Keresés

Részletes keresés

puskák Creative Commons License 2006.01.07 0 0 239

Szia! Nekem van magyar kezelési utasításom, ha kell, fénymásolhatom, de előbb nézd meg a neten, hogy találsz-e letölthető verziót! Üdv! magyarmaci@freemail.hu

Előzmény: Kenesevas (237)
Spenót Creative Commons License 2006.01.07 0 0 238

Ezen van egy kis PS utomunka foleg, mert a hatter a szobamban nem tokeletes, de nem en rajzoltam, hanem az S9500 :)

 

 

A vagatlan ebben a topicban van: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9098383

 

Tudom, ebben a meretben nem sokat mond el a gep minosegerol, de ez van. A fokusz meg kezi volt es nem lett pontos. Azert talan mutat valamit...

Kenesevas Creative Commons License 2006.01.05 0 0 237
Sziasztok!
Megint én vagyok

Külföldről kaptam egy fuji s9500-as géphez,sajna magyarnyelvű kezelési útmutatóm nincs hozzá,tudna valaki segíteni,fénymásolat is megfelelne.
Természetesen nem ingyen kérem.Minden költséget állok.
Előre is köszönök minden segítséget.
kessy Creative Commons License 2006.01.05 0 0 236
Köszi!
Előzmény: Spenót (234)
Spenót Creative Commons License 2006.01.05 0 0 235
/csak azert kuldtem ilyen xar kepet, mert meg nem nagyon keszult az uj geppel es lencsevel makro. Ami eles az meg tok unalmas. Majd lesz jobb is.../
Előzmény: Spenót (234)
Spenót Creative Commons License 2006.01.05 0 0 234

Szia!

 

A DCR-250 egy makrolencse. http://www.raynox.co.jp/english/dcr/dcr250/indexdcr250eg.htm

 

Gyari adapterevel sokfele gepre folszerelheto es nem tudom pontosan, hogy mekkora, de bazijo nagyitasokat lehet vele csinalni. Raadasul kb. 10 centirol csinalja a legjobbat, igy szukseg szerint meg vakuzni is lehet, mert a gep 1 centirol eltakarja a fenyt.

Ez a doglott es kiszaradt legyfoto tegnap keszult vele, de sajna baromi keves volt a feny es ilyenkor 0 a melysegelesseg.

 

 

Amugy nem olyan tragikus a remeges, hogy ne lehetne hasznalni, csak ilyenkor kicsit jobban oda kell figyelni. Auto iso-val eleg zajos lehet a kep, ha folmaszik 200 fole. En ilyenkor az tennem, hogy fixen 200-ra allitom.

Nagyon sokat szamit mar az is, ha nekitamaszkodik az ember valaminek. A gepkonyvben is irjak, hogy tamaszd a konyokod a testedhez. A tested mindig nalad van, ugyhogy ez nem lehet akadaly. :)

 

Orulok, hogy tetszett a kep!

 

Előzmény: kessy (233)
kessy Creative Commons License 2006.01.05 0 0 233

Szia!

nagyon kezdő vagyok,de  ugyan ez a gépem van nekem is.

 

1 kérdés ,mit takar ez:

 

/dcr-250-nel keszult a kep/-mi az a dcr 250 ?

 

mondod, hogy ilyen időben álvánnyal kell fényképezni, de valami ötlet csak van arra, hogy kirándulások alkalmával rohangáló kutyáimat is tudjam fényképezni.Ilyenkor nem igazán viszek állványt és főleg nincs idő felállítani stb. mert már nem lesz aktuális a felvétel.Ilyen esetre van valami javaslat( azon kívül, hogy nem kell fényképezni ilyet  :-))))    ).

 

eddig finepix s1 pro-val fényképeztem zömében autómata módban, azon kívül csak játszadoztam vele.

 

az  S9500 számomra igen újkeletű és furcsa az előző géphez képest ( előző is 28-300-as)

 

( a kép szenzációs amit ide tettél)

 

Üdv: Bferi

 

 

 

Előzmény: Spenót (231)
Spenót Creative Commons License 2006.01.04 0 0 232

Ja, a kep letamsztva, allvany nelkul keszult reggel alig valami fenyben.

 

Fobb adatok:

 

Make - FUJIFILM
Model - FinePix S9500
Orientation - Top left
Software - Digital Camera FinePix S9500   Ver1.02
DateTime - 2006:01:02 20:48:31
ExposureTime - 1/1.6 seconds
FNumber - 11.00
ExposureProgram - Manual control
ISOSpeedRatings - 100
ApertureValue - F 10.93
ExposureMode - Manual
WhiteBalance - Auto
Contrast - Normal
Saturation - Normal
Sharpness - Normal
Quality - FINE
Sharpness - Normal
White Balance - Auto
Color saturation - Normal
Flash Mode - Off
Macro - Off
Focus mode - Auto
Blur warning - Yes
Focus warning - Yes (out of focus)

Ma vittem allvanyt, de csepp nem volt es nalam meg spricni nem... :) Egyszer csak osszejon minden. :)

 

Ennel rosszabb kepet sose csinaljak. /mondjuk, jobbat azert szeretnek majd... :)/

Előzmény: Spenót (231)
Spenót Creative Commons License 2006.01.04 0 0 231

Nem kotekedni akarok, DE:

 

1.

Ez dcr-250-nel keszult. /s9500/

 

Alap makroval 1 cm-rol semekkora sem lenne... kiprobaltam.

 

2.

En is tudok vele szar kepeket csinalni. Sokkal konnyebb elrontani, mint az S7000-rel, de sokkal skalazhatobb a gep.

Ide nem erdemes probakepeket feltolteni, de en teljesen meg vagyok elegedve. /a duna tulpartjarol is lehet vele olyan kepet kesziteni, amin a Parlament elott allo emberek is majdnem felismerhetok/ Alacsony iso erteken gyakorlatilag zaj nelkuli kepeket kapok.

 

Hozzatartozik, hogy jo kepeket eddig a keves feny miatt leginkabb csak allvanyrol sikerult csinalnom vele, de ez ertheto alacsony ISO eseten.

 

Leginkabb azok panaszkodnak a gepre, akik S7000-et hasznaltak. Szerintem elegge mashogy kell vele fotozni, de az eredmeny nem arad el.  Lehet, hogy csak az en gepem mukodik jol es a tobbieke rossz, /nem hiszem :)/, de en azt hiszem, hogy GYAKOROLNI KELL es szep kepek keszulnek vele.

 

Az S7000-es tpicba leirtam, hogy miert dontottem az s9500 mellett, ha erdekel valakit.

 

Baziszep fenyeket mindenkinek! :)

Előzmény: -bp- (195)
Kenesevas Creative Commons License 2005.12.21 0 0 230
Sziasztok!

Hozzájutottam egy fuji s9500-as géphez,sajna magyarnyelvű kezelési útmutatóm nincs hozzá,tudna valaki segíteni,fénymásolat is megfelelne.
Természetesen nem ingyen kérem.
Előre is köszönök minden segítséget.
Castor27 Creative Commons License 2005.12.19 0 0 229

Engem nem kell meggyőznöd semmiről! Én próbáltam a gépet és tetszett! Igaz végül másikat választottam, de ettől még én jó gépnek tartom és szívesen megnézném majd a képeidet!!! :)

Szóval csak hajrá! :)

Előzmény: duffy69 (227)
duffy69 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 228
Sajnos ez mindíg így lessz a technika terén. Én megrögzött Fuji-s vagyok, nálam nem is volt kérdés, hogy megvegyem az új modellt.
Előzmény: formax (223)
duffy69 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 227

Edigital rulez....:)

Én megvettem, és folyamatosan tesztelem, tanulom. Sajnálom, hogy ennyi rosszat hallok róla, de én eddig meg vagyok elégedve. Gyenge fénynél én is próbálkoztam, igaz álványról lövöldöztem kézi beállításoknál, és lettek jó képek. Meg kell tanulnom ahhoz, hogy biztonságosan használjam. Fogok csinálni egy weblapot a képekkel, és eredetiben felrakom. Csak, hát, nemtudom kit is akarom én meggyőzni? Sajnos ez a fórum tényleg nem a 9500 ről szól...:(

Előzmény: agent01 (226)
agent01 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 226

Miért van az, hogy ennyire kevés 9500 fogy?

És alig beszéltek róla.

Milyen ez a gép kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert az egyik ismerősöm most vett, és az összes gyenge fényben készített képe rossz lett. Beállítás kérdése vagy alapból ilyen.

Nekem 300 D-m van, csak gondoltam megkérdezlek titeket hátha van valami ötletetek. Nem most kezdte a gyerek, de természetesen a gép még új neki. Használati utasítás meg edigitalnál nem széria felszerelés...

Köszi.

formax Creative Commons License 2005.12.17 0 0 225

Éééééén???

 

Nincs nekem ilyen gépem, a tesztek és a tesztképek alapján mondtam ezt.

Előzmény: -bp- (224)
-bp- Creative Commons License 2005.12.17 0 0 224
Remélem abban egyetértünk, hogy egy digitális gép jóságát elsősorban a képminőség határozza meg. Másodlagos a kezelhetőség, a menüpontok és elérésük vagy éppen a külső megjelenés.

Ha te is így gondolod, küldj egy jó képet, KÉRLEK!
Előzmény: formax (223)
formax Creative Commons License 2005.12.17 0 0 223

Nem is kérdés számomra, hogy ez egy kitűnő gép.

Csak egy "baj" van, hogy közben a konkurencia is kijött nagyszerű gépekkel, amelyek néhány paraméterben jobbak, másokban rosszabbak az S9500-nál.

Előzmény: duffy69 (222)
duffy69 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 222
Hmm.. Labor teszt. Nekem úgy tűnik, akik a tesztet összehozták, értenek hozzá. Érdekes módon a végén, a pro és kontra táblázatban a pro résznél a nekem fontos dolgokat jelőlték meg a gép erősségének. A gyengeségek közé jutott egy két dolog igaz, de az, hogy lassan ír és olvas a kártyára, az, hogy az iso érték nem a finepix menüben van, és hogy kis kártyát adnak hozzá, őszintén nem riasztana vissza attól, hogy megvegyem. (Meg is vettem egy hónapja..:) ) Mindenesetre tanulságon, mindenkinek ajánlom a teszt elolvasását, aki speakel englishül.
Előzmény: rgranc (221)
rgranc Creative Commons License 2005.12.16 0 0 221
imaging-resource teszt

"A Dave's Pick for its good build, smooth operation, rich feature set, and affordable price. (Oh yeah -- it takes great pictures too!)"
Flowersoft Creative Commons License 2005.12.14 0 0 220

s9500 sharpness-SOFT

 

Sharpness - SOFT

 

s9500 sharpness-STD

 

Sharpness - STD

 

s9500 sharpness-HARD

 

Sharpness - HARD

 

 

A három kép teljesen azonos körülmények között készült csak a képkeménység lett változtatva. A képek átméretezés nélküli változtatatlan 640*480-as kivágások.

Szerintem a részletgazdagság szempontjából a külömbség egyértelmű.

 

Ezt már próbáltátok???

 

A képkeménység, részletgazdagság szerintem abszolút témafüggő, sok esetben a túl kemény, részletgazdag kép még zavaró is lehet.

 

A képek jellegének megitélése abszolút szubjektív dolog, mint a HI-FI-nél.

a külömböző gyártmányok hangja az egyik embernek tetszik a másiknak nem, meghalgatás alapján választhat az ember.

 

Szerintem az s9500-ban is rengeteg lehetőség rejlik.

 

 

 

-bp- Creative Commons License 2005.12.13 0 0 219
Félre ne értse senki, de nem tudom mi jót látsz a képen!
A kép kicsi, a részletek megléte közel sem látszik rajta. Ez azt jelenti, hogy lehet, hogy ott van, csak 640-ben ez nem egyértelmű. Márpedig ha tökéletesen jónak is találnám a képet, felmerül a kérdés: 640-es fotóból hogy csinálsz 10x15-ös jó minőségű képet?
Másrészt: kicsi a rekesz, ehhez képest a záridő lehetne hosszabb is, mivel nem egy mozgó témáról van szó.
Elnézést, nem bírálni senki "melóját", csupán arra akartam utalni, hogy ebből a képből még nem lehet tudni jól sikerült a kép vagy sem. Ezért is töltöttem fel én az erdeti 9MP-es érintetlen képet.
Egyébként úgy néz ki, lesz jobb választás a 9500-tól, de nem OFFolom tovább a topicot.
Előzmény: begi_ (217)
Flowersoft Creative Commons License 2005.12.12 0 0 218

Model:FinePix S9500 
DateTime:2005:12:12 19:42:32
ExposureTime:1/400sec
FNumber:F3.8
ExposureProgram:M
ISOSpeedRatings:80
ExposureBiasValue:+0.0
MeteringMode:Multi segment
FocalLength:25.00mm
White Balance:custom
Flash Mode:unknown
Focus mode:auto
Picture Mode:manual

RAF-ból fuji RAW converterrel. Kivágott részlet.

Külső vakuval: Soligor DG-340 AZ

 

Előzmény: begi_ (217)
begi_ Creative Commons License 2005.12.12 0 0 217

Ezt mivel csináltad?

Mégegyszer szeretném mondani, nem vagyok még csak amatőr sem, de ez egész jó...szerintem....

 

Az exif-infot nem tudod hozzátenni??

Előzmény: Flowersoft (215)
-bp- Creative Commons License 2005.12.12 0 0 216
Fuji S5500

nagyon elégedett voltam vele, és ha nem sportfotóhoz kellene váltanom, el sem adtam volna.

http://a7fotoja.atw.hu nézd meg a háttereket, az összes kép ezzel készült!
Előzmény: begi_ (214)
Flowersoft Creative Commons License 2005.12.12 0 0 215
s9500
begi_ Creative Commons License 2005.12.12 0 0 214

Hali!

 

Előtte milyen masinád volt? Ez a kép tényleg nem valami......hogyismondjam......részletgazdag!

Előzmény: -bp- (210)
begi_ Creative Commons License 2005.12.12 0 0 213

Hali!

 

Tükrös lesz? 300 vagy 350? Azt hiszem én is erre tendálok az s7000 után ez nem tűnik sokkal """jobbnak""""!???

Előzmény: oldmumus (207)
begi_ Creative Commons License 2005.12.12 0 0 212
s7000
Előzmény: Flowersoft (209)
-bp- Creative Commons License 2005.12.12 0 0 211
és akkor még a véleményemet le sem írtam...
Nem a tükrösek tulajdonságaira vágyom és nem is akarom elvenni a kedvét senkinek sem a gép használatától, de:

- miért mondják, hogy csak magasabb ISO-nál van részletvesztés, amikor ezen a képen is jól látható, hogy sehol sincsenek!
- hiába javítgatom a képet, lehet pont a Fuji álltal agyonfavorizált SuperCCD miatt kása az egész, szemcsés és részlettelen lesz.
- ebből a 9Mp-es képből kivágni használható részletet nem könnyű, vagyis ha egy elfogadható 1024-es háttérképet akarok igencsak tornáznom kell...
- és a legrosszabb az egészben, ez még egy jó fotónak számít, az igazán borzasztókat fel sem merem tölteni!

sorolhatnám még....

akinek van egy jó fotója ezzel a géppel, az töltsön már fel valahova egyet, igazán érdekelne más tapasztalata is!
-bp- Creative Commons License 2005.12.12 0 0 210
kipróbáltam, feltöltöttem, eredeti állapotában a következő helyről letölthető:
http://a7fotoja.atw.hu/9500.jpg



Program automatika, 1/500, F4.9, ISO80
a nap kérdése: melyik részen éles a kép?
Előzmény: wadr (208)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!