Keresés

Részletes keresés

Vanessa_ Creative Commons License 2007.01.14 0 0 341
Tulajdonkeppen lehet, csak az a baj, hogy ha nem vårod meg, hogy a zsele majdnem szilård legyen meg a råöntes elött, valahogy mindig megtalålja az utat a torta oldala fele. Ma Semlort sutöttem.teszek fel majd kepeket. Nem olyan csudaszepek, de isteniek.
Előzmény: ribizli (339)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.01.13 0 0 340
én mindig fóliával csinálom, ui. nincs gyűrűs tortaformám. próbáltam úgy is, hogy a gyümölccsel szorosan kirakom a szélén, de valamennyi mindig lefolyt, pedig direkt behűtöttem (a szőlőt pl. nem lehet fagyasztani, hogy utána még mindig emberien nézzen ki. szóval fólia, és a torta oldalát utólag díszíteni.
Előzmény: ribizli (339)
ribizli Creative Commons License 2007.01.13 0 0 339
Az nem lehet egy alternatíva, hogy alufóliából/sütőpapírból csinál az ember egy peremet a tortára, aztán rá a zselé, és szilárdulása után leszedni a peremet?
Mondjuk a fagyott gyümölcs zseniális ötlet, az biztos!
ribizli
Előzmény: Vanessa_ (338)
Vanessa_ Creative Commons License 2007.01.12 0 0 338

Majdnem elfelejtettem. Egy ötlet  ha valaki zselevel akar leönteni gyumölcs, vagy mås tortåt, de a tortånak nincs pereme. Nekem mindig lefolyt regebben.

most ha gyumölcstortårol van szo, mint a målnås pl, akkor a tetejere szånt zselet megfözöm, majd szinte teljesen kihutöm, de azert folyekony meg. A tortåt körbenyomom jo alaposan tejszinnel, majd fagyott/!!!) gyumölccsel megrakom. aztån zsutty a zselet. A habperem megtartja, de mivel a gyumölcs jeghideg, azonnal meg is szilårdul a zsele. Ha valamilyen krem van a torta tetejen, de zselezni akarom, elötte 10 percre beteszem a melyhutöba, majd krem, vagy habperem, es mehet is a majdnem teljesen hideg zsele rå.

ha nem tul vastagonm teszem, azonnal megköt. Nekem bejött ez a fortely:)

Vanessa_ Creative Commons License 2007.01.12 0 0 337
Gratulålok:) szep lett nagyon!
Előzmény: Gladiolusz (333)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.12 0 0 336
Aztamindenitneki!!!! :))! Nagyon szep!!!Es meg levelek is vannak. . .en iden sem csinaltam meg :((. . .

Milyen a belseje?
Előzmény: Gladiolusz (333)
ribizli Creative Commons License 2007.01.12 0 0 335
Szép lett, ügyes vagy!

Nekem még az járt a fejemben, hogy egy könyvben láttam képet egy tekercsről, amin birsalmasajtból kivágott levelek és indák, plusz szezámmag volt még itt-ott rászórva, nagyon jól mutattak a sima csokimázon!
ribizli
Előzmény: Gladiolusz (333)
krisssz Creative Commons License 2007.01.12 0 0 334
Ez nagyon szupi! És jó ötlet a marcipán, a habcsókot úgysem szeretem.
Előzmény: Gladiolusz (333)
Gladiolusz Creative Commons License 2007.01.12 0 0 333
Sziasztok!

Majdnem megfeledkeztem róla, hogy meg akartam nektek mutatni, karácsonyra elkészítettem a gombás fatörzset, :) csak a gombákat nem habcsók masszából, hanem marcipánból formáztam.

Vanessa_ Creative Commons License 2007.01.07 0 0 332

Nekem tetszett ribizli. Ötletes, es valoban tiszta kezi munka.) Gartulålok:) A savanyucukor sosem jutott volna eszembe. Szuper dekorativ:)En tegnap sutöttem egy illåmgyors , egyszeru målnås tortåt. Måra mår csak emlek.) Beke poraira. Isteni lett.)

Es ez lett a sorsa a mi mezeskalåcshåzikonknak:)

Előzmény: ribizli (331)
ribizli Creative Commons License 2006.12.27 0 0 331
Biztos lehet nem mézes tésztából is csinálni, de ez nem étkezési célra készült. :)
Letört egy torony, zöld ablakkal, azt megkóstoltam, szörnyű volt azzal az intenzív műízű cukorkával...
ribizli
Előzmény: t3v3d3s (330)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.12.27 0 0 330
szerintem a savanyúcukor része a leglátványosabb (utálom a mézest :)
Előzmény: ribizli (329)
ribizli Creative Commons License 2006.12.27 0 0 329
Mézeskalács-utca. :)
Egy gyömbéres-mézes recept az alap, kinyújtva kézzel-késsel vágtam formára, aztán bűvészkedtem késsel és fakanállal át a sütőpapíros tepsire. Kb. 5 percig sütöttem, aztán kicsit megtört savanyúcukrot szórtam az ablakok lyukaiba, és ment vissza a sütőbe, míg szépen bele nem olvadt a cukor. Volt, ahol utántöltöttem. A tepsin hagytam kihűlni, szépen lejött a sütőpapírról. Háromszögeket is sütöttem, ezeket tojásfehérjével ragasztottam a formák hátára támasznak, de ez nem vált be igazán, így egy kis karamellt csináltam, és azzal pótoltam a ragasztást.
ribizli
mézesek
Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.23 0 0 328
Mezeskalåcshåziko:)))
Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.23 0 0 327
Tegnap gyårtottam egy nem valami jol sikerult csillag-tortåt. Ma mezeskalåcshåzat csinålunk. Teszek majd be  kepeket:)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.14 0 0 326

Köszönet:) Megszivlelem. Egyebkent a piros gyertya nincs a kompozicioban, csak a ferjem fotozta le a viragokat, es veletlen otthagyta az asztalon egö gyertyåt:) Ezek a bogyok/ fogalmam sincs a nevukröl, de te ezt biztosan jobban tudod nålam:)/ amolyan csokrocskat alkotva vannak a szaruk tetejen. :))

 

Meg egyszer köszönöm, esszerintem lesz majd kerdesem:)

 

Előzmény: ribizli (325)
ribizli Creative Commons License 2006.12.14 0 0 325
Cserébe a szalvétagyűrűért hadd mondjak ehhez pár szót (eredetileg virágkötő vagyok): nagyon szép lett! :)
Nem látszik pontosan, hogy a 3 gyertya hogyan helyezkedik el, de gondolom, háromszög alakban, és a piros a "hangsúlyos helyen".
A rózsák között lévő bogyókat (orbáncfűé) picit kiemelve a "tömegből" jobban érvényesülnek, és (ami megint nem látszik) úgy érdemes, hogy összefogod a szárakat, kevés dróttal megkötöd, és úgy szúrod be a habba.
ribizli
Előzmény: Vanessa_ (323)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.14 0 0 324
Nos:) Tulajdonkeppen az ötletek tårhåza szerintem kimerithetetlen. En szalagokat csinåltam egy alkalommal, a szalagokbol gyurut formåltam, amit alufoliåval bevont, es kis vajjal megkent enyhen lisztezett konyhai törlöpapir gurigån sutöttem meg. Ezutån a szokott modon tojasfeherjeböl cukorral, citromlevel kemeny habot vertem, majd sutöpapirbol tölcsert csinåltam, aminek a veget nagyon vekonyan kivagtam. Ezzel irtam minden kihult kekszkarikara a neveket. Celszeru ha megsulnek kicsit varni, es azutan szedni le a papirhengerröl, mert amig melegek serulekenyebbek. Megirni meg ugy a legegyszerubb, ha egy pohar szåjåra ållitod öket, es szepen megirod. A måsik variåns, ha kulönbözö karåcsonyi formåkat sutsz, a szokott modon, csak laposabbra. Keksz vastagsågra. Ha igazån szepre akarod, meg a sutes elött kiszurod valami kicsi köralaku formåval a majdani szalag, vagy termeszetes raffia helyet. Kisutöd a formåkat, az elöbb leirt modon råirod a neveket, majd pl hullampapirbol kellö szelessegö szalagokat vågsz, összeragasztod akkoråra amekkora szalvetagyirut akarsz, es erre kötöd rå rafiåval, vagy bårmilyen szalaggal a lyuk meretetöl meg a többi teritektöl fuggöen a kekszeket:) Ajåndekkiserönek is kivåloak. Nekem legalåbb is nagyon bevåltak. Hatalmas sikeruk volt:)  Remelem hasznålhato, amit leirtam:)
Előzmény: ribizli (312)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.14 0 0 323
Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.14 0 0 322
Ez ugyan nem torta, de ez is dekorålås.))) Anyosomnak csinåltam a szulinapjåra.)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.14 0 0 321
A tejszinbe nem szabad sok cukrot tenni. /en egy dl tejszinhez kb egy kk. vanilincukrot, es egy fel kk porcukrot teszek maximum./ A måsik fortely pedig az, hogy vagy habfixålot tegyel a tejszinhabhoz amikor mår szinte felverted teljesen, vagy 1dl tejszinre szåmolva ket evökanalnyi, keves vizben feloldott zselatint. /ne a zselatin legyen 2- ek, hanem maga az oldat!!!/ Fontos, hogy a feloldott zselatin mar szinte dermedöfelben legyen, mikor a tejszinhez teszed, de azert meg follyon. Kis gyakorlattal hamar råjössz, mikor a legmegfelelöbb az ållaga. Itt nalunk alapon tesznek a tejszinbe ami habnak valo valami fixålot, mert ha egyszer felvered, akkor agyoncsapni sem lehet többe.)
Előzmény: csilla597 (315)
ZsuR Creative Commons License 2006.12.14 0 0 320
En tejszin imado vagyok - a titok meg egyszeru: friss tejszin, es addig verni szegenyt, amig szep kemeny hab nem lesz - de nem tulverni, mert az vajassa teszi, no az undorito.
Lehet kapni stabilizator porokat is, tovabb elall, de nalunk az felesleges :)).
Előzmény: Ocimum basilicum (314)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.12.14 0 0 319
és milyen szar íze van :)
Előzmény: monkey62 (318)
monkey62 Creative Commons License 2006.12.14 0 0 318
Hulala
Előzmény: Ocimum basilicum (314)
t3v3d3s Creative Commons License 2006.12.13 0 0 317
a jó zsíros tejszín :)
Előzmény: Ocimum basilicum (314)
Vanessa_ Creative Commons License 2006.12.13 0 0 316
Ma nincs idöm leirni, de holnap leirom:)
csilla597 Creative Commons License 2006.12.13 0 0 315

 

Sziasztok!

Kitolt velem a tejszínhab, mert nem létt elég kemény, és így nem szép a díszítés.

De azért megmutatom... :)

Ocimum basilicum Creative Commons License 2006.12.13 0 0 314

Szervusztok, leesett állal bámulom a művészeteteket. Én is szeretek sütni, meg állítólag finom is, amit csinálok, de rém ronda és sablonos minden tortám külseje. Annak mi a titka, hogy a torta oldalára tett tejszínhab csíkok szépen megmaradnak?

 

ZsuR Creative Commons License 2006.12.12 0 0 313
Ilyent csinaltatok mar?
ribizli Creative Commons License 2006.12.12 0 0 312
Hú, ez a mézeskeksz nagyon jó ötlet, picit részleteznéd, hogy csinálod?
A kinyújtott tésztából szalagokat vágsz, és azt összetapasztod, úgy sütöd meg? Vagy karikákat, kb. mint a perecet?
És gondolom, tojásfehérjével írod a neveket...
ribizli
Előzmény: Vanessa_ (311)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!