Keresés

Részletes keresés

Jocó0423 Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73157

Pedig éppen nagyobb metsző olló rendelésen törtem a fejem, na mindegy.

Előzmény: Hepci (73156)
Hepci Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73156

Már bedőltek, lecsúsztál róla.

Az áru szar volt és drága, a vezetők igazi gecik.

A kurvák talán rendben voltak - erről nem tudok közelebbit. :)

Előzmény: joskabacsi (73155)
joskabacsi Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73155

ezt a kurváztatást említhetted volna korábban is ...

 

Előzmény: Hepci (73154)
Hepci Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73154

Ezt sokféleképpen fel lehet fogni... ismerek olyan (nekem konkurens) céget, amelyik a kereskedők megvesztegetésén kívül évente egyszer meg is kurváztatta a fontosabb partnereket Budapesten.

Egy másik konkurens nemes egyszerűséggel azt terjesztette, hogy meghaltam, és ők veszik át az általam képviselt márkákat.

Tehát nem érdekel különösebben, ki miként vesz meg erre hajlamos (gizda) bloggereket, és hogy az egyik korrupciónál van még nagyobb is, sőt, annál is van nagyobb.

Ha csak sokféle szar között kell választani, én nem szoktam választani - ha egy boltban nincs egyetlen normális kifli se, elmegyek kiflit venni máshová. Ha máshol sincs, akkor meg nem eszem kiflit.

Előzmény: csalapet (73153)
csalapet Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73153

Nálam ez még mindig elegánsabb, mint amikor a Szent Tamás konkrétan lebuszoztatott egy kisbusznyi bloggert, és etette-itatta őket egész nap. Azokban a hetekben nem is nagyon olvashattál mást rajtuk kívül.

Előzmény: Hepci (73152)
Hepci Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73152

Nézd, van ugyebár a dolognak egy (egészséges) mértéke is. Valahogy úgy gondolom, hogy ebbe beleférhet alkalmanként 1-1 palack bor, vagy éppen ingyenborozás-kóstolgatás-eszegetés az írás tárgyát képező borásznál.

Ezek viszont jellemzően nem olcsó borok és nem is 1-2 palack.

Nem számolgatom, de nekem úgy tűnik, már a Borrajongón is dominál a nem vásárolt borokról írt tartalom.

A hobbi szerintem egy olyan dolog, amire az ember jellemzően költeni szokott, nem pedig pénzt keres vele...

Előzmény: csalapet (73150)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73151

Lehet, hogy bolond lenne, de én nem tudom borkritikaként értelmezni az ilyen írást. Kilóra megvett PR anyag az ilyen.

 

Csak a magyar boros közélet rendkívül szemérmesen és álszent módon erről nem szeret így beszélni.

Előzmény: csalapet (73150)
csalapet Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73150

Nekem továbbra sincsenek ellenérzéseim ezzel kapcsolatban. Ez egy (drága) hobbi, nagyrészt fizetésből finanszírozva, néha egy kis ajándékborral megfűszerezve. Nem közpénzből kistafírozott kamumédia. Bolond lenne visszautasítani egy ilyen csomagot. :)

 

Előzmény: BZoltan (73149)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73149

Persze, leírja. A Laci ebből a szempontból már a felvilágosultabb új generációs bloggerek közé tartozik. Ezért neki jár is a respekt.

 

Ugyanakkor sokkal tökösebb lenne ha visszautasítaná az ingyébort, vagy megmondaná, hogy ő márpedig kifizeti a bor árát...de akkor benne lesz a pakliban, hogy nem marad az udvarias 5 pont körül az értékelése.

Előzmény: csalapet (73146)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73148

Ahogy az ingyéborról írt cikk/poszt az nem borkritika hanem PR tartalom.

Előzmény: Hepci (73147)
Hepci Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73147

Az ingyenkosztért írt cikk nem étteremkritika, hanem PR-cikk.

Én egyébként nem gondolok a jelenségről annyira szigorúakat, mint BZoli, csak helyes nevén nevezni a dolgokat, akkor is, ha a szerzők pl. étteremkritikaként aposztrofálják önnön produktumukat.

Előzmény: csalapet (73146)
csalapet Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73146

Ennél mennyivel szimpatikusabb az ingyenkosztért irkált éttermi kritika? Kb. egy kutya. Ez a jelenség mindig is létezni fog. Milotta Laci egyébként korrekt módon le is írja, ha ajándékba kapja a borokat.

Előzmény: Hepci (73145)
Hepci Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73145

Arra gondoltam, hogy a borokat (ill. azok egy részét) az Index fizette.

Ez lényegesen pozitívabb szisztéma volt, mint a karton ingyenborok küldözgetése és elfogadása.

Előzmény: BZoltan (73144)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73144

Nem tudom, hogy volt-e a régi művalkesznek központi modellje. Amennyiére én tudom ott az a fél tucat szerző mind a saját  modellje alapján dolgozott. Volt aki rendesen megvette a bort amiről írt. Volt olyan aki látogatta a borászatokat és hol fizetett, hol nem. Volt aki rendezvényeken kóstolt hol ingyen, hol nem... és volt a "főszerkesztő" aki havi fizetésért kóstolt és írt... de erről a többi blogger nem tudott.

 

Előzmény: Hepci (73143)
Hepci Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73143

Volt itthon egy ennél lényegesen tisztább modell (a régi Művalkesz, kb. a Michelin-kalauz modellje), de az se tetszett számos arcnak, köztük neked se.

Most meg ez van, hát tessék szeretni, megérdemeljük.

A következő fázis az lesz, hogy a borász bankszámlára utal és megírja a beszámolót a borairól a blog(ok)ra, a blogger maximum korrektúráz.

Akkor majd nosztalgiával gondolunk vissza az ingyenborok alapján készült életteli beszámolókra. :D

Előzmény: BZoltan (73142)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73142

Nem tudom, hogy a Marcel Deiss  birtok küld-e bloggereknek ingyébort. Azt viszont tudom, hogy bárki aki hozzájuk látogat az egy kifogástalan kóstolóhelységben, sok érdekes és izgalmas szemléltető dekoráció között, folyamatosan pörgő tájékoztató videókkal, egy öltönyös, nyakkendős sommelier által prezentált teljes kóstolót kap a 15 eurós boraiktól a 80 eurós grand cru géniuszokig ingyen. Ahogy egyébként ez Elzászban alapvetés.

 

Hogy Magyarországon hagyománya van egy karton borral megvenni kilóra az amúgy rendes szakmával és fizetéssel rendelkező borbloggereket azt nem értem.

 

A szöveget pedig nem olvasom el... tele van a világ reklámmal. Én amennyiben tehetem csökkentem azt a reklámmennyiséget aminek az érzékszerveim ki vannak téve.

 

Ne legyen illúziónk... a Kikelet pince éppen vásárolt 40 ezer forint értékben reklámfelületet a Borrajongó blogon. Az, hogy nem készpénzt adott át a bloggereknek, hanem egy karton bort ezen értéken az semmit nem változtat a lényegen. A kérdés az, hogy miért van erre szüksége a Borrajongónak és miért van erre szüksége a Kikeletnek. Elvileg a saját területükön mindketten az ország élvonalába tartoznak.

Előzmény: Hepci (73141)
Hepci Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73141

Nehéz a kedvedre tenni... ennek hagyománya van, hogy a Kikelet (és számos más cég) évente küld nekik egy karton bort, és akkor jól megkóstolják. :)

Ezt szakmailag úgy hívják, hogy évjárat(ingyen)kóstoló.

No de a beltartalom a lényeg (a pontokból nyugodtan le lehet vonni egyet, kb. annyi disszonancia is van a szöveges leírás és a pontszám között), meg hogy miként lehet odatenni az ilyen borokat a Marcel Deiss mellé.

Előzmény: BZoltan (73140)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73140

Addig olvastam, hogy "és küldött egy kartonnal" ... 

Eszembe is jut a Bëlga örök érvényűje:

"ingyen bornak jó
újságíróknak, művészeknek jó"

Itt vagyunk 2020-ban és a magyar boros blogtér egyik legpatinásabb csapata, kiegészülve a tokajos blogtér egyértelműen legismertebb arccával leülnek és ingyébort elemeznek... Ahogy Tokaj kiemelten élvonalbeli sztárja pedig úgy gondolja, hogy a pincéjük PR és marketing munkájának szerves része, hogy bloggereknek ad cirka 40 ezer forint értékben ajándékot, hogy írjanak róluk.

Ha úgy kezdődött volna a cikk, hogy bementem a boltba és vettem tizenöt rugóért három Kikelet bort majd három haverral szétdobtuk a kőccségeket és frankón megkóstoltuk... akkor érdekelt volna. De így mind a borrajongó, mint a Kikelet nálam behúzott egy csúnya fekete-pontot.

Előzmény: Hepci (73139)
Hepci Creative Commons License 2020.01.28 0 0 73139

A Kikelet 2018-as borai:

https://borrajongo.blog.hu/2020/01/28/kikelet_szemle_2018-as_furmintok_es_harsleveluk

 

Találós kérdés: melyik furmint a legjobb?

Hepci Creative Commons License 2020.01.27 0 2 73138

Azt hittem, ez a Shop Stop valami boros webáruház...

 

Köszi a tippet, de a Bortársaságnál nem veszek bort.

Előzmény: lazaridi (73137)
lazaridi Creative Commons License 2020.01.27 0 0 73137

Ha jó rizling kell próbálj rá egy Villa Sandhal alapborra. Mondjuk Shop Stop 2017

 

Előzmény: Hepci (73129)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.27 0 0 73136

Inkább arra utaltam, hogy ennek a pincének ez az alapbora. A komolyabb Marcel Deiss borok között bőséggel van olyan amitől én konkrétan elélveztem. Nem egy olcsó pince, de ne is legyen az!

Előzmény: shiraz3 (73135)
shiraz3 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 73135

5-7 ezer Ft sávban van azért elég magyar bor ami felveszi a versenyt, te is tudsz ilyneeket. az ár a lényeg, nem az , hogy ez egy birtokbor.

Előzmény: BZoltan (73120)
shiraz3 Creative Commons License 2020.01.27 0 0 73134

biztos vagyok benne, hogy így volt. akkor azért a sauvignon blanc témábn van felefedeznivaló :) szívesen küldök neked

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (73107)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.27 0 0 73133

Bizony. A poén pedig az, hogy Elzászban jóval ritkább az ilyen extrémül gáz bor. Nem mondom, hogy Pierre Frick-nek nicsenek megosztó borai, de nála lehet tudni, hogy mely tételei azok amikkel feszegeti a határokat. De ő egy külön kategória Elzászban is. Ilyen Loew meg Marecl Deiss és nem hagynám ki a Josmeyer birtokot sem. Ezeknél az évtizedek óta szertifikált biodinamikus birtokok (10-30 hektárosok, szóval nem garázscégek)

Magyarországon pedig mintha át akarnák sokan ugrani az organikus fejlődés jópár lépcsőfokát.

Előzmény: Hepci (73132)
Hepci Creative Commons License 2020.01.27 0 0 73132

Ott kellene kezdődni a dolognak (a borász részéről), hogy durván hibás bort nem palackozok le, tehát nem nézem hülyének a drága fogyasztóimat, hanem kiöntöm.

Ez egyébként független az organikusságtól, biodinamózástól és a kéngyűlölő szektától, csak az utóbbinál nyilván nagyobb a kísértés.

Előzmény: BZoltan (73130)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.27 0 0 73131

Közben szembejön velem az internyeten ez:

 

A szövegkörnyezetben pedig olyan szavak, hogy Superior, Grand selection, Kovács de Bikafalva, Grand superior. A Kovács de Bikafalva szerintem mindent visz!

 

De azért a méterárunagykereskedés termékelhelyezése a bársonydrapéria későreneszánsz újragondolásával sem gyenge.

 

Látom valaki nagyon érzi, hogy hogyan kell megszabadítani a a borivást a blőd, modoros sznobériától.

BZoltan Creative Commons License 2020.01.27 0 0 73130

Mostanában nekem nem volt szerencsém a moseli borokkal. De Loew mindenképpen és midnen szempontból a világ élvonalába tartozik. Értelem szerűen az ő birtoka is egy szertifikáltan biodinamikus birtok.

 

Szerintem érdemes befektetni ilyen borokba, gyorsan meginni és elgondolkodni, hogy az organikus, biodinamikus, természetes borok miért kötődnek Magyrországon a szar borokhoz.

 

Tegnap eszembe is jutott két (szándékodan meg nem nevezett) bortermelő akik néhány éve indultak. Kóstoltam mindkettőjük első 2-3 évjáratát. Teljesen konvencionális borászatként indultak lelkesen és nagy tervekkel. Minden bora, mindkettőnek minősíthetetlenül szar volt... aztán pár éve hallottam, hogy mindkettő biodinamikus (természetesen szertifikát nélkül) és mindkettő elkötelezett natúrboros (narancsbor meg fúj kén) lett. A boraik pedig pont ugyanolyan szarok.

 

Az ilyenek barmolták el szerintem Magyarországon ezeknek a vagány borkészítési és szőlészeti modellek jó hírét.

 

Ezért kell Marcel Deiss, Pierre Frick és Loew borokat kóstolni, hogy ők egy kicsit helyére tegyék a történetet.  Hogy lehet objektív mércével mérve is jó minőségű, tiszta, finom bort csinálni szertifikáltan bio szőlőből és természetes módon.

 

 

Előzmény: Hepci (73129)
Hepci Creative Commons License 2020.01.26 0 0 73129

Nem is magyart írtam, hanem moselit.

Olyanból Fritz Haag Juffert ittam pár hónapja, igen komoly cucc, és vagy kétszer ennyibe fáj, mint a Loew.

Természetesen ajándékba kaptam, mert zsugori fax vagyok. :)

Előzmény: BZoltan (73128)
BZoltan Creative Commons License 2020.01.26 0 0 73128

Azért mindenkinek nem jut ám SAP :)

 

Magyarországon nem tudnám kihez hasonlítani a Loew-et. Kristálytiszta, minden extremitástól mentes, kulturált, civilizált, jó ízű és pont jó bor. Olyan mintha Györgykovács Imre érettel szüretelt volna rendes fajtákat úgy 60 év gyakorlat után.

Előzmény: Hepci (73127)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!