Keresés

Részletes keresés

balzsam1 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4926
Üdv!

Többek között tájfutni is szoktam...
Ott szoktunk kapni a nevezésről az egyesület nevére kiállított számlát kapni...


Bazsi
csanya. Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4925
OKé.
Előzmény: efemm (4923)
csanya. Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4924
Hát én azért tartok tőle, hogy egyszer egy apeh ellenőr nem kap majd nyugtát a rajtban. A többiben igazad van.
Előzmény: laci069 (4920)
efemm Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4923
Sajnos ez már nem csak a fa kérge ennél a fánál...


Festek turistajelzést is, hántoltam is fát, és tanultam is belőle. Most már csak a drótkefét használom a jelzésalap helyének megtisztítására.
Olyan erdőben, ami nem természetvédelmi (vagy magasabb szintű védettségű) terület, bárki, bármerre mehet az erdőben.
Nincs olyan jogszabály, ami szerint éjszaka tilos lenne az erdőben tartózkodni, ha az külön, az adott területen nincs tiltva.

Neked sem, és nekem sem ad felmentést a rendezési és természetvédelmi szabályok alól az, ha valaki más, a saját rendezvényén ezeket megszegi. Pilis50 egy, a versenyeden tapasztalt konkrét problémára hívta fel a figyelmet, ne kend el a problémát másokra hivatkozva, hanem (a további túráidon) oldd meg (másképp).
Előzmény: csanya. (4917)
oszkar00 Creative Commons License 2010.10.06 0 0 4922
csanya, szerintem ezen végképp ne problémázz.

1. Valószínűleg amikor sz*runk, akkor is legalább 50 ÁNTSZ-re tartozó előírást sértünk meg. Amiknek nyilván van értelme (remélem), de nem ilyen esetekre találták ki.

2. Te nem is sportrendezvényen főztél. A sportrendezvény után volt egy külön baráti vacsora. ;-)
Előzmény: csanya. (4919)
laci069 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4921
.
laci069 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4920
> A teljesítménytúrázás felett ( csakúgy mint a terepfutás felett) ott lebeg Damoklész kardja.

Szerintem ez nem így van.

A technikai sportokat a zöldek akarják visszaszorítani, a városi maratonistákat a közlekedők, stb. A kutyasétáltatásnak éppúgy vannak ellenzői, mint a tehénlegeltetésnek. Ha az ember kilép a lakásából a közterületre, akkor előbb-utóbb ütközik valakivel, aki azt a területet másképp gondolja használni. Az egyetlen megoldás, ha megpróbáljuk tiszteletben tartani egymás érveit, és megkeresni a mindenki számára elfogadható megoldást. Attól teljesen függetlenül, hogy a szögelés árt-e a fának vagy nem, ha ez többeknek ellenszenves, és e többekkel békében együtt akarunk élni, akkor találni kell más megoldást.

Eddig tartott a hsz tárgyilagos része, a többi már indulat és demagógia. Azért ne főzz 500 személyre, mert nem tudod biztosítani a higiéniát. Vagy ha tudod, akkor meg nincs mitől tartani. Az engedély-kötelesség már önmagában is kérdéses, ez ügyben is csak a fokozatosság és a diplomácia vezethet eredményre. Néhány fióknyi nyugta tőpéldányát őrzöm, azokat valakik megkapták. Szóval nem vagyunk nyakig a sárban, ha nem szeretünk benne lenni, és teszünk ellene.

Én másik Magyarországot szeretnék, és látok jó példákat.
Előzmény: csanya. (4917)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4919
Ja még egy. Az ÁNTSZ szerint engedély köteles a melegétel készítése sportrendezvényeken. Ha belegondolok mennyi szabályt hágok át minden alkalommal....
Előzmény: csanya. (4917)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4918
Mindettől függetlenül jövőre másképp tesszük ki a szalagokat. Még nem tom hogyan de másképp....
Előzmény: csanya. (4917)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4917
Azért remélem ezt te sem gondoltad komolyan:
"Károsítod vele az élő fát és a későbbi faanyagot is." Véletlenül faipariba ( Kaesz Gyula Faipari szakközép iskola) jártam. A kéregbe ütött szeg nem károsítja a fát.
Ennyi erővel a jelzésfestők ne hántoljanak. A geocasherek( remélem jól írom) ne térjenek le a kijelölt utakról. A teljesítménytúrázók sötétedés előtt hagyják el az erdőt.
A montisok ne lépjék túl a 20 km/h sebességet.
A teljesítménytúrázás felett ( csakúgy mint a terepfutás felett) ott lebeg Damoklész kardja. A legtöbb ttúra, verseny nincs bejelentve, engedélye nincs. Ha van engedélye, akkor meg létszám korlátja is van. Melyik hazai ttúrán van meghirdetve, hogy csak ennyi meg ennyi ember indulhat? És ez még csak az erdészeti, Nemzeti Park felől nézett oldal. Ott van még a nyugtaadási kötelezettség. Én még életemben nem kaptam a nevezési díjról nyugtát ttúrán vagy terepfutó versenyen. Szóval ha megpiszkáljuk a felszínt kiderül, hogy nyakig vagyunk a sárban....

Az idei Vértesi versenyünkön a talajra fújtunk.

Hidd el szívesen kitenném másképp a szalagokat. Lelopják, átkötik. Ez ma Magyarország.
Előzmény: efemm (4916)
efemm Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4916
Akkor se verj élő fába szeget! (Feltételezem, hogy a saját kertedben sem teszed.) Károsítod vele az élő fát és a későbbi faanyagot is. Máshogy, a természet károsítása nélkül is simán ki tudod jelezni a versenyed útvonalát. (szalagozás, egyéni jelzések damillal a fára kötve, stb.) A (tavalyi?) vértesi versenyeden lebomló jelzéseket fújtál a fákra, amik végül mégsem bomlottak le, vagy csak sokkal lassabban. Most a szegelés. Remélem, hogy sikerül majd végre olyan megoldást találnod (találnotok) a terepfutó versenyek útvonalának jelzésére, ami nem kívánja az erdő és a természet károsítását!
Előzmény: csanya. (4913)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4915
Már válaszoltam is a geocaching oldalon.
Előzmény: Pilis50 (4911)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4914
Köszönöm!
Előzmény: padler (4912)
csanya. Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4913
Idén is feljöhettél volna....sőt bármikor.
Nézőpontok. Van ugye ez a geocaching. Művelik ezt egy olyan területen ahol tilos letérni a kijelölt turista utakról...fúj micsoda dolog. Szóval mielőtt ilyeneket beírsz gondold végig a dolgot. Mi pont annyi kárt okoztunk a versenyünkkel mint ti a láda kereséssel. Semennyit. Le kéne már szokni a fikázásról.
Előzmény: Pilis50 (4911)
padler Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4912
Előzmény: Pilis50 (4911)
Pilis50 Creative Commons License 2010.10.05 0 0 4911
Érdekes (?) hozzászólást találtam kedvenc 'sportom' oldalán:

Börzsönybe készülők, figyelem!

A múlt heti éjszakai terepfutó verseny rendezőségének jóvoltából lehetőség adódott egy kis rendkívüli CITO-ra a verseny útvonala (http://www.terepfutas.hu/hu/BET_utvonal) mentén. Aki nem lusta egy szöghúzásra alkalmas fogót cipelni, az gyűjthet pár apró emléktárgyat. Olvasnivaló itt:
http://geocaching.hu/caches.geo?id=1023#749114

Lehet, hogy jövöre én ülök ki a Molli pihenőhöz?

Szerintem :-(
qvic Creative Commons License 2010.09.29 0 0 4910
bm110 avagy a csikóhal túra...
BM110_csikohal

engem annyira emlékeztetett az útvonal rajza, muszáj volt összevetnem... ;) Na szép álmokat topic!
PingPanther Creative Commons License 2010.09.24 0 0 4909
Nna, a technika ördöge!

Sikerült kétszer is feltölteni :-s
Előzmény: PingPanther (4908)
PingPanther Creative Commons License 2010.09.24 0 0 4908
Az idézett hozzászólásodra a patak témában válaszoltam, csak ez a patak-vizes láb ügy annyira összetartozik hogy beugrott ki-mit javasolt kenegetni.

Nagyon nem különbözünk, mert gondolom te is futsz itt-ott, én meg nem túl sokat futottam most. Csak szerettem volna.

Én hét éve bringával nyomom a Beac Maxit, csak most már elkezdett szétesni a bringám és nem volt lé a felújítására. Ez volt az első év, hogy nem két keréken vágtam neki. Nem tudom mit alkottam volna ebben a sárban, de az biztos, hogy ha nincs alattam éppen a bringa, rajtam sem látszik, hogy bringázom, ;-)

Egyébként ez az előző napi bekenés nem tűnik rossz ötletnek, így fogom megpróbálni első alkalommal. Köszi!
A lanolin már meg is van. Kicsit meglepődtem, mert arra számítottam, hogy fehér lesz, de sárgás krémszínű.
Előzmény: hadtjuk (4905)
PingPanther Creative Commons License 2010.09.24 0 0 4907
Az idézett hozzászólásodra a patak témában válaszoltam, csak ez a patak-vizes láb ügy annyira összetartozik hogy beugrott ki-mit javasolt kenegetni.

Nagyon nem különbözünk, mert gondolom te is futsz itt-ott, én meg nem túl sokat futottam most. Csak szerettem volna.
Én hét éve bringával nyomom a Beac Maxit, csak most már kezdett szétesni a bringám és nem volt lé a felújításra. Ez volt az első év, hogy nem két keréken vágtam neki. Egyébként nem tudom mit alkottam volna ebben a sárban, de az biztos, hogy ha nincs alattam épp a bringa, rajtam sem látszik, hogy bringázom, ;-)

Egyébként ez az előző napi bekenés nem tűnik rossz ötletnek, így fogom megpróbálni első alkalommal. Köszi!
A lanolin már meg is van. Kicsit meglepődtem, mert arra számítottam, hogy fehér lesz, de sárgás krémszínű.
Előzmény: hadtjuk (4905)
vaddino Creative Commons License 2010.09.23 0 0 4906
Aláírom,tényleg nem vagyok futó.Ezt észre sem vettem a hsz-ekben.MIkor lettem azzá?:D:D:D
Előzmény: DJ_RushBoy (4900)
hadtjuk Creative Commons License 2010.09.23 0 0 4905

Most ugratok?

 

Örülök, hogy találtt valaki olyan átkelőt, amiben félcipőbe is át lehetett kelni. Jövöre újra megprobáljuk... Bár az igaz, hogy gázlótól balra én sem probálkoztam:(

 

Az idézet hozzászolásomba csak ezt a találtam. Vízes lábra vonatkozolag: 

"Marad még a lanolin, amit még nem próbáltam, de elképzeléseim szerint impregnálni tudom  a lábfejem. Azt hiszem, ebbe fogok bízni a legjobban a következő "jól eső" túrán."

Tanácsnak ezt nem igazán mondanám, max ha bevállik, akkor emelném erre a ragra. De ha már elkezdetm, had fejtegessem az ötletet. Inpregnálást úgy képzelem el, hogy a túra elötti este jó vastagon bekenem és zoknithuznák rá, hogy ne az egész ágynemű legyen lanolinos. Reggel meg ébredés után letörölném a maradékot. A föntieket inkább ved csak egy "gyalogos ötletnek", mert úgy látszik ebben is különbözünk.

Előzmény: PingPanther (4902)
PingPanther Creative Commons License 2010.09.23 0 0 4904
Már-már látom magam sorban állni lanolinért a gyógyszertárban, vagy szarvas faggyúért. Gondolom ugyanaz, birka, vagy szarvas :-)
Előzmény: oszkar00 (4877)
PingPanther Creative Commons License 2010.09.23 0 0 4903
Köszi a biztatást, ez az extra energia dolog nem volt meg, pedig ha tudtam volna, hogy csak ennyi kell hozzá :-)

Tudnád, hogy mennyit gondoltam PSZL és Dobógókő között arra, a fél évvel ez előtti a pillanatra, amikor az általad említett áruházban álltam a futófelszerelések polcai előtt és azt gondoltam:

- Ugyan ki venne 3.500 Ft-ért alsónadrágot a futáshoz!

Hát én! Az első dolgom lesz, ha odamegyek. A megtévesztő az volt, hogy nekem "ugyanilyen gatyáim vannak, testhezálló, szintetikus, elvezeti az izzadtságot, stb. és a 2x50km-es útvonalbejárásokon semmi gondom nem volt velük, de a 70 km úgy látszik már sok.
Előzmény: qvic (4861)
PingPanther Creative Commons License 2010.09.23 0 0 4902
Érdekes volt a gázló valóban, én egy négytagú (nemBeacos) csoporttal értem oda, egyikük bele esett, bár kértem, hogy ugrás előtt, hogy "három kérdésre megfeleljen", de helyette ugrott. Majd beleesés után elhangzott, hogy "a kék".

Szóval elmentünk jobbra a susnyásba, ahol én jókora cikk-cakkokat leírva(még visszafelé is kanyarodtam kétszer) ugrabugra, lovagi torna és ponton híd építése nélkül száraz lábbal átsétáltam. Azért kellett cikk-cakkolni, mert valóban a fűcsomók között elég szépen folyt a víz és egyenesen nem lehetett volna átmenni.

Visszanézve az útról láttam, hogy a gázlótól balra kb 2 m-re valaki egyszerűen átugrik. a patakon, mert ott olyan keskeny. Sajnáltam is, hogy arra nem néztem körül egyáltalán.
Vagyis, úgy látszik mégis érdemes körülnézni egy kicsit!


Vizes cipővel kapcsolatban, köszi a jó tanácsokat, bár nem világos, hogy hogyan tudnék futni befaggyúzott lábbal. Nekem már az is problémát jelentett, hogy az átázott (Goretex) futócipőm, ami kb. a Csóványosig száraz is volt, vizesen teljesen csúszós lett belülről annyira, hogy Hegyestetőről lefele futva a jobb cipőmben összegyűrődött a talpbetét a talpam alatt és úgy mentem le Nagymarosig.
Persze Kis-Inóctól lefelé egy álom volt benne vizesen futni az aszfalton, de a révnél aztán fel a száraz hegymászó bakival és onnan persze csak lépésben. Az már nem ázott át! :-)
Kicsit aggódtam, hogy mi lesz ennyi idő alatt a lábammal, ha végig vizes cipőben hagyom, de nem szívás ez a dolog "zsíros" lábbal?


Előzmény: hadtjuk (4876)
csanya. Creative Commons License 2010.09.22 0 0 4901
Ne általánosítsunk! Azért mert futó biztos nem néz le. Mint ahogy azért sem mert gyorsabb gyalogos mint te. A lenézésnek nincs köze a sebességhez.
Előzmény: hadtjuk (4897)
DJ_RushBoy Creative Commons License 2010.09.22 0 0 4900
vaddinonak köze nincs a "futó" kategóriához. Én ismerem, és olyanokat állítok csak ki amiben biztos is vagyok...
Előzmény: hadtjuk (4897)
tv1k Creative Commons License 2010.09.21 0 0 4899
Vagy fák vannak keresztben az útra dőlve.
Előzmény: FelkupicaFeherFonok (4898)
FelkupicaFeherFonok Creative Commons License 2010.09.20 0 0 4898
Ti (futók) nem nagyon állhattok meg, mert nagyon gyorsan kihűltök, meg beáll az izomzat, és a menetidő is nálatok egy elég fontos szempont.
Es hogy fel birnak haborodni, ha "rosszul van jelezve a palya"...
Előzmény: hadtjuk (4897)
hadtjuk Creative Commons License 2010.09.20 0 0 4897
Bocs Vaddinó. Előző beírásom teljesen félreérthető. Olyan mintha a segítségnyujtást elmaradását, vagy valami nagyon embertelent kritizáltam volna, de nem erről van szó. Csak erre nincs még szó (legalábbis magyarul nekem még nem tünt fel e kifejezés, amit sérelmezek). Valami olyasmi ez, ami bennem azt szüli mintha lenéznétek (bár van benne ebből is egy csipet). De szerintem futó és gyalogos közötti nézőponton akadtam most fen. Ti (futók) nem nagyon állhattok meg, mert nagyon gyorsan kihűltök, meg beáll az izomzat, és a menetidő is nálatok egy elég fontos szempont. Nálunk gyalogoknál nem akadunk ki, ha valami 5 perccel, ne adj Isten, negyed órával többe kerül, (netán, ha fázunk még pulóvert is elő tudunk húzni a hátizsákból). Nekem, ha már ugrok és legfőbbképpen: ha ugrásra biztatok, akkor, ha valaki buktázik, népiképpen megpróbálnák osztozni a szerencsétlenségében. Valahogy ez nálad/nálatok mintha fel se merülne.

Előzmény: hadtjuk (4895)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!