel futok stb. A lényeg, hogy minden héten van rövidebb távú gyors edzés, és van egy egészen hosszú is, lassú tempóban. A többi meg a pillanatnyi kedvemtől függ. Arra próbálok ügyelni, hogy _ne_legyen_túl_sok_ az erős edzés.

Várom a többiek véleményét is...

üdv,
nyuszi

Előzmény: makos (81)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.01.25 0 0 82
Helló!

Ne süllyedjen már el ez a jó kis topik!
Tudna valaki tippet adni, hogy hol árulnak _New_Balance_ cipőket itthon? Ki szeretném próbálni. Állítólag az USA-ban a Nike mellett a NB a nagy ász a futócipők között. Egy pár üzlet címe volt egy régi Spuriban, de azok vagy megszűntek, vagy nem forgalmazzák már ezt a márkát. Help!

nyuszi

makos Creative Commons License 2000.01.25 0 0 81
Hello!
Vezettek edzesnaplot? Milyet? (fuzet, program, stb...) Mit irtok bele?
Udv:makos
kamikázé Creative Commons License 2000.01.11 0 0 80
Szassztok!

Tegnap kaptam meg a XVI. Pécs-Harkány Országúti Futóverseny (így hívják) kiírását. Ebből szemelvényezek egy kicsit:

Rajt: febr. 27. vasárnap de. 10:30 PVSK csarnok, Pécs, Verseny u. 2.
Cél: Harkány, Fürdő Vállalat irodaháza
Táv: 25 km
Nevezés: helyszínen 8-10 óráig 500 Ft.
Frissítő állomás: 15 km (Szalánta), 20 km (Túrony)
Információs tel.: 30/2020-005
Az első 300 beérkező emlékpólót, minden beérkező sorszámozott emléklapot kap.
Az utcai cuccot Harkányra szállítják, ahol a rajtszám felmutatásával kiadják a strand előterében. A rajtszám egyébként belépő a Fürdőbe.
Visszautazás 13:45-kor a rendezőség buszával vagy egyénileg.
Az útvonal az első 5 km-en kb. 100 m-t emelkedik, aztán a 18. km-ig gyakorlatilag sík. Ezután 19-20. km-ig 50 m-t "esik". A második frissítőre elég nagy szükség van, mert utána egy viszonylag meredek szakaszon vissza kell "mászni" az eredeti magasságra. Az utolsó 3 km-en viszont több mint 100 m szintkülönbség van lefelé, ami szintén fárasztó tud lenni. A fürdő mindenesetre nagyon nagy ajándék a végén.

Peace
kamikz

neptancos Creative Commons License 2000.01.11 0 0 79
Az febr. 27?
n.
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.01.03 0 0 78
Sifutas rogyasig !!!

Nektek is BUEK + jo felkeszulest! Mihez is? Lesz a Pecs-Harkany elott meg valami izgalmas?

H

Előzmény: neptancos (77)
neptancos Creative Commons License 2000.01.03 0 0 77
BÚÉK!
Ki mit csinál?
neptancos Creative Commons License 1999.11.20 0 0 76
Az ma van:(((((
De megjelent a Spuri, benne némi listaszerű a télre. Pl. Vác, dec 5, 13 km Mikulásfutás. Könnyen lehet, jogy megyek. (Szabin leszek.)
Hali!
Előzmény: kamikázé (75)
kamikázé Creative Commons License 1999.11.16 0 0 75
Szassz neptancos!

A TV-torony tövéből indult a túra. Pécsett is köd vót, de látni lehetett a napot már reggel is és délelőttre már ki is sütött. Én rövidgatyában és rövidujjú pólóban futottam (igaz, azé' kesztyű is vót rajtam), hogy ne álljak meg, de még így is alaposan megizzadtam. 3 és fél óra alatt mentem végig a 30-as távon. Az erdőben a legnagyobb gondot a sár okozta, de sikerült végig "talpon maradnom", és a cipőm is végig a lábamon vót. Három Canadadryossal (két fiú, egy lány) mentem oda, de elkavartunk már az elején, mert ők előbb indultak egy picit, mondván, hogy úgyis utolérem őket. Aztán gyanús lett a dolog, mert már majdnem a féltávnál vótam, és még mindig nem találkoztam velük. Erre jönnek szembe és kiderült, hogy ellenkező irányban indultak el. Sebaj, majd a célban találkozunk. De nem így lett. Siettem mint az állat, hogy előbb érjek be. Ez sikerült is, mert még ott volt a kocsijuk a parkolóban, a cél közelében, amikor odaértem. Vártam rájuk másfél órát, de nem jöttek. Este derült ki, hogy alaposan eltévedtek, mert ugye már senki nem volt ott az ellenőrző pontokon, mire odaértek (igaz, hogy volt térkép is), így nem vót aki irányíccsa űket.

Szekszárd
Azé' vannak ott is dombocskákok.
Rajt: Nov. 20. 8 és 9 között (futóknak később is lehet).
5. sz. Ált. Iskola (Penny Market előtt).
Inf.: 06-30-2020005 Maros Vera

Akkor jössz?
kz

Előzmény: neptancos (74)
neptancos Creative Commons License 1999.11.14 0 0 74
Hali!
Miskolcon voltam, tiszta köd volt, siettünk a vonathoz, a túra végén még futotttunk is. Milyen volt Pécs?
Szekszárd nem lapos?
Milyen nap az?
n.
Előzmény: kamikázé (61)
neptancos Creative Commons License 1999.11.04 0 0 73
Szentendrei út Duna felőli oldala, Kaszásdülő mh.,
az aluljáró kijáratánál be az udvarba, fehér alapon kék logo, vöröstéglás épület. Házszám, tel. szám stb. a Spuriban.(Meg otthon.)
Milyenek a Veres Pálnéban? Ott se tökhülyék elvileg. Ja, és pl. Mizuno névtől se kell megíjedni, New Balance stb, is létezik. Ld. Runnersworld.com, ha nekedmegnyitjaaszarbrowser.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!