Keresés

Részletes keresés

Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1087
Szerda megint nem jó...:-( Én csütörtökön leszek a szigeten, ezért feltartás helyett inkább tanácstalanul széttárom a kezem.

Viszont Tatára én is leruccanok. Ha azt mondják, hogy fél négyig lehet nevezni, akkor mikorra érdemes odamenni ahhoz, hogy az ember odaférjen? (Futóversenyben teljesen kezdő vagyok :-)). És az örök kérdés: hogy találom meg Tatán a rajtot?? (Jó-jó, tudom, hogy már 3-szor volt róla szó, és próbáltam is megkresni, de nem találtam...)

gb

Előzmény: kaktusz7 (1085)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1086
A kedd biztos, a szerda a lábamtól függ, de ha járni tudok, futni is.

Egyszóval vat kezei a magasban...:-)

Előzmény: kaktusz7 (1085)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1085
GB, mindenki
Szerdán szívesen futok 2 kör beszélgetős/regenerálós futást a Margitszigeten, pont jó lenne a szombati Tatai Minimaraton előtt.
De holnap azért a 3/4 7-es találkozó részemről áll!
Tegye fel a kezét, aki jön!

Bodzavirág
És szereted, ha tanácsokat adnak? Mert az van dögivel. :-))
Na jó, pl. olyan ötlet, hogy a Chinoin sportpályán egy csomóan futnak, lehet, hogy akadna ismerősöd. Mi is kimegyünk majd néha, mert IV.kercsaj leírása, nameg a Futók könyve tanulmányozása, nameg Kukkoló hatására nekilátunk majd x-szer 400 meg y-szor 800 métereket futni. De nem is ez a lényeg, hanem hogy ott sem lennél egyedül, lenne ösztönzés.
Vagy szervezz meg egy társaságot a szeptember 3-i Milleniumi futásra, tudod, Káposztásmegyer.

Előzmény: Gedeon Bacsi (1084)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1084
Én nagyon szívesen mennék veletek, most éppen fűt mindenfajta motíváltság, de sajnos a kedd este nekem nem jó. Azért jó futást. Viszont ha valakinek van kedve ma este fél hét körül megmászni a HHHt, az szóljon!

gb

Előzmény: kaktuszZ (1079)
bodzavirag Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1083
Aha,
Mind a 3 igaz, de a sorrendben a motiváció vezet egy utcahosszal, aztán a jön a társ, aztán meg a meleg :-)
Előzmény: kaktusz7 (1082)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1082
Bodzavirag
Meleg van?
Nincs társ a futáshoz?
Nincs motiváció?
Előzmény: bodzavirag (1081)
bodzavirag Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1081
kaktusz7,
Aha.
Hát most nem futkározok nagyon, nincs kedvem nagyon :-(
Előzmény: kaktusz7 (1074)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1080
...nekem 1/2 7h...
Előzmény: kaktuszZ (1079)
kaktuszZ Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1079
Ssneci, vat, mindenki
Engedvén a rám nehezedő nyomásnak :-), azt a kompromisszumot tudom felajánlani, hogy fussunk holnap este hétkor. Így 1 körre be tudok szállni, de utána el kell mennem. Jobban mondva szaladnom a Tromos pályára. :-)

Szóval találkozzunk holnap, KEDDEN 3/4 7-kor az Árpád hídról levezető út alatt.

Előzmény: Zmac (1077)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1078
Zmac
Korrekt!!!
Egy dolgot pontosítanék:

"Lehet hogy a szőlőcukorra ez nem igaz, mert úgy rémlik, az inzulin nélkül szívódik fel, de nem vagyok biztos benne."

Az ember vérében glukóz, vagyis szőlőcukor van. Az elfogyasztott tápanyagból (tészták, gabonafélék, édességek, gyümölcsök, zöldségek, stb.) a szénhidrátokat, - ide értendők az egyszerű és összetett cukrok, keményítők, rostok, az emészthetetlen rostok kivételével - az emésztőrendszer glukózzá bontja, ez a belekben felszívódik és a vérbe kerül. Ehhez ugye nem kell inzulin.
Az inzulin ahhoz kell, hogy a vérből a glukóz - és a vérben csak ez van jelen - a sejtekbe tudjon menni, hogy aztán ott raktározódjon akkorra, amikor szükség van rá. (Kivétel agysejtek, és ha jól emlékszem szívizom, ezekhez nem kell az inzulin.)
A mozgás során először ezekből a raktárakból nyeri az izom az energiát, illetve a zsírok lebontásából, a mozgás intenzitásától, időtartamától függően eltérő mértékben.

Előzmény: Zmac (1077)
Zmac Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1077
Ki
Kivi, írtam neked a "Menjünk fogorvoshoz! topicban.
Be

Az evésről:

Ha délelőtt van az edzés vagy verseny, akkor a tápanyag-ellátás szempontjából szinte mindegy, hogy aznap mit eszünk. Vagyis dehogy... :)

Tehát ne együnk annyit, hogy tele legyünk, és ne együnk olyat, ami nehezen ürül ki a gyomrunkból. (Ellenpróbának jó pl. reggelire hideg babfőzelék sült kolbásszal, savanyúkáposztával és feketeretekkel. ;-) ) A legjobb valamilyen enyhén rostos, nagy szénhidráttartalmú étel. (Müzli, teljes őrlésű lisztből készült kekszek, gyümölcslével.) De a futás előtti 1-1,5 órában már csak igyunk! És először mindent edzésen ill. edzés előtt kell kipróbálni! Versenyen kellemetlenebb lehet.

A raktárak feltöltését a verseny előtti napon kell elvégezni, de ez is csak akkor igaz, ha a terhelés nem tart tovább 0,5-1 óránál. A feltöltésre leginkább szénhidrátok szükségesek. Érdemes arra figyelni, hogy változatos legyen amit eszünk! Egy nagy adag makaróni pl. valóban sok szénhidrátot tartalmaz, de mivel fehér lisztből készül, minimális a B vitamin tartalma, amire viszont éppen a szénhidrátok feldolgozásához lenne szükség. Tehát lehet makaróni is, de legyen barna kenyér, gyümölcsök, zöldségek, müzli, méz, stb is.

Ha a verseny napján, illetve verseny közben gyorsan felszívódó szénhidráttal (cukor) szeretnénk vércukorszintünket megóvni a túlzott süllyedéstől, akkor nagyon kell ügyelni arra, hogy ne csak egyféle cukrot (szőlő v. répacukrot) együnk, mert komoly veszélybe sodorhatjuk magunkat! Ha éhgyomorra, már csökkent vércukorszinttel (pl. futás után) nagy adag répacukrot eszünk/iszunk, akkor ez a cukor elkezd megjelenni a vérben. A hasnyálmirigy "kapcsol" és inzulint kezd termelni, hogy a normál szintet helyreállítsa. Minél erősebb a cukorfelszívódás, annál erősebb a hasnyálmirigy reakciója. A felszívódásra alkalmas cukor egy idő után elfogy, a hasnyálmirigy ezt csak késleltetéssel érzékeli. Az ezalatt termelődő inzulin elég lehet ahhoz, hogy hipoglikémiát okozzon, ami rosszulléttel, eszméletvesztéssel járhat. (Állítólag sőt...)

Lehet hogy a szőlőcukorra ez nem igaz, mert úgy rémlik, az inzulin nélkül szívódik fel, de nem vagyok biztos benne. Már nagyon régen olvastam az erre vonatkozó szakirodalmat.

A hosszú (1,5 óránál hosszabb) versenyek esetében alkalmazható szénhidrát-kúráról majd később írok, mert ez már így is nagyon sok lett.

Előzmény: kivi (1072)
Gedeon Bacsi Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1076
Hajrá Őrmező! Mint dél-budai, szívesen csatlakozom legközelebb. (Majd jobban figyelem az előkészítő üzenetváltásokat...)

Hol árulnak prosport térdgumit?

gb

Előzmény: ssneci (1060)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1075
A futballmeccsek elötti állapotról, evésről tudok írni: előtte 1-2 órával már szinte semmit, max banánt vagy pár falat péksüteményt. Közvetlen előtte néhány kocka csokit, különben eleinte szédülök egy kicsit. Ettől aztán olyan robbanékonynak és könnyűnek érzem magam, amit a 81 kg-om egyáltalán nem indokol...:-)))
Ha sok tésztát eszem előtte (akár 2 órával is), akkor nehézkes leszek, nem érzem a ritmust, mindig lemaradok néhány ütemmel. (és annak néhány csúnya buktatás a következménye:-))

vat

Előzmény: kaktusz7 (1074)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1074
Bodzavirág
Ez azt jelenti, hogy Te is újpesti vagy?

Pen, Bodzavirág, Ti merre futkároztok?

Kivi
Én úgy tudom, és ez is a tapasztalatom, hogy közvetlenül verseny előtt inkább könnyűt és keveset érdemes enni, azt is legalább 2-3 órával előtte. Aztán verseny előtt egy kis csokit szoktam enni. A tésztabombát előző nap ebédjére, vagy vacsorájára kell időzíteni, feltölti a szénhidrát, esetleg a zsír raktárakat.

Előzmény: bodzavirag (1073)
bodzavirag Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1073
Szia pen,
Milyen tengerparti fövenyen futkároztál??? Irigyelve vagy érte :-)
bodzavirag (aki szintén hajrá Újpest!!!)
Előzmény: pen (1058)
kivi Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1072
Ha már hami... Nagyobb versenyek előtt mit kajáltok? Az emberek döntő többsége a tésztát javasolja. Én minden versenyem (kerékpár) előtt alaposan betésztázok, és nagyon be szokott jönni. Viszont futóversenyek előtt valahogy _nekem_ nem esik olyan jól a töméntelen mennyiségű tészta. Ti hogy vagytok ezzel?
viktor a takarító Creative Commons License 2000.07.31 0 0 1071
Nyamm, nyamm, finom volt...:-))
Előzmény: Monkey (1070)
Monkey Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1070
Én is, én is...!!! :-)))
Nálunk volt görögdinnye is, de nem fogyott el... :-)
Előzmény: viktor a takarító (1069)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1069
A mai futás után egy naaagy csomó őszibarackot ettem, és nagyon jól esett...:-)))
(de ha lett volna görögdinnye, az is elfogy:-)
Előzmény: Monkey (1068)
Monkey Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1068
Pen:
Éppen pénteken tettem szert egy Nike-topra! :-) Melltartónak nagyon jó, de nekem egyelőre kellemetlen módon dörzsöli a karomat, illetve a hátam oldalsó részét, vagy hogy mondjam... Pedig olyan jó kis top! :-))
Ssneci:
Én úúútálom a görögdinnyét. :-(( Őszibarackot nem lehetne enni helyette? :-))
kivi Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1067
Hmmm... :)))))))))))
Előzmény: viktor a takarító (1066)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1066
Titkos kód!:-)))
vagy valaminek a vége?! (egy telefonnak?):-)))
Előzmény: kivi (1065)
kivi Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1065
Ez a 2418 mit jelentene?
Előzmény: viktor a takarító (1064)
viktor a takarító Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1064
Ssneci!

Kellemes volt a futás.:-))
Először azt hittem, nem is fáradtam el nagyon, de amikor lementem focizni még egy másfél órát, alig tudtam futásra bírni a combom...(azért nyertünk két meccset:-))).

A vége 2418.

üdv,

vat

Előzmény: ssneci (1061)
ssneci Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1063
HÁÁÁÁÁÁÁÁÁT...
Előzmény: kivi (1062)
kivi Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1062
Perverz vagyok, ha a dinnyét szobahőmérsékletűen szeretem? :) A hidegtől megfájdul a fogam...
Előzmény: ssneci (1060)
ssneci Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1061
helló vat
mielőtt elfelejtném, a vége:2177
ss
Előzmény: ssneci (1060)
ssneci Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1060
HI pen

Neked is ajánlom a prosport térdgumit, ha gond van a térdeddel. Többet ér a kenőcsöknél, igaz 1800 pénz körül van az ára.

Egyébként Őrmező csapata is alakulgat. A "vat"-al pont most gyürtünk le 1 laza 11 km-t.(tehát már ketten vagyunk)

Gyerekek! Futás után isten bizony a legjobb 1 jól lehűtött görögdinnye! Próbáljátok ki!

Én azért bízom a KEDDI idöpontban.
sziasztok
ssneci

Előzmény: pen (1059)
pen Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1059
Jé, szóval kaktusz7, Kukkoló, IV.kercsaj...Mennyi újpesti sporttárs! Jómagam is az lennék..lassan megalakulhat a FUTÓBOLOND IV. ker csapat a jövő évi váltóra.. ;o)))
pen

Előzmény: kaktusz7 (956)
pen Creative Commons License 2000.07.30 0 0 1058
Sziasztok bolondok!!

Félelmetesen felpörgött a topic! Az ember lánya lelép két hét szabira (futások a tengerparti fövenyen - fincsi, csak kicsit térd-próbáló) és mire visszajön több órára elegendő az olvasnivaló - csak így tovább! Néhány témára válaszolgatnék:
Póló: a narancssárga tényleg jó szín. A jobb minőségűre ezúton jelentkeznék. Már ha lesz mini méret is :o)
Melltartó: nekem a Nike top bejött. Első felvételkor talán túl szorosnak és vastagnak tűnik, de jól szívja a nedvességet, és engedi a karodat szabadon mozogni. Túl az x. mosáson is tartja a színeket és nem nyúlt el!
Közös futás: Jópofa lehetett a HHH. Már régen szeretném kipróbálni, mert ott még nem futottam. A következő közös futásba szívesen beszállnék - Akkor az utolsó variáció szerint szerda 19.00 óra és Sziget? A Szigeten hol?
NIKE félmaraton: én már jó régen neveztem és tuti ott leszek - rohamcsigát most fűzöm, hogy tartson velem..
Huhhh.. most ennyi, majd még olvasgatok és talán írok is. Bocs, ha hosszú voltam.
üdv
pen


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!