Keresés

Részletes keresés

orygabor Creative Commons License 2022.07.14 0 0 10825

Köszönöm, de közben kicseréltem a Merida Big Pannierre. Ez se tökéletes, de jó sok cucc belefér. A hátsó zsebeket lespórolták. Ja, és ennek számolták bele a térfogata a kerék helyét. De jó lesz, nincs jobb.

Előzmény: szemerei (10824)
szemerei Creative Commons License 2022.07.14 0 0 10824

Olvastam, ogy bicajos táskát kerestél és amit kaptál, azzal nem voltál elégedett. Megoldódott a dolog azóta? Nekem van egy 3 részes, 40literes táskám. Érdekelne esetleg?

Előzmény: orygabor (10823)
orygabor Creative Commons License 2022.07.14 0 0 10823

Nem tudtam sajnos belépni rá, nem tudom miért. Már nem használom.

Előzmény: szemerei (10822)
szemerei Creative Commons License 2022.07.14 0 0 10822

szia!

Írtam az adatlapodon megadott címedre. Láttad?

Üdv

Előzmény: orygabor (10821)
orygabor Creative Commons License 2022.07.09 0 1 10821

Gratulálok, szép teljesítmény!

Előzmény: solyomga (10819)
KawaBazsy Creative Commons License 2022.07.09 0 0 10820

Hö, ezt ki kéne próbálni.. de visszafelé csak ottalvással tekernék. :-)

 

https://telex.hu/szorakozas/2022/07/09/budapest-balaton-bringaut-nem-setakerekparosoknak-valo-videk

solyomga Creative Commons License 2022.07.09 0 1 10819

A leghosszabb tekerésem eddig 230 km volt.

Eddig!

2022. június 10-én gondoltam egy merészet és hajnal 2 órakor elindultam Debrecenből és a tervem az volt hogy Szegedig megyek. Szegedre meg is érkeztem 18 óra körül és akkor már 261 km-nél jártam, de itt nem álltam meg, hanem tekertem tovább!

 

Így lett 25 óra alatt 365 km!

 

Erről a napról szól ez a videó!

 

Sajnos a film elején a sötét részek alig láthatók egy rossz kamera beállítás miatt, ezért sokáig rágódtam azon, hogy ezt a filmet osszam-e meg vagy sem! De végül a sportértéke miatt csak a megosztás mellett döntöttem!

 

Jó filmezést kívánok és kérlek hogy nézzétek el nekem ezt a hibát!

365 km tekerés mellett nem egyszerű dolog ám filmezni is közben

 

A videó: https://youtu.be/LPSVR5957S0

 

cobranco Creative Commons License 2022.07.08 0 2 10818

„Halál torka”, "Veszett lyuk", nem éppen bizalomgerjesztően hangzó nevek. Nem véletlenül! A Felső-Rajna kanyonszerű áttörései sok fejtörést okoztak az erre utazóknak az elmúlt évszázadokban. A modern időkben már csak, mint félelmetes, de egyben kihagyhatatlan hangulatot árasztó látványosságként szerepelnek az itinerekben. Mi se hagytuk ki. Akit érdekel, ajánlom megtekintésre a következő filmet...

 

Alpok a javából 10.rész: "Veszett vidék" 2020. /Svájc/ 1440p

 

Útvonal: Innreferrera-Rofflaschlucht-Andeer-Zillis-Via Mala-Via Spluga-Thusis-Domleshg-Rothenbrunnen-Domat/Ems

 

Túrabeszámoló: http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_20.html

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3736710476410316&type=1&l=dfff516944

Térkép: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1R6T7GKzsu_lzy3ndTn1MIw2Qsiw2FpPt&usp=sharing

vjano Creative Commons License 2022.07.06 0 0 10817

Hát ott még nem jártam, ahol használtam nekem bejött. Rákattintva a linkre, amit küldtél 200m felett van a google is. Ha arra jársz, kiderül az igazság...:-)

Előzmény: Re:barbara (10815)
Re:barbara Creative Commons License 2022.07.06 0 0 10816

Ahogy most újra ránéztem, az erdőn keresztül is kb. 80 m-es szintnkülönbséget ír, tehát az se vészes. :)

De most nézem, hogy mindkét szakaszra ott a disclaimer a google maps-ben, hogy:

 

Ez az útvonal magán- vagy korlátozott használatú utakat is tartalmaz.

 

Remélhetőleg nincs keresztben kerítés. :))

Előzmény: cobranco (10813)
Re:barbara Creative Commons License 2022.07.06 0 0 10815

Köszi szépen a tippet, nem használtam még soha ezt az alkalmazást.

 

Ez máshogy számolja a szintet? Fura, hogy közel 600 méter szintkülönbséget ír, a google maps meg 87 métert...

 

 

https://goo.gl/maps/XLW1En3AU5vnri9y5

 

Előzmény: vjano (10814)
vjano Creative Commons License 2022.07.06 0 0 10814

A mapy.cz-vel terveztettem egy tókerülést: 

https://mapy.cz/s/rarerokuge 

Egyébként ajánlom tervezésre, nagyon jó.

 

 

 

Előzmény: Re:barbara (10812)
cobranco Creative Commons License 2022.07.05 0 0 10813

Valójában mi az erdőn keresztül mentünk. A partmenti út nekem is újdonság, akkor még nem volt, ha járható mindenképpen azt válasszátok. A tó komplett megkerülése is kiváló opció lehet így.

Előzmény: Re:barbara (10812)
Re:barbara Creative Commons License 2022.07.05 0 0 10812

Köszi. :)  Felvesszük a programba a Walchensee-t, mindenképpen - ha sikerül összehozni a túrát.

Gyorsan betettem az útvonaltervezőbe, látszólag mutatja bicajjal azt a partot (ha erre gondoltál):

https://goo.gl/maps/hLzay1RhTyuJXC5X7

 

Már a tervezés is jó élmény. :)

 

Előzmény: cobranco (10809)
orygabor Creative Commons License 2022.07.03 0 0 10811

De legalább nagy, vagy legalábbis annak látszik. Sajnos a hazai választék nagyon gyenge. Hetekig kerestem normális méretű táskát, amibe befér a hálószoba is, megvan legalább 16-18 liter az oldala és van oldalt és hátul is zsebe. Talán nem nagy kérés. Az, hogy mennyivel csalnak a térfogatoknál, az hihetetlen. A legszebb, amikor beleszámolják a kerék helyét is.

Előzmény: cobranco (10810)
cobranco Creative Commons License 2022.07.02 0 0 10810

Kösz! A sárga az valójában inkább piros, bár a filmen tényleg sárgának látszik. Ez egy Vaude Karakorum. A Rose-tól rendeltem 3 éve. Az, hogy aranyáron volt még meg is emésztettem volna, ha jó lenne. De nem az. Már három helyen is kiszakadt, gyakorlatilag szinte papírból van. A cipészem egész jól megerősítette, de még nincs vége a tortúrának. A jó hír, hogy most újra VK Plusz néven a korábbi szériát gyártják, még drágábban, de legalább jobb.

Előzmény: orygabor (10808)
cobranco Creative Commons License 2022.07.02 0 0 10809

Örülök, hogy inspirálhattalak, Salzkammergutban nem lehet mellényúlni. A bajortavaknák már rég voltam, utoljára 2006-ban. A Chiemseet kihagytuk, nagyon laposnak találtuk, a Tegernsee körbetekerhető és hozza az alpesi feelinget, Sliersee szintén OK, de amit nagyon ajánlok, a Walchensee. Az nekem annyira tetszett, hogy az első út után 3 évvel újra visszamentünk csak emiatt. Másodjára meg is kerültük bringával, bár látszólag az északi parton nem jelöl utat, de mégis megvolt csomaggal. Azóta persze eltelt 16 év, lehetet változás.

Most, hogy irtál róla, ideje egyet nekem is ismételni :)

Előzmény: Re:barbara (10807)
orygabor Creative Commons License 2022.06.27 0 0 10808

Szuper a videó (ez is!). A sárga táskádat hol vetted?

Előzmény: cobranco (10804)
Re:barbara Creative Commons License 2022.06.27 0 0 10807

Kedves cobranco,

kérdeznélek, hogy jártatok-e esetleg (vagy van-e infód) a bajor tavak környékéről. Chiemsee, Starnberger See, Tegernsee, Ammersee, stb.

Ezek is könnyedén körbebicajozhatók, mint a Salzkammerguti tavak? A te 2019-es "trailered" volt a kedvcsináló, hogy a Salzkammergutban bicajozzunk - csodálatos élmény volt! :) És most mennék távolabbra is.

 

Előzmény: cobranco (10804)
orygabor Creative Commons License 2022.06.23 0 0 10806

Valakinek tapasztalata arról, hogy a túratáskák méretét, űrtartalmat a zsebekkel együtt, vagy anélkül mérik?

orygabor Creative Commons License 2022.06.22 0 0 10805

Megjött a tatyó, nagy csalódás. A gyári adatok erősen kozmetikázottak. Mert hát persze, hogy ki lehet tágítani a felső rész szélességét, hogy 16 centi legyen, de akkor valamelyik dimenzió meg összemegy, nem gumis. Illett volna peremtől peremig mérni, és akkor a 16 centiből máris 12 leszen.

Előzmény: ComicHUN (10801)
cobranco Creative Commons License 2022.06.18 0 1 10804

Svájc és Olaszország határán található Lago di Lei, vitatott hova tartozású terület a mai napig is. A megközelítése igazi unikum, a természet által produkált „körítés” pedig remek díszletként szolgál.. A „senki földjén” kerékpározás már adott egy alaphangot  a túrának, az odavezető út Svájc legelszigeteltebb völgyén át, pedig csak hab volt a tortán…

 

Alpok a javából 9.rész: "A senki földjén" 2020. /Svájc-Olaszország/ 1440p

 

Útvonal: Rofflaschlucht-Magicwood-Ausserferrera-Val Ferrera-Innerferrera-Campsut-Lagi di Lei-Aversschlucht-Innreferrera

Túrabeszámoló: http://cobranco.hu/turabeszamoloalp_20.html

Fotoalbum: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.3734730573274973&type=1&l=dfff516944

Térkép: https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1R6T7GKzsu_lzy3ndTn1MIw2Qsiw2FpPt&usp=sharing

 

 

cobranco Creative Commons License 2022.06.18 0 0 10803

Hello Comic! Köszi a realista túrabeszámolót. Ritka az ilyen, az emberek nagy része csak a pozitív élményeket publikálja. Pedig sokszor van, hogy nem pont úgy jönnek össze a dolgok, ahogy eltervezzük. Írtam is akkor, hogy kicsit felültervezettnek érzem a túrát, de ahogy olvasom, még így is jó helyeken jártál. Sajnos az időjárás arrafelé ilyen, főleg nyár elején max két napig tart a jó idő vagy még addig sem. Ahogy a dal mondja: "Csak a szépre emlékezem..."..majd évek múlva kalanddá szelídülnek az élmények.

Előzmény: ComicHUN (10800)
orygabor Creative Commons License 2022.06.17 0 0 10802

Hogy mekkora a felső rész mérete a fölső kiegészítő rekeszek nélkül. Bele akarok gyömöszölni egy sátrat, matracot, hálózsákot.

Előzmény: ComicHUN (10801)
ComicHUN Creative Commons License 2022.06.15 0 0 10801

Az M-Wave 3 részes táskáját használom. Meglepően jónak találom és ami miatt nekem nagyon bevállt, az a belső merevítései! Mire vagy kíváncsi?

Előzmény: orygabor (10799)
ComicHUN Creative Commons License 2022.06.15 0 4 10800

Üdvözletem!

Jelentem, hogy a "nagyon ambiciózus, de ugyanakkor igencsak látványos és kemény terv" tekintetében a természet győzött, én pedig gyakorlatilag elbuktam. Az első két napot az általad említett mentális lelkesedés lelohasztása tette tönkre (mármint terv szinten). Folyamatos eső és ködfoltok, 0-2°C. Már az első nap megfordult a fejemben, hogy "ezért kár volt elindulni". A Sella-tömb körüli terveket az erőnlétem bélyegezte meg. Egyszerűen nem bírtam szusszal a gardena-völgyet, bár lehet, hogy én választottam rossz útvonalat. Majdnem 40km 4-5%-os átlagú folyamatos emelkedés nekem, ott, akkor abban a helyzetben sok volt. Az elágazásnál már biztos volt, hogy a Sella helyett a Gardena felé megyek, mert vlalmelyik oldalról mindenképpen meg kellett kerülnöm, ha már ott voltam. Mire az erőnlétem magához tért volna, addigra a térdem mondta be az unalmast. A tervhez képest gyakorlatilag teljesen más irányt vett az út. Nem sajnálom, de mégis. Ami végképp kétségbe ejtő volt, hogy a Perdilről lefelé, Bovec előtt annyira fájt már a térdem, hogy konkrétan üvölthetnékem volt minden egyes pedálfordulatnál és mivel nem volt más a helyzet séta közben sem, így a tolás is kiesett a lehetőségek közül. Szakadó esőben, félsántán és kb. teljesen megtörve bevergődtem magam Bovec-be. A végeredmény a következő lett.

[Innsbruck - Matrei am Brenner] - [Brennerpass - Vipiteno - Brixen] - [Val Gardena - Passo Gardena] - [Val-Badia - Bruneck - Pustertal] - [Kartitschel Sattel - Lesach-völgy] - [Unterthörl - Lago del Predil - Passo del Predil - Bovec] - [Soca-völgy (Tolmin és Most na Soci érintésével) -  Gorizia] - [Visintini (Magyar kápolna) - Trieszt - Muggia - Lazzaretto - Ankaran - Koper]
A zárójelek a napokat jelképezik. 

Bónusz program: Ljubljana szombat éjszakai élete 2-3 órás éjszakai, vonatra várós tekerészés.

Ami érdekes, hogy levegővel, tüdővel nem bírtam a tekerést és nem izomzat miatt. Hajlok afelé, hogy ez a covid hatása. (1 alkalommal igazoltan - és megszenvedve - , érzet alapján 2 alkalommal estem át rajta a télen)
A térdemre pedig ki kell találni valamit, mert ez így nem buli. Remélem nem akarják majd széttrancsírozni.

sajnálom, hogy nem tudok érdemi infóval szolgálni a korábban beszélt, kérdéses helyekről. Remélem neked nagyobb sikered lesz benne!

Üdvözlettel: Comic

Előzmény: cobranco (10786)
orygabor Creative Commons License 2022.06.13 0 0 10799

Sziasztok!

 

Van tapasztalata valakinek a Merida Big Pannier vagy az M-Wave Triple Travelle táskákkal?

főgóré Creative Commons License 2022.06.05 0 0 10798

sok autó fogyasztását 4 literre hazudják, aztán megvan az 8-10 liter is.

Előzmény: orygabor (10797)
orygabor Creative Commons License 2022.06.05 0 0 10797

Van valakinek best buy ötlete kerékpáros táska akasztóra? Tépőzáras-pántos helyett kellene.

 

Az meg miért van, hogy 60 literesnek hazudnak egy táskát, aztán jó, ha 40 megvan?

Szaki1967 Creative Commons License 2022.05.31 0 0 10796

Esőben tekerni nem alapértelmezett beállítás. De azért nem lehetetlen: https://youtu.be/50egC365wV0

A Morva-karszt esőben

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!