Keresés

Részletes keresés

Lbx Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67026

A Szent Orbánhoz is mentünk már fel, nagyon hangulatos az is.

 

"...Nemrég olvastam, hogy Márianosztráról vezet le egy egykor burkolt út, ami valahol Zebegény és Szob között bukkan ki a Dunához, évtizedek óta nem használják, benőtte a vegetáció, de bringások járnak arra. A GS elmegy XXL-es MTB-nek, meg akarom keresni, majd tudósítlak!"

 

Azt szívesen venném!

 

Ott van még a hivatalosan lezárt Kemencére vezető aszfaltozott erdei út, emlékeim szerint Diósjenő a másik vége. Kemencén a patakon gázlón kell áthajtani, ha jól emlékszem. Pazar volt, mikor legutóbb arra jártam - évekkel ezelőtt. De állítólag az utóbbi időben jobban ellenőrzik, ki, miért jár ott autóval/motorral. Talán inkább bringával kellene ott barangolni...

 

Előzmény: R100 (67024)
Lbx Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67025

Nem tudom... 

Természetesen a film visszahozza az emlékeket, de azt hiszem, aránytalanul több a költség, és a meló, mint amennyit utóbb az ember visszakap. A fotók ebből a szempontból talán hálásabbak. De mindenképpen jobban jár az ember, ha ad magának időt a helyszínen, és kiélvezi a helyet, nem pedig rögtön a kamera (manapság telefon) után nyúl.

Néha azt érzem, az áll a háttérben, hogy még valamit toljunk bele, még többet hozzunk ki egy útból.  Tartok tőle, egyre inkább átesnek az emberek az ésszerűség határán. Mint mikor a keleti turisták egyből fotóznak a látványosságnál. Akkor mindenki lenézte őket, ma meg... A párom is imád fotózni, és bizony rendszeres volt, hogy a gyerekekkel hosszasan vártuk, hogy végre megcsinálja a sok-sok fotót, és utána kezdett el nézelődni, "megélni" a helyet. Aztán itthon a több100 fotót nem egyszer nem válogatta le, többször rám maradt a feladat. Hazaérkezést követő pár napon belül visszanézzük, de később már nagyon ritkán.

 Szerencsére nálunk a közösségi megosztás nem játszik - a gyerekeknél igen, de talán még emészthető mértékben

Előzmény: Mortoff (67018)
R100 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67024

Igen az a kis tó Kóspallag előtt gyönyörű helyen van, egyszer pont akkor jártam arra amikor esküvő volt, komolyan giccses látvány! Jó még Kisinóc felé is felmenni a Szent Orbán (!) fogadóhoz csak az zsákutca, illetve nem teljesen, jó murvás erdészeti úton lehet tovább menni, csak zöld ruhások szerint mégsem...

Nemrég olvastam, hogy Márianosztráról vezet le egy egykor burkolt út, ami valahol Zebegény és Szob között bukkan ki a Dunához, évtizedek óta nem használják, benőtte a vegetáció, de bringások járnak arra. A GS elmegy XXL-es MTB-nek, meg akarom keresni, majd tudósítlak!

Előzmény: Lbx (67022)
Lbx Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67023

Komárom = Esztergom 

DDD.

Előzmény: Lbx (67022)
Lbx Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67022

Oké, így megvan (lesz) :-)))

Ezt az itinert megjegyzem - majd úgy érzem magam, mintha neves rally-n lennék menő pilóta :-)

Azt nem ígérem, hogy most ez lesz a cél, de megjegyzem.

Amúgy a Börzsöny nagyon kellemes környék, barátommal rendszeresen megjárjuk a Kismaros - Szokolya - Márianosztra - Letkés - Komárom vonalat. A Kóspallag előtti Tóvik vendégház (nem tudtam a nevét, most kutattam ki) melletti kis tónál szoktunk megpihenni. Bringával is végigtekertük már az erdei szakaszokat. Sokszor már nem is "tombolok", inkább leveszem a gyújtást, és nyitott sisakkal, csendben gurulok, meg-megállok, leszállok, és örülök az erdőnek... Imádom a vízgyűjtő kis lápos tavakat, a patak horhosát, az erdőszélek kilátását.

Előzmény: R100 (67020)
Bartolini Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67021

Én sony-t használok sztem az sem rossz...

Előzmény: hamvasat (66998)
R100 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67020

Ááá, térképpel nem sportszerű!

 

Ha Pest felől jössz a régi úton, Vác központjában jobbra, át a vasút alatt, onnan már látod a kőbányát, ahonnan a cement gyárat etetik. Le nem veszed róla a tekinteted, mész toronyiránt, klassz kis szerpentin vezet fel (az útminőség magyar). A csúcs előtt az utolsó balos hajtű, jellegzetes sziklával, és már élvezheted is a panorámát! 

Várom a fotót!

 

Előzmény: Lbx (67014)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67019

Nagyon kompromisszumos a dolog . Ha megcsinálsz egy ilyen videót , biztosan vannak akik szívesen , megnézik , pláne ha nem egy dög unalom "menetfelvétel" De tényleg csak legfeljebb egyszer :( Majd , talán , sok év múlva lessz valmi emlékeztető jelleggel funkciója , ha lessz akit még érdekel , hogy kik voltunk...

 Egyébként énis már kezdek arra hajlani , hogy még a fényképezőt sem viszem magammal , mert úgysem kíváncsi a risszrossz képeimre senki :)

Előzmény: Lbx (67017)
Mortoff Creative Commons License 2019.02.16 -1 2 67018

Én magamnak csinálom. Az, hogy másnak unalmas, vagy érdekes nem igazán érdekel.

Én mind a fényképeket, mind a videókat vissza szoktam nézni.

 

 

Előzmény: Lbx (67017)
Lbx Creative Commons License 2019.02.16 0 1 67017

Ezeket a kamerás felvételeket van ember, aki visszanézi? Van videónk több utazásról (na meg a kötelező családi cuccok), és eleddig legemlékezetesebb utunkról, de soha nem néztük végig - max pár perceket -, pedig bőven meg van vágva. Másnak meg eleve halál unalom, annak ellenére, hogy gyönyörű helyek, látványos környékek. Lényegében senki nem bírta 10 percnél tovább. A fotókat is ritkán nézegetjük, pedig azok többször előkerülnek.

Szóval van értelme ennyit fizetni, és munkát beleölni? Máshol is olvasom a küzdelmeket, ki, milyen kamerát, rögzítés hova, hogyan, felbontás, formátum, vágás, feltöltés...

hamvasat Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67016

Esetleg mailomra elküldenéd googlemapsban, hogy merre jártál? Nem vagyok ismerős arrafelé, de meg akarnám ismerni ...

Előzmény: R100 (67011)
HorváTH 69 István Creative Commons License 2019.02.16 -1 2 67015

Nekem Ez a motor , a valaha volt leg jobb motorom ! Az Rt-vel sem lett volna semmi bajom , ha nem az a... Boxer blokk lett volna benne :)   Az LC-vel már kitudnák békülni , főleg a 3,7-es fogyijával !

Szóval ! Nekem a GT-n , a gyári ( kétrészes ) alacsony üllés van , amiről konkrétan , jobban leér a lábam , és kényelmesebb megálláskor , mint az RT-m normál magasságú üllése . Ebből a szempontból , tudom ajánlani neked is . Viszont a lábbal , tologatás , az teljesen feljtős dolog , a mi ( vagy legalábbis az én ) alkatomhoz . Ez a motor , vagy 50kg-al nehezebb az RT-nél ( dobozok nélkül is ) és ezt jól érzhetővé is teszi , amikor csak odébb kell tólni ! Szóval ezt azért próbáld meg magadnak , mennyire áll kézre . Amúgy meg menettulajdonságokra , ég és föld a két blokk ! Azt a nyugalmat , amit egy ilyen "erőműn" érezni , össze sem lehet hasonlítani , bármilyen kéthengeressel .

Előzmény: mlui. (66980)
Lbx Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67014

Be van sózva a seggem, így holnap tervezek nekilendülni - vagy hétfőn. Gyurka már kész a tavaszra, csak a parancsra vár.

 

És hol van az a kedvenc kilátópont? Szívesen tágítanám a világlátásomat :-) Esetleg egy térképes link?

Előzmény: R100 (67011)
daty55 Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67013

Én is "megnyitottam a szezonomat".:-)

Aggtelek és környéke volt a bejárt környék.

Igaz, csak 88 km lett a vége, de 6,5 - 12 fok között ennyi bőven elég volt.

Az aggteleki hegyekben még bőven van hó, de az utak szerencsére már csak nedvesek.

 

Öcsémmel mentünk, neki is az első útja volt, a télen vásárolt DL650-esével.:-)

 

Szuper kis gurulás volt!:-DD

 

 

 

Mortoff Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67012

Ez szerintem attól függ, mi a célod és mennyi időt szánsz az utómunkára. Mi 10 nap alatt Albániában bőven 200+ gigányi anyagot csináltunk 3 kamerával, igaz zömmel 1080/60fps-el. Ebből lett egy -számomra érdekes- egy órás anyag a vágás után. Ha nem vágod meg, akkor 12 óra is unalmas -szerintem-, cserébe ha nem megy a kamera, akkor kimaradnak az érdekes részek, mert honnan tudod, hogy majd most történni fog valami és meg kellene nyomni a gombot, hogy meg is legyen?

Előzmény: Yossa.rian (67009)
R100 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67011

Ma kimotoroztam az idei első tankot, baromi jó volt! Az utak még üresek, alig van forgalom, a kirándulók, bringások még ott tartanak, hogy február van, pedig ez már a tavasz!

 

Kedvenc kilátópontom Vác fölött:

 

Nem motoros téma, de gusztustalan, hogy mennyi szemét az utak mentén, itt a fotó előtt rugdostam el palackokat, zacskókat, hogy ne az legyen a képen...

 

Királyrét - Kóspallag között még volt hó az erdőben, de az út csak vizes:

 

 

Holnap is jó idő lesz, menjetek!

 

 

Hozo62 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67010

Tegyél már fel képeket,ha a tartó is kész!

Előzmény: hamvasat (67007)
Yossa.rian Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67009

128Gb-os SD kártya, FullHD felbontásban, 30fps mellett majd 12 órát tud rögzíteni. Az kb 8 napra is elég. Felesleges órákon át rögzíteni, mert minek? Úgyse fogod végignézni :)

Előzmény: hamvasat (67007)
Mortoff Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67008

Sehogy, nálunk az egyik túratárs cipel egyet csak ezért. :) Illetve vehetsz minden napra egy sd kártyát, már nem nagy tétel.

Előzmény: hamvasat (67007)
hamvasat Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67007

Többnapos túra alatt hogy lehet megoldani laptop nélkül a mentést? Mobillal felhőbe? Bocs a láma kérdésekért :-)

 

Egyébként kész lett a gyári hátsó prizmába épített pótféklámpa. Felkonfiguráltam a hex ezcannal és szépen működik! Nagyon fasza lett. Beállítottam a hex ezcannel az első fényszórókat is, bár még csak vezetéken lógatva, mert a konzol még nincs kész...

 

Holnap, ha lesz időm, akkor felrakom a Puit ERS-t...

Előzmény: hamvasat (67006)
hamvasat Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67006

Köszi mindenkinek a kamera tanácsot (is)!

 

A tesztek alapján a GoProra hajlok, csak k. drága...

Hozo62 Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67005

Több éve Drift kamerát használok az idén vettem mellé egy másodikat is. Szerintem ár érték arányban nem rossz! Már csak a videó vágást kellene megtanulnom ....

Előzmény: hamvasat (66998)
Yossa.rian Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67004

Az X-nek nem kell tok a vízállósághoz és tölthető. Nekem fixen rá van kötve az DIN aljzatra. Egyébként óránként lemerülne :) Egyébként akkor az áramfelvétele, hogy ha rögzítesz, akkor a töltés max szinten tudja az akkut tartani :)

Előzmény: Mortoff (67002)
mlui. Creative Commons License 2019.02.16 0 0 67003

Köszi! Sem plusz teljesítményt, sem más világot nem akarok. :) Akkor majd kirakom háttérképnek a vizes Rt- t, hátha 1 év alatt megszokom.

Előzmény: Kevin (66990)
Mortoff Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67002

Én az ultra 30-at néztem, ahhoz van végre olyan tok, amiben lehet tölteni. Nekem mindíg a legrosszabbkor merül le.

Előzmény: Yossa.rian (67001)
Yossa.rian Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67001

Garmin VIRB Elite, meg egy VIRB X

 

Előzmény: Mortoff (67000)
Mortoff Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 67000

Milyen Garmin kamerád van?

Előzmény: Yossa.rian (66999)
Yossa.rian Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 66999

Én most GoPro 7 Black-et vennék. És lehet hogy veszek is, csak el kéne adni a két Garmint, mert 3 kamera azért mégiscsak túlzás :)

Előzmény: hamvasat (66998)
hamvasat Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 66998

Mondjuk, igazatok lehet, ha jobban belegondolok...navi menüből buzerálni a kamerát bonyolultabb.

 

Akkor úgy teszem fel a kérdést, hogy milyen motorra szerelhető action camot ajánlanátok?

Mortoff Creative Commons License 2019.02.16 -1 0 66997

Elvileg. Gyakorlatilag nem tudja az V.

Ahogy Yoss írja a külön távirányító jobb megoldás.

Előzmény: Yossa.rian (66996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!