Keresés

Részletes keresés

kiss_atti Creative Commons License 2023.08.24 0 0 32378

Tök jó szerkezetek,

 

ha meg tudod fizetni.

 

Én az Aluplast 85-ös , és a Veka 82-es Vekamotion rendszeréből adtam el pár darabot, tartós darabok.

 

A profirendszerek ebben a prémium kategóriában nagyjából 1-1,5 W/m2K Uf-et tudnak , az üvegezéssel lehet jelentősen javítani.

 

Hőszigetelés

 

Konkrétum: Aluplast 85-ös rendszer, 4-18-4-18-4 melegperemes üvegezéssel, 2400*2455 mm méretben Uw= 0,84 W/m2K,

Veka 82 Vekamotion, 4-18-4-18-4 melegperemes üvegezéssel, 2400*2135 mm-es méretben Uw= 0,86 W/m2K.

 

Nyilván ezt azért be is kell tudni építeni normálisan, normális anyagok felhasználásával, lehetőleg nem edelényi orkokkal...

 

 

Előzmény: siletto (32377)
siletto Creative Commons License 2023.08.24 0 0 32377

Sziasztok!

Szeretnék véleményt kérni az újabb fajta, kiemelős emelő-toló rendszerekkel, mennyire jók ezek? Illetve a korábbi emelő-toló konstrukciókról.

 

Amiket Én láttam, az az Aluplast Smart Slide és a Gealan Smoovio, de biztosan más is csinál ilyesmit.

 

Szeretnénk a házikóba egy ilyen ajtót beépíteni, kb 300x210-230 méretben. Megmondom őszintén, kevés hasonlót láttam élőben, de nagyon tetszik ez a toló konstrukció, viszont ami nem emelkedik el a toktól, ott én tartanék a tömítések tartósságától. Vagy mindegyik típus megemelkedik?

 

Az igazán príma egy alacsony küszöbös lenne, aminek csak egy íves köracél-szerű pályája van a küszöbön, semmi más keret, vagy hasonló. Ezeknek tartós a tömítettsége? Hőszigetelésben mit tud ez ?

monik4 Creative Commons License 2023.08.18 0 0 32376

Köszönöm szépen! 

Előzmény: kiss_atti (32375)
kiss_atti Creative Commons License 2023.08.18 0 0 32375

Régebben 

 

 

gyakori "vendég" volt a topicon, mostanság nem igazán aktív.

Van egyfajta stílusa, de beépíteni anno tudott...

:-)))))

Előzmény: monik4 (32374)
kiss_atti Creative Commons License 2023.08.07 0 0 32373

A vasalaton biztos, hogy fel van tüntetve a gyártó, úgyhogy nehéz dolgod nincsen...

:-)

Előzmény: gsmotoros (32372)
gsmotoros Creative Commons License 2023.08.07 0 0 32372

Köszönöm, akkor óvatos leszek a beszerzéssel...

Előzmény: kiss_atti (32371)
kiss_atti Creative Commons License 2023.08.07 0 0 32371

Nem.

 

Vasalatgyártók szerint vannak a huzatzárak is.

Előzmény: gsmotoros (32370)
gsmotoros Creative Commons License 2023.08.06 0 0 32370

Sziasztok!

 

A huzatzárak univerzálisak nemde nagyjából?

 

Tehát bármelyiket vehetem kb ilyen ajtóhoz..

 

kiss_atti Creative Commons License 2023.08.03 0 1 32369

Keresd meg a topicon

 

a Nyílászáró vásárlók 1*1-e posztomat. 

Előzmény: Évicababa (32368)
Évicababa Creative Commons License 2023.08.03 0 0 32368

Sziasztok!

Én a XVIII. kerületben a lakatos lakótelepen lakom. Most voltam lent az RS ablaknál és nekem is az ECOSUN 70 profilú ablakot ajánlották és arra készítettek árajánlatot. Lentebb olvastam, hogy ez a profil, illetve a gyártása nem igazán megfelelő.

 

Tudnátok nekem mondani olyan ablaktípusokat, ami egy egyszerű panel lakásba jók és elégségesek is? Esetleg tudnátok ajánlani a XVIII. kerületben vagy a környéken, de lehet persze messzebb is, olyan szakembereket, cégeket, akik megbízhatóak? 

Őszintén, minél többet nézem milyen ablakok vannak, annál jobban bele vagyok zavarodva, hogy mire figyeljek. Köszönöm

siletto Creative Commons License 2023.08.03 0 0 32367

Köszönöm, megnéztem!

Sajnos a 88MD már durva drága, lehet azt elengedem. A Decco-t nem ajánljátok, azt olvastam, szóval marad a 76mm-es profil.

Előzmény: JAMIE222 (32366)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.08.03 0 0 32366

Kiindulásnak biztosan jó az ablakdiszkont, kiírt áraik vannak. Egy Budaörsről Egerbe történő kiszállítást 80-90eft-ra taksáltak nemrég, nyílászáró meg annyi, amennyi. Kétrétegű dolgok általában raktáron, háromrétegű rendelésre cirka 3 hét.

Előzmény: siletto (32365)
siletto Creative Commons License 2023.08.02 0 0 32365

Arról tudtok esetleg pár infót, hogy árban hogy alakulnak a Kömmerling 76 MD és 88MD nyílászárók? Mondjuk egy 150x150, középen osztott, bukónyíló kivitelben?

 

Tudom, hogy millió dologtól függ, de csak összehasonlításképp. 

 

Vagy melyik profil még, ami ajánlott, korszerű, de nem luxus árú? 

Realtherm, Ferrand, Aranyablak termékek, nem tudom mi van még Szabolcs-Hajdu környékén. 

 

siletto Creative Commons License 2023.07.26 0 0 32364

Tudom, ismerem a csatornát, napi szinten nézem. 

A szalag meg megmaradt más munkákból.

 

A passzívház nem célunk, de a fűtési hőigényt 9kW alatt kéne tartani a hőszívattyú mérete miatt, ezért igyekszünk egy jó optimumra hajtani. 

Előzmény: JAMIE222 (32363)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.07.25 0 1 32363

Ha már megvetted a hozzávalókat, akkor használd is el, biztosan nem lesz rosszabb tőle a beépítés. Nem vagyok én semmi jó ellen, csdak ezek a dolgok igazából sose térülnek meg, nem fogod sehol sem észrevenni a létüket. HA passzívházat építenél és a minősítésre hajtanál, talán ott számítana mondjuk a ral-szalag, illetve ha ha konzolozni akarsz, ott biztosan előny, hogy lesz rendesebb légzárásod.

A szakiellenőrnek van itt egy filmje a témában:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Fh1rfeeJveE&t=582s

Előzmény: siletto (32362)
siletto Creative Commons License 2023.07.25 0 0 32362

De, épül. 

Akkor mondjuk egy normál toldós beépítéshez képest egy konzolos, kívülre épített megoldás szerinted nem éri meg? Akár konzolt, akár ilyen műanyaghab szigetelő keretet feltételezve. Ral-szalagozva lesz, már van vagy 15-20 tekercs Soudal szalagpár a polcon, meg pár tíz m dagadószalag is, legalább lesz haszna. 

 

Előzmény: JAMIE222 (32360)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.07.25 0 0 32361

Kösz, végül is ez a verzió marad, amit rajzoltam.

Előzmény: kiss_atti (32358)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.07.25 0 0 32360

Nem építek be, max magamnak hamarosan, de túrom a témát egy ideje mert szeretném jól csináltatni.

Szerintem egy sima ablakot nem kell túlgondolni. Toktoldó körbe, külső falsíkhoz, esetleg ral-szalagozással A külső szigetelés rátakar a toktoldóra és viszlát. 

A bérelt kéglim egy felújított régi házban van, ott így van minden, nulla kávaszigeteléssel. Sehol semmi penész, vagy hideg felület, pedig szellőzőrendszer sincs, magamnak nyitogatom, ha kell, és télen azért kell. Talán valamelyik Aereco szellőzőt építeném be, hacsak nem épül valaminő hővisszanyerős-szellőzőrendszered.

Előzmény: siletto (32359)
siletto Creative Commons License 2023.07.25 0 0 32359

Sziasztok!

Előre bocsátom, hogy igyekeztem végigolvasni a topic elmúlt 20-30 oldalát, de azért mégis kérdeznék:

 

Szerintetek milyen jelenleg egy új építésű, korszerű, de ésszerű családi házban egy ablakbeépítés? Meg kell mondjam, hogy nagyon sokat olvastam róla, de nem vagyok ablakos, sosem építettem még be vagy ilyesmi, inkább amolyan mérnöki érdeklődő.  Sok helyen látom, még mindig úgy szerelik ,hogy 4-5cm XPS a kávába, és abba belerakják külső falsíkra, ugyanakkor érdekelne egy Kerdyn vagy Compactfoam beépítés is, már ha tudnám legalább nagyságrendileg ennek a költségét. A házunk 30-as csiszolt tégla+20cm EPS-sel van tervezve. Redőny hagyományos, nem rejtett lesz úgy kiszámolva, hogy az ablakok köré egy kis toktoldót terveztek, amit takar a redőny "lába".

 

Akik csinálnak, esetleg kiviteli terveznek is ilyet, mit szoktak előírni az Extra gazdaságos/ésszerű/ereszd el a hajam(pénztárcám) megoldásokként?

 

Köszi!

kiss_atti Creative Commons License 2023.07.20 0 0 32358

Ha Neked jó,

 

akkor hajrá.

Előzmény: JAMIE222 (32357)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.07.19 0 0 32357

Itt egy skicc metszetben:

 

Ugye ez a falsíkos verzió. Piros a hőszigetelés, zölddel a fémkonzol.

A purenitet azért gondolnám, mert azzal ki tudom tölteni egy anyagból a küszöb és a lábazati szigetelés közötti cirka 4cm-es rést. 

Előzmény: kiss_atti (32356)
kiss_atti Creative Commons License 2023.07.19 0 0 32356

1., Lehet bele felülre rögzíteni, de meg kell oldani az utólagos hőszigetelését, akár lesz új redőmy, akár nem.

2. XPS helyett én inkább szélesebben tldóznék - ezt Te magad is írod esetleges opcióként.

3. A Purenit helyett sokkal egyszerűbb és hatékonyabb, ha az aluküszön alá rendelsz olyan magad toktoldót, 

mint amilyen purenitet terveztél.

 

Azt, hogy a falsíkban mi, hová, hogyan kerülhetne és lenne jó, innen ember nem mondja meg.

Előzmény: JAMIE222 (32355)
JAMIE222 Creative Commons License 2023.07.19 0 0 32355

Ablakcsere-ügyben kérnék némi tanácsot.

Régi rejtett redőnytokos-gerébtokos csoda menne a lecsóba, kétszárnyú erkélyajtó menne a helyére, ablakként funkcionálna amúgy, erkély-terasz nincs hozzá. Ablak+parapetfal kibontás után cirka 165x225 falnyílásom lesz. A 165 cm méret rugalmas valamelyest nyilván. Az új ablakot külső falsíkhoz igazítanám.

1. A régi redőnytok előtti falrészt nem bontanám ki, nincs vele szerkezeti baj. Valami szakmai ellenvetés esetleg?

2.Kétoldalt a kávára gondoltam némi, 2-3cm xps-t ragasztani. Vagy jobban járok, ha kivakolom simára és szélesebb toktoldó lesz? 3cm toldó lenne ugye alapból a redőnyhúzó miatt, legfeljebb 5cm megy fel helyette.

3. Küszöb-kialakítás, rögzítés.

    Első ötlet 5cm magas purenit az aluküszöb alá, viszont hogyan lehet így párkányt kialakítani értelmesen? A purenit a vízszigetelésre feküdne fel, amit gondolom nem kellene átfúrni, valami fémkonzollal gondoltam rögzíteni, kívülről a lábazathoz.Purenit alá xps hab? Van cirka 4cm pozitív lábazatom is, érdemes volna addig kitolni az ablakot? Ugye így félig már a hőszigetelésben lenne. 

Bármi tanács? Köszönöm előre is.

fhusimiki Creative Commons License 2023.06.21 0 0 32354

A Motip matrica eltávolító spray tökéletesen bevált.

Előzmény: fhusimiki (32353)
fhusimiki Creative Commons License 2023.06.18 0 0 32353

Köszönöm a válaszokat!

Kipróbálom a barkács illetve autós boltokban kapható valamelyik matrica eltávolító sprayt, hátha azzal is sikerül a ragacs eltávolítása. A szakik valami purhab pisztoly tisztító szerrel próbálkoztak ami picit mintha megkezdte volna a műanyagot, ezért inkább más megoldást kell találni.

Tekebábos Creative Commons License 2023.06.16 0 0 32352
Előzmény: fhusimiki (32350)
kiss_atti Creative Commons License 2023.06.11 0 0 32351

1., Alkoholos oldószerrel

2. Kézzel szoktuk elhúzni.

Előzmény: fhusimiki (32350)
fhusimiki Creative Commons License 2023.06.11 0 0 32350

Sziasztok!

 

Műanyag ablaktokról mivel távolítható el roncsolás mentesen az öntapadós  műanyag takarólécről visszamaradt ragasztóréteg?

 

Másik kérdésem pedig az lenne, homlokzati hőszigetelés során eltávolításra kerültek a beton párkányok, melyek helyére műanyag párkányok kerülnek.Az ablaktok és a párkány közti rés kitöltésére Cosmofen Cosmo 660 ragasztót rendeltem. Ezt a ragasztót mivel lehet elhúzni.

Belül annak idején az ablakosok olyan szépen elhúzták a ragasztót, mintha az ablak és a párkány egybe lenne.

 

Köszönöm!

Skywalker984 Creative Commons License 2023.06.07 0 0 32349

Mivel nem nyertem a lottón, nem tudok mindent egyszerre megcsinálni, csak lépésenként. 

 

Ezért kell valami átmeneti megoldás is azokra az ablakokra, amik a homlokzati hőszigetelés előtt már ki lesznek cserélve, hogy "ne szívjam meg" velük.

 

Gondolom te is egyetértesz, hogy nem én vagyok az egyetlen, aki így kénytelen haladni...

 

Ezért is kérdeztem, hogy milyen közbenső/átmeneti megoldás működőképes ilyen esetben?

Előzmény: kiss_atti (32348)
kiss_atti Creative Commons License 2023.06.07 0 0 32348

1, De akkor hogyan vakolom a lyukacsos falazó téglát, hogy ne tömítsem el?

 

 

Miért nem szabad eltömíteni a lyukacsos, falazó téglát ? Szerintem mindenki lesimítja a falkáva alját ( is).

-----

 

2, Meg a belső kőburkolatot közvetlen a lyukacsos téglára rakva nem lesz hőhíd?

 

Azt nem tudom, de azt látom, hogy alapvető bajok vannak a hőszigetelésről alkotott elképzeléseiddel.

KÍVÜLRŐL hőszigetelünk, a belső könyöklők kialakításának, anyagának az égvilágon semmi köze a hőhídhoz.

( Ha nincs belső könyöklő, hőhídnak akkor sem szabad képződnie)

----

 


Illetve van egy lényegi csavar az általam rajzolt tervekhez képest

 

Akkor ne túráztass légyszi, ha nem is az lesz, amit tegnap rajzoltál.

Ennyi időm nincs.

 

Csaó.

Előzmény: Skywalker984 (32347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!