Keresés

Részletes keresés

Hiver Creative Commons License 2000.06.11 0 0 524
Sziasztok!
Végre újra topicban.Végigolvastam 10 napi termést, huhh...

Pen, Bodzavirág, Rcsiga, gratula!
Én is szerettem volna találkozni Veletek, de lekéstem a megbeszélést (csak péntek este kerültem netközelbe). Lefutottam azért, saját idő 20:35 (nálam több, mint tízzel idősebb barátnőm 18:50 körül futotta!!!)

Butch Cassidy!
Megnéztem ezt a BMI indexet, én is megkaptam a sovány jelzőt - ez nem lepett meg nagyon, de az, hogy szerintük még 64 kg-san is "normális" lennék, kicsit bizarr. Szerintem akkor már be sem férnék az ajtón, most viszont egész jól érzem magam. Nincs vmi olyan index, ami beleszámít nemet, életkort, csontozatot, stb.?
Futás körüli étvágy problémáim nekem is vannak, bár nem utána, hanem előtte eszem keveset, különben nyomja a gyomromat futás közben. Viszont a 15. km-nél már a fél karomat odaadnám vmi kajáért (nem lévén rajtam túl sok "tartalék"). Mit érdemes enni előtte, esetleg közben, amiben jó sok a kalória, mégsem nehéz tőle futni?

Előzmény: Butch Cassidy (497)
Bécike Creative Commons License 2000.06.10 0 0 523
Szia Robin!

Köszi, vettem, de attól tartok, hogy az egész próbálkozás szépen csendben dugába dől az érdektelenség miatt:-(
Pedig, ha valaki, akkor az Kisöreg megérdemelné. Még várok vagy 1 hetet (nem tudom mire, talán a csodára) azután a RTLKLUB felé lefújom a dolgot.
Addigis hajrá.

Előzmény: Robin (476)
neptancos Creative Commons License 2000.06.10 0 0 522
Szerencsefel!
Mint volt barlangász üdvözöllek!
És javaslom a gyaloglást.Ízületek edzésére akár hátizsákkal. ez az üdítő-kérdést is megoldja.

Bodzavirág 4
Hajrá!

Kenosabe!
Plussz sport vagy multi, minden frissítőnél. a Kaisres-es lesz.Csá asddig is.

Monty!
Meggyógyultál már?
n.

pen Creative Commons License 2000.06.10 0 0 521
Sziasztok bolondok!

Járt ma valaki a Szigeten? Gyönyöru ido, de dögleszto hoség. Nincs jó tippetek, mivel lehet elviselhetobbé tenni a kánikulában futást? Én csak a Sziget északi csücskében álló kis kútból magamra zúdított vízet ismerem mint ellenszert.
Esetleg a korán reggeli futás, de kinek van kedve szombaton hajnalban kelni ;o)

Üdv

pen

szerencsefel Creative Commons License 2000.06.09 0 0 520
Monty!

Már néztem, az is 9.900,- forint. Gondolom ehhez hozzá jön még a szállítási költség is. Nekem drága.

Előzmény: Monty (519)
Monty Creative Commons License 2000.06.09 0 0 519
szerencsefel,
gondolom azok Polar pulzusmérők voltak. Ár/teljesítmény arányban szerintem a Sigma PC6 a legjobb. Nézd meg badmad oldalán (kerékpáros topicban is épp most volt szó róla). (Az már elhangzott, hogy a megfelelő futócipőnek is rendkívül nagy jelentősége van.)

nyuszi,
nekem kedden görcsölt be a vádlim intervallumedzés közben, egyértelműen a folyadékveszteség volt az oka.
A banán, meg az izotóniás italok szerintem is nagyon jól tudnak jönni. Ez utóbbinak viszont jók a gyümölcslé/ásványvíz keverékek is.

Előzmény: szerencsefel (518)
szerencsefel Creative Commons License 2000.06.09 0 0 518
Monty!

Nincs pulzusmérőm, mivel az nekem elég drága. Múltkor láttam egy hírdetést a Shape című újságban. Az olcsóbb tíezer valamennyi, a drágább ötvenvalahányezer forint volt.

Előzmény: Monty (516)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.09 0 0 517
Hi Claudia :)))

a görcsök szerencsére engemet ezidáig elkerültek, egyetlen alkalommal ijesztett rám egy vádligörcs (3 éve, őszi Kaisers, elég meleg volt), természetesen úgy a 30. km körül. Akkor megúsztam annyival, hogy pár pillanatra megálltam és kilazítottam a lábam, utána már nem volt vele gond.
Nem vagyok szakember, csak innen-onnan szedegetem össze a tippeket. Amennyire én tudom, az izomgörcs a kálcium, magnézium, kálium szint lecsökkenése miatt alakulhat ki (okosabbak majd kijavítanak). Az biztos, hogy melegben sokkal jobban izzadunk, szépen kiül a só a bőrre, így számomra logikusnak látszik, hogy iyenkor valószínűbb egy görcs kialakulása.
Mindenesetre a banán jó dolog. Annyi biztos, hogy egy verseny előtti pár naptól kezdve szoktam enni annyit, hogy már valahogy nem nagyon van kedvem a befutócsomagbanánokat megenni.
Amúgy meg viszonylag rendszeresen iszogatok mindeféle pezsgőtablettás dolgokat (Ca, Mg, Vas+C, Multivitamin), valahogy én szeretem ezeknek az ízét.
Amikor csak lehet, versenyen nem vizet iszok a frissítőknél, hanem sportitalt. (volt amikor Plussz Magnézium, vagy valamilyen izotóniás ital, ezekben is vannak ásványi sók...)

Jó futást, a Kaisersen találkozunk!

Előzmény: kemosabe (512)
Monty Creative Commons License 2000.06.09 0 0 516
kemosabe,
én ugyan bringás vagyok (bár szoktam rendszeresen futni is ezért olvasom eme topicot :), ez a görcs szempontjából lényegtelen.
A görcs alapvetően akkor jelentkezik, ha valami kehe van az ideg-izom kapcsolattal. Ez lehet akkor, ha az adott izomcsoport szokatlanul nagy terhelést kap és persze lehet az elektrolitveszteség miatt is. Egy maratonin mindkét eset fennállhat.
Azon nagyon csodálkoztam, hogy bringán nem fogytál semmit, tekintve, hogy az talán a legalkalmasabb sport zsíranyagcsere edzésére. Persze a Hármashatár-hegyre alapvetően nem zsírból megy az ember. :)

szerencsefel,
nem emlékszem, hogy pulzusmérőd van?

Előzmény: kemosabe (512)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.09 0 0 515
Sziasztok!

Újra fedélzeten a munkahelyről netezők. :-)))

Megtudná mondani valaki, hogy mire jó ez a testzsír% mérés? Lehet, hogy nagyon tájékozatlan vagyok, de érdekelne.
Én pl. tudom magamról, hogy 21,6-os BMI mellett hordozok egy-két kiló felesleget deréktájban. De hogy ezen túl lenne értelme ennek a % mérésnek, azt tényleg nem tudom.

Egyébként azt olvastam egyszer, hogy a test ellenállását méri. Ezt viszont sokminden befolyásolhatja, pl. egy izzadt kéz.

Előzmény: Butch Cassidy (513)
pen Creative Commons License 2000.06.08 0 0 514
Sziasztok!

bodzavirág,
kösz az infot, engem tényleg érdekelne a 7km..akkor elmegyek Fila boltra vadászni!

üdv és jó futást mindenkinek

pen

Előzmény: bodzavirag (477)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.06.08 0 0 513
Ehhez a kütyühöz már nekem is volt szerencsém. Éppen a Sportkórházban mértek fel minket mindenféle szempontból, többek közt testzsír%-ra is. Ezt a tudomány kedvéért két módszerrel tették meg, a hagyományos csipeszessel és ezzel az ipari csodával. Az eredmények között igen durva különbségek voltak, konkrét adatokra nem emlékszem, de kb. 4-5% jött ki csipesszel és 15% a műszerrel. Aszonták az aszisztensek, hogy a gyártól kapták kipróbálásra, de valószínüleg nem veszik meg, mert ennyi pénzért ők is tudnak hülyeségeket mondani.

Butch

Előzmény: kiseszter (509)
kemosabe Creative Commons License 2000.06.08 0 0 512
Nem tudtam sokáig titokban tartani kilétemet. :-)

Visszakanyarodnék egy kicsit a futáshoz. Tapasztaltabb maratonosok tanácsára lenne szükségem. A múlt hétvégén indultam életem első maratonján, a Stockholm Marathonon (a férfiak mezőnyében :-)) és a 30. km környékén begörcsölt a lábam. Pedig ezen a ponton még nem éreztem magamat különösebben kifáradva. Ettől kezdve alig tudtam futni, néhány 100 méter után ismét újra és újra begörcsölt a vádlim. (Azért egyszer sikerült még 2 km-t egyfolytában végigkocogni a begörcsölés határán egyensúlyozva.) Végül 4:45 alatt értem célba, az utolsó 13 km majdnem 2 órába telt. Eléggé le vagyok törve a teljesítményem miatt.

A kérdésem az lenne, járt-e valaki már hasonlóan, illetve milyen edzéssel, táplálkozással lehet az izomgörcs esélyét csökkenteni. Ősszel a Kaiserst szeretném végigfutni.

Kemo

Előzmény: nyuszi_ (511)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.08 0 0 511
Rájöttem! Claudia Schiffer kemosabe nicken írogat a topicba :)))
Türelmetlenül várjuk azokat a képeket...
Előzmény: kemosabe (510)
kemosabe Creative Commons License 2000.06.08 0 0 510
kaktusz7 :-)
Nem tehetek róla. A paparazzik folyton a sarkamban vannak. Ha fürdőgatyában meglátnak, egy egész tekercset ellőnek. :-)
Előzmény: kaktusz7 (508)
kiseszter Creative Commons License 2000.06.08 0 0 509
Erről most az jut eszembe, hogy nemrégiben voltam egy rendkívül tudományos testzsír-mérésen az egyik fitness teremben. (Még piros színű zsírégető italt is kaptunk). Úgy zajlott, hogy egy kb. írólap nagyságú szerkezetbe betáplálták a magasságom, és a súlyom, eztán az ember lánya megmarkolta a szekezetet, nyújtott karral fél percig maga elé tartotta, és máris csodálkozhatott az eredményen.
Aki engem ismer, az tudja, hogy nem vagyok egy kövér típus, meg úgy ált. rendszeresen mozgok is, ki is jött kb. 18%. Majd step-óra után elvégezve ugyanezt a mérést, már 23%-ot mutatott a műszer. :-) Barátomnál is meglepő eredmények mutatkoztak. Ő sem kövér, bár néha kerekedik neki vmi úgy pocaktájékon. Kedvenc eledele a csoki, meg mindenféle kolbász, szalonna, no és a sört se veti meg. Hát ehhez képest neki jó, ha 6% lett az eredmény, óra után meg 11%.
Mi ebből a tanulság? Ha csökkenteni akarod a testzsír-százalékodat, ne mozogj, és egyél minél több édességet, zsíros kaját! :-)

kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.08 0 0 508
Kemosabe
Kicsit exhibicionista alkat lehetsz, ha a fürdőruhás képeid már a neten vannak. :-))
Előzmény: kemosabe (507)
kemosabe Creative Commons License 2000.06.08 0 0 507
Keresek a neten valami jó fürdőruhás képet, de az nem tudom mit fog bizonyítani. :-)
Előzmény: Butch Cassidy (503)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.08 0 0 506
"Nekem 19.82!"

Butch, most már értem, miért késpárbaj. :-)

Előzmény: Butch Cassidy (501)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.06.08 0 0 505
:)))
Előzmény: Butch Cassidy (503)
Zmac Creative Commons License 2000.06.08 0 0 504
Ha valaki vagy valami engem normálisnak talál, abban biztosan van valami hiba. :-/
Előzmény: kemosabe (502)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.06.08 0 0 503
Ez még nem bizonyíték. Küldj be egy egész alakos, fürdőruhás képet, és akkor megvitatjuk :-)

Butch

Előzmény: kemosabe (502)
kemosabe Creative Commons License 2000.06.08 0 0 502
Szerintem megbízható lehet ez a BMI kalkulátor, mert engem 22.15-tel a "Normális" közepére helyezett. :-)
Előzmény: Zmac (498)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.06.08 0 0 501
Ezek szerint vagy tényleg kórosan sovány vagyok, vagy versenysportoló (a többi lehetőség objektív okok miatt megbukott). Én igazából egyiket sem tudnám felvállalni, de azért a második jól esik...

"Nekem 20,01-gyel sikerült behomorítanom a "normális" kategóriába... :))) (20 alatt túl sovány... :))) )"

Nekem 19.82! Néhány dekán vagy centin múlhat, hogy egy egész kategória van köztünk.

Butch

Előzmény: Zmac (498)
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.08 0 0 500
500 métert szeretnék futni....
és ez az 500.
bodzavirag Creative Commons License 2000.06.08 0 0 499
500:-))
Zmac Creative Commons License 2000.06.08 0 0 498
Megnéztem azt a BMI-t, azért van ott egy megjegyzés:

"(A Testtömegindex mind férfiak, mind nők esetében bármilyen testforma esetében megbízható kalkulációt végez. Ez alól csak a 18 éven aluliak, a terhesek, a verseny sportolók a kivételek.)"

A 3 feltételből te legalább egynek megfelelsz...

Nekem 20,01-gyel sikerült behomorítanom a "normális" kategóriába... :))) (20 alatt túl sovány... :))) )

Az viszont több mint gyanús, hogy nem tesznek különbséget férfiak és nők között. A ffi hosszútávfutók normális testzsír-százaléka 5-10 között van, a nőké 15-20 között, ami azért nagyon nagy különbség.

Előzmény: Butch Cassidy (497)
Butch Cassidy Creative Commons License 2000.06.08 0 0 497
"Megpróbálhatod a futást vacsora helyett is, nekem el szokta venni rövid távon az étvágyamat."

Ezt alá tudom írni. Nekem nem egy vasárnapi ebédem maradt ki azért, mert elmentem előtte futni, aztán nem volt étvégyam estig. Meg is kaptam a BMI-index kalkulátortól (http://www.hazipatika.hu/tools/bmi/) a "kórosan sovány" kategóriát.

Butch

szerencsefel Creative Commons License 2000.06.08 0 0 496
OFF

Tudom. : )

ON

Előzmény: kaktusz7 (495)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.06.08 0 0 495
Off

Avatatlanok részére: így kezdődik a bányász himnusz, szerencse fel, szerencse le...
Aki Miskolcra járt, az tudja.

On

Előzmény: szerencsefel (494)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!