Keresés

Részletes keresés

Robin Creative Commons License 2000.03.16 0 0 145
Nagyon bizom benne, hogy legalább a rövidet le fogom tudni futni addigra. Igyekszem és ha valami megfogható eredményt elérek, azért azzal 'eldicsekszem' majd.
Előzmény: kivi (144)
kivi Creative Commons License 2000.03.16 0 0 144
Akkor az Avon Női Világfutást neked találták ki.
3,6 vagy 10km a táv, és csak lányok/hölgyek/asszonyok indulhatnak.
2000. október 15.
Előzmény: Robin (143)
Robin Creative Commons License 2000.03.16 0 0 143
kivi,
én még a hegy túloldalán vagyok, még előttem, hogy megmásszam - szóval teljesen kezdő és futni nem tudó vagyok, de csinálom, és azt hiszem a kis eredmény is eredmény, ha elég keményen kell érte kűzdeni. Maratonista nem hiszem hogy lesz belőlem, de igyekszem, hogy legalább a lányos futásokon belátható időn belül el tudjak indulni. De még ez is nagyon messze van.
Előzmény: kivi (142)
kivi Creative Commons License 2000.03.16 0 0 142
Szia Robin!
Te is itt? De jó! :)
Lassan már össze lehet vonni a két topicot, és akkor megalakul a duatlon topic! :)))
Előzmény: Robin (141)
Robin Creative Commons License 2000.03.15 0 0 141
minden tiszteletem a tiéd.
az én céljaim kisebbek, de nem kevésbé kűzdök értük.
új cipőm van, egy adidas Bostont vissza kellett vinnem, mert a lábfejnél valami szabáshibája volt, zsibbadt a lábfejem benne. A mostani adidas Posiedon, ez jónak tűnik.
Előzmény: neptancos (140)
neptancos Creative Commons License 2000.03.15 0 0 140
Hali!
Na, cipő: Szombaton 30 km, Saucony swerwe kiválóan bírta, 25 után feltűnt a haver Aura-ján, hogy tiszta a talpa! Az enyém is!SEMMI nem volt rajta!
Másnap (éjjel meló) süt a nap a BKE-nél, bringa letesz, Perskindol hegyek még otthon. Kami, ott voltál? Nem láttalak. Tömegrajt, nem lehet menni. Híd közepéig sürü.Túloldalt kicsit oszlik, tempó.Izomláz! Első emelkedő vége felé: elfáradtam, hazamegyek. Aztán kanyar. Első gyorsabbak kezdenek lehagyni. Kis lejtő:pihenés.
Aztán a netuddmeg emelkedés. Mint a Kékesen, olyan kemény. Aztán kicsit vissza a "tempóból".
Hajrá: relatív. Eredmény: kicsit kívül az 5perceseken.
n.
Peter28 Creative Commons License 2000.03.14 0 0 139
... ja, maskor elobb olvasok aztan kerdezek...

Elolvasgattam ezt a "cipougyi topicot". Valaki ajanlotta a Veres Palne utcai boltot folhivtam es eleg segitokeszek. Ma megnezem, hogy mi ott a helyzet.

Peter

Peter28 Creative Commons License 2000.03.14 0 0 138
Neptancos !

Koszi a segitseget ! Sajnos 15-e nekem nem jo, de remelem egyszer talalkozunk !

Megegy kerdesben kellene nekem segitseg. Milyen cipot vegyek betonon futashoz ?
Azert kell betonon futnom, mert este van idom futni es a Dunaparton nehez a godroket kerulgetni sotetben. Akkor inkabb a beton.

Szoval tud valaki olyat, amit betonra talaltak ki ? Ne csak tulajdonsagot (torsion, adiprene, stb), hanem markat irjatok.
Most Adidas Galaxyban futok. Az jo vagy vegyek mast?

Koszi Peter

Előzmény: neptancos (135)
pfiszty Creative Commons License 2000.03.13 0 0 137
Sziasztok!

Én voltam, minden évben elhatározom, hogy most már sportos leszek.
és ezen mindig elindulok
sikerül is beérnem x ezrediknek :)))))
DE szerencsére szép idő volt, bár a célban fujt a szél

IDE A SAXOT!!!!

Pfiszty

Előzmény: nyuszi_ (136)
nyuszi_ Creative Commons License 2000.03.13 0 0 136
Hello mindenkinek!

1. Ki volt a Gellérthegyen vasárnap? Meséljetek, milyen volt?

2. A Futók könyve: karácsony óta lapozgatom már...
Jó. És egészen más jellegű, mint a MM. Mondhatnám, olyan amerikai stílusú... persze azért, mert a Runners World Complete Book of Running (link itt) fordítása.

nyuszi

Előzmény: hurvinek_2 (126)
neptancos Creative Commons License 2000.03.12 0 0 135
Hali, Peter28!
I. lépé: ld eggyel lejjebb.
II. lépés: két órán belüli félmaraton.
III-lépés: Bármilyen idővel maraton, szerrencsés esetben "fal" nélkül. " a mratonon a verseny a 30-ik kilcsinél kezdődik."
Vivicittán kamikaze és én fogjuk ismerni egymást, ha 15-én leszel a bringás Isaszegen, akkor valamelyikünkkel biztos fox találkozni.
Vivicitta után kérdezz újra, de nem lehetetlen az idei maraton sem!
n.

Más. Ma voltunk 5próbázni, Kami, én , 1 másik vasmanus haverom + a felesége.30km, Békás,Nagykevély, stb. 4:40 környékén futva. A hegy végig saras volt, mélyen, a tetején meg le volt fagyva.És köves, persze.Szal, igazi futókirándulás. Tudjátok, milyen jól esett 1 tábla csoki a Kevélyen? Mint a manna!
n.

neptancos Creative Commons License 2000.03.12 0 0 134
Hát, életkor és edzettség függvénye. Ált. kezdőnek 30-évesig azt mondják, aki 5 perces ezerekkel nem tud lefutni egy órát.(Vivicitta.)
(olvasok tovább)
Előzmény: kivi (127)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 133
Hurvinek_2!

Koszi a segitseget es boccs, ha suletlensegeket kerdezek, de tok amator vagyok a futas teren.

P.

Előzmény: hurvinek_2 (132)
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 132
P28,

A 10 km-es kerdesedre nem tudom a valaszt.
Szerintebb jobb ha mas celokat tuzol ki, mint egy x perces 10 km. Ilyenekre gondolok:

- 25/30 km folyamatos futas
- 3 ora folyamatos futas

a felkeszules soran.

A www.runnersworld.com siteon talalsz edzesterveket.

Udv,

H

Előzmény: Peter28 (131)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 131
Hurvinek_2 !

Koszi ! Ekent fogok tenni !

Gondolom nem a versenyen kell eloszor lefutni egyben a 42km-t. Azert erdekelne, hogy milyen sebesseggel fut le 10 km-t az, aki biztosan le tudja futni a maratont ? (ha csak 10 km-t fut)

Tud valaki segiteni abban, hogy milyen koztes celokat kell elernem, hogy jovo ilyenkorra sikeruljon a maraton ? (nem celom, hogy 20-al fussam le. Leginkabb a biztos siker erdekelne)

Peter

Előzmény: hurvinek_2 (130)
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 130
Kedves Peter28,

A cel teljesen realisnak tunik. Osszel van is egy felmaraton Pesten.

Addig is egy tanacs: indulj el nehany rovidebb versenyen (pl Vivicitta aprilis elejen). Szerintem fontos, hogy az ember meg a nagy eroprobak elott megtanuljon rajtolni (a tervezett tempoba kezdeni a futast annak ellenere, hogy korulotted esetleg sokan gyorsabban futnak), ezt pedig gyakorloni kell. Egy rossz rajt konnyeden tonkretehet egy evest felkeszulest.

Udv,

H

PS: jo cipo nagyon fontos, de errol alabb sokat olvashatsz

Előzmény: Peter28 (129)
Peter28 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 129
Sziasztok !

Vegre idetalaltam. Mashol mar foltettem a kerdesemet, de Ti vagytok a SZAKEMBEREK !

Szoval: most 1 orat tudok 11-12 km/h-val futni (gepen, vizszintesen, kondi edzes utan) es utana is tudok meg beszelni :). A sikeren folbuzdulva kitalaltam, hogy folytatom a futast es nyar vegen akkor le tudok futni kb. 20 km-t (nem gepen). Egy ev mulva pedig megprobalkoznek egy teljes maratonnal. Persze nem az idoeredmeny a fontos nekem, hanem, hogy teljesitsem.
Realis ez a cel vagy ne almosozzak ?
(hetente 3-4 alkalommal tudnek futkosni a cel erdekeben)

Koszi! Peter

hurvinek_2 Creative Commons License 2000.03.10 0 0 128
kivi,

Szerintem ilyen idoeredmeny nincsen.

Ha valaki tisztessegesen felkeszult, akkor erdemes belefogni. Mellesleg az elso maratonira ugy sem kell mas celt kituzni, mint a teljesitest.

Egyebkent az 5 perces kilometerek tartasa egy felmaratonon, plane egy maratonin igen szep eredemeny. Ez utobbi nekem pl meg nem sikerult :(, de nem adom fel.

udv,

H

Előzmény: kivi (127)
kivi Creative Commons License 2000.03.09 0 0 127
Szerintetek félmaratonon és (az első) maratonon milyen időeredmény az, amire már nem mondja azt az ember hogy "emiatt kár volt elindulni"?
hurvinek_2 Creative Commons License 2000.03.08 0 0 126
Vivicittan tobbe kevesbe az egesz topic ott lesz (szerintem), szepen allunk/futunk ismeretlenul majd egymas mellett. (Esetleg a kozeljovoben kervenyezhetnenk Index-es futo polokat? Nekik is reklam lenne!)

Most vasarnap Gellert-hegy futas.

Az alabb emlegetett futonaptarban hirdetnek egy futssal kapcsolatos, postan megrendelheto konyvet.
Olvasta ezt mar valaki kozuletek?
Hasonlo mint a Monspart-Miltenyi fele biblia?

Udv,

H

Előzmény: kivi (124)
neptancos Creative Commons License 2000.03.08 0 0 125
Elvileg...
Előzmény: kivi (124)
kivi Creative Commons License 2000.03.07 0 0 124
neptancos:
Már régebben is írtam ebbe a topicba (56. hozzászólás), csak nem tudok sokmindenhez hozzászólni. De sebaj, a múlt héten kezdtem újra futni. Most már valószínűleg tudok majd írni ezt+azt.

Például: jön valaki a Vivicittára?

Előzmény: neptancos (123)
neptancos Creative Commons License 2000.03.07 0 0 123
[saokoni] lenne, csak nincsenek fonetikai karakterek. Lásd még: Socony, a világválság idején létezett olajtröszt mozaikszó neve. Kiejtés dettó.
Né, kivi itt!Hi!

Prosi rulez, SzVsz is több az önreklám, (ha kell, előveszem, nekem megvan a tavalyi is).
Vasárnap futottam, hóvihar, mínuszok, tisztára,mint a tvalyi hegyi félmaraton!

FotexZoli!
Kezdetnek nem olyan rossz az!
Nekem az elején a harmada nem ment.Viszont focihoz talán nem is kell, inkább több félkör,mint egy egész(?).
n.

kivi Creative Commons License 2000.03.07 0 0 122
Gyerekek, tudja valaki hogy kell kimondani a "Saucony" nevet? :)
FotexZoli Creative Commons License 2000.03.06 0 0 121
hali, én ugyan nem szoktam futkározni, de most lehet, hogy egy kicsit rászokom. ugyanis hamarosan kezdődik a bajnokság (foci, amatő)és semmi kondim nincs

nos, futottam egy oda-visszát a Margit sz.-en, elég gyenge 2*14perc, legközelebb már jobb lesz

Lehoczki Gabor Creative Commons License 2000.03.04 0 0 120
Csatlakozom az előttem szólóhoz, pénteken nekem is megjött a csomag. A tavalyinál színvonalasabb. bár mintha a tavalyiban a nem BSI által szervezett programokról több részlet jelent volna meg... Persze, lehet, hogy csak én emlékezetem szelektív...
Előzmény: kivi (119)
kivi Creative Commons License 2000.03.04 0 0 119
Nagyot nőtt ma a szememben a Budapest Sportiroda. A tavalyihoz képest nagyon korrekt kiadványt küldtek az idei versenyekről. Szinte minden benne van. Sőt, még egy Saucony prospektus is jött vele. Ti is kaptatok hasonlót?
neptancos Creative Commons License 2000.02.25 0 0 118
Hát, mostanában táncból több volt.Hétfőig kitalálom, jó?(Addig futok egy hosszabbat, felmérésnek.)Szombat ok, szállás?Valszeg csak du. tudnék indulni, és vasárnap estig vissza kell érnem.
Peace!
n.
kamikázé Creative Commons License 2000.02.24 0 0 117
Szassz, neptancos!

Megyek a Pécs-Harkányra. Valószínűleg még szombaton leutazom. Te jössz? És ha igen, mikor? A fájós vállamnak külön jót tesz majd a gyógyfürdő. Hétvégén meg elmentem cimborákkal Ausztriába, ők síeltek, én pedig futottam (szombaton 16 km-t, vasárnap 10-et) azon az úton amin felmentünk a sípályához (12 %-os emelkedő). Hétfőn alig bírtam járni, de nagyon jól esett a futás.

Peace
KZ

Előzmény: neptancos (116)
neptancos Creative Commons License 2000.02.18 0 0 116
Megnéztem. A környékre csak a nyáron jön.
Kamikaze! Mész Harkányba?
n.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!