Keresés

Részletes keresés

M.Zoli Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6505

Üdv.

 

Igen. Meg jol harcoltak. Nem tudom mennyire volt eleg Petsamo nikkelje, de nem hiaba küldött Murmansk ellen 2 elit hegyi hadosztalyt. Kesöbbi kerdesre, Nem Bulgaria volt az ok, hanem Romania. Olaj. Annyira az volt, Hogy Leningrad alol athelyeztette Mansteint, es 2 hadsereget küldött a Krimbe, hogy onnan ne tudjak bombazni az olajmezöket. Pedig a Perekopi szorost 1 ho. tartani tudta volna, es akkor a 11. hadsereg mehetett volna Moszkva ala. Ha odaert volna egyaltalan, de pl. Rosztovhoz odaert volna, es akkor nem kell kivonulni belöle. 42-ben pedig mas lett volna a szitu, ha Rosztovbol indul a Fall Blau.

 

Üdv.

Előzmény: showtimes (6502)
Maotai Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6504
Viszont a szovjet politikában 18-tól végig nyíltan/burkoltan jelen van Németo. szovjetesítésének koncepciója (Lenin, Trockij, Sztálin, stb.)
Előzmény: otranto (6503)
otranto Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6503
Valahol olvastam, hogy Hitler gyanúját az oroszok ellen igazán az keltette fel, amikor 1940 őszétől Sztálin folyamatosan elkezdte erőltetni a Bulgáriának adandó garanciát.

Persze szvsz ha nem ez, akkor más miatt ment neki volna a SZU-nak, hiszen a lebensraumból, illetve Hitler kommunistagyűlöletéből ez egyenesen következett.
Előzmény: Arisz-totál-ész (6497)
showtimes Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6502
A lengyelek egy héttel, max. 10 nappal tartották volna magukat tovább. Ne feledjük a keleti régiókban csak összesen három hadtestük volt. A németeknek több időbe tellett volna a Polesie vidék mocsaras erdős vidékén vévigvergődni, mint a katonai ellenállás leverése. Ráadásul ukránok, beloruszok, zsidók és lengyelek által vegyesen lakott vidékről volt szó.

A Jumo 004-hez csak annyi: a finnek többek közt a nikkel miatt kellettek a németeknek, mint szövetséges... s rá is tették a kezüket a sarkkörön túli nikkelbányákra, amit 44 őszig tartottak is.
Előzmény: M.Zoli (6487)
Maotai Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6501

Aug 23-nak is van létjogosultsága, igazad van.

Na, tessék - szerinted és M.Zoli szerint is.

Showtimes mester meg arra célzott, h offolok :( 

Előzmény: otranto (6472)
Of Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6500

Nem kapott megrovást, csak nem tüntették ki. Utána harcolt még Kurszknál meg Franciaországban, Falaisenál súlyosan megsebesült, amikor kitört a katlanból. Utána már nem vezetett csapatokat.

Ha nem megy be Harkovba, az sem változtatott volna a tényen, hogy a taktikai győzelmüket a németek tartalékok híján nem tudták stratégiai áttöréssé változtatni.

Előzmény: M.Zoli (6499)
M.Zoli Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6499

Üdv.

 

Hausserrel mi törtent Harkov utan? Megrovast kapott, vagy elcsaptak? Bar azt hiszem akkor nem.

 

Szerintetek igaza volt abban, hogy bement harkovba, es nem kerülte meg a varost, mint ahogy parancsba kapta? Ha jol emlekszem Manstein az emlekirataiban leszedi rola a keresztvizet erte.

Üdv.

Előzmény: Of (6498)
Of Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6498

Dietrich jó hadosztályparancsnok volt, ezen a szinten még nem is volt baj az SS tábornokokkal. Ő tudta, hogy többre nem lenne képes, akarata ellenére kellett hadsereget vezetnie a politikai megbízhatósága miatt.

Egyébként voltak olyan SS-tábornok volt, akik magasabb szinten is jól teljesítettek, pl. Gille, Hausser, Steiner (bár utóbbi kettőt még a hadsereg képezte ki).

Előzmény: Törölt nick (6494)
Arisz-totál-ész Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6497

Különösen annak fényében, hogy ezt a "jól működő" biztosítási rendszert maga Hitler rúgta fel 41 júniusában.

 

Ha nem teszi meg, megtette volna Sztálin. Ennek voltak azért komlyabb jelei - lásd Molotov berlini látogatása, az orosz csapatösszevonások a határon. (valami finn titkosszolgálati hangfelvételen maga Hitler egyébként mondot ilyeneket: ha tudja,hogy a szovjetek ennyi meg annyi páncélost tudnak havonta előállítani, esze ágában se lett volna támadni 41-ben).

 

Előzmény: otranto (6483)
otranto Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6496
Nem tudom, ez már nekem is feltűnt.
Előzmény: M.Zoli (6488)
otranto Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6495
Hát igen , Hitler 44-45-re gondolta olyan állapotban a német haderőt, hogy elindíthat egy sikeres háborút. Mármint úgy sikereset, amit sikeresen fejezhet be.
Szvsz ennél a kérdésnél mi azt a fontos tényezőt hagytuk figyelmen kívűl, hogy Hitler azt hitte, Lo-ot is benyeli neki a nyugat, csakúgy mint a cseheket. És akkor tovább készülődhet 44-45-re.
Hát ez a blöff szerencsére már nem jött be neki.
Előzmény: M.Zoli (6487)
igen7 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6493
off

nem, tristét pvcpadloo-t és a többieket konkrétan abból a topikból tiltották ki örökre. van egy őrangyalunk arrafele. itt nincs. of más tészta őt a polidiliből tiltották ki.
egy ideje nem nézem mondjuk a modis topikot, mert kitiltottak miután belinkeltem egy szexshop vibrátorkínálatát :-)
Előzmény: Törölt nick (6491)
M.Zoli Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6492

Üdv.

 

Ugy nez ki nem fogalmaztam egyertelmüen. En valamelyik vita kapcsan olvastam olyanokat, hogy a nagy messzernek mennyi balesete volt. Erre irtam azt, hogy az egyik kivalto ok pont a kerekek voltak, es ez pont a messzenel vezetett sok balesethez, a szük terpesztesü futomü miatt, es a legcsavar nyomateka miatt felszalaskor, illetve leszallaskor. Leszallaskor a nyomatek termeszetesen nem jatszott. Ezzel akartam utalni a nyersanyaghiany következmenyeire.

 

Ami az SS-t illeti, en is igy tudom. De vegyük figyelembe, hogy akkoriban es meg jo ideig a legszedett-vedettebben ök voltak felfegyverezve, es bar ezt nem tudom, de azt hiszem 39-ben meg a kikepzesük is gyenge volt, viszonyitva a Wehrmachthoz. Kessöbb amikor mar beintegralodott jobban a rendes seregbe, jobb lett a felszerelese, kikepzese akkor mar inkabb szamitottak elitnek, legalabbis hadosztalyai egy resze. Viszont akkor is voltak kritikan aluli egysegei.

 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (6489)
igen7 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6490
off

ezt nem tudjuk. a másik topikból ki van tiltva asszem.
Előzmény: M.Zoli (6488)
M.Zoli Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6488

Üdv.

 

Es miert nem moderaljak ki?

 

Üdv.

Előzmény: otranto (6486)
M.Zoli Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6487

Üdv.

 

Szerintem nem. Illetve nem 39-ben. Emlekszel mint mondott Raedernek? Meg a Z terv. Szoval szerintem a szerzödes volt a katalizator. Vagyis ha nem 39-ben, akkor 40-41-4?-ban biztosan probalkozott volna. De ez csak hipotezis, nem fogjuk ezt megtudni soha. Amit most felhoztam erveket, annak pl. az mondhat gyökeresen ellent, hogy milyen volt a gazdasag helyzete. Ha tenyleg a csöd szelen alltak, akkor biztos, hogy mozdulni kellett, mert a bukas nem volt alternativa szamara. Akkor. Szoval nehezet kerdeztel. Te hogy gondolod?

 

Meg tegyem hozza, ha elkezdödik Szovjet segitseg nelkül akkor:

1 ) a Lengyelek tovabb kitartanak, Varso ugyszinten, harc egy nagyvarosban, közben nyugaton szinte csak tartalekosok.

2 ) Nyersanyagok. Meddig birja olaj, mangan, buza, vaserc, stb. nelkül. Akkor nem jut at a kaucsuk keletröl, eredmeny kesöbbröl ismert. Pl. mindenki csodalkozott, miert volt annyi balesett a nemet repülögepekkel. Azt vontak le tanulsagkent, hogy szar volt a Messzer. Azt is tudni kellene, hogy rengeteg balesett törtent a kerekek miatt, mivel nem volt mar eleg kaucsuk hozzajuk. Ugyanez a helyzet a Jumo 004-el. Azt mondjak a Rolls-Royce-okhoz kepest szar volt. Nikkel nelkül az is szar lett volna. Tehat.....

 

Üdv.

Előzmény: otranto (6483)
otranto Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6486
Zoli, hagyd, felesleges. Mi már rég túl vagyunk ezen.

Az egészben az a vicces, hogy triste úgy vár elhatárolódást, hogy közben sosem határolódik el ő maga egyetlen szélsőbalos hsz-től sem.
Előzmény: M.Zoli (6477)
sierra Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6484

Persze, minden hozzászólás, amit nem kommentálsz, azt hallgatólagosan elfogadtad, mi? Neked elmentek hazulról.

 

Egyébként valóban egyetértettem Of hozzászólásával, erre varrjál gombot. Arra a kategórikus kijelentésre, hogy Magyarország a zsidóság elnyomásának őshazája, mert a Numerus Clausus az első zsidótörvény, mást nem is lehetett reagálni, mint ő tette, úgyhogy harmadikként én is csatlakozom a véleményéhez.

Előzmény: Triste (6475)
otranto Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6483
Az világos, hogy kellett neki a biztosíték keleten, ebben nincs is vita. Én igazából arra vagyok kiváncsi, hogy ha nincs ez a biztosíték és Sztálin nemet mond a paktumra, akkor is nekiment volna-e Hitler a lengyeleknek.

Mert amit leírtál, az arra válasz, hogy miért kellett neki a biztosíték, de nem arra, hogy anélkül mit tett volna Hitler.
Különösen annak fényében, hogy ezt a "jól működő" biztosítási rendszert maga Hitler rúgta fel 41 júniusában.
Előzmény: M.Zoli (6473)
igen7 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6482
na fejezzük be az offolást, kérem!

(nyelvnyújtás: :-P)
Előzmény: Törölt nick (6481)
igen7 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6480
:P
Előzmény: Törölt nick (6479)
igen7 Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6478
a kollektív ignore segít megoldani a problémát. nem kell neki válaszolni. a moderátorok valamiért nem bántják.
Előzmény: M.Zoli (6477)
M.Zoli Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6477

Üdv.

 

Van valami bajod az ide iro emberekkel? Vagy egyaltalan az emberekkel van bajod? Vagy azzal, hogy masnak esetleg mas a velemenye, mint neked? Van ra gyogymod. Hanyagold a topicot. Ja es kikerem magamnak, meg a többi embernek a neveben is, hogy jelzöket aggas a nevünk melle. Erdekes modon akiket itt felsoroltal barmilyen nezetkülönbseget meg tudunk vitatni kulturalt modon, es ha nem ertünk egyet, akkor is tiszteletben tartjuk a masik velemenyet. Te miert nem tudod ugyanezt tenni? Annyira szanalmasak azon hosszaszolasaid amikben elkezdesz szemelyeskedni, hogy az emberek nagyreszt mar ignoraljak. En is azt tettem volna ezzel amire valaszolok, ha nem serted benne szinte az összes topiclakot. Megkernelek valtoztass a stilusodon, vagy menj at read only-ba.

 

Üdv.

Előzmény: Triste (6475)
Triste Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6475

Ha elragadna az indulat, akkor nagyjából olyan eszközzel illene operálnom, mint amilyennel teszi azt 6450. alatt Of barátunk. Azaz, a "Sztálinod" megnevezéssel igyekeznék olyan hangulatot kelteni, mely akárha magától értetődővé tenné, hogy Of megszólítója voltaképpen csodálatot érez Sztálin "terrorisztikus életműve" iránt.

 

Valójában ez az indulatos - és persze szánalmas - megnyilvánulás - Of-tól - , nem az én kérdezősködésem. Mely kérdezősködésem eredményeként Of a maga primitív módján ugyan, de kénytelen volt valamelyest változtatni eredeti, nemcsak aljas, de velejéig hazug - és az itteni nagy történészkedő olvtársak: igen7, maotai, M.Zoli, otranto, sierra, showtimes és bizony Zicherman István által is hallgatólagosan elfogadott - álláspontján. Az egyetlen harras próbálkozott valamivel, de még ő sem az eredeti, őspatkány megnyilvánulásra reagált.

Előzmény: Zicherman Istvan (6462)
showtimes Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6474
Sztálin semleges is maradhatott volna "üssék egymást az imperialisták" felkiáltással. Ha nem lép német érdekszövetségbe, hanem kimarad a németek akkor is nyugodtan betámadhattak volna.
Csendben megjegyzem, hogy a nyugatiak nem voltak alkupozícióban, ugyanis mit ajánlhattak Sztálinnak? Saját szövetségesük, Lengyelország felét? Vagy a balti köztársaságokat? Esetleg az ekkor még francia érdekszférához tartozó Románia negyedét? A németek viszont bátran igérhettek szinte bármit - egyetlen dologra voltak kitétellel a balti németek, de ezt is sikerült rendezniük.
Előzmény: M.Zoli (6473)
M.Zoli Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6473

Üdv.

 

Ezert van letjogosultsaga, mert anelkül nem kezdte volna el. Tudta, hogy 2 fronton nem tud gyözni, 1. vh-s tapasztalat. Ezert kellett neki a szerzödes. Azt is tudta, hogy Sztalinnak udvarolnak a nyugatiak, tehat, ha Sztalin nem megy bele a paktumba, az csak azert lehet, mert megallapodott a nyugatiakkal. De belement, nemhiaba ajanlotta fel erte csereben egyesz kelet Europat neki.

 

Üdv.

Előzmény: otranto (6472)
otranto Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6472
Aug 23-nak is van létjogosultsága, igazad van.
Bár itt felmerül az a kérdés, hogy vajon Hitler elkezdte e volna egyedül a háborút, Sztálin nélkül.
Előzmény: M.Zoli (6471)
M.Zoli Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6471

Üdv.

 

Szerintem a gyökerei regebbek. A nagy meszarlassal kezdödött, amikor a gaz Gall Cro Magnnoniak kiirtottak a kevesbe harcias, am müveltebb German Neandervölgyieket. :)))

 

Igazad van, de en Augusztus 23.-ara tennem megis, mert akkor valt bizonyossa, hogy elkezdödik. Stilszerüen nem puskalövessel, hanem tollvonassal kezdödött.

Meg annyit, hogyha a haborut azzal a nappal nyilvanitjuk lezartnak ebben az esetben, amikor alairtak a bekeszerzödest a Missourin, akkor a kezdetet vehetjök annak, amikor alairtak a haborut Molotovek.

 

Üdv.

Előzmény: otranto (6470)
otranto Creative Commons License 2006.11.23 0 0 6470
Persze, vannak elméletek, amely szerint a második vh el sem kezdődött csak igazából az első vh folytatódott 2 évtizedes fegyverszünet után. Az a baj, hogy ha a kályháig akarunk visszamenni abban a kérdésben, hgy mikor is kezdődött a 2. vh, akkor elég mélyre kell mennünk. Legalább az I. vh-t lezáró békeszerződéseikig. (vagy még tovább) De mivel a történetírás szereti azt hirdetni magáról, hogy egzakt tudomány, kellenek a határnapok. Ezért a történetírás szerint a a 2. vh 1939. 09. 01-től 1945. 09. 02-ig tartott.
Előzmény: Zicherman Istvan (6461)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2006.11.22 0 0 6469

Sowtime, csak jelkepesen fogalmaztam, hogy valaminek a ,,kezdete". Azert a ,,Nomonhani-incidensben is negy allam vett reszt, es csak a szovjetek es japanok szamara volt ,,hatarmenti vita", a mandzsuknak es mongoloknak szabalyos haboru volt (jo-jo, tudom, mindketto baballam volt, no de jogilag megis csak ,,onalloak" voltak.)

OK, Hasant kivettem a listarol:)))

Előzmény: showtimes (6467)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!