Keresés

Részletes keresés

ysu Creative Commons License 2013.06.01 0 0 302

Annak én is örülök, hogy nem dolgozik akárkivel. S akivel együtt dolgozik, annak a neve garancia a minőségre, ahogyan az övé is. De azért vicces, ahogy Begi leirja, hogy félt tőle, mit fog a remixhez szólni, mert annyira határozott meg minden. :)

Előzmény: monti011 (298)
ysu Creative Commons License 2013.06.01 0 0 301

Ezen én is tűnődtem már. Tudni nem tudok semmit, én azt teorizáltam, hogy esetleg valami lazább kapcsolatban áll a kiadóval, igy jobban megőrizheti a függetlenségét, kvázi azt csinál szakmailag, amit akar, cserébe nem kap annyi promotálást sem, mint a többiek.

Előzmény: monti011 (299)
ysu Creative Commons License 2013.06.01 0 0 300

ByeAlex ötletei, hogy kik képviselhetnék Magyarországot jövőre. Többek között:


"Számomra az egyik legkiválóbb magyar énekesnő Rúzsa Magdolna. Nehezen tudnak énekesnők a szívemhez férkőzni, de neki olyan a hangja, a mondandója, és a kisugárzása, ami ritka eme földön. Egyszer már hozott szép címet. Vele nem lehet mellényúlni, mert rossz produkciót sosem tenne a színpadra. Egyszerűen képtelen rosszul énekelni."

http://byealex.hu/blog/ki-menjen-jovore-az-euroviziora

monti011 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 299

Ja én még azt csodálom, hogy a kiadó nem „reklámozza”. Minden más klipet és egyéb dolgot igen. De megnéztem. Se az aranyról, se platináról nem írtak semmit. Érdekes hozzá állás.

Előzmény: monti011 (298)
monti011 Creative Commons License 2013.06.01 0 0 298

Így is lehet nézni, legalább abból lesz. Bár én max a youtube-on fogom nézni. Mint ahogy a többi klipet is, bármely előadótól. Kíváncsi vagyok rá.

 

Szerintem ez igencsak elismerésnek hangzott. Nem dolgozik akárkivel. Azt se szerettem, ha egy együttes, előadó mindenkivel „zenél”. Elveszik az egyedisége, illetve a másik hangzás világa esetleg jobban érvényesül, amit mondjuk nem szeretek.

Hát ennyi év elteltével már megtanulhatta volna a cikket író egyén...

Előzmény: ysu (296)
ysu Creative Commons License 2013.06.01 0 0 297

Bogyó: Őszintén szólva én nem hiszek ezekben a horoszkópokban de azért az ilyesmi megrendít. Mi is eléggé hasonlóan gondolkodunk sok mindenben, mindketten kikötöttünk Magdinál, s ráadásul ő is az! Véletlen? Nem tudom. Ugyanis mégis ismerek más nyilasokat, akik nem ilyenek. Valami több is kell, hogy legyen ebben, de talán mégis ez lehet a kiindulási alap.

 

Ami a horoszkópokat és az asztrológiát illeti, megtaláltam a Megasztár parasztmagyarok topikban egy pár régi hozzászólást. 2006. május 25-én posztolta őket egy VS nevű emberke:

 

VS 2006.05.25 14:40:22  (63381)

 

Egy kis asztrológia:

 

Magdinak Bak Nap/Vénusz/Neptunusz együttállása van:

kitartás, munkamánia, zeneiség, művésziség

 

Hold a Rákban:

érzelmek, érzelmek és érzelmek, meg fájdalom mint alapélmény

 


VS 2006.05.25 15:14:13 © (63384)

 

A Nap önmaghában az inkább a "tudat", "világkép", "én a világban"

 

Itt az az érdekes, hogy hármas együttállásban van a Vénusszal meg a Neptunnal.

Ez így együtt igazi művésziség és zeneiség, ami erősen az "énnel" kapcsolódik össze. Ez Bakban: ezt az ént "felépíti", kitartással, makacsul... :)

Sajnos nem tudjuk, mely házban van ez a stellium...

 

Rák Hold: nagyon érzelmes, de sebezhető is. Hatásokra nagyon vevő, de meg is kell védje magát valahogy - a sebződés valamilyen formában alapélmény, belső megélésként. Mély érzések.

 

VS  2006.05.25 15:20:28 © (63385)

Nap/vénusz/neptun:

 

Nagyon jó alany ahhoz, hogy rajongjanak érte, mert a Neptun adja az összeolvadás képességét másokkal (a világgal), a Vénusz adja, hogy vágyni lehet rá (vágy tárgya) - és ez a kettő összeadódik, és a Naphoz kapcsolódva egyértelműen Magdi személyiségével kötődik össze.

 

 

Szerintem igy hét év elteltével kimondhatjuk, hogy beletrafált a közepébe. :)

Előzmény: Bogyó 2 (223)
ysu Creative Commons License 2013.06.01 0 0 296

Érdekes olvasni egyébként, hogy milyen kép él a zenésztársakban (már akik nem közvetlenül vele dolgoznak) róla: :)

Az, hogy a Magdi velem dolgozik, az kuriózumnak számít. Ruzsa Magdi a Csabival zsűrizett és hétről hétre együtt voltak a tv-ben. Akkor mondta, hogy hallotta a Zséda remixet és hogy van egy daluk - a Szerelem -, amit nyáron akarnak kiadni. Eleinte féltem, mert a Magdinak mindenről határozott elképzelése van, egy nagyon karakán nő, de végül azonnal megszerette a remixet.

 

Csak az zavart, hogy a cikk végig Ruzsa Magdizta. Nehéz dolog a google és a wikipedia korában utánanézni, hogy valaki hogyan irja a nevét.

(Mint nem olyan régen kiderült, jelenleg van Magyaroroszágon egy divattervező (Hiennek ő csinálja a ruháit), akit Ruzsa (és nem Rúzsa) Magdinak hivnak.

Előzmény: monti011 (294)
ysu Creative Commons License 2013.06.01 0 0 295

Mondjuk úgy, legalább a remixből lesz. És reméljük jó lesz, és sokan fogják szeretni, olyanok is, akik eddig nem kedvelték annyira Magdit. Az élő koncerteken úgyis az eredeti megy majd, nagyon helyesen! :)

Előzmény: monti011 (294)
monti011 Creative Commons License 2013.05.31 0 0 294
ysu Creative Commons License 2013.05.27 -1 0 293

Én ezt mind értem! És azzal is egyetértek, hogy a dal leghatásosabb sora mindenképpen a Szerelmes vagyok beléd! Nem is csodálom, hogy Lotfi azt emelte ki refrénnek.

Csak éppen nekem tetszett az eredetiben, hogy a refrén előtt volt egy felfutás, hangsúlyos rész, és a refrén maga visszafogottabb egy kicsit, mert már herótom volt a mostani trendtől (nézd meg Kati dalait, vagy Muri Enikőét), hogy váltakozik a halk verze, hangos refrén, halk verze, hangos refrén (a hangos refrénnél még a szélgépet is rákapcsolják, biztos, ami biztos. :)

Meg a Szerelmes vagyok beléd után, de még a refrén előtt még volt egy fél sor, "aranyköd van előttem, könnyen, puhán lebben"..., ami igy nem került be (lehet, hogy a második felébe igen, arra nem emlékszem, az elején kimaradt), és nekem nagyon hiányzik.

Amúgy nem azt mondom, hogy rossz a remix, sőt, nagyon is jól sikerült, és örülök a plusz promóciónak is. Én csak azt mondom, hogy nekem mindent összevetve az eredeti áll közelebb a szivemhez. (A fentiek mellett az élő hangszerek miatt is.)

Előzmény: TonyBrasco (281)
ysu Creative Commons License 2013.05.27 0 0 292

Néha - nagyon ritkán - emlitette interjúkban, 2011-ben még elég sok anyagot vissza lehetett keresni, most már nem vagyok biztos benne, hogy megtalálnám. A Magdalénában is volt, ahogy TonyBrasco irta. Nem verte nagydobra, nem lógott állandóan a szájából a cigi. Szerintem 2007 óta elég kevesett szivott, a 2010-es egy afterparty volt, ahol szinte mindenki fujta, és őt is úgy fényképezték le, cigivel a kezében. Én is örülök, hogy letette, mindenféle szempontból, egyetlenegyet kivéve: volt a hangjában egy kis érdesség, ami eltűnt, amikor letette a cigit. Azt nagyon szerettem, jó lett volna, ha meg lehetett volna őrizni azt cigi nélkül is.

Előzmény: Bogyó 2 (290)
ysu Creative Commons License 2013.05.27 0 0 291

Az akaratereje tényleg erős. Mivel én sohasem dohányoztam, igy inkább a fogyásának a megtartását irigylem tőle. :) Én is akkor fogytam le, mint ő (2010 vége), csak én azóta már 2x is, és megint időszerű lenne. Ő meg azóta is jól néz ki.

Előzmény: TonyBrasco (288)
Bogyó 2 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 290

Örülök, ha letette. Nem tudtam, hogy van ilyen múltja.

Előzmény: ysu (286)
Bogyó 2 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 289

Nagyon jók!

Előzmény: ysu (287)
TonyBrasco Creative Commons License 2013.05.26 0 0 288

A Magdaléna előadásán azt mondta, hogy büszke is rá, hogy erős az akaratereje és egyik napról a másikra tette le a cigit, és azóta semmit.. Ha így van tényleg, akkor respect..

 

A párom is így tette le, de ő sajnos 1 év után szép lassan elkezdett megint stikába spanglizni, bár tényleg nagyon keveset, mert nem akarta, hogy kiderüljön. Mikor kiderült, visszaállt a régi mennyiségre és azóta is tolja.. :(

 

Előzmény: ysu (286)
ysu Creative Commons License 2013.05.26 0 0 287

Hogy tetszettek az LGT feldolgozások?

Előzmény: Bogyó 2 (283)
ysu Creative Commons License 2013.05.26 0 0 286

Kamaszkora óta dohányzott, kiültek a fiatalok az árokpartra az elsötétitések alatt, és fújták a füstöt. Szerintem innen jön a kép.

Először 2007-ben nyilatkozta, hogy le szeretne szokni, az utolsó kép róla cigivel a Megasztár 5 búcsúbuliján volt. Év elején irta a Facebookon, hogy már 3 éve, hogy teljesen leszokott.

Előzmény: Bogyó 2 (284)
Bogyó 2 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 285

"Jelen esetben is ez történt, hogy Lotfi kiemelte a "Szerelmes vagyok beléd" sort, és elhagyta a korábbi refrént.. Szerintem jól tette.. Más lett a dal hangulata is ettől.."

 

Egyetértek!

Előzmény: TonyBrasco (280)
Bogyó 2 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 284

Te ysu, de ugye Magdi nem dohányzik? Ugye a rágyújtottunk, az csak költői kép?

Én még nem láttam semmi erre utalót.

Előzmény: ysu (279)
Bogyó 2 Creative Commons License 2013.05.26 0 0 283

Látom ysu archiválsz rendesen! De jól teszed!

Előzmény: ysu (273)
monti011 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 282

Promoció szempontjából nézve, nagyon jól sikerült. Az biztos, hogy több emberhez jut el. Olvastam itt is, ott is a hozzá szólásokat, sőt van van már egy újabb remix változat is fent a youtube-on. Nagyobb részt pozítv a hsz. Persze vannak, olyan idioták, akik ott élik ki magukat....

Előzmény: TonyBrasco (277)
TonyBrasco Creative Commons License 2013.05.20 0 0 281

Hogy kicsit magyarázzam.. a mi időnkben nagy slágerek voltak a KFT számok.. A gyenge zene és a gyenge énekhang ellenére óriási sláger volt néhány..  ÉS ennek ravasz titka van.. Talán emlékszel pl. az Afrikára... Annak voltak olyan szlogenes, szinte szállóigévé vált mondatai, mondatrészei, amik mindenkiben jól megmaradtak, ezért csendült fel minden akkori buli alkalmával. Szinte mindenki együtt énekelte, de a kiemelt részeket kifejezetten, akár jól megnyomva, üvöltve.. Valami ilyesmin mesterkedett szerintem Lotfi is a "Szerelmes vagyok Beléd"-del.. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A "szerelem, szerelem, szerelem" valahogy erre nem annyira jó... remélem értesz, mit akarok mondani?!...

Előzmény: TonyBrasco (280)
TonyBrasco Creative Commons License 2013.05.20 0 0 280

A remixeknek az a lényegük és egyben ettől is térnek el a sima feldolgozásoktól, hogy eleve kiemelnek részeket. Amit a remixelő fontosnak tart. Másokat teljesen elhagynak... Akár egy verzés részből csinálnak refrént és akár fordítva. Jelen esetben is ez történt, hogy Lotfi kiemelte a "Szerelmes vagyok beléd" sort, és elhagyta a korábbi refrént.. Szerintem jól tette.. Más lett a dal hangulata is ettől..

 

Nekem az a véleményem, hogy az eredeti "Szerelem, szerelem, szerelem.." kicsit túl egyszerű, ötlettelen, bugyuta refrén lett.. Lehet Magdi ott elfogyott ötletileg és más jobb nem jutott eszébe, de lehet más az oka, én ott kicsit átvariáltam volna a helyében... Ezt vehette ügyesen észre Lotfi is, meg talán az lehetett az alap koncepció, hogy a "Szerelmes vagyok beléd" sokkal közvetlenebb, sokkal kihívóbb, figyelemfelkeltőbb, érdekesebb a közönség felé... Esetleg viccesebb is, és jobban bemászik a fülbe, sokan talán pont jobban éneklik, ha felcsendül ez a rész... Eleve egy direkt mondat valaki elképzelt vagy jelen lévő személy felé, úgy jól oda lehet mondani akár viccből is ha mondjuk megy a dal egy buli alkalmával... szerintem tök poén... valami ilyesmit érzek ezzel kapcsolatban...

Előzmény: ysu (279)
ysu Creative Commons License 2013.05.20 0 0 279

Egyetértek veled a promotálás dologban, és emiatt örülök is ennek a remixnek, meg tényleg hangulatosra sikerült. Ennek ellenére nekem az eredeti a szivem csücske, azt még sokkal jobban szeretem. Egyrészt Magdi hangja jobban érvényesül benne, másrészt hallatszik, hogy élő hangszerekkel vették fel, és nem számitógép keverte alá a zenét, harmadszorra vannak olyan szövegek, amik nem kerültek át a remixbe (pl. azt hiszem, a ketten falnak egy lángost), és nekem ezek hiányoznak egy kicsit. De azért szivesen hallgatom mindkettőt, és örömmel olvasom a YT-n azoknak a hozzászólásait, akiket ez a videó hoz közelebb Magdihoz.

Előzmény: TonyBrasco (277)
TonyBrasco Creative Commons License 2013.05.20 0 0 278

Eleve remixek (feldolgozások) több stílusban is készülhetnek, lehet épp mondjuk egy death metal változata is, hardcore techno, rave, rap, de akár klasszikus zenei irányba is terlhetik.. lehet ezek közül már én sokat nem bírnék elviselni, de az olyan zenét szerető embereknek ettől még tetszhet, ergo szintén népszerűsíti a dalt és az előadót.... Ez spec egy disco remix, annak minden pozitív elemét hordozva, szerintem teljesen jól sikerült... Bízom benne, hogy a nyári melegben, főleg a szabadtéri szórakozóhelyek a hangulat fokozása érdekében sokat játszák majd idén...

Előzmény: TonyBrasco (277)
TonyBrasco Creative Commons License 2013.05.20 0 0 277

Szerintem ez azért jó, mert magát a dalt és az előadót egy szélesebb közönségnek promotálja... Sok olyan emberhez jut el, aki esetleg a rockzenét annyira nem szereti, vagy csak Magdit, vagy Magdi rockzenei vonalát nem... A diszkosítás meg különösen azért jó, mert esetlegesen a discokban, fesztiválokon, egyéb zenei rendezvényeken is játszani fogják, ahol az eredetit nem.. olyan rádiók is játszák, akik esetlegesen erre a stílusra vannak kihegyezve.. (Lásd Music FM) ellentében az eredeti változattal. ÉS ezzel megint visszakanyarodunk ahhoz, hogy szélesebb körben lesz a dal és az előadó népszerűbb ettől.

Nekem spec mindkét változat tetszik, de el kell ismernem, hallgatva, ez a változat kissé jobban emeli a hangulatomat, pozitívan... A dal sokkal nyáriasabb, felszabadultabb, energikusabb lesz tőle.. Szóval azokat a remixeket, amiktől egy dal pozitív löketet kap, azokat szeretem... amik csak szétcseszik, elerodálják azokat nem. (sajnos ilyenekből sokkal több van.)

Előzmény: monti011 (276)
monti011 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 276

Nem szeretem a remixet. Ez még egy hallgatható. Nincs benne annyi zavaró „zaj”.

Előzmény: TonyBrasco (275)
TonyBrasco Creative Commons License 2013.05.20 0 0 275

repost:

 

ysu Creative Commons License 2013.05.18 0 0 274

"Ülök a járdán"

ysu Creative Commons License 2013.05.18 0 0 273

"Álomarcú lány" 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!