Keresés

Részletes keresés

Amerigo Gal Creative Commons License 2009.02.19 0 0 1527
Üdv István
Ez most vicc vagy komoly?Azért mert ott a smiley.
Előzmény: Zicherman Istvan (1521)
Törölt nick Creative Commons License 2009.01.15 0 0 1526

Üdv!

 

Könnyebb haladni vele, gyorsabban látványosabb eredményt lehet elérni, mert az alaptechnikák gyorsabban elsajátíthatók. De egyik sem egyszerű, magas szint eléréséhez mindkettő esetében több év kell.

Előzmény: rg123 (1513)
NattyDread Creative Commons License 2008.12.08 0 0 1525
Lajos Roland nagyon jó! :oD Pár hete volt vele egynapos shinkendo edzőtáborunk, és a 2*2 órás edzés utolsó öt percében már tényleg csak a "ki" tartotta bennem a lelket :o)) Igaz, ez előtt már vagy ezer éve nem mozogtam intenzíven, meg fiatal sem vagyok már :o)
Nagyon élveztem viszont az egészet, Lajos Roland sensei-től öröm tanulni :o)
Előzmény: Zicherman Istvan (1521)
Daxus Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1524
Ha elmegyek egyik próbaedzésükre, mit érdemes megkérdezni/megérdeklődni??
Daxus Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1523
Üdv!
Döntést hoztam, elkezdek Ju jitsuzni, remélem hogy elég hatásos lesz, a mesterről nemtudok sokat, bajai Sensei DÉri Csabához akarok majd menni...majd meglátjuk mien lesz:D
Kavics78 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1522

Kosz!

Sajnos azonban se idom, se kedvem, se turelmem nincs mar ilyesmire.

Meg kulonben is hamarosan megint tiplizek!

 

Előzmény: Zicherman Istvan (1521)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1521
Meg hat attol is fugg, hogy ki az oktato.
........................

Ha vért akarsz izzadni, és valóbantanulni is valamit, én Lajos Rolandot ajánlom.:)
Előzmény: Kavics78 (1520)
Kavics78 Creative Commons License 2008.12.07 0 0 1520

Szia!

Zen-Bu-Kan Kempo-ban van pusztakezes okolharc (+lab,stb)!

Csak az a problema, hogy nagyon sokmindent tartalmaz a ZBK ezert aztan lehet, hogy nem tartanad nagyon elvezetesnek mondjuk a foldharcos, jiu-jitsu-s reszeket.

Meg hat attol is fugg, hogy ki az oktato.

En mar abbahagytam es nem vagyok kepben ki, hol, merre!

Udv!

 

Előzmény: Plieur (1514)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1519
Ügyes marketingszervezet nagyon kevés valódi szakemberrel.
Előzmény: jkoenig (1518)
jkoenig Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1518

Szervusz F_Zsolt_01!

 

Mi a probléma a Mádai féle WT-vel?

 

 

Előzmény: f_zsolt_01 (1516)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1517
Szia!
Röviden...nincs.
Előzmény: Plieur (1514)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1516
...ha ebből a háromból kell választani, akkor a judo -t ajánlanám (itt általában "egyenletes" minőségű oktatást fogsz kapni), ha a WT a Mádai féle WT, akkor azt kerüld el jó nagy ívben, ha másféle, akkor kérdezd meg, hogy van e benne edzőküzdelem, vagy fullkontakt, ha kitérő válaszokat kapsz pl. : - "a mi stílusunk nem a ringbe való, meg mi egy szempillantással is tudunk ölni", akkor azt a klubbot is kerüld el... aikidoról se jót se rosszat nem tudok mondani ott ha jól tudom nagyon sokat számít, hogy ki az oktató
Előzmény: Daxus (1515)
Daxus Creative Commons License 2008.12.06 0 0 1515
Üdv mindenkinek!

Én most szeretnék elkezdeni, egy komolyabb harcművészetet, szerintetek meik lenne a leghatékonyabb? Gondlkoztam a Wing tsun kung-fun és az aikidon, esetleg a judo, ezek a közelemben is vannak. Ti mit ajánlanátok? Előre is köszi a választ:)
Plieur Creative Commons License 2008.11.03 0 0 1514

Tiszteletem Uraim!

Mielőtt azt hinné valaki hogy egy minden topicban jelenlévő akarok lenni, leszögezném hogy csak egy kérdésem van a szakértőkhöz.

van-e hazánkban ilyen irányzatú klub-mozgalom vagy a szomszédban?

Ez félreértések elkerülése végett box, de még a Queensberry márki előtti korszakból:)

http://www.youtube.com/watch?v=SrK0g8yhv_0

rg123 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1513

Egy kérdésem lenne.

 

Valóban könnyebb állóharcot tanulni, mint birkozást. A "földharcos" irányzatok valóban nehezebben sajátíthatók el?

lelkesz Creative Commons License 2008.05.31 0 0 1512

István,

 

kár hogy így alakult, vagyunk egy páran, akit érdekelne itt Bp.-n is... Pl. a krav magyarországi vezető oktatója is orosz származású, és a két rendszer is hasonlít sokban, szóval áthallgatnánk rendesen Hozzátok. De ha nem, hát nem. Sajnálom.

Előzmény: Zicherman Istvan (1508)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1511
Off

Igen arról lenne szó :)
......köszönöm, köszönöm előre is (isten fizesse meg :DDDD)

Üdv:
Zsolt

On
Előzmény: Zicherman Istvan (1510)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1510
Ha a régi atlétikai könyvekről van szó - k.b. egy hét mulva tudom majd küldeni, mert most nincs nálam.
Előzmény: f_zsolt_01 (1509)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1509
off

Szia István!

Néhány hete küldtem neked levelet. Ha tudnál segíteni nagyon megköszönném.

Üdv:
Zs
on

Előzmény: Zicherman Istvan (1506)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1508
Még a SzU-ban és a seregben, amíg ott éltem.
Magyarországon oktattam is egy rövid ideig, de utána abbahagytam (többek között azért is, mert elutaztam Németországba).

Amikor lett volna rá lehetőség - igény nem volt rá.Pedig még a Szambo Federáció elnöke (David Rudman) is tudott volna segíteni pénzzel, tudtam volna szakirodalmat fordítani, lehetett volna hívni edzőket.
Most lenne rá igény, de nekem nincs hozzá sem időm, sem - bevallom őszintén - kedvem.
Magyarországon sok mindentől el tudják venni az ember kedvét. A közeljövőben nem tervezek semmifajta oktatást, pedig sok mindent lehetett volna.:/
Ha minden jól megy, talán ősztől Németországban csinálunk egy klubot. Jóval tisztább a német hatóságok agya, és nem sejtenek mindenfelé ,,terroristákat", ha esetleg közelharcon kívül mást is oktatnak a klubban (gondolok itt régi, hagyományos orosz rendszerekre - Buza, szpasz, ökölharc; fegyverhasználatra, vagy túlélési praktikákra (a kozák plasztunok rendszere).

Nem oktatok, és jelenleg pár lelkes emberen kívül nem tudok arról, hogy Magyarországon foglalkoznának vele.

(Pár kép a ,,régi szép időkből".)
Előzmény: Törölt nick (1507)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.05.26 0 0 1506
Nem tanulok. Tanultam.:)
Magíarországon nincs oktatás.
Előzmény: Törölt nick (1505)
Zicherman Istvan Creative Commons License 2008.05.25 0 0 1504
Maradok a szambonál és unibosznál.
Nekem az is jó.;)
(Ráadásul az elv ugyan az, mint a kravmagában).
Előzmény: lelkesz (1501)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 1503
Az "is jó legyen" szigorúan a 2 stílusra vonatkozik, nem olyanokra, hogy ju-jutsu, hapkido, krav maga, shaolin.......azok most nem játszanak.
Előzmény: Törölt nick (1502)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 1502

De ha egy box stílus meg egy bírkozó stilus közül kellene választanod, ugy hogy utcánra is jó legyen, és mondjuk a jótündér csak azt engedné, hogy vagy egyik, vagy másik, kettő nem lehet egyszere, melyiket választanád?

Előzmény: lelkesz (1501)
lelkesz Creative Commons License 2008.05.25 0 0 1501
Ami több ellenfél és eszközös támadás ellen is felkészít. Amiket említettél, nem ilyenek.
Előzmény: Törölt nick (1500)
Törölt nick Creative Commons License 2008.05.25 0 0 1500
Ha utcára kellene választani, melyik stílus add több "túlélési" esélyt, egy tradicionális karate-goju-nem a sport verzíó, meg a 3 méter magas rúgdosodás, vagy valami szabadfogású birkózás szerű "stílus-"akár judo vagy brazil jujitsu?
lelkesz Creative Commons License 2008.02.07 0 0 1499
Még jobban teszed, ha velem taníttatod meg a gyereket. :)
Előzmény: sulubator (1498)
sulubator Creative Commons License 2008.02.05 0 0 1498

hű, ez jól hangzik...és ad némi választ a mit tanítsak a gyereknek kérdésre is, ezekben a vészterhes időkben...

s.

 

Előzmény: lelkesz (1497)
lelkesz Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1497

sulubator,

 

a köv. bejegyzésben részben magamat idézem (harcművészet topic)

 

Kiskorúaknak Izraelben legalább húsz éve oktatnak kravmagát, több gyerek tanul ott ilyesmit, mint felnőtt. Része az óvodai és általános iskolai tananyagnak, kötelezően.

 

 Nem azonos a felnőtteknek oktatott módszerrel, szinte másik stílus. Mások a helyzetek, mások a technikák (egyszerűbbek és jóval enyhébbek, "kímélőbbek" a támadóval szemben, hiszen senki nem akarja, hogy a kisfiát vagy kislányát kirúgják a suliból, mert teszem azt szilánkosra törte társa  arcát, még ha önvédelemből is tette...), más a felkészítési folyamat: az edzés nagy része testnevelési játékokból áll, melyeknek egy része általános, egy része pedig speciális jellegű. A gyerekek alig kerülnek egymással kontaktba, soha nincs közöttük ütésváltás edzésen, inkább az oktatóval edzenek egymás után, sok a birkózás stb. 

 

Akitől tanultuk külföldön a módszertant és az eltérő technikákat (hárman vagyunk aktív oktatók jelenleg hazánkban: mindannyiunk "civil" végzettsége is szakirányú), Zev Cohen, 17 éve tanít gyerekeket odakint úgy, hogy emellett biztonsági területen felnőtteket is képez. Azt hiszem, látja a különbséget.

 

 

"sztem a lényeg az elkerülés, pláne gyerekeknél.

ha HM-ről van szó, az a lelket is fejleszti, erősen"

 

Ilyesmiről van szó, és valós helyzetek modellezéséről. Minden technika úgy ér véget, hogy a kiskölyök rámutat a támadójára, s kiabál, hogy "megtámadtak" és elfut. Sőt: a megelőzés maga is lényeges - nem katákat gyakoroltatunk a gyerkőcökkel, hanem azt, hogyan kerüljék el a bajt. Ha gyanús alak jön szemben az utcán, fusson el; ne mászkáljon egyedül lehetőleg, még nappal sem stb. Ne viselkedjen kihívóan, legyen büszke, de szerény. Önbecsülést tanítunk, nem ölést. :)

 

Egyébként ebben a hónapban négy általános és egy középiskolában (utóbbi nem gyermek, hanem tinédzseredzés, én ifiprogramnak hívom - ez picit másabb, "felnőttesebb", mint a KravJunior) indult el a program tesióra keretein belül, s a pedagógusoknak nagyon tetszik - nem is beszélve a szülőkről, akik a délutáni edzésekre hozzák a kicsiket. A gyerekek egy része pedig már az első óra után jelentkezett iskolán kívüli órára... :)

 

Tehát mégegyszer: ez nem felnőtt kravmaga, ez gyermek kravmaga. A karatéval, kungfuval stb. ellentétben modern helyzetekre készít fel, pl. több ellenfélre.

Nincsenek benne a tradicionális stílusokra jellemző szigorúan kötött mozgásformák és formagyakorlatok, nem az egyre magasabb övfokozatok megszerzésére törekszik, hanem a gyermek, mint a csoport autonóm alkotórésze van a középpontban, aki egy gondolkodásra serkentő fizikai és mentális tréningen vesz részt.

 

 Viszont nem szabad elfelednünk, hogy nem felnőttek, hanem gyerekek és fiatalok támadásainak elhárítására alkalmas elsősorban. Ha kérdésetek van, kérdezzetek bátran, szívesen válaszolok, privátban is.

Előzmény: sulubator (1496)
sulubator Creative Commons License 2008.01.27 0 0 1496

sztem a lényeg az elkerülés, pláne gyerekeknél.

ha HM-ről van szó, az a lelket is fejleszti, erősen. de csak azt megtanítani egy gyereknek, hogy szem-torok-ágyék, mint a KM-ban...

bár ha már a gyerektámadók is késsel jönnek, és nem homokozólapáttal, lehet, hogy ez kell..

Előzmény: lelkesz (1495)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!