Az I. ütemben egy "kapsó tolvaj" garázdálkodik! A mai nap folyamán 2db fehér kaspó és eltűnt. 7 éve lakunk itt de egy télen se loptak el kaspót a folyosóról. :(
Bizonyára az önök postaládájában is landolt egy levél Szabó Enikőtől a számvizsgáló bizottság elnökétől. hatalmas karakterű ordító betűk egyszerű mondatok. A lényeg Ő egy szuszra megállapította magáról a 2. oldalon "az elmúlt 2 évben olyan mennyiségű információt, tapasztalatot és gyakorlatot / ez utóbbi 3 szó vastagbetűvel még kiemelve/ szereztem a társasház működésében, amellyel egyetlen társasházkezelő profi cég sem rendelkezhet. Ilyen erővel azt is mondhatná magáról, Ő egy mindentudó egy 100 karú Siva istennő. Komolyabbra fordítva egy több száz albetétes társasház szakszerű működtetéséhez az ideális jelölt rendelkezik megfelelő pénzügyi-számviteli, műszaki, szoftver működtetői, társasházi működésben aktuális magas szintű szervezői és kommunikációs végzettséggel. Szükséges az empátia és a megfelelő hozzáállás az emberekhez. Természetesen nem azt mondom, mindegyikkel rendelkezzen, de legalább egy-két területen mutasson igazolható dokumentálható hozzáértést. Mit tudunk meg Szabó Enikő jelentkezéséből? Annyit igen, itt lakik. Talán megtisztelhetne bennünket egy illő bemutatkozással, amiben meggyőz bennünket az alkalmasságáról, mert az a mondat, amit írt az ajánlkozásában komolytalan. Mi az, hogy közös képviselő választás? Van választási lehetőség több képviselő között vagy csak Öt lehetne megválasztani?. Megismertük a jelentkező közös képviselő kvalifikációját, vagy az anyagi kondíciókat? Semmit. Teljesen nevetséges. Mintha az állampárt rendszerben lennénk amikor párt és káderemberek mindenre jelentkezhettek és alkalmasak lehettek. Abszolút egyetértek sok megállapítással, amit írt a jelentkezésében, vagy pontosabban mondjam az ennek apropójából írt közgyűlési meghívóban, de tessék megérteni ezt így nem lehet csinálni, ha valaki komolyan gondolja. Nincs értelme a társasháznak cseberből-vederbe lépni. Kérem a társasház felelősen gondolkodó lakóit, akik majd pénztárcájukkal fognak fizetni a döntésekért jól fontolják, meg hogyan adnak megbízást a közös képviseletre. Én Szabó Enikőt is támogatom, ha meggyőz az alkalmasságáról a közös képviselői feladat ellátásáról. Sajnos az eddig általa magáról közölt információk alapján nekem teljesen célszerűtlennek a megválasztása.
Lassan 10 éve szelektíven gyűjtjük a hulladékot, nagyon tetszett, hogy a Marina Parton külön erre a célra kialakított sziget található. Aztán múlt csütörtökön, mikor kivittem az ide szánt és külön gyűjtött fém, műanyag, színesüveg és fehér üvegeket, döbbenten tapasztaltam, a szigetet felszámolták. :-(
Lehet, hogy a nem oly rég megtartott lakógyűlésünkön volt erről szó, de sajnos nem tudtam ott lenni. Tud erről valaki információkkal szolgálni? Amennyiben lehetséges, továbbra is szelektíven gyűjtenénk a hulladékot. Nem baj, ha 1-2 utcával errébb kell vinnem, a lényeg, hogy lehetőség szerint újrafelhasználásra kerülhessen!
A másik, hogy ütemünkben ma reggel a saját szememmel láttam, ahogy a kukát elvinni készülő személyzet a külön gyűjtött szelektív papírhulladékot a kommunális kukába dobta be. Nem találtam a szavakat...
Hosszabb távra kiadó lakást keresek, 50m2 vagy fölötte, lehetőleg gépesítettet, bútor ha van, az jó, de nem feltétel, terasz kellene. Ha van saját pici kert is, még jobb.
Kb kéthavonta egy hétvégén lenne nálam kutya, saját, nem idegené. Ha ez nem kizáró ok, akkor kérem keressenek meg.
kb. 20-25 perce az Úszódaru utcában ápolt(trimmelt) West Highland terrier kinézetű kutyust láttam kutyasétáltatás közben.
Meglátott minket, nem félt de nem is jött közelebb. Gazdit közel s távol nem láttam. Egy ideig figyelt minket, majd "elfutott" az Dunapart irányába. Utána mentünk. De már nem találtuk.
Nem hiányzik senkinek?????? Mivel esett tegnap is ma is. De ő messzebbről tisztának és ápoltnak tűnt így nem lehet kint régóta. Viszont biceg ez egyik lábára, mintha fájlalná.
Ha valaki látja csalja magához, biztosan van chipje. Lehet valaki nagyon keresi. Sok Westis van a környéken....
Üdv a lakóknak! Egy ideje figyelem, ahogy a belső folyosók, lift-előterek műmárvány hatású (fényes-sima) festése kezd leromlani. (maszek belejavítások, cipőtalpnyomok a falon) Csak jelzem, hogy nekem ez a fajta festés a hobbim. (de azért elég nagyfokon űzöm. ...Gresham-palota, Parlament, sok-sok budai villa). A lényeg, hogy a marketingszöveggel ellentétben ezt a fajta festést is lehet olcsón javítani, nem kell az egészet átfesteni. A Kleopátra házat, és korábban a Material Centert is én frissítettem föl. Ha valakit érdekel, keressen bátran! www.spatula.hu Azt mindenképp el kéne kerülni, hogy egy horror árajánlat miatt ezt az esztétikus festéket egyszerűen átgurítsák diszperzittel. Üdv!
Egyetértek azzal aki kritikával illette a lakókat mint a színvonalat bántóan züllesztő tényezőt.
Én 33 mft-ért vettem a lakásom (51 nm2 + 18 nm2 erkéy) A hely elhelyezkedés szerint jó, a lakók a közösség botrányos, életem egyik elbaltázott pénzügyi döntése volt itt ennyiért lakást venni. Igen , nagyon sok itt a maffiozó a ki tudja honan pénzt szerzett akárki és a sok strici meg a felbotoxolt arcú prosti, a szovjet felsöbbrendűségben élő kelet-európai, politikai pénzcsináló élményhuszárok, de ezzel még nem lenne gond ha tisztelettudóan viselkednének, de nem, mert beülnek a minimum 15 millios autóikba a böhöm nagy terepjáróikba és mindenkit magas ivben lecsinálnak. Marad egy kevés normális ám ezek közül is 70 % totál hülye sznob felhőkben járó beképzelt majom , ha mondjuk egy 60 éves köszön nekik aki szerintük nem üti meg az emelkedett lelküket, vissza sem köszönnek mert az méltóságon aluli.
A színvonal
Szerencsére a 13. ker Önkormányzat átvállalt bizonyos munkákat, mert azóta a zöldterület legalább gondozva van, előtte csak egy szégyen volt.
Végre legalább a szemetet idönként összeszedik és raktak ki a kutyagumik részére tárolókat, kellemes meglepetés a faültetés
A Marina 4-re jellemző amikor a bejáratnál elhelyezett illetéktelen parkolásvédő kőedényeket nézzük. Nyáron kókadozott bennük a gaz, jól illett az automosó elött parkoló és a gyalogos közlekedést lehetetlenné tevő, idönként füstöt okádó valamilyen gép által alkotott hangulathoz, prémium lakótelep, röhej ! Ha valaki veszi a fáradtságot és elmegy az újpesti panel lakótelepre állítom különb körülményeket talál.
Közös képviselet! nevetséges!
Ha valakinek gondja van előtte időpontot kell kérni! Felháborító! Ide egy olyan közös képviselő kell aki minimum hetente egyszer fogadást ad legalább 6 órán keresztül itt a helyszínen, elegendő számítógépes ismerettel (wörld , Excell..stb) megfelelő müszaki koordinációs képességgel, könyvelési ismeretekkel rendelkezik. Biztositani kell a jogi és informatikai hátteret elfogadható áron. Pl minden lakó bármikor megnézhesse az interneten a pénzügyi egyenlegét és ha gondja van betudjon menni a féfogadásra ahol a megfelelően képzett közöas képviselő azonnal a háttértárban biztosított könyvelési adatok segítségévekl naprakészen korrekt tájékoztatást ad.
Arról már ne beszélek mi folyik évek óta a tartozásokkal kapcsolatban, mert az aztán valóban egy külön fejezetet igényelne.