Keresés

Részletes keresés

Krapanj Creative Commons License 2015.03.13 0 0 698

Kicsit bonyolult: a VPG-ben német 15., angol 35., Trefort 167. Ha jól értelmezem, a VPG német kvázi biztos, ám mi inkább az angolt szeretnénk, ám ahhoz ide osztályozó vizsgát kell tenni, mert magán úton tanul a lányom, viszont az ált. isk. nem akarja megcsinálni. A Trefortnak mindegy, hol tanulja a nyelvet. De lehet, hogy a 35. ill. 167. hely nem is túl esélyes? És Ti? 

 

Előzmény: Törölt nick (697)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 697

Ugyanebben a cipőben járunk mi is, pro és kontra is sok minden szól, de vhogy döntenünk kell.

Ti hanyadikok vagytok a VPG-beb, Trefortban? Angol/német?

Előzmény: Krapanj (696)
Krapanj Creative Commons License 2015.03.13 0 0 696

Sziasztok!

 

Új vagyok, eddig csak olvastalak benneteket. Segítsetek nekünk dönteni: Veres Pálné vagy Trefort? Kb. egyforma az esélyünk.

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 695

Nagy a csend. Mindenki oszt-szoroz a sorrenddel kapcsolatban? :)

Vagy csak egyszerűen elegetek van már az egészből?

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.13 0 0 694

Szünetben felmentünk a tetőre, de aztán én leléptem, apa váltott fel. A lányommal a második fizikán voltak.

Előzmény: Rékaanya (693)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.13 0 0 693

Frensisko, kicsit később érkeztél, ugye? Én is az angolos csoportbontásról kérdeztem, még a legelején. :) 

A filmes csoportban a lányom nem járt, őt a fizika érdekelte, kísérleteztek végig, nagyon élvezte. Remélem, tényleg felkerül a film, kíváncsi vagyok, mit alkottak. Sajnos csak az első körben tudtunk maradni, utána el kellett jönnünk, pedig jó lett volna a leendő ofővel bejárni az iskolát. Ti részt vettetek ezen?

Előzmény: Törölt nick (690)
Gögö Creative Commons License 2015.03.12 0 0 692

Grillusca,

ó de jó, köszönöm, stimmel. Most már nyugodtan le tudok feküdni aludni. :)

Előzmény: Grillusca (691)
Grillusca Creative Commons License 2015.03.12 0 0 691

Szóbeli után még sosem próbáltam...

 

Előtte világos: írásbeli max 80 pont (elért pontszám * 0.8) + hozott pontok max 20 pont (minden 5-ös 2 pont, 4-es 0 pont)

 

Próbáljuk meg ezt: Ha szóbelivel együtt 130 az elérhető maximum (80+20+30), akkor ez a 100%.

Ha tehát vki írt pl. 80 pontot, hozott egy kitűnő bizit és kapott mondjuk 25 pontot a szóbelin akkor:

 

(80*0.8 + 20 + 25)/130 * 100  = 83.8 pontja van.

 

Bocs, reálos vagyok :-))) Stimmel?

 

Grill

Előzmény: Gögö (685)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.12 0 0 690

Az ablaknál, hátrébb.

Az angol beosztásról és a csoportbontástól kérdeztem -- ha emlékszel.

Nem tudom még, hétvégén beszéljük meg. 

Mindenesetre semmiképp sem a németes osztályt, leginkább a franciát írjuk előre.

Állítólag a filmes szekció által készített kisfilmet majd felteszik a honlapra. Ti voltatok ilyenen? :)

 

Előzmény: Rékaanya (689)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.12 0 0 689

Frensisko, a középső padsorban a 2. padban. :) És te? Lehet, hogy változik a sorrendetek? 

Előzmény: Törölt nick (687)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.12 0 0 688

Jav.: lenne

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.12 0 0 687

Ott voltam, valóban szimpatikusak, a lányomnak is tetszett. Csak az az épület ne kenne ennyire lepukkant...! :)

 Te hol ültél?

Előzmény: Rékaanya (686)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.12 0 0 686

Frensisko, voltatok ma az Apáczaiban? Esetleg még valaki? Kinek hogy tetszett?

 

Mi újabb megerősítést kaptunk, hogy ez egy élhető iskola, ahol a tanuláson kívül a közösségi élet is fontos szempont. A lányomnak nagyon tetszett a "fizikaóra", izgalmas kísérletezéssel telt az idejük. Várja a szeptembert... :)

Gögö Creative Commons License 2015.03.12 0 0 685

Grillusca, köszi.

Azt is tudod, hogy az összpontszámot hogyan kell kiszámolni?

Előzmény: Grillusca (684)
Grillusca Creative Commons License 2015.03.12 0 0 684

Minden gyerek úgy szerepel minden listán, mintha teljesen másvalaki volna. A listák függetlenek.

 

Most gondolj bele:

Minden szakon az x db legmagasabb pontszámú gyerkőcnek megajánlják a 30pontot.

Ez a ponthatár (6 évfolyamoson - az egyszerűség kedvéért) az angolos osztályban rendszerint magasabb, mert az népszerűbb.

A szóbelin biztosan kevesen kapnak 30 pontot, igyekeznek differenciálni, különben mi értelme lenne?

Ha az angolos osztályhoz szóbeliznie kell, a németeshez meg nem, és szóbeli után "lerontják" a már odaítélt max pontszámát a németesen is, akkor az jár jól, aki az angollal meg sem próbálkozik...

 

Megvan ennek a saját logikája :-)

Grill

Előzmény: Gögö (680)
Asinela Creative Commons License 2015.03.12 0 0 683

Manypenny,

Ach so! :-) ez elkerülte a figyelmem, csak megmaradt, hogy valamiért hozzád kötöttem.

 

Én tettem kísérletet erre, de egyfajta sajátos mozgástérben volt erre lehetőségem és persze idegem! Nyilván, tudom, hogy valamilyen szinten teljesen felesleges is, mert nem tudjuk ki mit jelölt elsőnek és számtalan más infó hiányzik. Pl. nálunk, mindenki csak az azonosítóval szerepel a listán, az is aki esetleg máshol jeligével. Tehát, lehet hogy sima befutó a Fazekasba, Berzsényibe, Toldyba, Trefortba, Apáczaiba, stb... de ott jeligével, névvel, egyéb azonosítóval szerepel (első nekifutásra mint előbb is írtam a saját listánkról 20 biztos bejutót találtam másik helyre az azonosítók alapján/volt akit több helyen is).

A statisztikák szerint, akár a harmadolás is belefér, de ez megint iskolánként is eltérhet!

Szóval a biztos, az a várakozás és az április 24 (+/- van ahol hamarabb kiteszik)

Előzmény: manypenny (681)
manypenny Creative Commons License 2015.03.12 0 0 682

Valakinek nem volt idegzete összevetni a felvételi listákat hogy mely azonosítok szerepelnek több helyen ?

manypenny Creative Commons License 2015.03.12 0 0 681

Asinela!

Mi csak Trefortban gondolkodtunk:).Városmajoriról csak kivàncsiskodtam ;)

Előzmény: Asinela (677)
Gögö Creative Commons License 2015.03.12 0 0 680

Először én sem találtam a listát a Városmajoriban, de most kint van:

http://mygren.vmg.sulinet.hu/~barpeter/pic/ifj.pdf

 

Érdekes, hogy ugyanolyan jeligés gyerekek az angol és a német listán eltérő pontszámmal szerepelnek. Hogyan lehet különböző pontszám? Az egyiken megajánlották nekik a 30 pontos szóbelit, a másikból pedig behívták szóbelizni őket és rosszul sikerült? Végül nem igazítják hozzá a másik tagozatot? Különös pontszámítás.

Előzmény: hanna02 (665)
Asinela Creative Commons License 2015.03.12 0 0 679

Lucica75, drukkok Nektek is! amíg nem mondták ki azt, hogy nem, addig még bármi történhet... hmmm, ...én is ebben reménykedem! :-) Bár az jó, hogy nálatok nincs semmilyen kényszer a váltásra és adott esetben jó eséllyel, több rutinnal tudtok indulni egy következő lehetőségnél. Na, de hátha, már most is sikerül! +++

Előzmény: Lucica75 (663)
Asinela Creative Commons License 2015.03.12 0 0 678

lemaradt  egy "n" ...irul-pirul....

Előzmény: Asinela (677)
Asinela Creative Commons License 2015.03.12 0 0 677

frensisko, majd mesélj du., hogy mi ragadt át az Apáczais lelkesedésből!:-)

Remélhetőleg, elősegíti a döntéseteket! ...csak kicsit vagyok "irigy" a kellemes kis dilemmátokért, bár komolyra fordítva a szót, bár mondjuk Neked, hogy ez édes teher, de átgondolva mégiscsak "nagy gond", mert az ember nem egy hétvégéről dönt és szeretné kihozni belőle a gyermeke számára a legjobbat. Ez biztosan így is lesz!

szmeli72, Nektek mennek a drukkok!

manypenny ??? hogy álltok a Városmajoriba?

Előzmény: Törölt nick (672)
Asinela Creative Commons License 2015.03.12 0 0 676

Rékaanya, köszi!!! ezt nézegettem én is, de saját szakon vagyunk ezen a helyen és nem a teljes összesített listán. A másik szak ahogy néztem valóban kiesik teljesen előlünk, mert akik ott vannak rangsorszám szerint bejutnak az elsőnek megjelölt másik szakra, de még így is 38-an kellene máshová, más iskolába bekerüljenek előlünk. 

Az eddig megtalált azonosítók alapján 20.-an tudnak átmenni akár a Fazekasba, akár a Berzsényibe matek szakra vagy Radnótiba,(aki a közelség miatt választotta), biztos bejutóként, ha azt jelölték meg elsőként.

Ja és pont ebbe a mezőnyben, nagyon szorosak a pontszámok. Nekünk is, a két tagozat között (mivel másképpen számolják a mateket) ha csak pontszám alapján nézzük az 1,8 pont különbséget, az 17 helyet jelent (a rangsorban nyilván még többet, mert ez függ a jelentkezők számától is). Szóval,....hmmm...reménykedés van! Ha ott a helye, akkor bekerül oda! Ha nem, megyünk a Poliba:-) (Járnak és végeztek is ott ismerős gyerekek és nagyon pozitívan áradoztak a jó választásról)

Előzmény: Rékaanya (675)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.12 0 0 675

Szmeli, remélem, sikerül nektek! :)

Asinela, ha az Istvánban a 70. helyen álltok, nem kell nagy csoda! :)  Tavaly még a 81., tavalyelőtt a 83. is bejutott! http://www.oktatas.hu/kozneveles/intezmenykereso/koznevelesi_intezmenykereso/!DARI_Intezmenykereso/oh.php?id=kir_int_mod&int_omkod=035246

Előzmény: szmeli72 (670)
Rékaanya Creative Commons License 2015.03.12 0 0 674

Frensisko, igen, több ismerősünk is oda járt, nagyon jókat meséltek róla. A felvételi folyamán (írásbeli, szóbeli) megerősödött az elhatározásunk, más suli nem is igazán jött szóba. A fiam az Apáczaiba jár biológia elkészítőre, azt mondja, az apáczais diákok tudása a legmagasabb az oda járók közül, és a tanár, aki tartja, szuper. 

Mi is megyünk ma. :)

Előzmény: Törölt nick (672)
Asinela Creative Commons License 2015.03.11 0 1 673

Már nem voltam net közelben, amikor kitette végre a Szent István is a listát... Sajnos, itt nem vagyunk a biztosan bejutók között (a Közgazd. Pol.-ban és Bethlen-ben/ igen), de még reménykedünk valami csodában április végéig itt is a 70. helyen. Mi mindenképpen szeretnénk eljönni a jelenlegi suliból, szóval a "kocka el van vetve"...

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.11 0 0 672

Többen annyira lelkesedtek az Apáczaiért, kíváncsi leszek, holnap átragad-e ránk vmi ebből a lelkesedésből! 

Honnan van ismeretetek, odajártatok előkészítőre, vagy ismertek diákot/tanárt/valakit, aki mesélt róla?

Nagy várakozással tekintek a holnap délutánra!

:)

Törölt nick Creative Commons License 2015.03.11 0 0 671

Melyik osztály?

Előzmény: szmeli72 (670)
szmeli72 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 670

Befutó lehet, ha az Apáczai nem jön össze, de igazából azt szeretné jobban...

Előzmény: Törölt nick (669)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.11 0 0 669

🙌 gratulálok! Akkor Toldy a befutó?

Előzmény: szmeli72 (667)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!