Keresés

Részletes keresés

colbas Creative Commons License 2008.10.17 0 0 609
sziasztok!
másnak is nehézségekbe ütközik elérni a Hexaéder Kft-t? Én egész héten próbálkoztam, és nem voltak hajlandóak felvenni a telefont. Igaz, bevallom, csupán másfél percet vártam a munkatársukra, utána megelégeltem a helyzetet és leraktam a készülékem. Nektek hogyan sikerült kapcsolatot létesíteni velük?
gj77 Creative Commons License 2008.10.17 0 0 608
Sziasztok!!!

A csekken lévő számlaszám nem egyezik meg a lépcsőházban kiírtal. Aki a postán fizetné be, NE TEGYE!!!

Tudja vki, hogy mikor kapunk egy tényleges elszámolást, hogy ki mennit fizetett be/ vagy nem/ közösköltséget és hogy áll a mérleg?
Az szvb még tényleg nem tud betekinteni az utalásokba??? Itt megint turpisság lesz!!!
j
Pumuckly Creative Commons License 2008.10.13 0 0 607
Erre a hétre várható.
Előzmény: Keri1974 (606)
Keri1974 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 606

Ja és még valami!

Nem tudod véletlenül,hogy a hődíjelszámolás mikorra várható?

Előzmény: Pumuckly (604)
Keri1974 Creative Commons License 2008.10.13 0 0 605

Pumuckly!

 

Köszi a választ,és remélem elöbb utobb rendezödik minden!A betekintési jogot amúgy én a bankszámlára értettem,hogy kontrollálható legyen a befizetett pénzünk!

Előzmény: Pumuckly (603)
Pumuckly Creative Commons License 2008.10.12 0 0 604

A határidők betartása néha az új kk-nak is problémát okoz, de gondolom a rendezetlen helyzet normalizálása elég sok energiájukat elviszi. Betekintési jog hamarosan lesz, de ha valaki rendelkezési jogot szeretne a számla felett, akkor vállalja el, hogy hetente háromszor bemegy a kk-re aláírni. A fizetési határidő feltételéről amit írtál részben igaz, de ne feledjük, hogy ha nincs a számlán fedezet, akkor kikapcsolhatják a gázt.

 

Előzmény: ppp123 (602)
Pumuckly Creative Commons License 2008.10.12 0 0 603

Szerintem félre érted, nem lecserélés történt, hanem a N&Tsa nem fizette ki az Őrmestert és ezért levonultak. Az új céget a kk. és/vagy a tulaj választotta. Gondolom, ha sok panasz érkezik rá, megoldható a csere.

 

A C világítása kivitelezési hiba, amit a kivitelezőnek kellene mihamarabb megoldani.

 

Takarításhoz nem nagyon értek, bár a mostani szerintem is elég gyenge.

Előzmény: Keri1974 (591)
ppp123 Creative Commons License 2008.10.12 0 0 602
Pumuckly es Keri1974! Tehat ez azt jelenti, hogy az uj kozos kepviseletunkkel a szeptemberi garazsbeli kupaktanacs soran kotott szeptember 30-ig torteno fizetesi hataridorol szolo megallapodasnak nem minden feltetele teljesult, azaz nincs meg mindig egy kello kontrollal vedett szamlank. Ebbol en arra kovetkeztetek, hogy a fizetesi hatarido is addig tolodik ki, mig ez a "csekely" mellekfeltetel nem teljesul. Ugye jol ertem? Ugye nem fizetunk be megint egy csomo penzt olyan szamlara, ami felett nem is rendelkezunk? Varom a megerositest vagy a cafolatot.
Előzmény: Keri1974 (590)
Keri1974 Creative Commons License 2008.10.11 0 0 601
A garanciális hibabejelentőt a Nanette-hez kell leadni,akik próbálják majd érkezési és fontossági sorrendben elvégezni azt.
Előzmény: peya (592)
peya Creative Commons License 2008.10.10 0 0 592

Hello!

 

"...Hamarosan lesz az éves bejárás. Akit érint, adja le időben a garis hiba bejelentőt, hogy az építtető fel tudjon készülni a javítás ütemezésére..."

 

Tudja esetleg valaki, hogy hova kell leadni és milyen határidővel?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Keri1974 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 591
Bocs még valami!

A mostani takarító-,és őrszemélyzetnél klasszisokkal jobb volt az Őrmester!Nem értem miért kellett őket lecserélni amikor szerintem meg volt velük elégedve a többség(szerintem a mostani sem olcsobb,bár ezt nem tudom)!!
Előzmény: Pumuckly (589)
Keri1974 Creative Commons License 2008.10.10 0 0 590
Pumuckly!


Akkor ha jól értelmezem már megint nem lehet ellenőrizni a kifizetéseket("betekintési jog kérése")!!!A C-ben nagyon régota nem jó a világítás,ergo akkor mit is csinál(miért fizetjük) a közösképviseletet?A többi kérdésemre sem igazán kaptam választ(takarítás,elérhetőség,stb).Ne értsd félre nem az SZ.V.B.t hibáztatom,csak úgy tűnik már megint kaptunk egy "jó" céget a nyakunkba!
Előzmény: Pumuckly (589)
Pumuckly Creative Commons License 2008.10.10 0 0 589
Az OTPs számla felett már az új közös képviselet rendelkezik. Erre történt befizetések egyeztetése folyamatban. Ez azonban novembertől meg fog szűnni, mert túl drága a fenntartása.

Az új ERSTE számla okt. 2-án megnyitásra került. Betekintési jog kérése folyamatban.
Erste számlaszám: 11600006-00000000-30349951
Egyébként a lépcsőházakban is ki van írva.

Portáról hamarosan lehet csekket kérni, de talán egyszerűbb átmenni a szomszédos Erste bankba és ott díjmentesen a számlára befizetni, mint a postán a költséges csekkel sorban állni.

Nemfizetők nov. 15-től kitiltásra kerülnek a közművekből.

Portán lehet kérni mellékvízmérős szerződést és tulajdonosi adategyeztető lapot is. Beálló tulajdonosoknak érdemes a beálló számát, elérhetőséget és az autó rendszámát leadni, hogy kiszűrhetők legyenek az illegálisan parkolók.

Mérőóra hitelesítéshez a Hexaéder Kft.-t a +361236480 számon lehet hívni.

Októberben lesz még közös költség adategyeztetés.

Garázskaput csak autóval kellene használni, mert különben hamar eléri a megendegett nyitás számot és drága a javíttatása.

Hamarosan lesz az éves bejárás. Akit érint, adja le időben a garis hiba bejelentőt, hogy az építtető fel tudjon készülni a javítás ütemezésére.

Aki még nem tette meg, az a tárolójából távolítsa el a tűzjelzőkről a zöld védőkupakot.

Garázstakarítás november elején várható.

C-ben rosszul lett bekötve a világítás, azért megy állandóan. Átkötés kivizsgálása folyamatban.

A kaputelefont megjavították. Az bejárati ajtókat néhányan barbár módon használják, rángatják, így hamar tönkremegy.

D épület okt. 20-21-22-én kerül átadásra.

Hamzsabégi úti parkosított területet az önkormányzat fogja karban tartani, takarítani, öntözni. A társasháznak csak a rendet kell biztosítani. 21 óra után ki lehet küldeni mindenkit a területről, illetékteleneket pedig bármikor. Önkormányzat nem zárkózik el attól, hogy a végleges bejegyzést követően a társasház birtokába kerüljön a terület.

Zajvédő fal:
Önkormányzatnak jelezve lett. MÁVnak kellene, de helyette az Önkormányzat fogja megépíteni. Erre 2009-ben kerülhet sor.
Előzmény: kincsibogár (581)
Keri1974 Creative Commons License 2008.10.09 0 0 588
T. SZ.V.B!


Remélem csak rémeket látok,de úgy tűnik ez a közösképviselet is csak a pénzt húzza le rólunk,érdemi munkát nem nagyon végez(pl. el tudta már valaki érni őket telefonon?A takarítás kriminális!).Állítólag csak hétköznap munkaidőben lehet őket zargatni(ha például hétvégén van valami zűr akkor mi van?)!A ház számlájához van betekintési jogotok,ellenőrizni tudjátok a kifizetéseket stb? Remélem meg tudtok nyugtatni és akkor elnézést kérek!
13piramis Creative Commons License 2008.10.08 0 0 587
Vízfogyasztást is be lehet diktálni
Telefonon: 06-80-203-613 (vezetékes telefonról ingyenesen hívható zöldszám hétfőtől-csütörtökig: 8.00-18.00 óráig, pénteken: 8.00-14.00 óráig.)
E-mailben: ufigikt@dbrt.hu
Előzmény: Törölt nick (586)
kincsibogár Creative Commons License 2008.10.08 0 0 585
Elnézést, nem eltőrő, hanem eltérő:-)
kincsibogár Creative Commons License 2008.10.08 0 0 584
Ez szerintem lehet eltőrő. A 13. kerületben tényleg úgy működik a dolog, hogy kéthavonta olvassák le a mérőórát (ami azt jelenti, hogy minden lakó egy kis papírra ráírja az óraállást, és kiragasztja az ajtóra).
Előzmény: Hamzsa Bég (583)
Hamzsa Bég Creative Commons License 2008.10.08 0 0 583
Itt valami nincs rendben! Ennek úgy kéne működnie, hogy egy évben egyszer (mondjuk most a plombáláskor) a lakóval előre egyeztetett időpontban közösen leolvassák az órát. Aztán kiszámolnak egy átalány és minden hónapban arról küldik a számlát (ehhez nem kell nekik egyedül bejönni). Aztán ha a lakó az átalányon évközben változtatni akar, megkeresi a Vízművet. Ez minden rendes helyen így működik, sőt még az Elműnél is!
kincsibogár Creative Commons License 2008.10.07 0 0 582
Változott a helyzet, kaptam vízdíj számlát is, 240 ft-ról. Aki bedobta a postaládámba, egy üzenetet is írt a borítékra, idézem:

"T.Fogyasztó!
Hihetetlenül nehéz bejutni a házba (4X vagyok itt) kérem a zökkenőmentes együttműködés érdekében kódot, esetleg kulcsot biztosítani szíveskedjék! Egyeztetés ügyén, kérem keressen meg, stb.

u.i.:Jövő hónapban a vízmérőt olvasnám le, az azt követő páratlan hónapban a számla kiegyenlítése történik."

Én eddig vidéken,kertes házban laktam, nem tudom, mennyire szokás a vízóra leolvasónak kulcsot adni egy társasházban? Esetleg keressem meg a közös képviselőt, hogy biztosítson bejutást a házba a vízóraleolvasónak? Esetleg be lehet diktálni valahol a vízóra állását?

Előre is köszönöm szépen válaszokat:-)
Előzmény: Hamzsa Bég (579)
kincsibogár Creative Commons License 2008.10.07 0 0 581

Én számlát még nem, de van egy félig kész szerződésem:-)

 

A közös költséget én továbbra is a régi otp-s számlaszámra utalom, valahol azt olvastam a fórumon, hogy oda kell. Remélem már más az aláíró a számlán....

Előzmény: Hamzsa Bég (579)
somede Creative Commons License 2008.10.06 0 0 580

Sziasztok!

 

Valaki meg tudja mondani, hogy mi a végleges számlaszám, amin a közös költséget be kell fizetni?

Üdv

-e-

Hamzsa Bég Creative Commons License 2008.10.03 0 0 579
Kedves Lakók!
Kapott már valaki vízmű számlát?
Juhhej Creative Commons License 2008.10.03 0 0 578
Kedves Lakók!

Bejelentkeztem a vízórák plombálásával foglalkozó céghez jövő csüt. délelőttre (okt. 9. 8-12 h között), ha rajtam kívül másnak is jó az időpont, talán érdemes lenne bejelentkezni többeknek is, mert kapunk kedvezményt :)

Üdvözlet
Juhhej Creative Commons License 2008.10.03 0 0 577
Kedves Lakók!

Bejelentkeztem a Hexaéder Kft-hez jövő csüt. délelőttre (okt. 9. 8-12 h között), ha rajtam kívül másnak is jó az időpont, talán érdemes lenne bejelentkezni többeknek is, mert kapunk kedvezményt :)

Üdvözlet
ubi67 Creative Commons License 2008.09.24 0 0 576
A fűtést bekapcsolták 09.19-én. Tudja valaki hogy teljes kapacitáson üzemel már?
(szerintem nem!) Vagy csak takarékon, mert a lakásban maximumra állítva is épp csak langyosak a radiátorok.
tcsiga Creative Commons License 2008.09.23 0 0 575
Én úgy tudom, hogy a kert az az önkormányzat tulajdona. A társasház vállalta a ház melletti kert gondozását, ennek fejében kialakithatta "kedve" szerint, de ennek ellenére a kert az ugyanolyan közterület, mint a mellette levő járda.
Egyébként én is jobban örülnék ha a parkba kikapcsolódni lehetne kimenni, úgy hogy ne zavarjanak a hajléktalanok "királyi" dolgai.
Előzmény: hori76 (573)
zukkero Creative Commons License 2008.09.21 0 0 574

Üdv mindenkinek!

 

Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a "vizes papírokat" meddig kell leadni? (azon kívül hogy minél hamarabb) Vagy hívjam fel a közös képviselőt, hogy segítsen? :)

 

Jó éjszakát!

hori76 Creative Commons License 2008.09.21 0 0 573

Sziasztok!

 

Most láttam ezt a közparkos-önkormányzatos táblát a kapunkon! Gyönyörű! Kiírhatnánk azt is, hogy gyertek nagyszakállú, részeg, kéregetős emberek dekket eldobálni, enni, szemetelni és aludni! A kinti padok és környékük szép példa erre! Felmerült bennem a kérdés, hogy akkor a fűnyírást, a locsolást, a közpark rendbentartását is az önkormányzat fizeti-é, mert én személy szerint nem szeretnék egy közparkot szponzorálni a közös kötségemből! Ennyi erővel akár locsolhatnánk a Margit-szigetet is! De remélem csak én vagyok ilyen tudatlan és rosszindulatú és ezt  az önkormányzat és nem a ház állja! Nyugtassatok meg, hogy így van!

Pase Creative Commons License 2008.09.11 0 0 572

Sziasztok!

 

Igen én is úgy gondolom, hogy így van ugynis beszétem még februárban a vízmű egyik alkalmazottjával és ő is ezt mondta.

 

 

szép napot

 

Ja és engem is érdekelne, hogy mi a helyzet az exkk-vel.

Előzmény: Saales (571)
Saales Creative Commons License 2008.09.11 0 0 571

Az én logikám szerint ez úgy működik, hogy a közös költségben fizetjük a hődíjat. ez az a díj amit a TH kap meg egyben a Főgáz Rt-től. Ez le van osztva annak arányában, hogy mennyi melegvíz fogyasztás volt. ezt pedig a melegvíz órák állása szerint arányosítják a lakókra. Így csak a víz felmelegítésének díja van a közös költségben. A víz fogyasztást külön fizetjük a vízműveknek. Ekkor mindkét órát be kell diktálni a vízműveknek, én úgy vettem észre hogy mindkettőért ugyanazt a díjat fizetem, tehát ők nem különböztetik meg a meleg és a hideg víz fogyasztást. A vízórát mindenkinek a saját nevére át kell íratni, és visszamenőlegesen ki kell fizetni a vízfogyasztást.

 

Arról tud valaki valamit, hogy a NandT ügyében van e valami friss hír. Nagy a csend ezzel kapcsolatban.

 

Nálunk ugyan más lett a közös képviselő mint a Mandarin kertben, de az eltűnt pénz pótlására be kellett tolni + 3 havi közös költséget ahhoz, hogy a közüzemi tartozásokat ki lehessen fizetni. (mert sajnos az eddig befizetett pénz az nem lesz meg..)

 

Üdv:

 

egy Karolina Udvaros lakó

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!