Keresés

Részletes keresés

kismogorva Creative Commons License 2003.03.03 0 0 534
hali Apósom esküszik rá,hogy anyósom féllábu pasija hordja el a fél pár zoknijait:o)
Anti Nomy Creative Commons License 2003.03.02 0 0 533
Íme egy ragyogó ötlet innen:

Every type of sock - every style from every manufacturer - should have a unique International Sock Number (ISN). Then pairing up a bag of socks becomes an O(n log n) sorting problem rather than an O(n^2) matching problem. There is no longer the nagging question of whether two socks in a pair are really the same style or just very similar.

Also it would become easier to reorder missing socks if you had just one of a pair.

--------------------------------------------------------------------------------
Ed Avis, Dec 13 2002

Vissai Creative Commons License 2003.02.21 0 0 532
Kedves Nlaci,

kösz ezt az új információt.

Azt eddig is tudta minden boldogtalan félpárzokni-tulajdonos, hogy a világ egészében minden összefügg mindennel, így vétkes mulasztásnak minősül az, hogy az informatikát eddig kihagytuk a lehetséges zoknieltüntető erők listájáról.
Azt amúgy is mindenki tudja, hogy a Windows erőforrást eszik, de ki hitte volna, hogy már a zoknijainkat issza?
Talán Linuxot kéne használnunk. A pingvinek nem hordanak zoknit.

Előzmény: NLaci (531)
NLaci Creative Commons License 2003.02.21 0 0 531
Udv!

Idaig nem vettem komolyan a topicot, de a tapasztalat azt mutatja hogy egyre tobb a maganyos zokni a szekrenyben ...

Elgondolkodtam azon, hogy ha 2 szgep WinSock kommunikaciot hasznal egymas kozt (ami azert eleg surun megesik), honnan szedik hozza a sock-ot?

Eziranyban nyomozott mar vmelyik hivatal?

nl

Vissai Creative Commons License 2003.02.20 0 0 530
Eddig úgy tudtam, a delfinek és az egerek vizsgálnak minket. És mivel a delfinek érthető okokból nem hordanak zoknit, az egerek meg csak rágcsálják, kérem az ehhez hasonló profán hozzászólásokat mellőzni ebből a topicból.

Köszönettel

a topicgazda

:)

Előzmény: Ghanima (529)
Ghanima Creative Commons License 2003.02.19 0 0 529
Hulljon le a pel!
Aki tudni akarja, hová tűnnek, az olvasgassa a Macskák 2 topikot, nagyon meggyőző adalékokat nyújtanak ott, én csak annyival fejelném meg, hogy közismert, miszerint a macskák a földönkívüliek társai, akik minket vizsgálnak...
Na, ezek után, azt hiszem ez a topik is becsukódhat, ha akarna... ;-)
Vissai Creative Commons License 2002.12.04 0 0 528
Ma láttam egy Mikulásos zoknit... argh... lehet, hogy a krampuszok is benne vannak ebben a félpárzoknis buliban? Mindig gyanús volt nekem az a nagy pocak - szerintem zoknikkal tömte ki.
Anti Nomy Creative Commons License 2002.11.24 0 0 526
Hát ez nekem itt SE jön be. Sucks.
Előzmény: Vissai (525)
Vissai Creative Commons License 2002.10.22 0 0 525
Igazatok van, ezt a címet jól elszúrtam. Helyesen tehát:

www.nobel.org.SE/_socks

Bocsi. Remélem, így már megy mindenkinek. Nekem a múltkor kb. öt percbe telt, mire kapcsolatot tudtam létesíteni a szolgáltatóval, de azért sok sikert.

Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.10.15 0 0 524
Ahogy a topic elején kifejtették többen is, a fekete lyukak a mosógép dobja körül keresendők. A mosógépbe ui. még párosával kerülnek a zoknik, de a szárítókötélen már egyedül árválkodnak. Valószínű, hogy a dimenziók közötti utazáshoz a mosógép centrifugális ereje is hozzájárul, mintegy segítve a részecskeáramlást a fekete lyukba...
Előzmény: Hmmmm (521)
Anti Nomy Creative Commons License 2002.10.14 0 0 523
m
Előzmény: Anti Nomy (522)
Anti Nomy Creative Commons License 2002.10.14 0 0 522
A zoknikra vonatkozó határozatlansági relációra én is nagyon kíváncsi lennék, de a megadott cím sajnos nem létezik. Pontosíts, légy szíves!

(Maga részéről például a méretet és a színt tudnám kanonikusan konjugált mennyiségeknek elképzelni)

Előzmény: Vissai (518)
Hmmmm Creative Commons License 2002.10.14 0 0 521
Ha ez mind igaz, akkor erdemes ujra atgondolni Stephen W. Hawking elmeletet arrol, hogy a fekete lyukak nem csak elnyelnek, de neha ki is bocsatanak reszecskeket. A hatarozatlansagi elv lehetove teszi, hogy az esemenyhorizonton kilepjen egy reszecske. Minel kisebb a fekete lyuk, annal nagyobb valoszinuseggel. Csak azt nem lehet megmondani mikor, es milyen reszecsket bocsat ki.
Ti is keressetek otthon kisebbfajta fekete lyukakat.
Előzmény: Vissai (518)
Altamara Creative Commons License 2002.10.11 0 0 520
Nagyon érdekes dolog, hogy tényleg hová lesznek a félpár zoknik. ezen én is elgondolkodtam egy párszor.
Cheese Creative Commons License 2002.10.10 0 0 519
1. Bármivé, viszont a zokni eltűnési helye és a bármi előkerülési helye között nincs kimutatható összefüggés.
2. Természetesen ilyenkor bármi eltűnik és egy fél pár zokni előkerül. Folyományválasz: igen, feltéve hogy a pár másik (eddig meglévő) fele már eltűnt.
Előzmény: Törölt nick (515)
Vissai Creative Commons License 2002.10.10 0 0 518
Utánanéztem+megkérdeztem egy Nobel-díjas fizikust (jelölték idén is, a zoknik terén végzett kutatás alapján, nézzetek utána a www.nobel.org/socks címen), és szerinte a Heidelberg-féle határozatlansági elv erős hatással bír a zoknik viselkedésére. Valami olyasmit mondott, hogy minél több zoknink van, annál több tűnik el; meg hogy a zoknikra leginkább mennyiségileg lehet hivatkozni vagy a színükre, de a kettőre együtt soha. Szóval, vagy azt tudom, hogy hol a fél pár zokni, vagy azt, hogy épp milyen színűre lenne szükség. (Sajnos nincs részecskefizikusi képesítésem, arról az óráról hiányoztam, de nagyon érdekes a cikk, aki tud angolul, feltétlenül olvassa el.)
outdownS Creative Commons License 2002.10.10 0 0 517
De jó hogy előkerült! (Nem úgy mint a zoknik!) Egyik kedvenc olvasmányom, csak azért nem írtam bele, mert már minden okosságot elmondtatok benne, mire rátaláltam.
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.10.10 0 0 516
1. A tudomány mai állása szerint ezt még nem sikerült megfejteni. Még sosem tapasztaltak olyant, hogy a semmiből boxeralsó, Ficus Benjamina, vagy esetleg mákos guba tűnt volna elő. Ha esetleg mégis előfordulna, bonyolult lenne bizonyítani a zokni-eredetet.
2.Valószínűleg az átalakulás nem irreverzibilis folyamat. Folyomány: ez alapvető tulajdonságuk. A topic elején részletes tanulmányokat találhatók erről.
Előzmény: Törölt nick (515)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 515
Kérdés 1: mivé képes átalakulni egy fél pár zokni???
Kérdés 2: hogy a túróba tudnak egy idô után MÉGISCSAK megkerülni??? Folyománykérdés: képesek-e a zoknik a párhuzamos dimenziók között gond nélkül járni-kelni?
Előzmény: Vének Tanácsa TM (514)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.10.09 0 0 514
Igen, ez egy fizikai alaptörvény, a zoknimegmaradás első, Von Fusechli-féle törvénye. :)
Előzmény: Törölt nick (513)
Törölt nick Creative Commons License 2002.10.09 0 0 513
Az lehetetlen, hogy elôkerülnek :-)
Talán átalakultak?
Előzmény: Vének Tanácsa TM (509)
Vissai Creative Commons License 2002.10.09 0 0 512
Kis probléma: alvási és alvás közbeni leesések problémájából kifolyólag egy szál matracon alszom... :)
Előzmény: __o (510)
Hmmmm Creative Commons License 2002.04.12 0 0 511
He?!
Előzmény: __o (510)
__o Creative Commons License 2002.04.11 0 0 510

A fél pár zoknikat a "Vuclik és Muclik Országában" leled meg. Hogy hogy lehet odajutni? Csak mássz be az ágyad alá, és aludj el...
Előzmény: Vének Tanácsa TM (509)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2002.04.11 0 0 509
Jé, egy rég eltűnt topic! Lehet, hogy a fél pár zoknik is előkerülnek egyszer? :)
Hmmmm Creative Commons License 2002.04.11 0 0 508
Nem nagyon jon be hogy csak fekete zoknim van. Ezek csakazertis felemasan kopnak aztan probaljak reggelente csipan keresztul parositani...
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2001.07.16 0 0 507
Nem rossz ötlet :)
Előzmény: Glück (506)
Glück Creative Commons License 2001.07.16 0 0 506
Elkelne már egy Félpár Zokni Börze, ahol egyeztetni lehetne az előkerült kincseket...
Előzmény: Vének Tanácsa TM (505)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2001.07.16 0 0 505
Nyár van, a szekrénypakolások ideje. Számos fél pár zokni került elő, de véletlenül sem az eddig is meglévők párjai. Olyan is előkerült, amit még sosem láttam. Rejtély...
hoppaaa Creative Commons License 2001.04.28 0 0 504
Most megvan kettő :)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!