Keresés

Részletes keresés

Modestinvs Creative Commons License 2006.08.25 0 0 288

A jegybanki alapkamat így alakult az elmúlt öt évben.:

 

2006. július 25-től 6,75% 2006. június 20-tól 6,25% 2005. szeptember 20-tól 6,00% 2005. augusztus 23-tól 6,25% 2005. július 19-től 6,75% 2005. június 21-től 7,00% 2005. május 24-től 7,25% 2005. április 26-tól 7,50% 2005. március 30-tól 7,75% 2005. február 22-től 8,25% 2005. január 25-től 9,00% 2004. december 21-től 9,50% 2004. november 23-tól 10,00% 2004. október 19-től 10,50% 2004. augusztus 17-től 11,00% 2004. május 4-től 11,50% 2004. április 6-tól 12,00% 2004. március 23-tól 12,25% 2003. november 28-tól 12,50% 2003. június 19-től 9,50% 2003. június 11-től 7,50% 2003. január 17-től 6,50% 2003. január 16-tól 7,50% 2002. december 17-től 8,50% 2002. november 19-től 9,00% 2002. július 9-től 9,50% 2002. május 22-től 9,00% 2002. február 19-től 8,50% 2002. január 22-től 9,00% 2002. január 8-tól 9,50% 2001. december 11-től 9,75% 2001. november 13-tól 10,25% 2001. október 25-től 10,75% 2001. szeptember 10-től 11,00% 2001. július 13-tól 11,25

Előzmény: új életet (285)
Modestinvs Creative Commons License 2006.08.25 0 0 287

Ha a házastársi közös vagyon felosztásakor eszmei hányadokat (50:50) állapítottak meg, akkor a közös tulajdon továbbra is fennáll, a megszüntetését bíróságtól lehet kérni. (Ekkor is előfordulhat, hogy a bíróság azt a módszert választja, hogy értékesíteni kell, és a vételáron osztozni.) Ha a házastársi közös tulajdon megszüntetéséről már van bírósági határozat, akkor annak végrehajtását kell kérni.

Előzmény: Gabiiiiii (286)
Gabiiiiii Creative Commons License 2006.08.25 0 0 286

Sziasztok

 

en is szeretnek tanacsot kapni,ha lehet

 

Tenyallas....7 eve elvaltam,5 eve koltoztem el a volt ferjemmel kozos lakasunkbol es vittem az akkor 2 kiskoru gyereket is.

A volt ferjem azota is a kozos lakasunkban lakik es semmi hajlandosagot nem mutat arra,hogy kifizesse belole a reszemet.

Eddig igen turelmes voltam,gondoltam ne en legyek,aki szegeny elhagyott ferjet kisemmizi,de azota uj csaladom van es van meg egy kislanyom,tehat szuksegunk lenne a fel lakasom arara.

 

Ahhoz,hogy ne jojjek ki nagyon rosszul egy perbol /arverezes/,van-e mas eszkoz a kezemben??????

 

Nagyon koszonom,ha valaki tanacsot ad

 

Gabi

új életet Creative Commons License 2006.08.24 0 0 285

Tisztelt Deibler Úr!

 

Esetleg tud segíteni egy elvált férfinak, aki tartozását szeretné rendezni volt feleségének, csak nem tudja kiszámolni tartozására a jegybanki alapkamatot!?

 

Tisztelettel: Csaba László Zsolt

rahel30 Creative Commons License 2006.08.05 0 0 284
Kedves Hozzáértők!

További problémám:

Póthagyaték tárgyalást kell kérnem, mert van egy ingatlan, melyet nem vallott be a közjegyzőnek anno édesapám halála után a hagyatéki tárgyaláson az özvegye.

Én lennék az egyik örököse az ingatlannak.
Elmentem a polgármesteri hivatal hagyatéki osztályára.
Azt mondták, hogy ők szivesen idítanak egy póthagyaték eljárást, semmi gond. Lesz egy közjegyző, aki kitűzi majd a tárgyalást.
Jó. A közjegyzői költség egy olyan 100-150 ezer között lesz.

Szinte tuti, hogy az özvegy, ahogy anno eltitkolta, most sem fogja azt mondani, hgoy **Hát igen kérem, az valóban a hagyaték része, tessék szives lenni az örökösök nevére írni a felét**.

Azt fogja a közjegyző előtt mondani, hogy márpedig az házastársi KÜLÖNvagyon volt, Ő ugyan nem ért egyet azzal, hogy az az örökség része. Az ingatlan csakis az özvegy nevén van, de adásvételi szerződé s szerint, házasságuk alatt vétetett, és nem készült külön megállapodás arról, hogy az különvagyonnak tekintendő.

Ha ellent mond a közjegyzőnek a jelenlévők közül legalább egy, akkor mit fog tenni a közjegyző?ű
Lezárja a tárgyalást, és mindenki hazamegy, vagy hivatalból átadja automatikusan az ügyet az illetékes bíróságra?
Vagy ezt a feltételezett örökösnek kell kérnie?
Ha vita van az örökösök és az özvegy között, ilyenkor a közjegyző mit csinál?
Azért kérdezem, mert ha ilyenkor lezárul minden, aztán, aki akar, megy bíróságra, akkor eleve felesleges lenne kérni a póthagyaték tárgyalás kitűzését, és kifizetni , azaz kidobni az ablakon a 150 ezret..

Akkor kénytelenek leszünk eleve bíróságon kezdeni, mert az özvegy ragaszkodik ahoz, hogy az ingatlan nem az örökség része, hanem csakis az ő tulajdona…

Ezt nem akarom, de ha minden más út zsákutcába vezet…..
Előzmény: satellite five (283)
satellite five Creative Commons License 2006.08.04 0 0 283
Ebben az esetben egy ajándékozási szerződéssel összekapcsolt házassági vagyonjogi szerződést javasolnék, amiben minden számotokra fontos kérdést rögzíteni kell. A szerződésben mindhárman szerződő félként vennétek részt. Lehet közjegyző előtt is kötni és lehet ügyvéd által készített és ellenjegyzett magánokiratba is foglalni.
Előzmény: DrDit (282)
DrDit Creative Commons License 2006.08.04 0 0 282
Sziasztok!
Nekem a következő lenne a kérdésem:
a lányom a férjével lakást szeretne venni részletre.Sok köztük a vita, de mégis úgy döntött, hogy belevág a közös lakásba.A lányomnak volt 2 milliója, a vejemnek semmi.Közösen pedig gyűjtöttek 1 milliót.Vagyis a vejem sokkal kevesebbet vállalna ebből anyagilag.Ez az ő dolguk, de a lányom még kért tőlem 2 milliót.
Tehát a kérdésem az lenne, hogy ha esetleg válásra kerülne a sor, akkor az én általam adott 2 milliónak a felét ne vigye a vejem.Hogy lehet ezt megoldani?Közjegyző által írt papír elég, (mely azt tartalmazza, hogy 2milliót a lányom tőlem kapott ajándékba)?Figyelembe vennék ezt a papírt esetleg a válásnál??Vagy mit lehetne tenni?
A választ előre is köszönöm!
uj_nick Creative Commons License 2006.07.03 0 0 281
Hi,
Gondoltam gyorsan leírom röviden, de azért mégsem olyan egyszerű. Apám gyógyíthatatlan beteg, jelenleg kórházban van. Eközben anyám ismét elkezdett alkoholizálni, s egyes berúgásai alkalmával azzal fenyeget, hogy utcára tesz, keressek albérletet, stb... Megteheti-e? Gondolom igen, mivel elmúltam 18 éves. Azonban anyám többször volt már psychiátriai kezelésen kórházban, jelenleg is jár psychiáterhez, s egész arzenál gyógyszert szed. Emiatt egy ideje rokkantnyugdíjas. Milyen lehetőségeim vannak? Csak mert nem éppen tűnik beszámíthatónak.
lobster Creative Commons License 2006.06.04 0 0 280
Köszönöm szépen az információt!
lobster Creative Commons License 2006.06.04 0 0 278
Helló!

Totális laikusként kérdezem: van e jogorvoslati lehetőség akkor, ha egy apasági perben az anyát szépen "elfelejtik" kiértesíteni és a távollétében hoznak határozatot?

Üdv!
imamóca Creative Commons License 2006.05.31 0 0 277

Sziasztok!

Nekem egy piti kérdésem lenne, de már nagyon bosszantó a dolog.

Nevelt fiam anyja sokszor úgy viselkedik, mintha ő nyerte volna anno meg a gyerekelhelyezésit. Van amikor később jön a gyerekért, mint a megadott péntek este 6 óra, erről néha dob egy sms-t, hogy késik, néha nem. Olyan is volt már, hogy a gyereket nem hozta vissza vasárnap este 6-ra, kb. 20 percet is késtek, s ekkor még csak oda sem szólt.

Másik dolog nála, hogy a gyerek cuccai sokszor ott maradnak, s úgy kell érte harcolni, hogy legyen szíves visszajuttatni. Legutóbb már írtunk neki erről e-mailt, s még ő volt felháborodva, hogy ne zaklassuk, mert az nem lesz jó nekünk, ha elveszíti a türelmét, stb.

Kérdés: mit lehet kezdeni egy ilyen személlyel. Gondolom mi olyat nem tehetünk, hogy addig nem viheti el a gyereket, míg a ruháját vissza nem szolgáltatja. Illetve, ha 6 óra után jön, akkor már nem adjuk ki a gyereket, stb. Akkor viszont mit csinálhatunk, hogy bizony tartsa be a rendet, stb.

Köszi!

fxt-14 Creative Commons License 2006.05.18 0 0 276
Kedves satellite five!
Köszönöm a gyors megnyugtató választ.

Üdv.:
fxt-14
Előzmény: satellite five (271)
a_x Creative Commons License 2006.05.18 0 0 275
Sziasztok, Gyámhivatali kérdésem lenne.

A történet: Van 1 kiskorú lányom. (Meg 1 nagykorú, de ez mind1 a történet szempontjából). Van 1 lakásunk 1/4-1/4-1/2 részben.
Néhány év alatt jelentős, kb 1MFt közös-költség tartozást halmoztam fel. A közös képviselő annak rendje-módja szerint felszólított, fizetési meghagyás, stb.. értesítette a gyámhivatalt, hogy a "kiskorú lakhatása veszélyben van" , mert árverezni fognak, de ténylegesen nem kért árverést. A gyámhivatal is rendben tette a dolgát, kijöttek, beidéztek, határoztak, leányomat "védelembe" vették stb..
Aztán pert indítottak ellenem "számadási kötelezettség megállapítása" iránt. 25.-én lesz a tárgyalás a csepeli bíróságon.
Időközben a _teljes_ tartozást egyösszegben befizettem a ház számlájára, amit a közös képviselő igazol, ha szükséges. Gondoltam majd a tárgyaláson bemutatom ezt a papírt, és mindenki szépen elballag haza.

Igen ám, de ma reggel, - nem is tudom mi okból - megjelent nálam a gyámhivatal 3 munkatársa, és bolond módon elkotyogtam nekik, hogy a tartozást rendeztem.
Gondolom hiba volt.

Előkotorták a tulajdoni lapot, és rámutattak egy OTP Faktoring által bejegyzett 80 000 Ft-os lejárt tartozásra, úgyhogy nem állnak el a pertől.
Sajna ügyvédre nincs pénzem.
Úgy gondoltam, hogy a következő "védekezést vagy álláspontot" adom elő:

A kiskorú lakhatása a közös-költség tartozás miatt került veszélybe. Ez az ok a tartozás kiegyenlítésével megszűnt.
Ezért kérem a T. Bíróságot, hogy
1. a felperes keresetét utasítsa el.
2. kötelezze a gyámhivatalt a védelembe vétel és az eljárás megszüntetésére

Kérdésem, hogy ez így elengendő-e?

A. K. Shirko Creative Commons License 2006.05.17 0 0 272
Köszönöm a választ, arra lennék még kiváncsi, hogy van-e precedens arra vonatkozólag, hogy:
"A kialakult bírói gyakorlat szerint azonban a tartásdíj összegét csupán általában kell gyermekenként a kötelezett átlagos jövedelmének a 15-25 százalékában megállapítani, az eset körülményei ennél alacsonyabb és magasabb mértékű gyermektartásdíj megállapítását egyaránt indokolhatják."

Ugyanis nekem a körülményeim behatárolják a lehetőségeimet, illetve a nagyobb összeg még ronthat a lehetőség - körülmény viszonylatban. Élni meg remélem azért nekem is van jogom, annak ellenére, hogy a házasságom nem sikerült.

Üdv.!
Shirko
Előzmény: Törölt nick (267)
satellite five Creative Commons License 2006.05.17 0 0 271

Az "öreg" halála előtt ún. örökségről való lemondással, ami az örökhagyóval kötött írásbeli szerződés alapján történik.

A halála után az örökség visszautasításáról lehet szó, ami egyoldalú jognyilatkozat és lehet szóban is tenni, mondjuk a hagyatéki eljárásban.

Azonban tudni kell, hogy az örökös csak korlátozott mértékben felel az örökhagyó tartozásaiért.  A tartozásokért csak a hagyaték tárgyaival és annak hasznaival felel az örökös. Amennyiben a követelés érvényesítésekor a hagyaték tárgyai már nincsenek meg( pl. eladta), akkor felel csak az egyéb vagyonával is az örökös, de csak a hagyaték értéke erejéig ! Tehát az első esetben a hagyatékkal felel, a másodikban a hagyaték értéke erejéig. Tehát semmiképpen nem haladja meg a felelőssége a tartozásokért a hagyaték értékét.

Előzmény: fxt-14 (270)
fxt-14 Creative Commons License 2006.05.17 0 0 270
Sziasztok!

Család-öröklési jogi kérdésem lenne, ha esetleg ilyesmi volt már témán, akkor bocs, visszaolvasva nem találtam hasonlót.
Alaphelyzet a következő: apósom gyógyíthatatlan alkoholista, tékozló életet él és adósságokat halmoz fel. Anyósom már sok éve elvált tőle, szerencsére külön él, mindennapi balhés életével nem károsítja egyik rokonunkat sem.
Mi lesz akkor ha az öreg egyszer beadja a kulcsot (pl. győz az alkohol)?
Feleségem, mint egyenesági leszármazott örökli az adósságait?
Hogyan lehet erről a nemkívánt örökségről lemondani?

Válaszokat előre is köszönöm
fxt-14
DAEWOO KALOS 1.4S Creative Commons License 2006.05.17 0 0 269
Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ!
Ezek szerint egyelőre esélyem sincs:(

Azt nem írtad, hogy hol kell majd kezdeményezni a tartásdíj csökkentését 2 gyerekről 1-re.
Régen tanulmányi igazolást kért a munkahely és gondolom, ha már nem volt igazolás, abbahagyta a levonást.
Most hogy is van ez?
Előzmény: Törölt nick (268)
DAEWOO KALOS 1.4S Creative Commons License 2006.05.12 0 0 266
Sziasztok!

a nagyobbik gyerek év elején megkapta a főiskolai diplomáját.
most nem dolgozik, ősztől a bolognai rendszer szerint tovább akar tanulni egyetemi végzettséget akar.

kérdés:
kell-e ezt nekem tartásdíjjal támogatnom?
ha igen hány diplomáig?
ha nem, mit, hol és hogyan kell lépjek, hogy legalább a fele tartásdíjat ne kelljen fizessem?
lécci szájbarágósan, családjogban tök járatlan vagyok.

esetleg vonatkozó rendeletek is érdekelnének.
a családjogi tv-ben csak az van, miként kell fizessek, de gondolom nem az életem végéig, mert arra halvány utalást se találtam meddig.
A. K. Shirko Creative Commons License 2006.05.11 0 0 265
Sziasztok!

Elég nehéz helyzetbe kerültem, mert az exasszony gyermektartásdíj növelést követel, de többet, mint amit elbír a kassza.

Azt szeretném megkérdezni, hogy per esetén a Bíróság döntésénél számít-e az a többletköltség amit a kapcsolattartás kapcsán a magam és a gyermekem utazására kell fordítanom. (volán + a gyermek BKV utazási költségei)
Minden engem terhel, vagy van ilyen jellegű kötelezettsége annak a szülőnek is akinél el van helyezve a gyermek.

Örülnék, ha kapnák valami jogi fogodzót, vagy precedenst arra, hogy az apa anyagi körülményeinek, vagyoni helyzetének vizsgálata miként befolyásolja a bírósági döntést.

Köszönettel:
Shirko
imamóca Creative Commons License 2006.04.27 0 0 263

Egy röpke kérdésem van! Remélem valaki tudja rá a választ!

Egy gyerek hány éves koráig kell betartani a bíróság által előírt láthatási időpontokat! Pontosabban, hogy a gyerek mikor dönthet ez ügyben, 14 avagy 18 éves korától, s ha esetleg nincs kedve menni, akkor ne kelljen pótláthatásról gondoskodni, stb.

Köszi!!!

MaMy Creative Commons License 2006.04.23 0 0 262
Sziasztok, kérdezek. :-)

Anyukám pár hónapja meghalt, a húgomat az apám neveli, illetve vele él, nyáron lesz 19 éves, de még középsuliba jár (nappalira). Viszont a húgom nem jön ki jól apámmal, az öcsémhez fog költözni.

- Hogyan intézhetnénk el, hogy a családi pótlékot a húgom után ne apámnak utalják át? (hugi jövő nyárig jár még középsuliba nappalira)

(Az árvaellátás a húgom nevére megy, azzal - gondolom - nem lesz gond, csak jeleznünk kell a lakcímváltozást.)

Köszönöm, ha válaszol valaki!
csokibéka Creative Commons License 2006.04.16 0 0 260
Én sem vagyok jogász, remélem nem is kell anyit járjak bíróságra hogy értsek hozzá. :) Úgy gondolom nem vagy köteles odaadni az útleveleket, de arra is gondolj, hogy ezzel a csemetéidet fosztod meg egy élménytől, nem?
Előzmény: erika17 (257)
csokibéka Creative Commons License 2006.04.16 0 0 259

Februárban lezajlott a kirendelt szakértői szemle, eddig viszont csak annyi az "eredmény" hogy a nagyobbik lányunk idöközben nagykorú lett. Nem kapkodják el a dolgot, május legvégére van kitűzve a következő tárgyalás, majd megírom, hogy alakult. Remélem nem SOS lessz...

 

Előzmény: Törölt nick (110)
erika17 Creative Commons License 2006.04.15 0 0 257
Kérdezni szeretnék. Elváltam, a két gyerekünk(6 és 10 évesek) az én felügyeletem alatt vannak, közös felügyelet nincs. Köteles vagyok-e a gyerekek útlevelét odaadni az exférjemnek amikor kéri?
orsi9 Creative Commons License 2006.04.05 0 0 256

 

Gyerektartásdíj megszüntetése ügyében szeretnék tanácsot kérni.

Férjemnek első házasságából van két gyermeke. Az első már évek óta
dolgozik, igy ő már nem kap gyerektartásdíjat.
A második gyerek, 2006. januárjában fejezte be felsőfokú
tanulmányait, szerezte meg a diplomáját. 23 éves.
Van két kiskorú gyermekünk ( 9 és 13 évesek ) akik ellátásáról még
gondoskodnunk kell.
- Mit tegyek, mit tehetek annak érdekében, hogy férjem fizetéséből ne
vonják tovább a gyerektartásdíjat.
- Visszamenőleg kérhetem-e ( 2006. márc. 1 -től ) ?
- Mi a módja annak, hogy a per jogerős befejezéséig a munkáltató
letétként kezelje, ne fizesse ki a pénzt?
- A végrehajtás felfüggesztését kell-e kérnem, vagy ezt a
keresetindítást követően a bíróság megteszi.
- Ha igen a beadástól számítva mennyi idő alatt értesíti a munkáltatót,
hogy ne fizesse ki a levont gyerektartásdíjat?
- Kb. mennyi idő alatt zajlik le a per?
- Én beadhatom- e a keresetet, abban az esetben, ha sem a férjem,   
sem a nagykorú gyerek nem akarja még megszüntetni a további
levonást, mondván még nem tudott elhelyezkedni.

( Attól félek, hogy erre hivatkozva még akár egy évig is elhúzhatja az időt, és ezt nem szeretném. )
- Amennyiben én is beadhatom a kérelmet, mit tartalmazzon, mit írjak
bele stb..

Gyors válaszukat és a segítséget előre is nagyon szépen köszönöm!

Üdvözlettel: Molnárné

Rongo-rongo Creative Commons License 2006.04.05 0 0 255

"Biztos hogy nem lehetne ezt maskepp rendezni csak birosaggal?"

 

Éveken át azon voltam, hogy a viszony normalizálódjon. Nem ment. Úgy látszik, vannak ilyen nők. (Más nőkkel én is tudom tartani a baráti kapcsolatot még évek után is. Vele viszont ott tartok, hogy az óvónő mobiltelefonján kell felhívnom a lányomat, ha beszélni akarok vele. És várom a gyámhatóság döntését...)

 

 

"A munkabeosztast nem hozhatod fel az anya ellen..."

 

Ha nagyon akart volna, tudott volna találni más időbeosztással járó munkát, csak hát itt sem a gyerek szempontja volt az első... A tanári fizetés nem egy nagy durranás (én sem akartam tanítani soha, holott papírom van róla), úgyhogy szerintem nagyon is figyelembe kellene ezt venni a tárgyaláson, ha a bíróság csakugyan az elvekhez (lásd: a gyerek érdeke az első) tartja magát.

Előzmény: Törölt nick (254)
Rongo-rongo Creative Commons License 2006.04.04 0 0 253

Kislányom sajnos egyrészt teljesen az anyja viselkedésmintáit vette át, másrészt abnormálisan magába zárkózó lett. Döbbenetes képet rajzoltak róla az óvónők... Nem láttak még ilyen gyereket, ez volt az egyöntetű állásfoglalás... Holott egy teljesen életvidám és hiperaktív, állandóan nevető gyereknek ismerte mindenki néhány éve.

 

Nem tudom, egy pszichológus ennek a fejlődésnek az eredőit mennyire tudja feltárni, én mindenesetre nagyon kíváncsi vagyok rá. (A nevelési tanácsadó pszichológusainak véleménye egyébként -- a gyámüggyel ellentétben -- a bíróságon nem nagyon számít, oda független szakértő állásfoglalása kell, amelyre találtam is ajánlatokat, 33-tól 70 ezer Ft-ig egyelőre.)

 

A volt élettársam viselkedésén túl a dologra természetesen az állandó huzavona, a váratlan és kiszámíthatatlan eltiltások is rátettek egy lapáttal, egy 3--7 éves gyerek egy ilyen helyzetben nem tudja, mi miért történik, és teljesen megzavarodik, valamifajta meghasonlást él át. Szegényen nagyon látni, hogy érzelmileg rettentően szeretne kötődni, de alig van az életében néhány órácska, amikor ezt el tudja érni...

Előzmény: Rongo-rongo (252)
Rongo-rongo Creative Commons License 2006.04.04 0 0 252

Nem számítom be az ajándékot a gyerektartásba. Havonta fizetek neki gyerektartást.

 

 

"Nekem nem tunik ugy hogy az anya rosszul banna a gyermekkel, legalabbis az alapjan amit leirtal."

 

Sok mindent nem írtam. Pl. olyan az időbeosztása, hogy akkor megy dolgozni (mivel nevelőtanár), amikor a lányomat el kéne hozni az óvodából, délután 4 körül. Ilyenformán alig látja. Közben ráadásul elkezdett egy 3. diplomát is csinálni (egy hittanári baromság), ami miatt hétvégente gyakran konzultáción csücsül, vagy épp tanul, emiatt még a szombat-vasárnap is eléggé kiesik az együtt tölthető időből...

 

Egyébként még a szétválásunk után is én voltam az, vagy az édesanyám, aki a lányomra vigyázott este 10-11-ig, ugyanis az anyuka akkortájt ért haza a munkából. Vagyis még a fektetésnél sem volt ott hétköznaponként, ellenben szegény lányom annyira várta (mivel szereti, ez tagadhatatlan, és így is van jól), hogy nem győzte kivárni, míg hazaér, így késő éjjelig fenn kukorékolt, elaltatni képtelenség volt.

Előzmény: Törölt nick (250)
Rongo-rongo Creative Commons License 2006.04.04 0 0 251

"Nem akarlak lebeszélni a perről, de úgy érzem, hogy csak az idődet vesztegeted, mert ha nem tudod bizonyítani, hogy a gyerek mentálisan sérül ha az anyjával marad akkor nem fognak ezen változtatni."

 

Volt élettársam idegi szempontból sajnos nem áll a helyzet magaslatán (már a gyámügy által elrendelt pszich. vizsgálattól is fél, mint a tűztől, vissza akarná vonatni velem a kérelmet mindenáron). Ismételten javasolni fogom ideg- és elmeállapotának alaposabb kivizsgálását, mert annak a helyzetnek, ami fennáll, egyértelműen a lányom látja kárát. Ezt egyébként nemcsak én mondom, hanem az óvónőktől kezdve mindenki... Egy idegbeteg, kiabálós és kiszámíthatatlan alkatú szülő mellett, legyen az bármennyire gondoskodó is, a gyermek hosszú távon nincs biztonságban, érzelmileg nagyon erősen sérül!

Előzmény: Sunbird (249)
Sunbird Creative Commons License 2006.04.03 0 0 249

Mint írtad kb. 4 éve mentetek szét,tehát a kislányt 4 éve egyedül az anyja neveli. Ahhoz, hogy a gyereket kiszakítsák a megszokott környezetéből nagyon súlyos indokok kellenek, pl. alkoholizmus, kábszer vagy kurválkodás az út szélén és ezt még bizonyítani kell.  Ne érts félre én nem ellened beszélek, de hidd el, hogy ha az anyja tisztességesen neveli és a gyereknek megvannak az alapvető szükségletei akkor nincs az a bíróság amelyik ennyi idő után megváltoztatná az elhelyezést.

 

A láthatás megint egy másik dolog. Ott neked kell kérned a gyámügy segítségét ha nem tudod a gyereket elhozni a meghatározott időben, de az exednek ebből kb. annyi baja lesz, hogy kap pénzbírságot és felszólitják, hogy többet ilyet ne csináljon. Ettől még nem változik semmi, és ez nem is lesz elég indok a tárgyalásra, ugyanis biztosan ki fog találni valamit, pl. hogy a gyerek nem akart menni, vagy beteg volt stb. Nem akarlak lebeszélni a perről, de úgy érzem, hogy csak az idődet vesztegeted, mert ha nem tudod bizonyítani, hogy a gyerek mentálisan sérül ha az anyjával marad akkor nem fognak ezen változtatni.

 

Üdv: Anita

Előzmény: Rongo-rongo (248)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!