Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1349
"nem mindegy a basszus hangereje a szóló hegedű vagy a zongora hangerejéhez viszonyítva."

Az a kiegyenlítettség fogalma, nem a dinamikáé, szerintem.
Előzmény: Törölt nick (1348)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1348

Feladom, ha nem tudom megértetni,hogy nem mindegy a basszus hangereje a szóló hegedű vagy a zongora hangerejéhez viszonyítva. Gondolj már egy Liszt Les Preludesre vagy egy nagyzenekari zongoraversenyre.

Előzmény: Törölt nick (1347)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1347
Ennek semmi köze a dinamikához, szerintem. Ha a basszus leghangosabb része halkabb, ugyanannyival lesz még halkabb a halk részeknél, a kettő közötti különbség nem változik.
Előzmény: Törölt nick (1346)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1346

"a szélessávú hangszóróknak a sávszélek felé romlik az átvitele, és ettől hallatszik dinamikahiányosnak a hangja"

Itten van az eb elhantolva!

Előzmény: Flacika (1342)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1345
"Akkor most jöhet a mikrodinamika :)"

Zenehallgatás közben Spacc monoton szövegelése..:-)))
Előzmény: krizsi_l (1338)
Flacika Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1344
A mélyek hiányától nekem a hangkép "erőtlen", "vékony". Ha a magasak hiányoznak, akkor "tompa". Ha mindkettő, akkor "lapos", de ebben az esetben is jól passzol az "erőtlen".

(Valamiért nem működnek a formázások, pedig most IE alól netezek.)
Előzmény: Törölt nick (1336)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1343
A szélessávú rendszernek semmivel nem kisebb a dinamikája, mint egy többutas rendszernek, csak a sávszélessége kisebb.
Előzmény: Flacika (1342)
Flacika Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1342
Alighanem most mások értik félre a dolgot... :) Azon már túl lennénk, hogy a dinamika szó szerint mit jelent. Annak a jelenségnek kellene a jó elnevezését megtalálni, amit diesel kolléga említett.

1. Ha jól értettem, arra gondol, hogy a szélessávú hangszóróknak magasban és mélyben kisebb a dinamikája, mint a középhangok tekintetében.
2. Ha rosszul értettem, akkor arra gondolt, hogy a szélessávú hangszóróknak a sávszélek felé romlik az átvitele, és ettől hallatszik dinamikahiányosnak a hangja.

[Gondolta a fene! -- írta Arany János... :)]
krizsi_l Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1341
Rossz a ritmus játszó képessége. Vagy boogee faktora.
Ahogy TR írta a dinamika egyszerűen a halk és hangos hangok aránya, legyen az bármilyen frekvencia összetevőkből álló.
Az üstdob stb ott keveredik ezzel a fogalommal, hogy jellemzően mély hangokat ad. Ritmus hangszernek is tituláljuk a hasonló tulajdonságokkal rendelkezőket. Tuba, bőgő stb.
Előzmény: Törölt nick (1336)
oldrad Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1340

Short :-))

 

DINAMIKA

 

gabocza1 Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1339
Mint már írtam, én jobbnak tartom a hangzási balansz elbillenését, mint ha csak dinamikai problémáról beszélnénk! Itt van mindjárt az emlegetett Quad, azért mert mély hiányos, még nem nevezném dinamikátlannak...:)
Előzmény: Törölt nick (1336)
krizsi_l Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1338
Akkor most jöhet a mikrodinamika :)
Előzmény: Törölt nick (1337)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1337
Rövid leszek:

Dinamika - A hang erőssége, illetve a hang erősségének változása.
Előzmény: Törölt nick (1336)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1336

Akkor most már csak egy kérdés és a teljes békesség jegyében.

Ha egy szimfónikus nagyzenekarból kihagynák az üstdobokat, vagy egy katonazenekarból a nagy dobot és a bombardont, hogyan próbálnátok kifejezni, hogy a zenekar hangzása erőtlen, "dinamikátlan".

Minden nyelvben, így a magyarban is egy szó jelentése több fogalmat is meghatározhat. Egyszerű példa: Ég a tűz...Kék az Ég.

Kérnék egy rövíd, "frappánsabb" meghatározást a hosszan és feleslegesen vitatott fogalomra!  

Előzmény: gabocza1 (1328)
Flacika Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1335
:)
Előzmény: AudiJo (1334)
AudiJo Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1334

Igen ismerem! És annak a 3.-aknak is igaza vagyon!:))))

Nem biztos, hogy mindig csak egy üdvözítő igazság létezik!:)))

AJ 

Előzmény: Flacika (1333)
Flacika Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1333
Erről most eszembe jutott egy vicc, ami itt most elég OFF lenne, meg aztán arról szól, hogy egy vitás ügyben kérik a rabbi véleményét... Nem merem ide írni... :)))
Előzmény: AudiJo (1332)
AudiJo Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1332

Igen, így én is megértettem Diesel bátyó értelmezését és igazat adtam Neki, tényleg létezik az általa leírt jelenség.

 A dinamikát én is hasonlóképp próbáltam megfogalmazni, mint FLacika, tehát neki is igazat kell hogy adjak!

Hogy akkor kinek nincs igaza? Hát annak aki engedte a tegnapi Paraguay-Japán meccs után bármelyik csapatnak is a továbbjutást!:))))

AJ 

Előzmény: gabocza1 (1328)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1331
Nem tudtam, hogy volt egy másik verziója is a BC1-nek. Gondolom nem csak a reflex nyílás méretében volt különbség a két verzió között, hanem a hangváltóban is.
Előzmény: arzachel (1330)
arzachel Creative Commons License 2010.06.30 0 0 1330
Lehet róla szó.A BC1-re visszatérve Petike Lajosnak az angol változat volt.Ez elég fedetten szól.Létezik az amerikai piacra gyártott változat nagyobb reflexnyílással.Ezt volt alkalmam hallani többször is.Ez a változat nyílt zenei hangú doboz.Akusztikus dzsessz-en kitünő,rockzenén is jó,de komolyzenén már vannak problémák mint általában a dinamikus hangszóróknál.
Előzmény: dollerakos (1315)
gabocza1 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1329
Lenne még egy építő jellegű javaslatom! Az egyik oldalról figyelmesebben olvasni, a másikon meg kicsit több türelemmel viseltetni, és inkább a finom humort alkalmazni... (szvsz)
gabocza1 Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1328
Szerintem ne forszírozd a dolgot! Bár szerintem is helyesebb kifejezés Audijo koma "hangzási balansz" kifejezése, de Diesel bátyánk magfogalmazása a hozzáfűzött magyarázattal azért fedi a valóságot, bár mint már az előbb mondtam, nem a legfrappánsabb...
Előzmény: Flacika (1326)
Flacika Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1327
Ezes=ezek. Bocs.
Előzmény: Flacika (1325)
Flacika Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1326
Már ne is haragudj, de a dinamikának semmi köze a hangmagassághoz. Lehet dinamikája a magasaknak, lehet a mélyeknek, de mindnek saját magához képest, nem pedig a közepekhez. Már miért lenne fölösleges leírni, ha valami nem úgy van, ahogy valaki érti/használja?
Előzmény: pagrus (1322)
Flacika Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1325
Ezes stúdió monitorok. Amiket én hallottam, azok nem ilyenek voltak, hanem "házi" hifi hangfalak. Azok hangzási balansza meg nem kifejezetten komolyzenére volt hangolva...
Előzmény: pagrus (1323)
dollerakos Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1324
Ezekből a 4408-ast nagyjából ismerem, bár már rég hallottam, de nem rosszak az emlékeim róla.... Köszi.
Előzmény: pagrus (1323)
pagrus Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1323
"Ezért nem ajánlom pl. komolyzenére pl. a JBL-t..."
Ez nagyon-nagyon megalapozatlan vélemény:

http://www.jblpro.com/pages/recording/4400.htm
Előzmény: Flacika (1320)
pagrus Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1322
Lényegében arról volt szó az előzményekben, hogy a szélessávú hangfalak átvitele általában a mélyek és a magasak felé esik, ezért felborul a dinamikájuk egyensúlya - lehet, hogy nem ez a legjobb megfogalmazása a jelenségnek, mert külön-külön a mélyben és a magasban is megvan az eredeti zene dinamikája, csak együtt nem lesz meg, azért is mert az emberi hallás frekvenciafüggő, meg másért is - nehéz ezt leírni valóban.
Ezt nem tudtad értelmezni, és ezért kezdted el oktatni a dinamikát - fölöslegesen.
Előzmény: Flacika (1321)
Flacika Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1321
Hát akkor mondja meg valaki, mit tegyek, ha egyszer valaki ostobaságot ír, én kijavítom, és akkor még ő az, aki neki áll feljebb. A DINAMIKÁNAK semmi köze a hangmagasság változásához, ez tény. Ha hiba volt ezt kijavítani, akkor én kérek elnézést... :(((
Flacika Creative Commons License 2010.06.29 0 0 1320
A témához:

Ha valahol leírják, hogy ezt és ezt elsősorban komolyzenére ajánlják, akkor miért ne adhatnám tovább az infót? NEM azt mondtam, hogy ez meg ez JÓ, hanem azt, hogy a hangképük alapján JÓ LEHET. De mindenképpen meg kell hallgatni ahhoz, hogy az ember SAJÁT véleményt alkosson. Ezért nem ajánlom pl. komolyzenére pl. a JBL-t (de írhattam volna mást is), mert amit hallottam tőlük, az elsősorban könnyűzenére lehet jó, legfeljebb "mindenevők", de semmiképpen sem komolyzenén nyújtják a legtöbbet. Ettől még persze lehet velük komolyzenét is hallgatni jó minőségben, de nem arra a legjobbak. Konkrét ajánlást nem is tettem, de az egyes gyártmányok azért viszonylag hosszabb távon is megtarthatják alapvető hangzásképüket.
Előzmény: Törölt nick (1318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!