Keresés

Részletes keresés

hul Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129597
Előzmény: Hzoli44 (129594)
fvcc Creative Commons License 2015.06.02 0 1 129596

Van kettő is, de nem tudom, eladóak-e ?   :D

 

Tankolni viszont érdemes kútvásárlás nélkül is, benzin, gázolaj egykutya, most kb. 1,07 €

Előzmény: Hzoli44 (129594)
fvcc Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129595

Hát azért irogatunk itt, hogy gondoljanak rá :)

Fogalmam sincs, hogy a régi határátkelőn (Goričan) vannak-e még váltók, ATM-ek. Le kéne térni az M7-ről, arra meg lusta vagyok.  Ha tehát gyorsan kell egypár kuna, a fizetőkapunál euróból majd azt adnak vissza.

   ATM felkínálja, hogy konvertálja-e az átváltandó pénzt? EL KELL UTASÍTANI! Vegye csak le szépen a számláról leiben, forintban, vagy éppen euróban, a kártya-társaság majd átszámítja számunkra kedvezőbb árfolyamon. (Haladás, hogy a bankom oldalán már ott van a figyelmeztetés. Szeretem, ha védik a pénzemet az oktalan kiadásoktól)

Előzmény: hul (129592)
Hzoli44 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129594

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék,hogy Dubrovnik felé a rövid Bosnyák szakaszon van-e benzinkút és milyen áron.

hul Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129593

hrk vagyis kuna

Krk szigettel még nem fizetnek :-) megtréfáltak a betük

Előzmény: hul (129592)
hul Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129592

Ahogy írod... de csak ha előre gondolnak rá, hogy legyen kis címlet és krk is  ... speciel félre szoktam tenni, hogy gyorsabb legyen és persze plasztikkártya (Lucko!) :-) 

Előzmény: fvcc (129591)
fvcc Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129591

... hát én sem írtam azt, hogy pakoljanak fel 200 és 500 ojrós címletekkel. Hét év alatt nekem is csak 2x volt hozzájuk szerencsém (hordtuk körben a családban, hogy "így néz ki!").

5 -10 -20-as címletek megteszik, ráadásul a horvát a 200-ast el sem fogadná :)

  

Előzmény: hul (129590)
hul Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129590

Bravo!!!!  fvcc-vel egyetértően, nagyon jó, amit írt!

Megerősítem, a M3-M0-M7 vonal egész a tengerig folytatva gyors és biztonságos. Látszatra nektek kerülő, de mégis ez a jó útvonal, hacsak mint mondtad, hogy nem kolbászolnál a gyönyörű, de lassan abszolválható és főképp Dél-Dalmáciába vezető utakon. 

Mindenképp lenne nálam hrk kp. is, autópálya fizetésre, apróságokra, nem célszerű eur nagyobb címleteket a kapuknál váltani. Amúgy fontos, hogy a benzinkutaknál nem lehet eur-ban fizetni, nem tudnak visszaadni, nincsenek erre berendezkedve. Tehát kártya v hrk cash.

A szállás helyben is adódik, lehet rákényszerültök, hogy útközben vagy a célban keressetek. Viszont a huzamosabb tartózkodásra én sem a közvetítőket választanám elsősorban. Ide, a fórumba is érdemes írni, ha megvan mikor hol lesztek, de pörgessétek a netet, rengeteg kiadó van. Ha mégsem találtok most, nyugi, helyben is található -persze nem mindegy mikor érkeztek és mit szeretnétek, de nem maradtok fedél nélkül. 

Azt mondanom se kell, hogy a 10m-re a parttól, szuper apartmanok februárban elkelnek, lábon, vagyis egymásnak adva a címeket vagy a visszatérőknek. Kicsit munkásabb, de található megfelelő. 

Előzmény: asztalosistvan2 (129587)
fvcc Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129589

KP-t automatából lehetőleg egyszer vegyél fel, saccold meg, mennyi kéne az egész időre (a banki illetéket csak 1x fizesd meg). Ha mégsem lenne elég, a helyi váltóknál (turista irodák, bizsu árus kis váltóhelyek) pótold a hiányzót.

 Sztráda pénz: magyar határ - Zágráb: (Gorican - Sv. Helena) 42 KN, Zágráb -Karlovac 19 KN, tovább meg http://www.hak.hr/info/cestarine/ kiválasztod az A1-et, és Zagreb Luckot (mutatja a célig, mennyi az annyi.

Előzmény: fvcc (129588)
fvcc Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129588

Ha Siófokig ismered, akkor OK, Zágrábba is eltalálsz simán (végig egyenesen). Pest előtt érdemes a gödöllői elágazásnál az M31, majd M0-át választani (Gödöllő - M7-ig nekem fél órámba tellett). Zágrábban van egy csalóka hely, figyelni kell, hogy ne egyenesen menj (Ljubljana felé), hanem le kell térni enyhén jobbra, Karlovac felé...  Ha mentek Karlovactol a tavakhoz, a sztrádáról lejővet szinte végig egyenesen a főúton. (A városban csak két forduló van, előbb balra, majd jobbra, nem nagyon lehet eltéveszteni). A tavak után egyenesen délnek szoktam menni Korenicának, Udbina mellett a gyorsforgalmira, majd Sveti Roknál vissza az autópályára.

Korenicán a Babic restoránban jót lehet kajálni olcsón (egyből az elején).  Ha Babictól mennél visszafelé kb 2 km-t, ott is van sztrádát megközelítő út,  Gospicnak, de ez már kerülő.  A Karlovac - Sveti Rok letérő a régi úton 150 km, ezt kibírod.

    Pénzt - kunát - bank-automatából veszel ki (kártyáról, így jobb az árfolyam).  Euróval fizethetsz pályadíjat, sőt néhol kártyával is. Centeket ne vigyél, csak kerek eurókat.  20-30 cent lehet az eltérés (tőbblet) a kunához képest. Én így is - úgy is szoktam.

   Én általában magán app-ok saját honlapjain keresgélek.

Előzmény: asztalosistvan2 (129587)
asztalosistvan2 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129587

Koszi a valaszt. A lenyeg : Hajduszoboszlon 3-4 napot szeretnenk eltolteni, majd onnan tovabb Horvatorszagba (egesz Siofokig ismerem az utat).

Ami erdekel : hol erdemes penzt valtani, az autopalyat lehet-e (erdemes-e) euroban fizetni. Ugyanakkor hol erdemes szallast foglalni? Booking vagypedig...kovessuk az ajanlatokat itt a forumon?

fvcc Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129586

Ami az autópályát illeti (mivel RO, SRB nem ismerem, BiH-ban meg alig van még 80 km), felmégysz Debrecenig , majd M3, M0, M7 , horvátban pedig a határtól választás szerint (Karlovac után szétágazás) Rijeka vagy Split irányában szinte majdnem mindenüvé oda jutsz 4 sávon. Hogy ez neked kerülő-e, vagy mennyire az, nem tudom...

   A plitvicei tavakhoz Karlovacnál jó, ha letérsz a régi úra. A belépőt jól felemelték, majdnem 200 kuna/fő. Magyarországon át, ha mennétek - több mint 10 nap oda-vissza - érdemes havi sztrádadíjat előfizetni (benzinkút, vagy virpay.hu).

   Szerintem Istrián szeszélyesebb az idő, hamarébb kifoghatsz borús-esős időt. Dehát ez olyan, hogy vagy igaz, vagy se. 2008-ban 8 hónapig egy csepp sem esett, tavaly meg szinte egész nyáron. 

   Zadar környéke és lefelé Gradacig szinte bárhol jó választás lehet. Mali Losinjon nem voltam, azt mondják, sokkal kellemesebb idő van, mint pl. Rabon.

  (Nagyhirtelen ennyi)

Előzmény: asztalosistvan2 (129585)
asztalosistvan2 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129585

Sziasztok. Egy ideje kovetem ezt a topic-ot. A kovetkezo kerdesem lenne : van-e olyan kedves forumtars aki jartas Horvatorszagban es (esetleg) privatban informaciokat szolgalna nekem?

Parommal ketten nekiindulnank Marosvasarhelyrol Horvatorszagnak, junius vegen/julius elejen. Mivel kb. 1 honap mulva lenne az indulas, gondoltam erdeklodok egyes dolgok felol.

Addigis, kerdeseim a kovetkezok lennenek : HOVA erdemes Horvatorszagba utazni? En annak idejen voltam 3x (Sibenik, Rovinj es Starigrad Paklenica), de igazabol Rovinj volt az ami tetszett.

Nezegettem az ajanlatokat, Mali Losinj-t is kiszemeltuk. A lenyeg hogy minel tobbet utazhassak autopalyan, nem igazan szeretem a keskeny sziklas es kanyargos utvonalakat.

Ugyanakkor (ujra) meg szeretnem a Plitvice-i tavakat latogatni, biztos paromnak is nagyon bejonne :)

Nem vagyunk tul pretenciosak, viszont szeretjuk ha megvan a minimalis korulmeny, kenyelem : ne legyen 1 elhagyatott part, szep legyen, valamint legyen mit nezni/vasarlasi korulmenyek.

Tovabba, az esotol nagyon felek : 2x a 3 alkalombol szakadt szinte vegig az eso (foleg Starigrad Paklenica-n 3-4 napig egyhuzamban).

Elore is koszonom az esetleges valaszokat!

wdriver Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129584

Az idő tényleg megjavult Krk szigeten is a pünkösdi látogatáskor.

Kis képes beszámoló.

Odafelé péntek este iszonyatosan sok eső esett, ilyenben még nem mentünk le, (jan végén hóban igen) végig szélvihar és eső. Krk hídra nem engedték a lakóautót, a teherautót és az utánfutósokat sem. Viszont a szigetre beérve estére gyönyörű idő lett és utána is 4 napig végig nagyon jó volt, néha pár csepp eső de semmi vészes.

Odafelé nagyon sok magyar rendszámú autó ment, csak néztünk hogy mennyien utaznak Horvátországba ha egy hosszú hétvége jön...

Krk, Vrbnik, Omisalj.

hazafelé a Krk hídról ismét láthattuk a szakadó esőt, de útközben alábbhagyott.

a sör és a tintahal még mindig nagyon jó, virágba borult sok - nyáron csak zöldnek hitt - növény :-)

 

Előzmény: Makarska (129441)
sfi Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129583

Gondolom annyit, mint mi. Az útra való szendvicsben. :)

Előzmény: szaja11 (129582)
szaja11 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129582

Abban a faluban is van kis piac ahol "lakni" szoktunk. Először nem akartam megvenni a paradicsomot mert olyan halvány piros, inkább rózsaszín meg göcsörtös nem szép kerek és piros, de hát kell! Viszont az állaga, íze.... Tömött és édes mint egy gyümölcs. Szerinted viszünk paradicsomot, paprikát, hagymát?

Előzmény: sfi (129581)
sfi Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129581

Ja hát igen, a piacokról nem is beszélve. :)

Előzmény: hul (129578)
fvcc Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129580

Sokáig kerestük azt az ectet, ami oly finommá teszi a vendéglökben a salátákat. Vettünk mindenfélét, sokfajta áron. Egy se talált... Majd megvettük a legolcsóbb 1 literest, tán 1,5 Kn-ért. Bingó!

Előzmény: sfi (129579)
sfi Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129579

3 fővel, sátorral kempingezünk. Szerinted üres az autó? :)

A sok kaja, meg víz be sem férne, de ha csak egy hosszú hétvégére ugrunk le szállodába, akkor sem viszünk kartonszámra vizet. Lehet, hogy van akinek nyűg, de mi nagyon szeretünk külföldön boltba menni. Na nem plázázni, hanem nagyobb élelmiszer boltokba menni, ahol azokat az alapanyagokat tudjuk megvenni, amit a helyiek is használnak. Ilyenkor kimondottan a helyi dolgokat keressük. Pl. Milka csokit nem fogok ott venni, mert az van itthon is...

Előzmény: Duspok (129566)
hul Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129578

A konzerves idők elmúltak, egyrészt hatalmas lett a kínálat mindenből és mindenhol, másrészt a sok vegyi anyag, ami kell a konzerviparnak tudatosult, hogy basszus bennünk halmozódik és minket gyilkol, meg tartósít...

Különben mi is a horváto.-i piacokon vásárolunk, minden friss és csoda finom, legyen zöldség vagy gyümölcs, hús, kenyér. Hozzájárul az a kiegyenlítődés (majdnem), hogy nincs akkora árkülönbség, mint régen, bár akkor legálisan pénzünk -valutánk- nem volt, ezért kellett vinni a kaját. Ma viszont néhány nagyon jómódú országot leszámítva esetleg még olcsóbbak is, mint itthon. (Spanyolo. Görögo. stb.) 

Előzmény: szaja11 (129576)
fvcc Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129577

... mert a Globusz konzervgyár már nem magyar, megvették a csehek

... mert minden szart el kell adni, és úgyis akad újabb hülye, aki megveszi ... egyszer

... mert....

Előzmény: szaja11 (129576)
szaja11 Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129576

Konzerv készételből már csak azt a néhány fajtát visszük amiről tudjuk, hogy jó illetve úgy ahogy ehető. Soha nem fogom megérteni, hogy ha valamit meg lehet főzni finomra miért nem lehet beletenni konzerves dobozba úgy! Miért pocsék ízű és állagú a többség? Gondoltam megfőzzük itthon azt és úgy, ahogy szoktuk (vagy a vasárnapi ebédből ami marad) azt bele befőttesüvegbe szórni rá egy kis szalicilt vagy nátriumbenzoátot és hurrá kész a konzerv a nyaralásra! Kacsacomb pároltkáposztával, Marhapörkölt nokedlivel, Rántott csirke petrezselymes újkrumplival tejfölös uborkasalátával. :-)   :-)   :-)

Előzmény: fvcc (129575)
fvcc Creative Commons License 2015.06.02 0 0 129575

   A plasztikot és a szalonnát jól lehet ötvözni, és a "házilag" összeütött, nem idöigényes, meleg gyorsvacsorákat. Helyi krumpli, friss babérlevél és 5 perc alatt kész a leves. Zacskósat is viszünk.

Félkész csevap-, pljaskavica a boltból -csak meg kell sütni -, hozzá friss krumpli. Két személyre olcsóbb, és jobb!!! mint a melegített káposzta-konzerv. A hal is gyorsan elkészül.

   Szalonna, kolbász, vagdalthús konzerv, párosítva helyi hagyma, paprika, paradicsom, kecskesajt, miegymással az alapja a strand-kajámnak (nem kell bemenni a partról), csemegének friss (érett, vagy aszalódott) füge a bokrokról. Finom szőlő, nem szappan ízű banán, mint itthon.

    Strandolós napokon reggel 9 felé már a parton vagyunk, este 6, fél nyolcig is.  Kontra: ismerős (na jó: rokon!) 10-kor ki a partra, fél tizenkettőkor már bent volt, mert főzni kell! Kettőtől négyig ismét, majd be, mert megint főzni kell.  A kis-nagylánynak is be kellett menni, meg a férjnek is, hogy ne bámulhassa a nőket. Na ne!!!!

(Múltkoriban írtam, hogy szintén rokon szórta a pénzt 250-400 KN/személy mindenfajta 10 perces, félórás vízi marhaságokra. 4-en voltak! Kolbászon éltek, amíg volt, .... de beülni egy vacsira vmelyik helyi vendéglőbe, az drága!)

Előzmény: hul (129573)
AZS Creative Commons License 2015.06.01 0 0 129574

És a hátsó sárvédő és a motortér közötti üreg az smafu? ;-)

Előzmény: fvcc (129572)
hul Creative Commons License 2015.06.01 0 0 129573

Nagyon egyéni, ki mit visz itthonról. Mi is vittünk már 10 adag lefagyasztott kaját, mert 5-en voltunk és nem lehetett berendezkedni 2 hétre vendéglői ellátásra. De azért rengeteget ettünk, ittunk a helyiből is, így éppen jól jöttünk ki. Sokat számít, ha az ember vállal egy kis saját főzőcskézést.

Különben a tál palacsintát mi vittük  a háziaknak, a kagylót meg ők nekünk... 

xx éve én is álltam Kőbányán a konzervgyár kis ablakánál az értékcsökkent, de hibátlan olcsó konzervért, napközben, szoc. lévén szolgálati kocsival (nem céges, basszus...), csak hogy összerakjuk a muníciót. Volt sok májkrém és tészta is, meg zacskósleves. Emlékszem Olaszo.ban, a reggel hazamenő hollandok a sátrunk elé tették a fél doboz megmaradt tejet és ami még nekik megmaradt, mert okosan nem akarták kidobni, nálunk meg látták a csóró keleti dácsiás családot... akik azért rendesen viselkedtek és különben baromi jól érezték magukat a két gyerekkel, sőt segítettünk neki, amikor szükségük volt rá. (lakókocsi kiállás, tereprendezés, kalapács, kötél stb.és mosoly, mint ők!) Innen is van a kempingezés szeretete nálam: itt mindenki barát, társ és partner. Sok barátságos  mosolyog, minden a placcon, soha semmi el nem tűnt, bizalom van és segítőkészség. 

Szerintem ma Horváto.ban is mindenben megtalálni a megszokottat, sőt a helyi tej kenyér, pékárú, zöldség, gyümölcs pazar! Ha odafigyelsz, akkor hiába drágább mint itthon, jól ki lehet jönni. Azért ismertem és utaztam olyan családdal, akik tábla szalonna nélkül nem indultak volna el. Azt is tudomásul kell venni, szalonna, kolbász, demizson, és nem mindenki volt vastag plasztikkártyával...az is dícséretes, mégiscsak volt igényük arra, lássák az Adriát vagy éppen Görögo.ot, mint a példámban így is történt.   

 

Előzmény: fvcc (129569)
fvcc Creative Commons License 2015.06.01 0 0 129572

A kispolski az jó volt! Faszán a hátsó ülés alá lehetett pakolni 10 centi vastagon a motyót /a hülék nem vették észre!/  Az volt a legjobb csempész-autóm, még a hátsó ablak alatti nagy keresztlyukat is jól megtömtem. Köhögött is szegény eleget, hogy ...leveeegőt.

Előzmény: AZS (129571)
AZS Creative Commons License 2015.06.01 0 0 129571

Tökmindegy, mekkora autó, tele lesz pakolva, és semmi nem fog hiányozni ;-)

Én megéltem a kispolszki-négy személy verziótól a magastetős transporterig (3,5 köbméter hely) sokmindent, tényleg mindegy ;-)

Előzmény: fvcc (129569)
fvcc Creative Commons License 2015.06.01 0 0 129570

Jujj, nem is tudom, melyiket ajánljam a rengeteg közül.... Esetleg Hvar? Starigrad? Jelsahoz mit szóltok?  Selce?

Na jó, lehet Sučuraj is! (a többi nevét elfelejtettem. Pedig van még bőven!)

 

Zamárdi?

 

Előzmény: K.Mylo (129568)
fvcc Creative Commons License 2015.06.01 0 0 129569

Láttam olyan kombi csomagtartót dugig tömve /1 hét nyaralás, 2+1 személy/, amiben szinte minden fölösleges volt :D   A fél konyha bepakolva, 100 fajta játék a gyereknek (hogy véletlenül se unatkozzon szegény)  

    Nyilván jót tesz a fogyasztásnak (hamár spór-spájzolunk, miért pont ezen kéne, ugyi?), meg az az elönye is van, hogy nem pattog az autó segge a sztrádán :D

 

Nyilván a kávémba nem ott veszek 1 kilo cukrot, ha 30 deka is elég otthonról. A többi aprósággal is így vagyunk. Kenyér csak mértékkel (1-2 napra, utat beleértve), úgyis megszárad. A vidd el/melegítsd meg/edd meg konzervek számát már 5-re csökkentettem (2 hétre), 2-3 db. így is kétszer járja meg az utat (Most már röhögök magamon, amikor a 90-es években vettem egy karton sólettet - így volt olcsóbb, és csak így adták a metroban -, 2 fajtára meg akkor nem volt pénz (2x24 db), hogy egy kicsit is változatosan kajáljak :D   Reggel sólett, este sólett, ... meg galamb eregetés egész nap! (később jött a jó büdös szegedi káposzta, nem reklámozom, ki gyártmánya mostanság!!!)

   Sör az kell (cseh), mellé meg Karlovačko. Cseszegettek is a vámosok (H - amíg voltak): tudja-e, hogy azt nem szabad! Én meg: nem eladni, itt beviszem, amott kiviszem, majd megiszom.   Ja, az más.... 

 

Szóval...

 

Előzmény: Duspok (129566)
K.Mylo Creative Commons License 2015.06.01 0 0 129568

Sziasztok! Hvar szigetre szeretnénk utazni az idén nyáron. Melyik várost ajánljátok leginkább? A legfontosabb a szép strand lenne, de esténként szeretnénk városi sétákat tenni. Esetleg nem tud e valaki apartmant ajánlani két személyre? Bármilyen információnak nagyon örülnénk. Segítségeteket előre is köszönjük! Peti

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!