Keresés

Részletes keresés

szerencsefel Creative Commons License 2000.06.08 0 0 494
OFF

Nem Te vagy az első, aki ezt kérdezi. Nem, nem, nem, nem vagyok bányász.

ON

Előzmény: kaktusz7 (493)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.08 0 0 493
Off

Szerencsefel, Te amúgy "bányász" vagy?

On

Out :-)

Előzmény: szerencsefel (492)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.08 0 0 492
Kemosabe!

Az edzettségi szintem biztos nem 0, de azért nem hiszem, hogy egyből le tudnék futni 7 km-ert. Azért a fokozatosság elvét betartva remélem előbb-utóbb sikerülni fog. : )

Előzmény: kemosabe (491)
kemosabe Creative Commons License 2000.06.08 0 0 491
Kedves Szerencsefel és mindenki,

2 évvel ezelőtt hasonló cipőben jártam én is. Ekkor kb. 10 kg feleslegem volt (legalábbis akkor úgy saccoltam) és elkezdtem a barátaimmal futni járni. A fokozatosságot nem nagyon tartottam be, mert társaim jobb kondiban voltak, mint én. Rögtön 7km-mel kezdtük, de csak az első alkalommal kellett rövid sétával megszakítanom a futást. Szerintem ez annak köszönhető, hogy előtte igen rendszeresen és keményen edzettem kerékpárral (a Hármashatár-hegyre fel). Érdekes, hogy a kerékpározás hatására egy grammot sem vesztettem testsúlyomból.

Ezzel csak azt szerettem volna mondani, hogy a kezdeti futásadagodat is az erőnléted alapján magadnak kell belőnöd úgy, hogy ne menjen el mindjárt a kedved tőle. A (szerintem nem vészesen nagy) túlsúlyod ellenére lehet, hogy az erőnléted jó. Nagy segítség szerintem, ha sikerül társakat is találni az edzéshez, mert akkor könnyebb a rendszerességet betartani és kevésbé unalmas.

A futás elkezdését csak ajánlani tudom. Semmilyen más rendszeres mozgás azelőtt nem lendített ennyit az erőnlétemen és közérzetemen. Hatására fokozatosan elveszítettem 15 kilót annak ellenére, hogy sokkal többet eszem, mint előtte (90 kg -> 75 kg). Pedig a fogyás nem is volt elsődleges célom.

Sok sikert az edzésekhez!
Kemo

szerencsefel Creative Commons License 2000.06.08 0 0 490
Kaktusz7!

Köszi, kipróbálom. : )

Előzmény: kaktusz7 (489)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.08 0 0 489
Szerencsefel
Erre is van egy jó ötletem. :-) Előfordul, hogy hétvégén reggel 8-9 körül megyek futni, néha így a reggeli szokott kimaradni. És ha utána, de még ebédidő előtt megjön az étvágyam, eszem rá valami zöldséget, vagy egy almát.
Előzmény: Inner Circle (3590)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.08 0 0 488
Én inkább reggel szeretnék futni. Vacsorára egyébként már alig eszem valamint (pl. 1 fél karalábé v. kefír v. egy kis gyümölcs).
Előzmény: Inner Circle (3590)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.08 0 0 487
Hurvinekhez kapcsolódva:
Megpróbálhatod a futást vacsora helyett is, nekem el szokta venni rövid távon az étvágyamat. Szóval nálam be szokott jönni: ebéd, kevés(!) uzsonna, este 7-8 körül futás, 10-kor fekvés.
Bár Szerencsefel, ha betartod a tényleg nagyon fontos fokozatosságot, akkor nem biztos, hogy ez az elején, rövidebb távok esetén Nálad is bejön.
Előzmény: Inner Circle (3590)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.08 0 0 486
Hurvinek_2!

Neked is köszönöm a tanácsokat. Akkor döntöttem, elkezdem a futást is. Már csak egy jó cipő kellene, de a vásárlás előtt alaposan átolvasom a topicot.

Előzmény: Inner Circle (3590)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.08 0 0 485
Zmac!

A biciklizést már 1,5 hónapja csinálom és fitness kazettákra is tornázom. Eddig már 8 kg lement.

Köszi a tánácsot.

Előzmény: Inner Circle (3590)
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.06.08 0 0 484
Kedves szerencsefel,

Szerintem kezdj el futni szep fokozatosan, ha lehet akkor ne betonon. Egy stabil cipo is sokat segithet (cipo temarol a topicban olvashatsz eleget).

Ami fontos:
Egy futas utan a fogyni vagyo boldogan latja a merlegen, hogy lement egy-ket kilo. Igen am, de ezt a sulyveszteseget nagyobb reszben potolni kell. Futas utan (na nem egybol utana) igyal, egyel. A szervezetet nem lehet sokaig kizsigerelni.

Szerintem jo modszer egy korai (szereny) vacsora utan egy-ket oraval futni egyet, utana inni es masnap bosegesen reggelizni.

Udv,

H

Előzmény: Inner Circle (3590)
Zmac Creative Commons License 2000.06.08 0 0 483
Ki

Mostanában minden hozzászólás úgy jelenik meg, mintha IC-nek válaszoltunk volna. :(
Természetesen Szerencsefel-nek írtam.

Be

Zmac Creative Commons License 2000.06.08 0 0 482
Javasolnám először a gyaloglást és a biciklizést, amíg egy kicsit könnyebb leszel. Ha módod van rá, mindenképpen puha talajon (földút) kezdd a futást, és ne aszfalton, mert az utóbbi sokkal jobban megterheli az ízületeket. Ha mégis kénytelen lennél aszfalton futni, akkor csak óvatosan emeld a terhelést.

Sok sikert!!!

Előzmény: Inner Circle (3590)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.08 0 0 481
Szeretnék elkezdeni futni. Hogy járatosabb legyek a témában megvettem a Futók könyvét és most éppen azt tanulmányozom. Azonban van egy kis gondom. 10 kiló súlyfelesleggel rendelkezem, amitől most igyekszem megszabadulni. Szerintetek elkezdhetek-e most futni? Nem terheli-e meg nagyon az izületeket? Vagy inkább várjam meg, amíg leadom a 10 kg pluszt?
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.08 0 0 480
Kösz!
Előzmény: Inner Circle (3590)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.08 0 0 479
Philips családi futónap:

Klikk ide: http://www.elender.hu/hunrun/verseny/philips.html.

Előzmény: Inner Circle (3590)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.08 0 0 478
Ahojtye!

12-én, Pünkösd hétfőn a Margitszigeten állítólag lesz egy Phillips családi(?) nap, ennek keretében szerveznek egy 5 km-es és egy 21 km-es futást.
Tud erről valaki részleteket?

Előzmény: bodzavirag (477)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.07 0 0 477
pen,
Erről a 7 km-es futásról annyit tudok így fejből, hogy 07.01.-én lesz, este 7-től. Fila futóverseny, és a Fila boltokban lehet nevezni már rá.
Majd még megnézem a szórólapot!
bodzavirag
Előzmény: pen (471)
Robin Creative Commons License 2000.06.07 0 0 476
Neptancos üzeni bécikének, hogy úgy gondolta
SMS-re nem tud válaszolni, de őt hivhatod, mikor hol
és azt is hogy ő is Sauconi törzsvásárló.
Azért kért meg, mert mostanában keveset van netközelben.
Zmac Creative Commons License 2000.06.06 0 0 475
Nem szeretnék sem a tömegversenyek, sem az előttem szólók ellen beszélni, de... Talán inkább kiegészítés.

Ezekhez az eseményekhez hozzá kéne tartoznia annak, hogy a nagyon alkalmi résztvevőkben tudatosodjon, hogy az évenkénti néhány (6-10) versenyen való részvétel önmagában nem sportolás! Ezt nem a nagyképű profi mondja, hanem az élettan! Ezzel még véletlenül sem azt sugallom, hogy inkább ezt se csinálják, de senki ne higyje, hogy akkor ő már nagyon egészségesen él. Az edzőm mindig két szóban foglalta össze a fizikai felkészülés lényegét, irányelvét: fokozatosság és rendszeresség.

Elismerem, hogy aki sohasem sportolt, attól nagyon szép teljesítmény a 7 km végigküzdése. Éppen csak nem jó. A saját egészsége szempontjából.

kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.06 0 0 474
Egyetértek Hurvinekkel.
Fogjuk fel ezt a Libresse futást egy kis vidám népünnepélyként, amin sokan le tudják mérni, mire képesek, vagy éppen bebizonyítják maguknak, vagy másoknak, hogy képesek erre. Zene, napsütés, tömegbe dobott labda, szóval érezzük jól magunkat együtt. Tényleg nem verseny, én mindig tömegfutásnak nevezem az ilyeneket. Mert arra jó, hogy az ember - az asszony :-) - ne szégyenkezve, nevetéssel, meg hülye beszólásokkal kapjon rá a futás nyújtotta örömökre, mert a tömeg húzza magával, akaraterőt ad, nem engedi leállni, aztán ha végigment, eltölti egy jóleső érzés, de jó, hogy így sikerült. Aki igazából versenyezni akar, az szerintem úgysem ebben a hatezres tömegben fog, vagy pedig a rajtnál beáll az első sorba.

És ha már egy hölgynél ettől kattant be valami, hogy ezentúl tényleg de jó lenne rendszeresen mozogni, már megérte.

Kaktusz

Előzmény: hurvinek_2 (473)
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.06.06 0 0 473
Kedves Elnok ur,

Irod: "Ennyi elhizott, mozgasserult, krahacsolo, zihalo embert en meg nem lattam egy helyen"

Szerintem ez a rendezveny (direkt nem irok versenyt) foleg a NEM rendszeresen sokat futoknak van. Ha jol emlekszem a regebbi kiirasokon futni es/vagy gyalogolni hivtak a nagyerdemut (ideit nem lattam)

A tomegnyomor es az ebbol adodo kellemtlensegek sokkal inkabb a rossz helyszinvalasztasnak (lasd: minimax futas) tudhato be, mintsem azoknak akik minden erejuket bevetve megprobaljak vegig gyalogolni a tavot.

Sokszor hallottam a szigeten tulsulyos kocogo nokhoz intezett rosszindulatu/durva beszolasokat.
Pedig tobseguk meg nem orombol fut, hanem megprobal valtoztatni az eletvitelen. En tisztelem oket (es talan ezert kaptam fel a fejemet a hozzaszolasod olvasasakor - remelem indokolatlanul :)

Udv,

H

Előzmény: Elnok ur (466)
Bécike Creative Commons License 2000.06.05 0 0 472
Hát.... talán sok volt az amatőr, talán azt hitték, hogy felkészülés nélkül is megy, vagy talán nem olvasták a futók etikai kódexét, avagy a 10parancsolatot.
Talán a szervezőknek kellett volna erre felhívni a figyelmet???
Bízzunk benne, hogy jövőre nem így lesz!
Előzmény: Elnok ur (466)
pen Creative Commons License 2000.06.05 0 0 471
Sziasztok!

Köszi a gratulációkat! Mi is ez a július 1 este 7 óra? Benne lennék egy újabb közös rajtban.. :o)
kiseszter -így utólag is jó tudni, hogy te is kinn voltál, másnaposan abban a dög melegben nem kis teljesítmény!

üdv

pen

Előzmény: bodzavirag (464)
neptancos Creative Commons License 2000.06.05 0 0 470
Igen.
n.
Előzmény: Sepi (433)
neptancos Creative Commons License 2000.06.05 0 0 469
Fiúk! Tavaly volt a maratonon egy "idős" néni, aki népviseletben futotta a távot, szerintem futhatnátok a Libresse-en négy kilométert valami hasonló szerelésben edzőcipővel kombinálva. Ha nem teccik nem kő megfogadni! :)

Ja, előttem ment át a Lánchídon. Szlovák néni, szlovák viseletben, rendszeresen fut.
n.

Előzmény: snejderfáni (424)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.05 0 0 468
Szia Bodzavirag

Szerintem ahogy futottal a Libressen 7 km meg sem kottyan neked Probald meg! Ha osszejon lehet hogy en is csatlakozom de nem biztos hogy itt leszek
Ez az este 7 hatarozottan tetszik

Előzmény: bodzavirag (464)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.05 0 0 467
Szia Elnok ur

szerintem egy kicsit tenyleg soteten latod a helyzetet bar az igaz a Libresse ilyen szempontbol a legrosszabb verseny Tul rovid a tav es pl rengeteg gimnazista lany indul mert tanarno benevezi oket es negyes otos sorokban vegig setaljak a versenyt Az elso km tenyleg eleg rossz volt mert allandoan elozni fekezni kellett es az sokkal tobb energiaba kerul de mindamellett szerintem a ket evvel ezelottihez kepest rengeteget javult a szinvonal (legalabb mar nem az autok mellett futottunk vegig Azert mint rcsiga hadd vedjem meg legalabb azokat akik lassan de becsulettel vegigkocogtak a tavot
Azert szep toluk hogy indultak!

Előzmény: Elnok ur (466)
Elnok ur Creative Commons License 2000.06.05 0 0 466
Sziasztok futobolondok :-))
Gratulalok a libresse futoknak.. A felesegem is futott, 22 perc alatt sikerult teljesitenie, ami ebben a melegben nem egy rossz eredmeny. En is trappoltam vele, s elegge elszomorodtam a mezony lattan. Ennyi elhizott, mozgasserult, krahacsolo, zihalo embert en meg nem lattam egy helyen. Ok tudom, hogy az is szep, hogy megprobalja, de szerintem az megiscsak lehangolo, hogy van aki a rajt utan 300 meterrel mar setal :-( S azt hiszem a setalokon kivul szamomra az maradt meg legemlekezetesebben, hogy ez volt az elso futoverseny, amikor embereket lattam elesni azert mert valaki ostoba hatulrol megakasztja az elotte haladot. A frissitoallomasnal pedig egyenesen tragedia volt. Mindket oldalon osztottak a frissitot, de az eszementek korulnezes nelkul balrol a jobb oldalra vagtak hirtelen illetve epp ellenkezoleg. Annyi eszuk pedig nem volt, hogy a hasznalt poharakat legalabb az ut szelere dobjak, alig lehetett atgazolni a muanyaghalmokon.
MI a velemenyetek? Tul soteten latom a tortenteket?
Udv
Elnok ur
Sepi Creative Commons License 2000.06.05 0 0 465
Gratulálok Lányok a kiváló futóteljesíményetekhez.
Nekem sajnos július 8-ig várnom kell a következö (és egyben elsö) igazán komoly versenyemre. De olyan ügyes mint Ti úgysem leszek.:-)
Addig meg marad nekem a verseny az órámmal ami azért nem olyan izgalmas. De remélem hamarosan találkozunk egy pesti versenyen is. Talán a szeptemberi Nike félmaratonon.

Addig is jó lábrakosgatást.:-)

Sepi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!