Keresés

Részletes keresés

sameria25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4427

https://picasaweb.google.com/nightona/Traumgarten2011

Egy másik.

sameria25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4426

Bocs, de valamiért nem jejölődött ki, át kell húznotok.

Előzmény: sameria25 (4425)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.16 0 0 4425

Találtam egy érdekes, és szerintem szép kertet. Nézzétek meg Ti is.

https://picasaweb.google.com/107280223669341023565/71210SanJoseGarden#5493044283198262546

DeadFox Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4424

:)) ameddig nem szokik rá a macsesz a szőlőre... addig tanítja a szárnyasokat a rendre....

Előzmény: RCTiv (4423)
RCTiv Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4423

nálunk meg a macsesz tegnap is levadászott egyet, a földön semmi sincs biztonságban, és úgy látom lassan a madarak is megtanulják. a kis dagadt elképesztően ügyes vadász, aminek egyáltalán nem örülök, de nincs mit tenni. 

Előzmény: DeadFox (4422)
DeadFox Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4422

nálunk meg a szőlőt zabálják meg, még mutatóban sem hagynak...

Előzmény: CBNora (4420)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4421

Emlékszel, amikor ijedten jöttem mondani, hogy valami kiugrasztotta a kisrigókat a fészekből? Nos, ha jól számolom mindegyik megmaradt. Csak később, lombhulláskor láttam meg a fészküket. Azóta az összeset áthordták a szerb lucfenyőre. Most ott laknak.

Sok gondot okoznak nekem is. Főleg nyáron, amikor a növények tövéről lekotorják a mulcsot, az azt feldolgozó gilisztákat felzabálják,és a nap kiszárítja a talajt. A gyümölcsökről nem is beszélek. Versenyben vagyok velük, ki ér oda hamarább? Ők korábban kelnek nálam. Így az eredmény nem kétséges. Csak ne fütyörésznének olyan szépen.  :-))

Biztosan nemcsak visznek,hoznak is magokat. Ha észreveszek egy kis magoncot, ami kell nekem, teszek rá csibedrótot,csak úgy marad meg.

Előzmény: CBNora (4420)
CBNora Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4420

Nálunk rengeteg a rigó. Összecsipkedik a körtét, almát, leszórják az epret, és még a földről is föleszik, szétkotorják a mulcsot, kapirgálás közben betemetik a magoncokat. Legalább annyi bosszúságot okoznak, mint a vakondok. Úgy néz ki, valahol a kertben költeni is szoktak, gyakran látok a földön esetlen fiatal rigókat. Lehet, hogy emiatt is van annyiféle magonc. Legalább ennyi hasznom van belőlük.

Előzmény: sameria25 (4419)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.15 0 0 4419

Nem, nekem is egy van, és terem, csak a termése miatt akarok még egyet. Igyekszem bogyósokat telepíeni, nincs annyi gond  velük, mint a gyümölcs fákkal.

A rigók? Szeretik a gyümölcsöt, az biztos. Itt állomásozott néhány, de amióta a cinkéket etetem, eltűntek,pedig  nem látszott, hogy ütköztek volna az érdekeik. Lehet, hogy csak véltlen egybeesés, és most fogyott el a vadszőlő,amit csemegéztek.

Előzmény: CBNora (4418)
CBNora Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4418

Miért, az égerlevelű fanyarka kétlaki? Annak idején a Starkltól vettem egyet, az terem, egyedül. Annak vannak magoncai, de még kicsik, nem virágoztak. De az eredetiről valószínűleg lehet leválasztani sarjat, ha esetleg kellene.

Én is szeretem a termését, csak nem biztos, hogy jut belőle. A rigók is szeretik, az első termést egy nap alatt megették előlem, mikor még nem is volt egészen érett.

De, a mahónia szerintem is jó lehet. Szép, örökzöld, strapabíró.

Tavaszig apránként egész jó kis listát szedünk össze a keserűfű helyett.

Előzmény: sameria25 (4417)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4417

Nekem kicsik kellenek majd. Égerlevelűfanyarkád termő van? Szeretem a termését. Nagy előnye, hogy nem kell magozni.

Ekkora választékot nekem hoznak a madárkák. Biztos,oda több fajtájuk jár,mint ide. A borbolya nagyon szép kis bokor, a mahónia is, csak elég terülős.

Tényleg, az nem lenne jó szuszettinek?

Előzmény: CBNora (4416)
CBNora Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4416

Csíkos kecskerágók vannak tömegével. Pár magonc már terem. Szép az is, de annyi nem kell. De az magas. Van egy szárnyas is, de csak az, amit vettünk, magoncokat még nem találtam. A szárnyasunk se alacsony fajta.

Akác, bodza, nyár, juhar, fűz nálunk is rengeteg kel, egyet sem hagyok. Eperfák kelnek még, cserszömörcék, kányabangita, ribizli, egres, Zanthoxylum, égerlevelű fanyarka, ezeket sajnálom, egy darabig kerülgetem. Egy tiszafát becserepeztem, most megint van pár a fácska alatt, amit ki kell majd szedni.

A diófa alatt a kedvencem, amit a madarak hoztak, a mahónia. Szikleves korában találtam, mostanra egész szép kis bokor lett, tavaly már virágzott. Madárürülékből meg neveltem Berberis thunbergiit, az még cserépben van, nem nagyon fér sehova.

Előzmény: sameria25 (4415)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4415

A mostani "erdőm"egyik fele egy hatalmas diófa helyén lett kialakítva. Akkor nagyon sajnáltam, hogy le kellett bontani,(gombás lett) de most már szépen megnőttek a helyettesítők, így már nem annyira bánom. Milyen kecskerágód van, néhány alacsony bokrocskára még szükségem lenne a rózsák közé.

Nekem is kelt egy borostyánom, és én sem tudom, hogy megtartsam-e, pont amiért Te. A szilikátra felmászik szerinted,vagy rögzíteni kell?                                                                 Több dolgot hoznak a madárkák.  Akác, bodza, juhar,nyár (mondjuk azt a szél hozza),ha mind meghagyom, már tele lenne a porta velük.

Előzmény: CBNora (4414)
CBNora Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4414

Kb., mint nálunk a diófa alatt! Csak sajnos kevés a helyem, "fákról" nem beszélhetünk. A diófa a kert szélességének nagyjából a kétharmadát elfoglalja. Bokrokat meghagyok alatta, de a csíkos kecskerágó egy részét fájó szívvel ki fogom szedni, túl sok kelt. A vadszőlőt is nyesegetem, ami kijön, kihúzom.  Valahogy oda keveredett egy tüskétlen szeder, abból is csak mutatóba hagyok. A ribizlikből pár tövet el fogok ajándékozni, de a többi még egy darabig elfér. Fű nincs, mert túl árnyékos. A fő talajtakaró ott a meténg és a sárga árvacsalán, közte meg egyéb évelők, medvehagyma is egy kevés.

Borostyánt nem mertem ültetni, az egyetemi botanikus kertben sokat küszködnek vele, túlságosan elterjedt. Viszont találtam egy fiatal tövet az előkertben. Nemrég levágtam a Phlox kóróit, akkor került elő. Kicsit összetapostam, mielőtt megláttam, de gondolom, túléli. Csak kérdés, hogy kell-e nekem. Tképpen nem, de ami így magától jön, jobban sajnálom kigyomlálni.

Előzmény: sameria25 (4413)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4413

Igénytelen növény. Ültetés után még locsolod meg párszor, amíg megered, aztán ennyi.  Én azt a részt, ahol a fák vannak, gyakorlatilag magára hagytam. Ha olyan faféle kel, amire nincs szükség, azt kiszedem, nagy ritkán levágom a füvet, de nem kényeztetem,legyen erdő. Van benne ibolya,gyöngyviráh,páfrány meténg,  medvehagyma, csak ami hirtelen eszembe jut.

Előzmény: szuszetti (4412)
szuszetti Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4412

Mikor érdemes behozni az erdőből a borostyánt?

Van valami, amit ha megteszek, biztosabb lesz a megmaradása?

szuszetti Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4411

Tavasszal is ezzel kezdünk majd - tél elején ott hagytuk abba, hogy a termőföld szét lett terítve. Most gyomírtás lesz (akad benne), aztán rotálás, aztán növényesítés...nem lesz megúszható a dagonya :)

 

Erdős-füves területről származik a föld. Tavaly olyan szárazság volt, hogy az egész szállítmány porzott, mikor lerakták. Most azért már nem.

Előzmény: sameria25 (4410)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4410

Szerintem addig ne csinálj semmit,amíg csak a sarat dagasztanád. Az senkinek sem jó. Sem a növénynek, se a talajnak, de legfőképpen neked nem.

Előzmény: szuszetti (4408)
szuszetti Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4409

Csipkebogyó - nem szeretem semmiféle formában sem, így nem gond, ha valami az, de mégsem.

 

Tetszik ez a rózsa azóta, hogy itt olvastam. A katalógusáruházak nekem max tájékozódásra jók, van itt a környéken olyan kertészet, ahol lehet kapni sztem mindent, amit ott kinézek. És nekem csak akkor jó növényt venni, ha éppen időm is van elültetni. És ide még nem akar postás jönni :)

szuszetti Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4408

Nekem meg kéne egy olyan nagy kerek lapos talp, amit a hójárók használnak, hogy ki lehessen menni a kopasz-csupasz termőföldes süppedős talajra :)

Előzmény: sameria25 (4406)
RCTiv Creative Commons License 2012.01.14 0 0 4407

nekem van kártyám ha kell. de valószínű neked is ha árakat is láttál :) Amúgy a legtöbb fát "gurisatti"-tól hozzák, ami szerintem a legnagyobb faiskola, csak nagyon messze van, és az tényleg kizárólag nagyker. 

Előzmény: robida (4390)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4406

Lassan mocorognak a dolgok. Én még nem ültettem semmit.

Előzmény: CBNora (4405)
CBNora Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4405

A hűtőbe tettem be pár magot csírázni. Azok ellesznek ott még egy hónapig. Bent csíráztatok Solanum quitoense magokat, de lehet, hogy dugványozni fogok a teleltetett tövekről. Aztán nemsokára vetek egy láda Kobak salátát a fűtetlen szobában palántának. Hónap vége felé jön a földicseresznye, a padlizsán, aztán sorban a többi mag.

Van egy Luffa palántám is. Marha korai még, próbacsíráztatásból lett, és sajnálom kidobni.

Előzmény: sameria25 (4404)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4404

Készülsz már valamivel a tavaszra?  Ültettél már valamit,vagy még túl korai?

Előzmény: CBNora (4403)
CBNora Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4403

Én is úgy tudom, hogy ehető. Ártani biztos, hogy nem árt, meg kell kóstolni, aztán ízlés dolga.

Körül kell nézni, az említett csomagküldőnél valószínűleg lenne olcsóbb. Nagy mennyiségnél nem mindegy. Párszor rendeltem tőlük, a minőséggel nekem sem volt gondom. De gyakran nem a megrendelt fajtát küldik. Én is többnször jártam így, anyósom is. Csak olyan növényt érdemes onnan rendelni, amiből csak egy fajtát árulnak. Mondjuk a R. rugosánál nem olyan kockázatos a dolog, mindegyik szép.

Előzmény: sameria25 (4401)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4402

Elég sokszor rendeltem tőlük,nem mondom, hogy nem voltak bakik, de inkább azokkal a növényekkel, amiket nem ők termelnek,hanem úgy hoznak be kintről. Ez a rózsa tömegcikk, remélem, nem lesz vele gond. Különlegességeket semmiképp nem vennék Tőlük

Előzmény: m.musashi (4397)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4401

De szépek! Ez már egy kicsit azt jelenti, hogy lassan gondolhatunk a tavaszra.

Jó,hogy benéztél Nóra. Szerinted mi a helyzet csipkebogyó ügyben? Más oldalon is azt találtam, hogy ehető a rosa rugosa termése,és gazdag C-vitaminban. M.musashi azt modja,nem biztos,hogy ehető.

Előzmény: CBNora (4399)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4400

Akkor ültetheted, amikor nincs fagy.

Előzmény: szuszetti (4396)
CBNora Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4399

Az még tarackolás nélkül is elégnek tűnne.

Hunyorok, mielőtt ellepi őket a hó:

 

 

Előzmény: sameria25 (4398)
sameria25 Creative Commons License 2012.01.13 0 0 4398

Figyelembe véve a tarackolási képességét sztem elég, ha 60cm-re ülteted őket.

Előzmény: szuszetti (4396)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!