Keresés

Részletes keresés

Vasti Creative Commons License 2010.12.09 0 0 335

 

Hát, hogy nálam jobban ért a dologhoz, az biztos ;-)

 

Csak egy kicsit úgy érzem (persze lehet, hogy rosszul látom), hogy a legtöbb "iparos" a megszokott megoldásait akarja alkalamazni attól függetlenül, hogy az adott helyzetben az-e a legjobb.

 

És persze, én is kellemesebben érezném magam, ha a kondis kazánnal és időjárásköető rendszerrel finoman hőn tartott, padló és falfűtésesre átalakított lakásban dőlnék hátra a fotlban esténként: csak kérdés, hogy egy kb. 16M forintot érő lakásnál érdemes-e erre egy 7 számjegyű összeget elkölteni?! ;-))

 

Üdv: Vasti

 

Előzmény: Axióma (333)
Vasti Creative Commons License 2010.12.09 0 0 334

 

Igen, az biztos: csak kérdés, hogy azt a minimum 350-400.000 forint különbséget mennyi idő alatt hozta volna vissza!

 

Mert még évi 40.000 forintot megspórol nekünk (ami szerintem képtelenség), akkor 10 év, legalább - ha közben nem megy tönkre a kazán! És utána kezdek el spórolni.

 

Kivéve, ha tönkremegy a kazán (ami azért erősen benne van a pakliban, egy 10 éves kazán a szerelő szerint már kiöregedett, a kondisokkal meg még talán nincs is ilyen irányú tapasztalat), mert akkor sok-sok évre megint mínuszba billen a mérleg...

 

Tudom, fafej vagyok ;-) De azért egy beruházás megtérülését kell nézni elsősorban. Ami _itt_ erősen kétséges...

 

Ha egy padlófűtéses, frankó nagy családi házunk lenne, aminél komoly összegeket lehetne megspórolni, természetesen nem gondolkodnék ;-) De egy 80m2-es, 20 éves (de azért elfogadhatóan szigetelt) társasházi lakásnál, ahol nem nagy a gázszámla, az ember meggondolja, hogy kifizesen-e egyszeri 400-700.000 forintot azért, hogy utána a téli hónapokban megspóroljon 3-4.000 forintot...

 

Üdv: Vasti

 

Előzmény: Törölt nick (330)
Axióma Creative Commons License 2010.12.09 0 0 333

Hagyd, mar kiderult, hogy nem ert hozza csak arcoskodik.

Előzmény: Vasti (332)
Vasti Creative Commons License 2010.12.09 0 0 332

 

A visszatáérő víz hőfokától függetlenül, gondolom.

 

Előzmény: Törölt nick (331)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 331

A 65-70-es előremenőnél bőven kondenzál.

Előzmény: Vasti (329)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.09 0 0 330

A kondis kazán minden üzemmódban gazdaságosabb, mint egy atmoszférikus égőjű készülék.

Előzmény: Vasti (329)
Vasti Creative Commons License 2010.12.08 0 0 329

Aha.

 

Szóval szerinted kiválóan üzemelne egy kondis kazán a lakásunkban, ahol 65-70 fokos előremenő vízzel kell fűtenem, hogy 2-3 óra alatt, külső hőmérsékelttől függően, egy fokot emelkedjen a lakás hűmérséklete - miközben a visszatárő víz alig érezhetően hidegebb, mint az előre menő?

 

Ha igen, akkor tényleg diletttáns vagyok: ha nem, akkor próbálj meg normálisan válaszolni...

 

Tényleg NAGYON alul vannak méretezve a radiátorok, de mivel eddig a havi gázunk 12.000 forint volt őrlángos Beretta kazánnal úgy, hogy négyen sokat locsizunk, és 80m2-es társasházi lakásról van szó, valamint csak az őrláng megszűnésétől is remélek 1-2.000 forint havi megtakarítást legalább, tényleg teljesen feleslegesnek tartom a +700.000 foritn kiadást.

 

Üdv: Vasti

 

Előzmény: Törölt nick (312)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 328

És természetesen a cirkulációt is, ha van!

Előzmény: Törölt nick (327)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 327

Abban az esetben, ha programozhatod a melegvízkészítést, akkor mindenképpen jobb, mert a tároló-töltési teljesítményt is állíthatod (legalábbis Bosch-Junkers).

Előzmény: öregfa.. (323)
öregfa.. Creative Commons License 2010.12.08 0 0 326

A kondenzációs kombi cirkóról és a kondenzációs hmv tárolós kazánról, az mindegy hogy beépített vagy külön tároló, vesztesége mindkettőnek van, igaz eltérő mértékű.    

Előzmény: Axióma (325)
Axióma Creative Commons License 2010.12.08 0 0 325

Egy kicsit kavarodnak a dolgok. Lehet, hogy en tudom rosszul, de szerintem:

- kombi kazan: tud melegvizet is es futest is.

- tarolo: lehet hmv vagy puffer, es lehet beepitett vagy sem

- kondenzacios: fgtl hogy kombi vagy nem, beep. tarolos vagy sem, a lenyeg a kondenzacio kihasznalasa.

Ezek kozul te most melyik kombinaciorol (na tessek... legyen inkabb valtozatrol) allitod, hogy nem jo, vagy nem jobb, de melyiknel?

Előzmény: öregfa.. (324)
öregfa.. Creative Commons License 2010.12.08 0 0 324

Egy kombi gazánál mindig a felhasználás igényeihez tudjuk állítani a vízhőfokot, amit sokan elfelejtenek. Míg egy tárolós kazánnál minimum 60C°-os a tároló, kevesebb nem igen lehet, mert akkor nem elég semmire, főleg ha beépített tárolóról van szó. Mennyi a vízhőfok kazánoldalon, ha a tárolóba 60C°-os vizet akarunk?  Abba gondolom mindenki egyetért, minél magasabb hőfokú vizet akarunk előállítani egy kazánnal, annál nagyobb a vesztesége, akkor a tároló veszteségét meg sem említettem.      

Előzmény: öregfa.. (323)
öregfa.. Creative Commons License 2010.12.08 0 0 323

Én azért nem vagyok annyira meggyőződve, a tárolós kazánok kisebb fogyasztásával kapcsolatban.

Előzmény: Törölt nick (317)
cowchocolate Creative Commons License 2010.12.08 0 0 322

Sziasztok!

 

Vitopend 100 kazánom van.

Az lenne a kérdésem, hogy a fűtésnél a kazánon a hőszabályzót hányas állásba érdemes állítani?

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 321

A radiátor cseréjén van a hangsúly. A legdurvább esetben is takarékosabb a kondis. Nem indokolja semmi a radiátor cserét.

Előzmény: KalásziM (319)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 320

Hát éppen ez az. Aki, amit választ, azt kapja. Előre kell(ene) gondolkodni.

Előzmény: Axióma (318)
KalásziM Creative Commons License 2010.12.08 0 0 319

  

És mi a gond a Vasti hozzászólásával ?

 

 Szerintem elég korrekt felsorolás volt.

 talán a  rad.csere kissé erős. Pl. nálam is magasan fűt, így ha csere nem is lenne , de felület bővítés mindenképpen.

 Ha lesz egyáltalán kondikazán beépítés.

 szerintem is az esetek többségéban nem térűl meg.

 Persze újberuházásnál mert csak ez a játható út.

 

 De nem mindenki rázza ki a mellényzsebből a  600 - 800 eft -ot.

 Nálam más a helyzet, de én ebből az árból New  Yorkba megyek  !!

   Majd  !!

Előzmény: Törölt nick (312)
Axióma Creative Commons License 2010.12.08 0 0 318

Az a "csak" par negyzetmeter az darabonkent 200e Ft-ba faj. Szoval nagyon megdragitja a futesrendszert.

Előzmény: Törölt nick (317)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 317

Erre írtam a múltkor azt, hogy megfelelő készülékválasztás kell. A kombi egy kompromisszum készülék. Sok esetben fűtésre sok, melegvízre kevés, de lagalább nem foglal sok helyet. Igazából nem a leggazdaságosabb. Mindig fűtőoldal felől kellene készüléket választani és ahhoz tárolót rakni. Akkor kevesebb lenne a sirám, hogy sokat kapcsolgat, meg sokat fogyaszt... Szomorú, hogy Magyarországon még nem innen közelítenek ebben a kérdésben (sem). Már az épület tervezésekor illene egy gépészeti helységet kialakítani, amiben mindenféle kütyü elfér. Csak pár nm lenne. Talán egyszer felnövünk hozzá...

Előzmény: öregfa.. (315)
Axióma Creative Commons License 2010.12.08 0 0 316

Azert a radiatorcseres _altalaban_ nem igy csapodik le. Jellemzoen sokkal jobban megeri eloszor a hoszigetelest megcsinalni, amitol mar eleve csokken a hoigeny. Masreszt meg a kond. kazannak nem eloremenoben, hanem visszateroben kell alacsony homerseklet legyen (ami inkabb beszabalyzasi meg vezerlesi kerdes lehet), szemben a normal kazanokkal, ahol ez ellen direkt vedekeznek (pl. kazan indulasakor kesleltetik a szivattyu indulasat).

Előzmény: Vasti (311)
öregfa.. Creative Commons License 2010.12.08 0 0 315

„értelme sincs.”

 

Kombi kazánoknál azért jól jönne, mert hmv-hez kell a teljesítmény, de fűtőoldalon meg jól jönne a minél kisebb teljesítmény.    

Előzmény: Törölt nick (314)
Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 314

Inkább az utóbbi és értelme sincs.

 

Előzmény: öregfa.. (313)
öregfa.. Creative Commons License 2010.12.08 0 0 313

Nem tudja valaki megmondani, a gyártók mért nem gyártanak olyan gázkazánokat, amik letudnak szabályozni 1kw-ig, ennek mi az oka, drága lenne megoldani, vagy technikailag egyelőre lehetetlen?  

Törölt nick Creative Commons License 2010.12.08 0 0 312

Szinte hihetetlen, hogy mindenki a radiátor cseréjével jön kondenzációs készüléknél... :) Nagy a dilettanizmus és a tudatlanság sajna (tisztelet a kivételnek!!!)...

Előzmény: Vasti (311)
Vasti Creative Commons License 2010.12.07 0 0 311

Helló!

 

Azért szerintem nem minden esetben érdemes kondenzációs kazánra váltani...

 

Nemrég ment tönkre a kazánunk (kéményes Beretta 15 éves vacak), 170.000 forintból feltettek egy kéményes Baxi Fourtech 24 kazánt a helyére mindenestől.

 

Ha kondik kazánt szerettem volna, akkor keleltt volna:

- kémény: legalább 120.000 forint

- a kazán legalább 200.000 forinttal drágább lett volna

- hogy értelme is legyen a kondenzációs kazánnak (tudjon kondenzálni), az összes radiátor le kellett volna cseréni!!! Mert most 65-70 fokos vízzel tudom kifűteni a lakást,  külső hőmérséklettől függően... Ez legalább további kb. 300.000 forint lenne.

 

Ehhez hozzájönnek még az egyéb költségek (kémény engedélyeztetés, gázterv, stb.), így nálunk kb. 700.000 forinttal lett volna több a kondenzációs kazánra váltás.

 

Ez a gázon olyan lassan térüle meg nekünk (társasházi lakás, szigetelt ugyan, de nem a legjobb, Termoplán fa ablakakok, stb.), hogy nem érdemes belevágni: mire megtérülne, valószínűleg ismét tönkremegy a kazán, stb ;-)

 

Üdv: Vasti

 

Előzmény: jokee2010 (309)
Zöldár Creative Commons License 2010.12.07 0 0 310

 Van ott minden amit az ember kíván !! 

Előzmény: jokee2010 (309)
jokee2010 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 309

Én is most akarom lecserélni gázkazánomat. eddig egy sima cirkó van felszerelve, de kombi gázkazánt akarok.  De szerintem érdemes manapság kondenzációs kazánt venni mert gázkazánt nem egy évre vesz az ember. Körbe néztem ez ügyben a neten hogy milyen előnyei vannak a kondenzációs gázkazánnak találtam egy nagyon jó oldalt:

http://www.ventil-team.hu/futes-kondenzacios-kazannal

Rengeteg jó dolog le van írva amit szeritnem érdemes elolvasnia mindenkinek aki ilyenen töri a fejét mint én. Mert ezzel előre gondolkkozhat az ember. Nekem nagyon tetszik. :D

ceiwab Creative Commons License 2010.12.03 0 0 308

 

 

Sziasztok!

Nekem van egy gázkazánom amit bekapcsoltam a nagy hidegre való tekintettel.

Azonban amikor a termosztát jelet ad neki,hogy fűtsön, akkor sípolós hanggal el kezd fűteni.

Ha csak az őrláng ég akkor nincs semmi baj, csak ha nagyon kezd melegíteni.

 

Mi lehet ennek az oka??

 

Valaki tudna benne segíteni?

 

Köszi

 

kod1111 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 307

Akor maradjon Ő a főnök, Te meg csak megfigyelői státuszt kapsz. )))))))))))))))))

Előzmény: Vasti (306)
Vasti Creative Commons License 2010.11.30 0 0 306

:-))))

 

Á, még csak 60 éves, és nagyon jó formában van ;-) Én 36 évesen feledékenyebb vagyok, sokkal...

 

Üdv: Vasti

 

Előzmény: kod1111 (305)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!