Keresés

Részletes keresés

csaba08 Creative Commons License 2017.08.17 0 1 3910

Szia!

Mi szept.10-21-ig megyünk idén megint :)) Larnaca-ba.
Repjegy csak is saját szervezésben 77.000.HUF / fő oda-vissza 23.kg-os bőrönddel és nagyméretű kézivel, továbbá ingyenes üllőhely választással.

Nagy előnye a saját wizzair repjegynek, hogy NINCS reptéri illeték az irodákkal szemben! :))) 

Szállás Larnaca központjában kb. 2 utcányira (150-200.mtr) a parttól 50.EUR/éj/ appartman :)
Kaját megoldjuk, bár inkább sok finom friss gyümölcsön élünk odakint.
Majd lehet átugrunk északra, nem tudok nem átmenni, ha már ott járok.
Na meg már félig-meddig kötelességem is.

Ha szállásban ez is jó lehet nektek, adok hozzá kontaktot.

Üdv: Csabi

......................

Booking.com

Előzmény: Ölüdeniz (3909)
Ölüdeniz Creative Commons License 2017.08.16 0 0 3909

Szia Csaba!

Egyelore nincs legkozelebb, mert 2 alkalom elegendo volt Eszak-Cipruson. Annyi szep hely van meg a vilagon, amit latnom kellene:-)). Talan a gorog Ciprus  meg megerne 1 miset, de mindenkeppen elo vagy utoszezonban. Utazasi irodaval mentunk ott az altalad emlitett hotelt sztem nem arultak vagy azert kerulte el a figyelmemet, mert dragabb volt. Neztem a wizz larnacai gepevel is maganszervezesben aug. elejere tobb hotelt is, de a Sun and Fun olcsobbra hozta ki, mint maganszervezesben lett volna. Pedig a repulo jegy 75 ezer ft korul megallt volna poggyasszal. Nade transzfer, tengerparti szalloda felpanzioval, szoval jelen esetben nem erte meg. A becsi indulasok is a magyar irodai arak korul voltak. Annyit meg elmondanek Eszak-Ciprusrol, hogy aki az egyiptomi es torokorszagi nyaralasokat kiprobalta, itt maga a vendeglatas es idegenforgalom alatta van szinvonalban. Arban pedig felette. Nem szabad osszehasonlitani pl.a torokorszagi hotelekkel, udulohelyekkel es a ciprusi torokoket mas torokokkel :-)) Viszont az Efes sör ugyanolyan lesz:-)) Ezt el kell fogadni, de elonye is van:-)). Nem jellemzoek a gyarszeru sokszaz szobas szalagmunkaban eteto, itato top hotelek. Nem az all.inc. egesz napi eveszetrol, ivaszatrol, zene-bonarol es tomegrol szolnak a hotelek es a strandok. Maga az all inclusive joval ritkabb.  Nagyobb a nyugalom.  Az animacios progamok is visszafogottabbak nem olyan eroltetettek. Minden termeszetesebb. Nincs tomeg a szigeten. Orosz vendegeket nem lehet latni. Keves a hotel, de sajnos sok az epitkezes. Elobb vagy utobb tomegesebb hely lesz. Most kell meg kihasznalni:-))

Előzmény: csaba08 (3908)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.16 0 0 3908

Szia!

 

Tetszik ez az összehasonlítás!

Legközelebb próbáljátok ki a Pia Bella-t!
Vagy nagyon jó (laktam is ott) a Bellapais Monastery Village Hotel is!

Szerintem mindkettő csak rajtam keresztül érhető el. ;)

 

Üdv: Csaba

Előzmény: Ölüdeniz (3903)
Kala53 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 3907

Szia Angela!

 

Köszönöm a válaszod !

Előzmény: Angela4 (3905)
Pözsó 407 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 3906

Üdv, most vasárnap megyünk Ciprus Lapta LA hotel. Végig olvastam a forumot, a másik oldal beszámolóit, szeretnék több infót kérni a szállodáról, a településről.

 

Üdv, Imre

Angela4 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 3905

Szia Kala53!

 

Igen, kell egy átalakítót venni a recepción, 2€ tehát nem összeg... Annyi, hogy én itthonról vittem egy 3 dugós hosszabbítót. Így mindet tudtam tölteni, telefonokat, fényképezőgépet stb. Telefonról annyit, hogy t-mobilosok vagyunk, ami Észak-Cipruson nem működik, a vodafonos feltöltőkártyával is csak sms-t tudtunk küldeni, de minket tudtak hívni..., viszont az internet szuper az egész szálloda területen, szóval használtuk a telefonokat :)

Üdv: Angéla

Előzmény: Kala53 (3904)
Kala53 Creative Commons License 2017.08.15 0 0 3904

Szia Angela!

 

Mi is rövidesen a Salamis Hotelbe megyünk . Érdeklődnék, hogy az elektromos eszközökhöz szükség volt-e adapterre, illetve ha igen   kaptatok-e a recepción ?

Előzmény: Angela4 (3892)
Ölüdeniz Creative Commons License 2017.08.14 0 0 3903

Koszonom az infot. Leirom a 2 szallodaval kapcsolatos pro es kontra tapasztalataimat. Hatha valakinek segit valasztas elott :-)) tehat fontos volt h.sajat kozvetlen parttal rendelkezzen a hotel. Jo ha az ember barmikor vissza tud menni a szobajaba, ha ugy van kedve es a dolgait is a tengerparton hagyhatja stb. A 2 legolcsobb 4 csillagos hotel az La es az Oscar maradt. Az La Hotelben nem az iden voltam, igy valtozhatott. 

La Hotel

Pro:  jo szobak. Jo tengerpart. Szep fekvesu a telepules es szinten kellemes a szalloda kornyezete. Jo a dolmus kozlekedes. Reggeli jo. Olcsobb mint az Oscar. Ingyenes volt az internet a lobbyban.

Kontra: vacsora gyenge volt valasztekban es izvilagban, talan meg a 3 csillagos szintet sem utotte meg. Nem volt annyira gyermekbarat (csuszdak, programok tekinteteben). Nyitott volt a strandja mindenki elott es a napagyat felugyelo emberke allandoan hisztizett es sasolt, ha a napagyon ittunk pl.a sajat asvanyvizunkbol..

 

Oscar

Pro: az etelek valasztekban es izvilagban is kivaloak voltak. Kozelitette az 5 csillagot. Vacsorahoz adtak ivovizet. Gyermekprogramok, csuszdak, hullamfurdo, elo zene es zart terulet. A szomszedos hotel strandja (Vuni Palace egy kertben van az Oscarral) csodalatos, igenyes es hasznalhatjak az Oscarosok a napagyakat is.  A napagyat felugyelo ember nem szol, ha pl.a nem nala vasarolt vizbol iszunk. Kozelebb van Kyreniahoz, be lehet setalni. 

Kontra: a 2 sajat tengerparti resze a szallodanak olyan mint 2 kacsausztato. Ugyan hasznaltak tobben, de messze all a szeptol. Internet fizetos. Szoba allapota muszakilag rosszabb volt. Dragabb mint az La. A szalloda kozvetlen kornyeke szemetes es epitkezesek vannak. 

 

 

 

Előzmény: csaba08 (3896)
Pzsolt64 Creative Commons License 2017.08.10 0 0 3902

Sziasztok,

Aug. 20.-i indulással valaki az Acapulcóba?

Várnám a hotellel kapcsolatos infókat.

Mi a Karthagóval megyünk, az első perctől fogva tudtunk a softAIról. Rá is kérdeztem hogy mit jelent? Azt a választ kaptam, hogy snack és a fagyi nem ingyenes és, hogy az üdítők és a helyi alkoholos italok azok ingyenesek.

Esetleg akinek van friss infója az ne tartsa magába.

 

Köszi és Üdv

Zsolt

Gabi8111 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 3901

Köszönőm a segítséget. 
wgabi81@citromail.hu

 

Előzmény: csaba08 (3900)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 3900

Szia!

Ha írsz emailt, átküldöm Kirner Zsuzsi fakultatív programjait az árakkal.
Én őt ajánlom.

Üdv: Csaba

Előzmény: Gabi8111 (3899)
Gabi8111 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 3899

Szia.  Jogos. Rájöttem hülyén tettem fel a kérdést. Inkább az árak érdekelnének. Például helyi étterem, fakultatív programok stb.

Előzmény: csaba08 (3898)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 3898

Szia!

 

Ez a kérdés olyan kis butuska....

Mennyit vigyünk...? - Minél többet. De tényleg!

Nem lehet erre mit válaszolni, mert nem tudni az anyagi helyzeteteket, nem tudni az igényeteket sem, hogy mit szeretnétek megnézni, mit szeretnétek kipróbálni, megvenni, stb...

Na meg vissza is lehet azt a pénzt hozni, nem kell mind elkölteni.

 

De ha már minden kép választ szeretnél 100.000.HUF/fő-vel kalkulálj.
Ebbe akkor belefér egy kis ez, egy kis az.

 

Eur-t célszerű vinni és mellé egy kevés Török Lírát.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Gabi8111 (3897)
Gabi8111 Creative Commons License 2017.08.09 0 0 3897

Sziasztok. Érdeklődnék,hogy egy hétre kb mennyi valutát vigyünk magunkkal, és mit? Eurót vagy Török lírát?
Szállás félpanzió. A helyi éttermeket szeretnénk kipróbálni.
Válaszokat előre is köszönöm.

csaba08 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 3896

Szia!

Én nagyon tudom még ajánlania Pia Bella Hotelt is, gyerekekkel a 3 medencéje minden igényt kiszolgál és bent van a városközpontban. 
Az egyik kedvenc szálláshelyem.

Vagy ha homokos part, kis csendes övezet, nem túl nagy medence, akkor a High Life Hotel.

Laptában meg a Riverside Garden & Premium Resort.
De tökéletes a Sempati is.
Mint írtam az LA szerintem pont teljesen jó.

Üdv:
Csabi
www.nctohungary.com

.....................................

Booking.com

Előzmény: Ölüdeniz (3895)
Ölüdeniz Creative Commons License 2017.08.07 0 0 3895

Hat igen. Igazabol a 2 szallodabol lehetne osszegyurni egy jo 4 csillagost:-)) de ar ertek aranyban jobb az LA. Kisgyerekeseknek pedig az Oscar a medencek miatt. A Vuni Palace strandja hal istennek jobb es atjarhatunk oda. 

Előzmény: csaba08 (3894)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 3894

Szia!

Én az LA-t jobban szeretem és többször is ajánlom.
Az Oscar se rossz, de tömegszerű.
A képek február végiek, így a tengerpart ilyenkor még nem volt rendbe hozva.

Előzmény: Ölüdeniz (3890)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 3893

Szia!

Írj emailt és átküldöm Zsuzsi programjait és árait.

 

Üdv: Csabi

Előzmény: Carmar (3891)
Angela4 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 3892

Szia Carmar,

 

Kirner Zsuzsinak van egy honlapja, ahol 2 egész napos kirándulást hirdet, az egyik egy egész napos görög túra, a másik is egy egész napos, de az török.

http://ciprusikirandulasok.hu/

Íme a honlap ott vannak az árak is (amúgy 75€/fő 1-1 kirándulás). Mi azért vele mentünk, mert itt a fórumon csak jókat olvastunk róla, valamint a sunfun nem visz kirándulni a görög részre. Mi viszont 2x is át akartunk oda menni, és mint írtam a beszámolómban, az egyik napot csak nekünk szervezte le (az egyedi tarifás volt), amit mi elterveztünk/kértünk Ő azt valósította meg.

A sunfun árait nem tudom Nicosia fél napos kirándulás 45€, ez megmaradt a listából amit a tájékoztatón adtak, de többre tényleg nem emlékszem. Voltunk a kötelező tájékoztatón, de csak az általános tájékoztatást hallgattunk meg, amikor a fakultatív kirándulásokba belekezdett a hölgy, mi eljöttünk.

Autót bérelni lehet a recepción a legolcsóbb 35€/nap (a biztosítás részt nem tudom, hogy benne van-e, és ha igen, önrésszel van, vagy a nélkül), de minimum 3 napra kell bérelni. Ha esetleg probléma a nyelvismeret a sunfunos hölgy (valamilyen Andrea volt a neve, egyébként ő is kedves) ott lakik a szállodában, és a tájékoztató órán elmondta, hogy nagyon szívesen segít az autó bérlésben. Ha tudtok angolul, vagy németül a neten megkeresitek a szálloda honlapján az e-mail címet, szerintem lehet e-mailben kérni egy általános tájékoztatót autóbérlésről.

Először egyébként mi ezt terveztük, csak nem a hotelnál (eddigi tapasztalataink alapján a hotel mindig mindenhol drágább volt), de Észak-Ciprus nem Dél-Ciprus (ott autókölcsönző, autókölcsönzőt ért). A szállodának a környékén, de még Famagustán se láttunk autókölcsönző üzletet. Bár ott biztos van, de nem vettük észre. A reptéren (Ercan) láttunk kölcsönzőt, de máshol nem...

Így lett a 2. nap is egész napos kirándulás Zsuzsival, vele oldottuk meg azt ami miatt mi 1 esetleg 2 napra béreltünk volna autót.

Remélem tudtam segíteni!
Üdvözlettel: Angéla

 

 

 

Előzmény: Carmar (3891)
Carmar Creative Commons License 2017.08.06 0 0 3891

Szia. Légyszíves írd meg a kirándulások mennyibe kerültek? 14-en megyünk, ezért nagyon számît.Az autóbérlés a Salamisnál lehetséges?köszönöm

Előzmény: Angela4 (3879)
Ölüdeniz Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3890

Koszonom:-) nyilvan amit talaltam fotokat megneztem a neten bar ezek, melyeket kuldtel, nem tul bizalomgerjesztoek:-)  szoval milyen a tengerpartja? Mekkora a tomeg a partjan? Milyen arban vannak az italok a vacsoranal (pl.asvanyviz)?. Az La Hotelben mar jartam. Ott jo volt a tengerpart es a szoba is. Az ellatas volt csak gyengebb mint a 4 csillag. Az La Hotelhez viszonyitva?

Előzmény: csaba08 (3889)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3889

Szia!

 

Mit szeretnél tudni?

4*-os Hotel Kyrenia szívében.

Képek régebbről:

2745-ös: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135136775&t=9176273

2746-os: http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=135136809&t=9176273

 

Üdv: Csabi

http://www.nctohungary.com/

Előzmény: Ölüdeniz (3888)
Ölüdeniz Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3888

Oscar Resort Hotelrol esetleg bovebb informacioja van vkinek?

feenhaft Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3887

Köszönöm szépen Csaba!😊

 

Remélem nem lesz vészes a repülés és hogy nem fog késni..😕😀

Előzmény: csaba08 (3886)
csaba08 Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3886

Tailwind Airlines - Török légitársaság

20.kg/fő a feladható bőrönd

 

Üdv: Csaba

................................

Booking.com

Előzmény: feenhaft (3885)
feenhaft Creative Commons License 2017.08.04 0 0 3885

Köszönöm szépen a válaszokat FurcsanyGyerencc!

 

Csaba, inviás utazási irodán keresztül foglaltunk sun&fun-os ajánlatból..néztem honlapjukat ott vmi tailwind airlines-t írnak.

 

 

Előzmény: csaba08 (3875)
KrisztinaHS Creative Commons License 2017.08.03 0 0 3884

Köszi! :)

Előzmény: Angela4 (3883)
Angela4 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 3883

Szia,

 

Mi másik hotelben voltunk, de ha van wifi a hotelben, akkor a mobilod netezésre tudod használni (internet, messenger működnek). Természetesen a 30-as szám maga nem hívható, és azzal te sem tudsz híni, de a net használható vele.

Török oldalon bérelt autóval nem lehet átlépni a határon. Fordítva (görög autóval törökbe) lehetne, valami biztosítási, vagy regisztrációs díj megfizetése ellenében.

Szép napot! Angéla

Előzmény: KrisztinaHS (3880)
KrisztinaHS Creative Commons License 2017.08.03 0 0 3882

Szuper! Köszi!

Előzmény: olaj_1 (3881)
olaj_1 Creative Commons License 2017.08.03 0 0 3881

Szia!

A recepció melletti Lobby bárban lehet wifizni, de nekünk például telefonunk sem volt, mert a 30-as készülékek nem működtek Észak-Cipruson. Érdemes megtudni, hogy azóta mi változott. Autót nem szoktunk bérelni, erre nem tudok válaszolni.

Előzmény: KrisztinaHS (3880)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!